TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 01:00:13 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Vezbanje - kriva sipka?  (Pročitano 4579 puta)
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #7 poslato: Avgust 14, 2019, 01:05:32 posle podne »

Jasno mi je da sam dosta limitiran, ali opet uz body weight vezbe + sve sto mi pada na pamet sa sipkom mislim da ipak moze da se odradi neki solidno kvalitetan trening. U svakom slucaju bolje nego nista :D
Bucice mi i jesu bile plan da uzmem tj dve kratke sipke, ali ih u radnji nije bilo na stanju, a ukazala se prilika da prodjem jeftino sa krivom sipkom.
Tegovi su 4x 5kg i 4x 2.5kg, tako da kontam da mogu nesto da smislim i za jos neke vezbe, tj dok jos uvek nemam jednorucnu sipku, tipa stavim tegove u kesu ili provucem kanap i tako dizem jednom rukom, ili nesto na taj fazon. Jbg znam da nije idealno, ali nesto verujem da bi se moglo odraditi.
S obzirom da ne mogu puno vezbi za odredjenu grupu misica ima smisla to sto kazete da podelim na gornji i donji deo, pa kad se doda jos nesto onda mozda i napraviti podelu.

Sto se tice suplemenata klasika protein, kreatin i dekstroza. Uzeo sam i u apoteci lek (10 vitamina + 10 minerala).
Ishranu jos nisam racunao sve sta i kako tacno, ali plan je ovsene, pilece belo, jaja, tunjevina, pirinac, krompir i neka salata uglavnom. Opet neka klasika koliko sam video i po forumima, pa ne bih nista pametovao, ali moram jos da odredim tacno koliko obroka mogu da postignem, pa da sredim oko gramaza sve i da vidim kada mi je najbolje da uzimam suplemente. S obzirom da imam nekih 67 kilograma nece biti problem uneti svega potrebno :D

Hvala svima na odgovoru!
Naravno, uz dosta volje moze dosta toga i da se odradi. Imas vidim plan, samo da poslozis. Ako treba jos nesto slobodno pisi.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
ToxiCrow
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #6 poslato: Avgust 14, 2019, 01:01:03 posle podne »

Jasno mi je da sam dosta limitiran, ali opet uz body weight vezbe + sve sto mi pada na pamet sa sipkom mislim da ipak moze da se odradi neki solidno kvalitetan trening. U svakom slucaju bolje nego nista :D
Bucice mi i jesu bile plan da uzmem tj dve kratke sipke, ali ih u radnji nije bilo na stanju, a ukazala se prilika da prodjem jeftino sa krivom sipkom.
Tegovi su 4x 5kg i 4x 2.5kg, tako da kontam da mogu nesto da smislim i za jos neke vezbe, tj dok jos uvek nemam jednorucnu sipku, tipa stavim tegove u kesu ili provucem kanap i tako dizem jednom rukom, ili nesto na taj fazon. Jbg znam da nije idealno, ali nesto verujem da bi se moglo odraditi.
S obzirom da ne mogu puno vezbi za odredjenu grupu misica ima smisla to sto kazete da podelim na gornji i donji deo, pa kad se doda jos nesto onda mozda i napraviti podelu.

Sto se tice suplemenata klasika protein, kreatin i dekstroza. Uzeo sam i u apoteci lek (10 vitamina + 10 minerala).
Ishranu jos nisam racunao sve sta i kako tacno, ali plan je ovsene, pilece belo, jaja, tunjevina, pirinac, krompir i neka salata uglavnom. Opet neka klasika koliko sam video i po forumima, pa ne bih nista pametovao, ali moram jos da odredim tacno koliko obroka mogu da postignem, pa da sredim oko gramaza sve i da vidim kada mi je najbolje da uzimam suplemente. S obzirom da imam nekih 67 kilograma nece biti problem uneti svega potrebno :D

Hvala svima na odgovoru!
Sačuvana
Simo Boltic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1684


« Odgovor #5 poslato: Avgust 14, 2019, 10:24:36 pre podne »

Za sta si se konkretno od suplemenata odlucio? Ukoliko planiras da dobijes na masi,ishrana ce ti biti presudna.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #4 poslato: Avgust 14, 2019, 09:03:25 pre podne »

Kombinacija imas, ali si poprilično limitiran. Ne moze da zamijeni teretanu to što imas bas nikako, ali svakako moze da doprinese da se bolje osjecas i da se  koliko toliko izgradis.

Sklekovi
Vratilo
Ez šipka za biceps
Ez šipka za triceps
Veslanje sa ez sipkom za ledja (nije bas najidealnije ali moze da se izvede)
Trbusnjaci
Cucanj
Iskorak
Podizanje sipke od butine ka bradi za ramena
Odručenje u pretkolonu za ramena

Mozes da podijelis na donji i gornji dio a mozes i da kombinijes full body.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #3 poslato: Avgust 14, 2019, 07:29:22 pre podne »

Moj predlog je da trening podeliš na trening gornjeg i trening donjeg dela tela. Bilo bi dobro ako možeš da nabaviš i dve male šipke za pravljenje bucica.
Sačuvana
Miša Nenković
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1495


« Odgovor #2 poslato: Avgust 14, 2019, 07:01:36 pre podne »

Pozdrav. Mozes podeliti grupe misica kao u teretani, a i ne moras. Zavisi od cilja. Ideje sa krivom sipkom nadam se da mislis V sipkom. Npr: stojeci biceps pregib siroko, usko, triceps potisak cela, stojece vucenje do brade za ramena,  noge, iskorak, cucanj, uski bench press, mozes cak i mrtvo. A to sta se jede ujutro, posle treninga, pred spavanje, npr pred spavnje posto si pitao obicno idu mlecni proizvodi, kazein.... Jer se sporo razlazu, a ti ako si zamenio noc za dan isto ti je pred spavanje jedes sporo razlazujucu hranu. Cilj ti je dobijanje mase? To vec moras ishranom da resis. Kolege sa foruma mogu ti to strucnije objasniti.
Sportski pozdrav

Послато са LG-D290 уз помоћ Тапатока

Sačuvana
ToxiCrow
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #1 poslato: Avgust 14, 2019, 05:09:33 pre podne »

Pozdrav,

potrebna mi je pomoc iskusnijih vezbaca najvise oko samih vezbi, s obzirom da sam prilicno limitiran.
Preselio sam se u manje mesto gde osim posla (preko kompa, nocna smena 12-15 sati) nemam drugih obaveza narednih 2-3 meseca, pa sam odlucio da se konacno posvetim vezbanju.
Kako ovde nisam u mogucnosti da idem u teretanu, jedina opcija mi je trening od kuce.

Ukazala mi se prilika da kupim 30 kg tegova (ploce) i krivu sipku povoljno, a pored toga jedino imam sklekere, a u dvoristu imam gde da radim zgibove (jos uvek trazim povoljno mesto za propadanja u ili van kuce :D)

Zanima me da li s obzirom na trenutne mogucnosti treba da podelim trening na grupe misica, kao sto bih to radio u teretani ili nekako drugacije?
Takodje ideje za neke vezbe sa plocama i/ili krivom sipkom su vise nego dobrodosle. Trenutno imam razne ideje sta bi sve moglo, ali na primer za ledja mi ne pada nista na pamet, ako je to uopste i moguce sa time sto posedujem trenutno.

Cilj mi je da dobijem na masi s obzirom da sam se zbog izuzetno nezdravog nacina zivota dodatno osusio iako sam ceo zivot i bio mrsav. Naravno svestan sam da bi mi za to trebalo i vise opterecenja, pa prvom prilikom planiram da dodam jos ploca tegova.

Oko ishrane sam dosta citao i savetovao se, pa cu to u narednih par dana da detaljnije isplaniram, a s obzirom da mozda necu biti u mogucnosti da uvek spremim jelo, a cak ni stignem da pojedem u toku smene odlucio sam se i za suplemente.
Za ishranu imam jedno prilicno glupavo pitanje, zanima me da li zbog nocne smene ja treba da izrotiram sve savete sa foruma? Tj. da li nesto sto vi savetujete da se jede uvece (pre spavanja) ja treba da jedem ujutru, jer bih tada isao da spavam? :D

Nadam se da sam pogodio pravo mesto na forumu, a ako nisam premestite ili obrisite post.

Hvala unapred!
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.112 sekundi sa 21 upita.