TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 06:53:11 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Vezbanje - kriva sipka?  (Pročitano 4551 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #37 poslato: Avgust 16, 2019, 04:44:19 pre podne »

Cigarete se ne smanjuju, one se ostavljaju!

Zdravlje uvek mora da bude na prvom mestu ! Zdravlje je po definiciji i fizički i psihičko blagostanje, tako da... ;) Ne odvajaj! Jedno bez drugog ne ide!

Svrati do izabranog lekara sve je na teret zdravstvenog osiguranja( uz uput "dž")

Sačuvana
ToxiCrow
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #36 poslato: Avgust 16, 2019, 04:28:07 pre podne »

Videcu sutra da se organizujem da posaljem sliku.

Da budem iskren meni nije zdravlje ni sada prvi cilj, vec se jednostavno osecam nikad slabije, pa sam odlucio sad s obzirom da imam vremena i u neku ruku mogucnosti malo poradim na tome.
Probleme uzrokovane losim drzanjem nemam, vise me samo nervira, a i kad tad verujem da bi doslo do nekog problema, pa sam odlucio malo da se posvetim tome. Vise mi ovo treba za psihu nego sto se brinem oko zdravlja. Ne znam kako da objasnim, a i svakako nema bas mnogo smisla :D

Nalaze i preglede 2,3 meseca necu moci da obavim najverovatnije, a nakon toga bi ih odradio i poceo sa vezbanjem u teretani.
Sto se tice svega sto si naveo vecinu stvari ne znam ni sta su, pa ne znam da li je to neki standard kada se rade nalazi ili? Takodje koja je cena otprilike, jer zvuci skupo? :D

Pusac jesam nekih 12 godina, ali sam u prethodnih par nedelja sa preko kutije smanjio na ~5 cigareta dnevno, a nadam se da cu uskoro dodatno smanjiti, ili cak i izbaciti skroz.
Alkohol ne pijem oko 3 meseca, a pre toga sam pio pivo skoro svakodnevno neke 2 godine recimo. (cesto u vecim kolicinama)


« Poslednja izmena: Avgust 16, 2019, 04:41:04 pre podne od strane ToxiCrow » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #35 poslato: Avgust 16, 2019, 02:57:42 pre podne »

Hm, da nam pustiš neku sliku..."sa leđa"..u uspravnom položaju, "relax", da se lepo vide ramena i cela leđa...a može i "bočno"?

Ko kaže da je kifoza? ;) Možda je skolioza ili kifoskolioza...dok ne vidimo o čemu je reč možemo samo da nagađamo...što se tiče nošenja "korektivnog pojasa" dok treninraš, slažem se - suvišno!!!

Nisi nam odgovorio imaš li glavobolje? Ukočen vrat? Trnjenje u pristima ruku?

Odradi od lab nalaza - glikemiju, trigliceride, ukupni holesterol, HDL, LDL, ureu, kreatinin, enzime jetre - AST, ALT, kompetnu krvnu sliku, gvože, rutinski pregled urina, ekg u miru...pratiš krvni pristak? Pušač nisi? Konzumacija alkhola?

Libido?

« Poslednja izmena: Avgust 16, 2019, 03:01:02 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
ToxiCrow
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #34 poslato: Avgust 15, 2019, 11:01:16 posle podne »

Sta znam cak i da je moja logika pogresna, opet mozda mi taj pojas pomaze i za neku simetriju, a da moze da steti neverujem. Najbitnije da mi ne smeta prilikom vezbanja, tj danas nije, videcu da li ce smetati za neke druge vezbe.

Najmanji mi je problem da ne nosim pojas, ako bi mogao da skodi na bilo koji nacin, mada sam danas imao trip da sam i nakon treninga ostao uspravljen neko vreme. Da l je to na psihickoj bazi ili ne ne znam, al dokle god radi nije ni bitno :D

Sto se strucnjaka tice to si u pravu 100%, ali s obzirom da vec godinama to odlazem i ko zna do kada bih nastavio da odlazem bolje i ovo nego nista. Sumnjam da moze da steti, a ako bas ne bude pomagalo mozda me to i natera kod strucnjaka. Jbg, jasno je meni da to nema bas smisla, ali sam prilicno lenj sto se takvih stvari tice i sve mi je prece. Sad trenutno svakako i nemam mogucnosti da obavljam preglede i nalaze bilo koje vrste, pa ce to morati sacekati najmanje 2,3 meseca.

Pocecu da praktikujem vezbe za kicmu takodje, pa cu videti kako to ide :D
« Poslednja izmena: Avgust 15, 2019, 11:07:58 posle podne od strane ToxiCrow » Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #33 poslato: Avgust 15, 2019, 10:36:09 posle podne »

Mislim da je suvisno u toku vjezbanja da nosis pojas, ti bi trebao vjezbama da jacas mišiće koji sluze za pravilno držanje tijela. Isto tako dobro bi bilo da se posavjetujes sa nekim strucnjakom na tom polju a ne da sam sebi dajes dijagnoze.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
ToxiCrow
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #32 poslato: Avgust 15, 2019, 10:09:50 posle podne »

Hvala puno!
Sačuvana
Simo Boltic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1684


« Odgovor #31 poslato: Avgust 15, 2019, 09:52:35 posle podne »

https://www.youtube.com/watch?v=mWPbyOh6-cM&feature=share
Оvde mozes pogledati neke od vezbica za kifozu ( deformitet kicme koji se najcesce stvara od sedenja i kada ramena postaju povijena ka napred)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Sačuvana
ToxiCrow
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #30 poslato: Avgust 15, 2019, 08:36:55 posle podne »

Pojas mi samo vuce ramena nazad i mozda malo ravna kicmu, pa sam probao sa njim danas trening da vidim da li cu moci. Osim sto malo zulja drugih problema nije bilo :D

Moja neka logika je da cu tako da ojacam misice u pravilnom polozaju, sto ce kasnije da me izravna :D Bar se nadam da ce tako da bude :D
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #29 poslato: Avgust 15, 2019, 08:11:13 posle podne »

Slavisa - vazi! sto se tice zdravstvenog stanja nema nikakvih problema. Nisam radio iskreno nikakve nalaze, jer ne pamtim kad sam bio bolestan, bukvalno nisam imao nista sem prehlade od kad znam za sebe. (znam da treba preventive radi ici, al jbg.) Planiram neke preglede tamo pred teretanu, kad krenu ozbiljnija opterecenja cisto za svaki slucaj.

Boban - naucili :D shvatio sam ja sta ti pricas, nego nisam dobro napisao sta sam mislio :D Pirinac od sutra krecem da cepam, pa javljam :D

Inace sad sam uradio prvi trening (Ledja, Biceps) prelozio sam se samo jos vise :D Pojasevi takodje izdrzali da konci ne popucaju tako da za prvi dan prezadovoljan :D
Nosis pojas dok treniras?

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
ToxiCrow
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #28 poslato: Avgust 15, 2019, 06:46:41 posle podne »

Slavisa - vazi! sto se tice zdravstvenog stanja nema nikakvih problema. Nisam radio iskreno nikakve nalaze, jer ne pamtim kad sam bio bolestan, bukvalno nisam imao nista sem prehlade od kad znam za sebe. (znam da treba preventive radi ici, al jbg.) Planiram neke preglede tamo pred teretanu, kad krenu ozbiljnija opterecenja cisto za svaki slucaj.

Boban - naucili :D shvatio sam ja sta ti pricas, nego nisam dobro napisao sta sam mislio :D Pirinac od sutra krecem da cepam, pa javljam :D

Inace sad sam uradio prvi trening (Ledja, Biceps) prelozio sam se samo jos vise :D Pojasevi takodje izdrzali da konci ne popucaju tako da za prvi dan prezadovoljan :D
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #27 poslato: Avgust 15, 2019, 05:13:21 posle podne »

Javi nam utiske kada pojedes prvih 100g pirinča. :))) Nadam se da smo naucili da je u pitanju 100g sirovog pirinca (oko 80g uh) koji ce kasnije procesom kuvanja dobiti jos na masi. :)

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #26 poslato: Avgust 15, 2019, 04:53:37 posle podne »

1,5 - 2 gr po kg proteina je ok...

300 gr pirinča možeš podeliti i na tri obroka...bez prejedanja, kada krenu treninzi redovnije, opterećenje...pokrenuće se i apetit :)

Nadam se da je zdravstveno sve ok( osim "lošeg držanja")? Ne piju se nikakvi lekovi? Skorije rađen lab. nalaz krvi i urina?

Sačuvana
ToxiCrow
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #25 poslato: Avgust 15, 2019, 04:37:50 posle podne »

Jasno je meni da se meri sve pre obrade, ali izgleda ne umem da objasnim sta mislim.

100 grama pirinca je ~70g UH i sad jasno je meni koliko bi ja trebao da pojedem, ali dok ne pocnem da merim i jedem ne mogu znati koliko je realno izvodljivo trenutno.
Dzabe da ja sada napisem 300 grama pirinca za rucak, kad to verovatno prepuni serpu posle obrade i sanse nema da pojedem, iako 300 grama ne zvuci mnogo :D

Napravio sam gresku pre nekoliko postova kada sam napisao 5-6 UH da mi je cilj, jer mi je jezik bio brzi od pameti, ali mi je jasno da je to taleko od realnosti trenutno.

To sto mi i ti i Boban govorite je upravo sta sam i ja hteo reci, ali nisam uspeo :D U sustini shvatio sam ja vas i pomogli ste mi sve sto me je zanimalo, a sad je na meni da to ispostujem sto vise mogu.

2+grama proteina po KG mi je trenutno lako izvodljivo, masti takodje, ali oko UH ce biti borba, nadam se nekih 3g po KG da mogu u pocetku da unesem, pa ce se postepeno povecavati.

Teretana nije mogucnost narednih bar 2,3 meseca, tako da je trenutno jedino sto mogu da radim trening kod kuce.
U narednom mesecu planiram da dodam jos koju plocu i 2 kratke sipke za bucice, pa bi to bilo to za tih par meseci kucnog treninga, a posle samo teretana.

Hvala jos jednom na odgovorima!
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #24 poslato: Avgust 15, 2019, 04:07:37 posle podne »

Ne meriš obroke pre jela, već naminrice pre termičke obrade...

Moraćeš malo ozbiljnije da shvatiš "priču", naravno da te razumem da je na početku to opterećenje - merenje, vagice, metode za približno određivanje "gramaže"...ali opet treba vremena da sve to "uđe u krv"...sa druge strane na početku u priče pokušaj da se barem dobro orijentišeš...

Moj savet bi bio da kreneš odmah u bolje opremljenu teretanu, jer će sa vremenom "u kućnoj režiji" nedostajati i rekvizita, a i kilaža...
Sačuvana
ToxiCrow
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #23 poslato: Avgust 15, 2019, 01:13:20 pre podne »

San bi bio izmedju devet, deset ujutru do nekih 16 casova. Procitao sam tvoj tekst o ishrani koji si postavio, pa na osnovu toga i sklopio taj plan. Masti ako sam dobro shvatio bih dobio iz tih lesnika dovoljno, s obzirom da nije potrebno puno za pojesti :D

Nisam nikad merio obroke pre jela, pa ne mogu nista precizno da kazem dok ne krenem tako da jedem, pa usput i korigujem. Nemam trenutno predstavu koliko uopste 100g pirinca nabubri, pa se ne bih frljao sa gramazama dok ne vidim vec sutra sta i kako. Mozda ubacim i malo testenine sa tunjevinom, s obzirom da to svakako volim da jedem, a UH mi svakako deluje teze da postignem ishranom od samih proteina (na trenutnoj kilazi doduse). Imam dosta brz metabolizam tako da sam i navikao da jedem relativno puno (bar za coveka od 65 kila :D) samo sto je to do sada bilo sve jako nekvalitetno i cesto neredovno.

Svakako najbitnije da vec sutra pocnem sa nekim kosturom, pa vremenom korigovati i nadogradjivati u skladu sa mogucnostima i finansijskim, a pre svega i u zavisnosti sta organizmu odgovara.

Sto se treninga tice planiram da treniram 3 dana, po planu sto je Boban ako se ne varam napisao, pa dan pauze i tako u krug. Kad budem u mogucnosti da sebi obezbedim jos neke tegove ili krenem u teretanu onda cu i to malo menjati.

Hvala na odgovorima!
« Poslednja izmena: Avgust 15, 2019, 01:15:12 pre podne od strane ToxiCrow » Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.087 sekundi sa 18 upita.