TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394576 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 03:58:05 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Savet za trening  (Pročitano 1787 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #13 poslato: Avgust 28, 2019, 03:26:44 posle podne »

A kako ti izgleda ishrana po obrocima? ( sastav obroka, odabir namirnica)

Pratiš li barem orijentaciono ciljani unos proteina, hidrata, masti...

Kada je materijalni aspekt problem svakako da je poželjno pažljivo preusmeriti sredstva na prioretete u ovom slučaju - ishranu...

I sam znaš da od junk food nema rezultata...o ishrani, detaljnije... https://forum.pansport.rs/index.php?topic=250925.0
« Poslednja izmena: Avgust 28, 2019, 03:39:13 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #12 poslato: Avgust 28, 2019, 03:17:37 posle podne »



Pozdrav Hvala na savetima.

Šro se tiče rada sa tegovima namam baš iskustva (izbegavao sam to) u teretani više sam se bavio spravama za trčanje, n. skijanje, biciklo kao i propadanja, zgibove, trbušnjake.

Moj ideja je bila rad sa tegovima 1 dan grudi, leđa trbušljaci, 2 dan ruke i noge (stim da bi noge blago radio zbog opterećenja)

Povreda ahilove je bila na trčanju. imam plitku rupturu u gornjem delu ahilove tetive u dužini od jedno 2cm. Išao sam na 20 fizikalnih terapija (ultrazvuk,laser, struja, magnet). nakon fizikalne i dalje sam imao bolove najviše u zadnjem delu ahilove tetive takoreći kada se "uštine" na magnetnoj su videli povredu koja je zarasla i kao neku tečnost u tom zadnjem delu ahilove tetive gde osećam bol (/kao upala). takođe posle magneta (bolje da nisam išao :) ) rekli su mi da i zbog dosta lomova koje sam imao na toj nozi a i zbog bavljenja sportom imam osteoporozu skočnog zgloba mada ja to ne osećam.

Sve to spakovati u jedan dan i nije bas lako izvodljivo, posebno ne za nekog ko nema iskustva sa podizanjem tereta.

Krenuo bih postepeno, jedna - dvije misicne particije po treningu. Podijelio bih to na tri dana u toku nedjelje, a opet barem dva dana bih ostavio za odmor.

Suplementacija ce svakako pomoci, ali posto sredis ishranu, jer kao što i sam znas nije to sveti gral, vec dodatak ishrani.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #11 poslato: Avgust 28, 2019, 02:55:42 posle podne »

Sto si izbegavao rad sa tegovima? Nema ko strucan da pokaze vezbe i isprati kako radis ili je nesto drugo u pitanju?
Koliko je vremena proslo od povrede tetive? Da li i dalje imas bol pri nekim pokretima?

Sačuvana
goggi10
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #10 poslato: Avgust 28, 2019, 12:34:06 posle podne »

Pozdrav Hvala na savetima.

Šro se tiče rada sa tegovima namam baš iskustva (izbegavao sam to) u teretani više sam se bavio spravama za trčanje, n. skijanje, biciklo kao i propadanja, zgibove, trbušnjake.

Moj ideja je bila rad sa tegovima 1 dan grudi, leđa trbušljaci, 2 dan ruke i noge (stim da bi noge blago radio zbog opterećenja)

Povreda ahilove je bila na trčanju. imam plitku rupturu u gornjem delu ahilove tetive u dužini od jedno 2cm. Išao sam na 20 fizikalnih terapija (ultrazvuk,laser, struja, magnet). nakon fizikalne i dalje sam imao bolove najviše u zadnjem delu ahilove tetive takoreći kada se "uštine" na magnetnoj su videli povredu koja je zarasla i kao neku tečnost u tom zadnjem delu ahilove tetive gde osećam bol (/kao upala). takođe posle magneta (bolje da nisam išao :) ) rekli su mi da i zbog dosta lomova koje sam imao na toj nozi a i zbog bavljenja sportom imam osteoporozu skočnog zgloba mada ja to ne osećam.
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #9 poslato: Avgust 28, 2019, 12:20:01 posle podne »

Pozdrav

Kada je bila povreda A.tetive?
Je l osećaš još neke tegobe dok si na treningu?

Slažem se što se tiče preporuke za trening, bar 3x nedeljno neka budu vežbe snage, po grupama isplanirano, u kombinaciji sa vežbama za trbušne i leđne mišiće. U sklopu zagrevanja ili na kraju treninga pre istezanja možeš lagano istrčavanje ili nordijsko skijanje, 15 do 20 min, tempom koji ti odgovara.
Plivanje možeš ostaviti, recimo za subotu.

KS je ok. Bilo bi poželjno i biohemijske analize da se odrade, urin takođe. Bar na godišnjem nivou, ako je sve ok, jedanput.
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #8 poslato: Avgust 28, 2019, 12:07:12 posle podne »

Vitamine i minerale tokom cijele godine, bez prestanka. Sportista ili ne - neophodni su.

Da li imas iskustva po pitanju teretane?

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
goggi10
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #7 poslato: Avgust 28, 2019, 11:27:20 pre podne »

Hvala na savetu krvnu sliku sam skoro radio u maju i sve je ok ali hormone nisam (jesam za štitnu žlezdu i oni su super). Što se tiče vitamina koristio sam pa ću sada opet Full Spectrum od California Fitness

Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #6 poslato: Avgust 28, 2019, 11:10:43 pre podne »


Ishrana ne prati fizičku aktivnost koju imas na nedeljnom nivou. Dakle jako siromasno po pitanju ishrane. Tu treba jos uvesti barem jos jedan cvrst obrok koji bi bio bogat proteinima, hidratima u zavisnosti od cilja, zdravim mastima i vlaknima.

Vidim da gotovo nemas ugljenih hidrata na meniju? Znam da je za cilj ici u kalorijskom deficitu i tako gubiti na kilograme, ali moramo shvatiti da su hidrati dosta vazni za mnoge tjelesne funkcije i da bez njih na duzi vremenski period upadamo u razne zdravstvene probleme. Tijelo se puno teze oporavlja od fizickih aktivnosti bez unosa istih, posebno iz ugla  jednog rekreativca.

Plan ishrane koji bih ti preporucio su rotacije sa UH. Rotirao bi hidrate po danima. Dakle imao bi npr dan sa 100g uh, dan sa 150 i dan sa 50g uh. Po potrebi mozemo ubaciti dan sa 0 g UH.

Proteine bih drzao 1,5g po kg tjelesne tezine.

Masti bih unosio u obliku omega 3 masnih kiselina.

Nisi mi odgovorio da li iste unosis i da li koristis kompleks vitamina i minerala?

Sve u svemu dosta toga bih promijenio. Nasao bih takodje neku teretanu. Radio bih 3x nedeljno sa tegovima i dva puta kardio. Rezultati ako bi se prodrzavao navedenog ne bi izostali, vec naprotiv.

Krvna slika - lipidni status? Da li si skoro radio? Hormoni?

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
Sačuvana
Simo Boltic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1684


« Odgovor #5 poslato: Avgust 28, 2019, 11:05:32 pre podne »

Za dorucak zapravo imas veliki izbor,na primer mozes uvek da pripremis jaja(kuvana,omlet,kajgana) ili ovsene pahuljice ( pri tom ne mislim na instant kase koje sadrze dosta secera i zasladjivaca) i to ti nece oduzeti previse vremena. Moja preporuka sto se tice treninga bi bila da treniras recimo ponedeljak,utorak,cetvrtak i petak u teretani a subotom mozes da napravis kardio trening i vezbe za core ( ukoliko imas vremena i volje mozes kardio da ubacis i jos neki dan posle treninga u teretani)  .Sredom i nedeljom da imas pauzu. I sa treningom koji trenutno radis ces ti verovatno izgubiti kilograme ali je svakome cilj izgubiti samo mast a ne razgraditi misic.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Sačuvana
goggi10
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #4 poslato: Avgust 28, 2019, 10:41:46 pre podne »

Pozdrav,

Hvala na informacijama kada sam radio P90x baš sam bio uporan nisam 3 meseca propustio ni jedan trening i prijalo mi ali sada nazalost nemam ni prostora ni vremena ta tu aktivnost.

Ishrana mi je trenutno umerena 3x nedeljno mi je zadnje dve nedelje na meniju riba (skuša ili pastrmka), doručak mi je osrednji uglavnom kiselo mleko belance kefir prepecen hleb (znam trebalo bi biti obilnije tu bi mi trebala možda neka preporuka jer nemam ideje). Ručak meso (piletina govedina ili povrćekovano (kelj, brokoli, grašak itd) i salata ponekad krompir terudim se da bude kuvano i večera je lagana. imam dve uzine i tada uglavnom jedem voće (trenutno jabuke, banane, šljive, kajsije, nektarine kako kada)

Cilj mi je da smanjim za početak težinu jer mi je veći deo sala u stomaku nekih 80% i pravi mi problem sa kičmom i sa dnevnim aktivnostima.

Razmišljam i o uvođenju treninga snage (grudi, stomak, ruke, leđa) moja pretpostavka bi bila da mozda izbacim jedno trcanje i plyometrics i da ubacim teretanu umesto toga ali to kada zahladi.

Šta mislite?
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #3 poslato: Avgust 28, 2019, 10:14:39 pre podne »


Iskren da budem o ovom  Americkom  top shop P90x programu i nemam neko pozitivno misljenje. Jos godinama unazad na raznim forumima niko od malo ozbiljnijih sportista nije podrzao ovo. Znam mnoge koje su probali i vecina treninga se svodi na aerobni fitness uz po neku bb vjezbu.

Misljenja su da vremenom postaje monotono a  najgore od svega je sto se u tu avanturu upustaju ljudi sa ogromnom prekomjernom tezinom, nedovoljno fizicki spremni i da puno njih odmah na pocetku odustane.


E sad, ne znam kakvu pomoc zelis u vidu treninga? Vezanog za pomenuti program, ishranu, odlazak u teretanu ili neki kardio sistem?

Ja bih poceo od ishrane. Napisi kako se trenutno hranis, vecinom tu bude najveci problem.

Da li unosis neki kompleks vitamina i minerala? Omega 3 masti?

Da li skoro vadio nalaze - lipidni status? Da li si provjeravao hormone?

Malo vise informacija da bi mogli na adekvatan nacin da pomognemo.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
Sačuvana
Simo Boltic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1684


« Odgovor #2 poslato: Avgust 28, 2019, 09:54:30 pre podne »

Pozdrav! Neophodno je da pre suplemenata i sagorevaca ishrana i trening budu detaljno isplanirani. Dakle sto se ishrane tice trebalo bi da se pozabavis ne samo sa tim sta unosis vec i koliko unosis kako bi bio u kalorijskom deficitu i gubio kilograme. Trebalo bi da vidis koliko ti to zapravo uneses kalorija. Sto se treninga tice vidim da vodis aktivan zivot,ali da li si razmisljao o nekoj vrsti treninga snage u teretani u kombinaciji sa kardio treninzima? Jer snazniji misic topi vise masti.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Sačuvana
goggi10
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #1 poslato: Avgust 28, 2019, 09:38:47 pre podne »

Pozdrav,

Imam 35 godina trenutno 85,4 kg i visok sam 178cm. Dugo vremena kuburim sa telesnom tezinom tacnije od kada sam aktivno prestao da se bavim sportom nekih 10 godina. E sada pre 5-6 godina sam sa programom p90x classic uspeo da za 3 meseca uz terninge i sihranu od 6x dnevno skinem sa 90kg na 75kg.

Nazalost došlo vreme posao zena deca borba za egzistenciju i opet sam se ugojio sto je pocelo da mi prestavlja veliki problem jer sedim po 8-9 sati dnevno .

Potrebna mi je pomoć oko formiranja treninga kako bi skinuo trenutnu kilažu bar na 78kg uz neki suplement za sagorevanje masti.

Iz ishrane sam izbacio hleb (jedem samo prepeceni hleb u malim kolicinima) testenine, sokove, slatkise (mada se svremena na vreme omakne  koje parce torte) trudim se da imam bar 5 obroka dnevno (imao sam helikobakter pylori pa sam morao da regulišem iskhranu) mleko samo u kafi, pijem kefir i jedem kiselo mleko sve ostalo normalno. Naravno alkohol ne pamtim kada sam konzumirao zadnji put a cigarete bacio pre 5 meseci.

zaboravio sam da napomenem da sam imao i blagu povredu ahilove tetive


Trenutno se moj trening sastoji od:

Ponedeljak: Kenpo X (iz P90x programa)
Utorak: plivanje 2km (prsno, kraul, kombinovano) sat vremena trening
Sreda: trcanje 3km za 24min (moram laganije zbog ahilove tetive)
Četvrtak: plivanje 2km (prsno, kraul, kombinovano i par spintova) sat vremena trening
Petak: Yoga X 90 minuta (P90X program)
Subota: Plivanje (mešovito 90-120 minuta)
Nedelja: odmor ili Strech X (P90x odmor)

Ovakav intezitet za 15 dana sam skino skoro 3kg dodao bi i neki sagorevač masti npr. LIQUID L-CARNITINE 1500 MG Dymatize Nutrition.

Da li je ovakva vrsta treninga suviše agresivna i da li bi trebao nešto da promenim i da li da ubacim L Carnitine.

Thx
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.072 sekundi sa 18 upita.