TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394927 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 16, 2024, 10:16:06 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Moze pomoc oko treninga u teretani i skidanja kilograma,suplemenata itd..  (Pročitano 2868 puta)
skenerxray
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #6 poslato: Septembar 06, 2019, 10:05:02 pre podne »

Jos jednom hvala na prijemu i odgovorima..Dosta pitanja pa da krenem...Radim kao med.tehnicar u bolnici i trgujem sa automobilima tj.uvoz iz Belgije..Jurcam ima stresa nije da ga nema,ali je sve to malo..Jedem neredovno,sta stignem brzo jedem i smatram to kao glavni problem..Pijem za pritisak pola Prinorma od 100mg i enalapril od 10mg dnevno..Redovan sam davalac krvi,48puta do sada sam dao pa vsaki drugi put proverim lab.analize..uglavno sve ok osim holesterola naravno sto je proporcionalno mojoj kilazi,zabrinuo bi se da su niski...e sad zna i gvozdje da mi bude nize oko 11 12,ostalo sve ok..pre 5 godina sam isao 2 meseca na kardio treninge i super sam se osecao medjutim uganuo sam zglob i batalio..prosle godine sam drzao hrono dijetu sa mesom i jajima,korigovao unos secera i hleba,i skinuo 7kg za mesec dana mada sa i radio taj mesec pun gas...eto svasta nesto pa pitajte sta vas jos interesuje...mogao bi da treniram svaki dan ako treba,bas imam volju samo neko da me uputi sta i kako..Zdnji put sam posetio teretanu pre 15 godina...Imao sam par puta ukocenost ls kicme,ali vunkcionisem i cuvam se kolko mogu..Hvala
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #5 poslato: Septembar 06, 2019, 06:37:36 pre podne »

Pozdrav
Da se nadovežem na prethodno kolega sa foruma...

Kojim se poslom baviš? Da li pretežno sediš ili je tu uključena neka vrsta fizičkog rada?

Imaš li nekad tegobe poput "lupanja" srca, stezanja i bola u grudima? Vrtoglavice, nesvestice?

Hormoni štitne ( fT4, TSH) ako nisu bilo bi poželjno da se urade u sklopu analiza koje su već navedene.

Molba i sa moje strane da što preciznije odgovoriš na naša pitanja u cilju što adekvatnijih povratnih informacija koje će ti svakako biti od koristi...
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #4 poslato: Septembar 05, 2019, 10:30:28 posle podne »

Odgovori na pitanja kolege Bobana, pa ćemo sve lako ;)

Uzimaš li neke lekove? Pušač? Upotreba alkohola? Krvni pritisak?

Pre početka bilo kakvog "kurikuluma" treninga i suplemetacije uvek preporučujem da se odradi lab. nalaz krvi i urina - obavezno odraditi - glikemiju, trigliceride, ukupni holesterol, HDL, LDL, ureu, kreatinin, enzime jetre - AST, ALT, ukupni i direktni bilirubin, kompletnu krvnu sliku, gvožđe, rutinski pregled urina...ekg u miru...

Preporuka odraditi ako ima mogućnosti - test opterećenja, eho-srca, spirometriju...

Neke povrede? Diskus hernija? Spondiloza?

Malo informacija o ishrani, obavezno pročitati... https://forum.pansport.rs/index.php?topic=250925.0
Sačuvana
Simo Boltic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1684


« Odgovor #3 poslato: Septembar 05, 2019, 09:44:50 posle podne »

Sto se skidanja kilograma tice prvo bih stavio akcenat na pravilnu ishranu i adekvatan trening pa tek zatim razmisljati o suplementima. Dakle kao sto je i kolega rekao moraces nam dati malo vise informacija. Da li si do sada imao iskustva sa treninzima u teretani ili bilo kojim drugim oblikom treninga?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #2 poslato: Septembar 05, 2019, 09:15:43 posle podne »

Pozdrav i dobrodošao.

Potrebno nam je malo vise informacija da bi dali konkretan odogovor.

Kako se hranis? Koliko imas obroka na dnevnom nivou? Hidrati? Zdrave masti? Povrce? Kostunjavo voce? Kako si zamislio trening? Koliko dana u nedjelji? Ispisi da bi mogli da korigujemo ako je potrebno korigovati.

Da li si skoro radio krvnu sliku? Hormone? Kako se inace osjecas? Imas li problem sa spavanjem? Neke povrede u proslosti koje bi mogle da te ometaju u treningu?

Koji ti je cilj? Skidanje kilograma? Dodavanje?

Svaka informacija je dobrodošla.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
Sačuvana
skenerxray
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #1 poslato: Septembar 05, 2019, 09:07:43 posle podne »

Pozdrav ljudi..Zovem se Juga imam.43 godine 120kg i 183cm sam visok...Kanim se par godina da krenem u teretanu ali nikako  da pocnem...Ako moze neka pomoc savet kako i sta da radim u pocetku i koje suplemente da koristim...Inace iz Panceva sam...Pozdrav
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.083 sekundi sa 19 upita.