TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396961 Teme od strane 25031 Članovi Poslednji član: SylviaHarr

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 13, 2024, 09:13:32 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Aerobik vs Kružni treninzi sa rekvizitima  (Pročitano 1238 puta)
Dusan Savic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 28


« Odgovor #1 poslato: Oktobar 01, 2019, 04:38:05 posle podne »

KOJU AKTIVNOST ODABRATI?
AEROBIK, KRUŽNI TRENINZI SA REKVIZITIMA…?


Naravno sve zavisi o našim prioritetima i zašto se uopšte želimo aktivirati, ali kako je velika većina u gymu iz zdravstvenog i estetskog razloga, krenimo tako. 
Ako je trening u svojoj biti aeroban, kondicijski, naši mišići ostaju bez kiseonika i bivaju nesposobni za kontrakciju. Reč je o klasičnoj potrošnji i uz korigovanu ishranu, takav fitness put dovesti će do gubitka kilograma.
Međutim, moramo znati da našem telu mišići ne trebaju ili barem mu mi našom aktivnošću nismo dokazali suprotno stoga će u tom procesu stradati i naša mišićna masa što će ponovo usporiti metabolizam i mogućnost potrošnje masnog tkiva. 

Tada mnogi pomisle da put do željene forme vodi kroz daljnje povećanje aktivnosti i restriktivniju ishranu pa se nađu u stanju tzv metabolic damagea i vrte se u krug polako gubeći motivaciju. 
Sve to rezultira narušenim hormonalnim balansom koji se najčešće prvo oseti kroz pojačan stres, pad libida i uopšte narušenu homeostazu.

Ovde treba napomenuti i strukturu mišićnih vlakana, tzv “mišićni potpis” koji delom nasledimo genetski ali u određenom postotku ga formiramo kroz život našim aktivnostima jer telo se uvek adaptira i jedina je opcija preživljavanje.
Ako stalno trčimo bićemo bolji u tome , imat ćemo više tzv. kortizolskih vlakana i time manju sposobnost lučenja hormona kao i topljena masnih naslaga dok ako se baziramo na težinskom treningu stvari se kreću u suprotnom smeru;
više mišića = viši metabolizam = bolja insulinska osetljivost = kvalitetna homeostaza = gubitak masnih naslaga.

Tu leži odgovor kako isprovocirati naš metabolizam i ne gubiti vreme…
Treba promeniti ugao gledišta, mi ne smemo trošiti nego graditi, novo stvoreni mišići će se pobrinuti za gubitak masnih naslaga i time za naše zdravlje i naposletku izgled. 

Takođe moramo znati da masno tkivo ne gubimo lokalno, ne treniramo trbuh, noge i gluteus jer bi tu želeli stanjiti kožu, metabolizam dižemo na nivou čitavog tela. 

Klasični pokreti koji involviraju najviše mišićnih skupina poput svih izvedbi mrtvog dizanja, čučnjeva, nabačaja, stojećih potisaka, raznih veslanja, propadanja i sklekova osnova su svakog programa.  

Aktivirajmo se i redovno izađimo iz zone komfora kako bi telo uvek iznova lučilo hormone…
Da bi se oporavili od ovakvog treninga prvi je preduslov da se adekvatno hranimo, tada dolazi do crpljenja masnih resursa i mišići rastu te s vremenom imaju sve veće potrebe, da pojednostavimo mora ćete jesti više da bi izgledali bolje….


Sent from my iPhone using Tapatalk
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.098 sekundi sa 18 upita.