TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 04:58:56 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: ZMA  (Pročitano 2188 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #11 poslato: Jun 18, 2020, 02:39:18 pre podne »

Slažem se sa kolegom Bobanom, ali trebalo bi pomenuti i jako bitne vitamine - K2( MK-7), kao i vitamin B12( oblik metil-kobolamin), mineral cink( idealno glukonat, citrat, pikolinat) oko 30 mg dnevno...a i magnezijum svakako...
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #10 poslato: Jun 16, 2020, 09:59:01 pre podne »

Vitaminsko mineralni kompleks, omega 3 i ZMA... Kao osnova.. D3 u suncanim danima koji slijede (sem ako nismo vecinu dana u zatvorenom prostoru) ne treba uzimati.. Imamo ga prirodno putem sunca... Pola sata dnevne izloženosti suncu i biće sasvim dovoljno da nadoknadimo deficit vitamina D3

Gesendet von meinem Mi MIX 2 mit Tapatalk
« Poslednja izmena: Jun 16, 2020, 10:47:34 pre podne od strane Boban Šaranović » Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #9 poslato: Jun 16, 2020, 09:55:55 pre podne »

Kompleks vitamina i minerala kao obaveza, pa sve ostalo nakon njih.

Gesendet von meinem Mi MIX 2 mit Tapatalk

Sačuvana
nakee
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 20

« Odgovor #8 poslato: Jun 16, 2020, 09:31:08 pre podne »

Uzimam vit. c i omega3.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #7 poslato: Jun 16, 2020, 09:25:27 pre podne »

Da, moglo bi tako, uzimanje oko 23h bi bilo najbolje resenje...pored proteinskog suplementa i ZMA, uzimas li jos nesto od suplemenata?
Sačuvana
nakee
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 20

« Odgovor #6 poslato: Jun 16, 2020, 08:46:24 pre podne »

satnica obroka mi je ovakva, vreme odlaska na trening mi diktira posao.
1, obrok u 8h
2. obrok 12h
3. obrok 16h
pwm u roku od 10 min posle treinnga
4.obrok ( max sat vremena posle pwm-a) oko 19h
5. obrok u 21h
U krevetu sam u 22,  potrebno mi je da bar sat vremena da lezim pred spavanja, da bih zaspao oko 23 - 23:30.
Znaci da bih mogao da uzmem zma u 23, neposredno pred spavanje?
I ja uzimam nemasni sir sa bademima , nekad ubacim bareno jaje, sledeci put cu da probam da ga izmeljem, kapiram da ce super ici uz ela ili skyr jogurt :) Inace bas uzivam u ovom obroku jer su mi obroci u toku dana uglavnom mesni i bilo bi mi tesko da ga se odreknem :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #5 poslato: Jun 15, 2020, 10:01:30 posle podne »

Procitao sam  u tekstoteci ovog sajta da ZMA ne bi trebalo da se uzima sa mlecnim proizvodima. Do sada sada odmah posle poslednjeg obroka (nemasni sir) pio ZMA, pa me zanima da li bi onda trebalo da izbegavam sir u poslednjem obroku , ili je moguce na neki nacin ipak uzeti posle nekog vremenskog perioda? ZMA uzimam u dozi 50mg cink 400mg magnezijum.

polako...

možeš uzeti zma, pa 30 min posle toga pojesti obrok sa sirom...dakle, malo ćeš promeniti rutnu tako da neće biti problema sa apsorpcijom...

tu je i opcija da sačekaš i bar 2h posle obroka sa sirom( izvor kalcijuma, interakcije sa apsorpcijom magnezijuma i cinka)...dakle, ili pre večere ako ubrzo posle toga ideš na počinak ili bar 2h sata posle obroka...mada, preporuke kažu da punog stomaka ne bi trebalo ići na počinak, tako da je opcija "dva" najprihvatljivija...

obrok može biti i meso + salata + orašasti plodovi...ili riba + salata ili jaja + salata...načina uvek ima da se izbegne poviše kalcijuma pre počinka :)
mada sve zavisi i kad odeš na počinak...
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #4 poslato: Jun 15, 2020, 07:44:56 posle podne »

Pa da, ima puno opcija. Ja često whey, kazein, koštunjavo i sir pomijesam. Napravim miks ukusa i bude odlično da se izadje iz svakodnevnice.

Gesendet von meinem Mi MIX 2 mit Tapatalk

Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12773


Never give up!

« Odgovor #3 poslato: Jun 15, 2020, 06:06:36 posle podne »

Nemasni sir je odlična opcija za pred spavanje. Ja sam unutra stavljao mleveni badem a neretko i whey protein sa raznim ukusima.
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #2 poslato: Jun 15, 2020, 12:59:40 posle podne »

ZMA pred spavanje nekih 15-20 min, poslednji obrok u vidu sira i koštunjavog voća nekih 2h pred odlazak u krevet i nema apsolutno da brines. Pisu sve i svasta sto opet ne znaci da je  istina.

Gesendet von meinem Mi MIX 2 mit Tapatalk

Sačuvana
nakee
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 20

ZMA
« Odgovor #1 poslato: Jun 15, 2020, 11:33:41 pre podne »

Procitao sam  u tekstoteci ovog sajta da ZMA ne bi trebalo da se uzima sa mlecnim proizvodima. Do sada sada odmah posle poslednjeg obroka (nemasni sir) pio ZMA, pa me zanima da li bi onda trebalo da izbegavam sir u poslednjem obroku , ili je moguce na neki nacin ipak uzeti posle nekog vremenskog perioda? ZMA uzimam u dozi 50mg cink 400mg magnezijum.
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.073 sekundi sa 18 upita.