TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394566 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 10:37:04 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc koleginici pocetnici  (Pročitano 1775 puta)
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12772


Never give up!

« Odgovor #10 poslato: Oktobar 14, 2019, 06:22:55 posle podne »

Prevashodno treba biti realan, pa uporan i strpljiv.
Potrebno je vremena ali rezultat će doći.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #9 poslato: Oktobar 13, 2019, 10:47:50 posle podne »

Ko kaže da su "koleginici" potrebni BCAA i glutamin?

Ipak moramo znati šta su prioriteti u odabiru suplemenata...

Kada govorimo o logičnom odabiru prioriteta uvek bi trebalo krenuti od mikro ka makronivou…tj. od vitamina i bitnih minerala, kao i vode i elektrolita, koji se smatraju optimizatorima svih važnih procesa u našem telu, do gradivnih „elemenata“ poput esencijalnih amino kiselina, tj. proteina visoke biološke vrednosti, kao i esencijalnih masnih kiselina (omega-3), izvora energije poput ugljenih hidrata…

Dakle, kao prioritetne suplemente navodimo:

1) VITAMINSKO-MINERALNE KOMPLEKSE

2) IZOTONIČNE NAPITKE (po potrebi)

3) OMEGA-3 ESENCIJALNE MASNE KISELINE (apsolutni imperativ!)

4) PROTEINSKE SUPLEMENTE

Detljnije...https://www.pansport.rs/tekstoteka/cesto-postavljana-pitanja/prioriteti-u-odabiru-suplemenata

Opet naglašavam i bez whey proteina se može napredovati, ali bez dobro formulisanog plana treninga i sređene ishrane - NIKADA!
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #8 poslato: Oktobar 13, 2019, 10:38:08 posle podne »

Svi bi da se posvete tom nekom nekom "lokalnom zatezanju" - te zadnjica, te stomak i sl.

Na žalost taj lokalni efekat korigovane i ishrane i treninga nije baš moguće postići...sve to deluje više "sistemski" ;)

Ne zaboravimo da izgled naše figure diktira i genetika, tako da je nekada teško dobiti očekivano, "kao iz časopisa"...a i za svaku promenu treba vremena( meseci, godine, decenije)...

Kod žena bitan aspekt priče je i hormonski balans - redovnost ciklusa? Štitna žlezda? Uzimanje nekih lekova?

U regulisanjU kvalitetne ishrane, prilagođene cilju, nisu bitni samo proteini, već izbalansiran odnos istih sa hidratima i mastima, uz inkorporiran deficit, ako je u pitanju fat-burn mode...( osnovno pravilo svih dijeta koje provereno rade - dovoljno nisko sa hidratima, dovoljno visoko sa mastima, umereno sa proteinima...preporučljiv unos proteina oko 1,5-2 gr po kg - računati u taj "zbir" proteine visoke biološke vrednosti animalnog porekla( ishrana + suplementacija)..

Iluzorno je da polemišemo dal je bitna ishrana ili trening ako se radi o osobi koja nema realna ograničenja za dobro doziranu i stručno vođenu fizičku aktivnost...sve je stvar volje i dobre ogranizacije, sve ostalO su IZGOVORI!
 I DOBRO DOZIRAN TRENING I ISHRANA! ENDE!

Gladovanje nije rešenje, niti bilo kakve drastične restrikcije...metaboličko-hormonski haos koji iz toga može proizaći nas vraća dva koraka unazad...

Svi pomenuti proteinski suplementi su zadovoljavajućeg kvaliteta...tako da je veći problem u reglusanju ishrane i treninga, nego li u odabiru proteinskog suplementa...

O whey proteinu...

Vrsta, podele, osnovno za početnike u svetu suplementacije... https://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/koji-je-whey-protein-najbolji-za-pocetnike

O zdravstvenim benefitima upotrebe whey proteina... https://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/nedostizni-whey-protein

Ne zaboravimo da se i bez whey proteina može napredovati...ako je unos proteina, kao i nutritvna jednačina na zavidnom nivou...

O ishrani, sve na jednom mestu... https://forum.pansport.rs/index.php?topic=250925.0
« Poslednja izmena: Oktobar 13, 2019, 10:45:07 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #7 poslato: Oktobar 13, 2019, 06:26:06 posle podne »

Sa velikim restrikcijama u pocetku obicno zavrse sa treningom kroz par mjeseci. Jednostavno mora da se shvati da ako covjeku odmah u startu uskratimo sve ono sto je godinama bila njegova svakodnevnica, obicno se desi kontra efekat.

Polako i postepeno uvoditi rezim ishrane tj korigovati isti. Ako se godinama neko hranio nezdravo, ne moze da ocekuje da kroz par mjeseci dodje do trbusnjaka i neke zavidne forme.

A i ne bi bilo fer prema onima koji godinama vode racuna o ishrani, treninzima i koji su za rad dobrog izgleda zrtvovali mnogo što-šta.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
« Poslednja izmena: Oktobar 13, 2019, 06:55:05 posle podne od strane Boban Šaranović » Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #6 poslato: Oktobar 13, 2019, 06:04:21 posle podne »

Da nastavi sa treningom svakako.
I odmah restrikcije nije ni poželjno praviti bez obzira na volju.
E sad, postepeno, u hodu, uvek može unositi par izmena.

Ona će nastaviti da trenira sa svojim režimom ishrane, pretpostavljam, i kroz neko vreme neka uporedi pre i posle, da li joj se sviđa rezultat.
Ako smatra da "može i bolje", e onda će verovatno da posluša i savete, do tada ne vredi forsirati....
Sačuvana
Simo Boltic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1684


« Odgovor #5 poslato: Oktobar 13, 2019, 05:04:25 posle podne »

Pozdrav. U njenom slucaju kao jedino resenje ja vidim da onda te ugljene hidrate( pogotovo proste) unosi odmah u obroku  nakon treninga. Dakle,vreme kada unosi namirnice je takodje bitno. I mislim da joj whey ne bi naskodio (iako nece imati rezultate bas kao neko ko ima izbalansiranu i planiranu ishranu). A uz to moze da pravi dosta UKUSNIH jela sa whey-om,sto je danas jako popularno i na internetu ima mnogo recepata. To bi moglo da se nadje na njenom meniju na primer cesto za uzinu ili poslednji obrok u danu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Sačuvana
Makgora
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #4 poslato: Oktobar 13, 2019, 04:55:07 posle podne »

Hvala na sugestijama, ali kao sto rekoh, tesko da ce se desiti promena u ishrani. Ona voli da jede ono sto joj je ukusno, ne voli da "trpi" u tom smislu. Ok, znam, sad cete reci, pa onda ne moze da ocekuje rezultate... Ali cak iako joj ishrana nije idealna, nije lose da nastavi da vezba, zar ne? E sad, to su dakle dve varijable, losija ishrana i redovno vezbanje. Da li smatrate da u takvim okolnostima treba da koristi suplemente u vidu whey proteina ili ne? Ponavljam, ona unese oko 40-50g proteina dnevno u proseku. Visoka je 175cm, teska 67kg.
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #3 poslato: Oktobar 13, 2019, 02:35:02 posle podne »

Apsolutno se slazem sa kolegom, bez dobre baze a to je ishrana, sve drugo je sekundarno.
A sto se tice cilja, razumem da je to bitno, ali po meni je nekako prioritet postici skladan ukupan izgled. Nekako mi je prirodnije da se sagledaju ukupni benefiti aktivnog nacina zivota ( dobro planirani treninzi i ishrana), sa zdravstvenog aspekta, a dobar izgled dolazi kao rezultat, i to neizostavan, ukoliko je prethodno zadovoljeno.
Takodje, kojim god da se idealima vodi, trebalo bi imati u vidu i limitirajuce faktore: telesnu strukturu i genetiku.
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #2 poslato: Oktobar 13, 2019, 12:43:25 posle podne »

Regulisana ishrana pa sve ostalo. Nece joj pomoći nikakav suplement  ako ishrana nije kako treba. Sto se tice whey proteina, preporuka za Scitec. Jako je kvalitetan i odlicnog ukusa. Amino whey mi je dosta losijeg ukusa.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
Makgora
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #1 poslato: Oktobar 13, 2019, 12:28:17 posle podne »

Pozdrav svima!

Moja zena se nedavno aktivirala u teretani, sa ciljem da uveca/podigne/zategne zadnjicu (to je valjda cilj vecini zena koje krecu u teretanu), sto meni, naravno, ni malo ne smeta, a moj je zadatak da joj pronadjem whey protein, koji bi joj uz treninge u tome pomogao.

Ja sam joj napominjao, da ako vec to ima za cilj, mora regulisati ishranu. Ona i jeste donekle popravila ishranu, ali uglavnom ne ''pazi'' sta jede, tako da se na meniju dana nadje i mini pica (uglavnom na poslu), kobasica, hleb, voce, povrce... Od slatkisa ponekad plazma i mleko. Uglavnom, ishrana joj nije idealna, i sto se toga tice tu tesko da ce biti neke promene. Jaja voli, to jako cesto jede, tunjevinu, sardinu, belo meso ponekad. Kad nekako sracunam koliko proteina unese dnevno, to je otprilike 40-50 grama u proseku dnevno, a cesto i manje. Mlecne preradjevine u vidu, sira, jogurta... joj ne prijaju, tako da to otpada, jedino moze mleko, ali sa necim, recimo plazmom, ili coko mleko.

Uglavnom, poenta price je da ona ne unosi dovoljno proteina i kada sam joj to rekao, u nadi da ce razmisliti o regulisanju ishrane, ona je odlucila da pocne da pije whey, a posto smo oboje duduci po tom pitanju, potrebna joj je pomoc od malo iskusnijih. :) Samo jos da napomenem da je ona mrtva kada dodje sa treninga, bas se vidi da se izmori, uzela je personalne sa nekim likom, tako da kontam da ne zabusava tamo.

Elem, ja sam pronasao neke proteine, za koje bih mogao da izdvojim pare, neki mogu ovde da se kupe, neki ne, pa ako moze neko da kaze nesto vise o njima, ili da preporuci neki za koji smatra da je bolji a da je u slicnom cenovnom rangu

1. QNT Delicious whey 2.3kg - 5000din
2. THE Amino whey hydro 3.5kg 6600din
3. Scitec 100% whey professional 2.8kg 6600

To su neka 3 za koje sam citao dobre komentare, narocito za ovaj drugi i treci. Amino whey hydro mi je ubedljivo najisplativiji, i ako stvarno nije neka velika razlika izmedju njega i Sciteca koji je dosta poznatiji brend, kako sam video, onda bih ipak Amino.

Samo da napomenem, da ona ne bi uzimala nista vise osim whey proteina. Pretpostavljam da bi bilji efekti bili kada bi ubacila i kreatin i bcaa, ali nema se para, nazalost.

Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.077 sekundi sa 18 upita.