TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 03:22:15 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc  (Pročitano 1080 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #5 poslato: Novembar 08, 2019, 01:30:49 pre podne »

Dodao bih samo da se deficit uvek "pravi" na račun ugljenih hidrata i manipulacije istima...

Određivanje parametara energetske potrošnje, kao i "bavljenje" hipotetičkim deficitom je ipak samo koristan orijentir...a ne primano sredstvo "nutritivnog balansa"...

Ljudi se često izgube u brojanju kalorija, slepom praćenju unosa makronutrijenata, a da zanemare jasno razlikovanje onoga što je vredno računanja - vlakna su ugljeni hidrati koji se energetski nekonvertibilni, proteini biljnog porekla nemaju "dovoljnu" biološku vrednost( ali zato svakako da imaju energestku vrednost)...itd.

Zato je jako bitno da znamo kako su obroci formulisani...
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #4 poslato: Novembar 07, 2019, 09:05:58 pre podne »

Predlog za trening...
pon i čet radi donji deo tela (prednja, zadnja, gluteus, list)
ostale dane podeli po miš partijama

Trbušnjaci? Neki kardio, bar u sklopu zagrevanja?
Radiš li redovno istezanja nakon treninga?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #3 poslato: Novembar 06, 2019, 11:51:06 posle podne »

Odnosi makrosa variraju u zavisnosti od dijet pristupa, uz uračunat kal. deficit( 500-1000 kCal u odnosu na TDEE)....

Osnovno pravilo svih dijeta koja provereno rade je - dovoljno visoko sa mastima, umereno sa proteinima, dovoljno nisko sa hidratima( rotiranje unosa, nizak unos ili pak "nula" hidrata uz dobro tempiran "carb load")...( uz taj pomenuti "hipotetički deficit")

Stara postavka dominacije hidrata u makronutritivnom unosu je zastarale i pokazala se kao nedelotvorna, čak i štetna...low-fat, "high-carb" dijete ipak nisu svet gral nutricionizma...

Ciklusi uredni? Uzimaš neke lekove? Anemična? Krvni pritisak? Glikemija? Da li je skorije rađen lab. nalaz krvi i urina? Odgovori na pitanja kolege Bobana...

Osnovne smernice o ishrani, obavezno pročitati... https://forum.pansport.rs/index.php?topic=250925.0
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #2 poslato: Novembar 06, 2019, 10:15:42 posle podne »



Pozdrav i tebi.

Sve je manje vise vezano za BMR i TDE istina. Postavlja se pitanje kakvi su ti obroci? Koliko ih imas? Sastav istih? Sve je to puno bitnije od racunanja kalorija. Ispisi da bi korigovali ako je za isto potrebno.

Masti 30g je jako nisko. I dobro si procitala vezano za unos.

Sa zdravljem je inace sve ok? Hormoni? Lipidni panel? Unosis li vitamine i minerale? Neki suolementi? Malo vise informacija da bi mogli na pravi nacin i da pomognemo.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
vanjana87
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 1

« Odgovor #1 poslato: Novembar 06, 2019, 09:01:58 posle podne »

Pozdrav svima !

Treba mi pomoc oko dnevnog unosa makrosa. Racunala sam, ali nisam sigurna da li sam sve ok izracunala.

162cm visina,
32 godine,
62kg ,
BMR = 1398,
TDEE = 2 167.

Treniram 4x sedmicno.
Pon- tricep,ramena, grudi,
Utorak - prednja loza, gluteus
Cetvrtak-ledja, biceps,
Petak - zadnja loza, gluteus.

Cilj mi je da izgubim 5kg, neka definicija . Meni bi i ova kilaza bila ok, samo da mi nije stomaka ;D :D. Treniram oko 3 god, sa nekim pauzama. Nisam nikad pazila koliko grama proteina, Uh i masti unosim zato i nemam neki rezultat s obzirom koliko sam trenirala. Resila sam tek sad da se pozabavim detaljnije ishranom.Citala sam forum, racunala ali ne znam da li sam ok skapirala.

 500kcal oduzimam od TDEE , zaokruzim npr negde na  1600kcal. > 1600 kcal  raspodelim na 50 % Uh, 35% P, 15 % masti. Dobijam 200g UH, 140g P, 30g M . Da li je ovo ok ?
Negde sam procitala da masti unosimo 0.5-0.8g po kg,, negde da i 1g po kg tezine, onda ovih 30g  se tu ne uklapa? Posto sam zensko koliko masti treba da unosim?

Hvala unapred na odgovoru. :-*




Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.049 sekundi sa 18 upita.