TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 20, 2024, 10:09:16 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Porok sa 43 kancerogene komponente  (Pročitano 11659 puta)
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9917


The Heat-h is on!

« Odgovor #9 poslato: Maj 25, 2007, 02:02:29 posle podne »

Ma samo treba uvesti visoke kazne,to je ovde jedini nacin da se nesto uradi.
Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
maja
Gost
« Odgovor #8 poslato: Maj 25, 2007, 02:00:10 posle podne »

Slažem se Hans sa tobom... ali mi se čini da je kod nas jako teško nešto zabraniti?!
Sačuvana
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9917


The Heat-h is on!

« Odgovor #7 poslato: Maj 25, 2007, 01:47:33 posle podne »

Dace bog da zabrane pusenje na javnim mestima u skorije vreme
Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
maja
Gost
« Odgovor #6 poslato: Maj 25, 2007, 01:46:26 posle podne »

Nepušači koji su izloženi duvanskom dimu imaju najmanje 35% veći rizik da obole od karcinoma pluća ili neke od kardio-respiratornih bolesti u odnosu na osobe koje nisu izložene duvanskom dimu

Trudnice koje puše povećavaju stepen opasnosti od nastanka pobačaja, raĂ°anja mrtvoroĂ°ene bebe ili raĂ°anja bebe male telesne težine

Prema istraživanjima raĂ°enim u Irskoj pronaĂ°eno je da oko 6000 ljudi umire svake godine od oboljenja prouzrokovanih pušenjem,što je 10 puta više od broja umrlih u saobraćajnim udesima


Sačuvana
liquid speed
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1527


To weird to live,To rare to die

« Odgovor #5 poslato: Mart 04, 2007, 11:01:03 posle podne »

na faxu kod mene zabranili pusenje...
sada vise ljudi ima ispred nego unutra,a kada se izlazi ili ulazi  prolazi se prvo kroz dimnu zavesu...zlo...  >:(
Sačuvana
Balls-to-the-wall trainig.You sweat.You push.It hurts.In here,there's no room for crybabies,no place for talking trash.Just raw lifting.This is real deal.This is Animal.Can you handle it?
cof
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 67

« Odgovor #4 poslato: Mart 03, 2007, 09:26:32 pre podne »

Ono što me dovodi do ludila je pušenje napolju.. dakle stojim na ulici, konačno lepo vreme, krenem da udahnem punim plućima i onda užas - dim od cigarete osobe do mene..

Pasivno pušenje je jednako opasno kao i aktivno..

 ;D ;D ;D
smesna stvar je da je moj ortak u takvoj slicnoj situaciji iznabadao 2 lika zato sto su izduvali dim blizu njega  ;D ;D
ali dobro nije on bas cist  ;D
Sačuvana
Čašu meda jošt niko ne popi
što je čašom žuči ne zagrči;
čaša žuči ište čašu meda,
smiješane najlakše se piju.
P-Rex
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1677

Aj, aj, doĂ°i ako smeš!

« Odgovor #3 poslato: Mart 01, 2007, 10:48:02 posle podne »

Uhhh ja to mrzim!
Ajde kad prodjem pored nekog pa malo zahvatim ali kad je drina ili neka skrnavshtina u pitanju :D
Sačuvana
Ja još nisam video da je neko koga su dobro istabanali to zaboravio, ali sam sto puta video da ljudi zaboravljaju i najlepse savete i pouke.
Ivo Andrić

There ain't nothing to it but to do it.


Tvoj život je možda nečiji san
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #2 poslato: Mart 01, 2007, 10:46:23 posle podne »

Ono što me dovodi do ludila je pušenje napolju.. dakle stojim na ulici, konačno lepo vreme, krenem da udahnem punim plućima i onda užas - dim od cigarete osobe do mene..

Pasivno pušenje je jednako opasno kao i aktivno..
Sačuvana
P-Rex
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1677

Aj, aj, doĂ°i ako smeš!

« Odgovor #1 poslato: Mart 01, 2007, 12:48:30 pre podne »

U dimu cigarete nije pronaĂ°ena nijedna korisna komponenta, ali je za sada potvrĂ°eno prisustvo više od 4.000 štetnih.

 U tekstu u Glasniku Instituta za zaštitu zdravlja Srbije, koji je priredio Petar Borović iz instituta "Dr Milan Jovanović Batut", navodi se da se pušenje u odnosu na ostale faktore rizika smatra najrizičnijim za pojavu raka pluća. Smatra se da je pušenje odgovorno za 85 do 90 odsto umrlih od raka pluća, a rizik od obolevanja zavisi od dužine pušačkog staža i broja cigareta.

U odnosu na nepušuče, kod dugogodišnjeg pušača rizik je povećan kod muškaraca za 22 puta, a kod žena od 12 do 15 puta.

Kod pušača koji puše 40 i više cigareta dnevno u dužem vremenskom periodu mogućnost pojave primarnog raka pluća je 20 puta veća u odnosu na nepušače.

U tekstu je navedeno da i pasivno pušenje predstavlja rizik za nastanak raka pluća. U zavisnosti od broja popušenih cigareta, vremena izloženosti i veličine prostorije može da nastane povećan stepen rizika za obolevanje od primarnog raka pluća.

Prestanak pušenja tek kroz 15 godina spušta nivo ugroženosti blizu nivoa nepušača.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

U dimu cigarete prisutne 43 kancerogene komponente

U dimu cigarete nije pronaĂ°ena nijedna korisna komponenta, ali je za sada potvrĂ°eno prisustvo više od 4.000 štetnih od kojih su 43 kancerogene.

U tekstu u Glasniku Instituta za zaštitu zdravlja Srbije, koji je priredio Petar Borović iz instituta 'Dr Milan Jovanović Batut', navodi se da se pušenje u odnosu na ostale faktore rizika smatra najrizičnijim za pojavu raka pluća.

Smatra se da je pušenje odgovorno za 85 do 90 odsto umrlih od raka pluća, a rizik od obolevanja zavisi od dužine pušačkog staža i broja popušenih cigareta.

U odnosu na nepušuče, kod dugogodišnjeg pušača rizik je povećan kod muškaraca za 22 puta, a kod žena od 12 do 15 puta. Kod pušača koji puše 40 i više cigareta dnevno u dužem vremenskom periodu mogućnost pojave primarnog raka pluća je 20 puta veća u odnosu na nepušače.

U tekstu je navedeno da i pasivno pušenje predstavlja rizik za nastanak raka pluća. U zavisnosti od broja popušenih cigareta, vremena izloženosti i veličine prostorije može da nastane povećan stepen rizika za obolevanje od primarnog raka pluća.
Sačuvana
Ja još nisam video da je neko koga su dobro istabanali to zaboravio, ali sam sto puta video da ljudi zaboravljaju i najlepse savete i pouke.
Ivo Andrić

There ain't nothing to it but to do it.


Tvoj život je možda nečiji san
Stranice: 1 2 3 [4] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.059 sekundi sa 18 upita.