TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 06:49:47 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pozdrav od pocetnika :) pomoc?  (Pročitano 3982 puta)
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12772


Never give up!

« Odgovor #5 poslato: April 09, 2020, 07:49:57 posle podne »

Dobro došao na forum Pansporta.
I ja se slažem da je whey uvek bolja opcija i svakako kvalitetnija.
Uz kvalitetnu ishranu i suplemente uspeh će biti.
Naravno dobar trening i odmor uz sve to.
Sačuvana
Petarpetar
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #4 poslato: April 09, 2020, 07:11:29 posle podne »

Cao Bobane  :)

Obroci trenutno nisu nista specijalno, ali nisu ni losi, normalni

Evo recimo danas za dorucak sam uzeo tunjevinu (komadi) i 1 jaje, parce ili dva belog hleba
Pojeo sam neku jabuku izmedju toga i rucka, nesto malo lesnika, rucao sam neko varivo je bilo (ono kupovno iz frikom kese) malo cvekle, parce nekog mesa je takodje bilo tu  (mozda manja svinjska snicla)
Vecera, sta stignem, spageti ili kuvani krompir, pomfrit volim da napravim cesce.
Ne koristim vitamine i minerale. Zdrave masti?  ;D pa sta znam, masilonovo ulje dodam nekad u salatu (ne znam na sta mislis bas)

Mada cesto umem da doruckujem u pekari recimo (to u poslednje vreme kad ne vodim raucna o ishrani toliko)

Po pitanju sporta, nisam aktivan. Ali bio sam aktivan preko posla, recimo da mi je takav posao da sam morao da  prelazim dnevno oko 17-20km brzim hodom (rad u magacinu).
Na tom poslu sam smrsao, samo mi je to trebalo kad i ovako svaki gram tesko zalepim za sebe...

Recimo "vestacki" seceri, slatkisi, sokovi, to mi nista "ne prija" tj mogu da jedem, pijem ja to i volim, ali od toga mogu samo da smrasm.. nista se ne lepi na mene bas nista.
Dok recimo seceri iz voca deluju skroz drugacije na mene.. Prijaju mi..

U teretanu nikad nisam isao, sramota me iskreno, glupo mi, ima raznih ljudi.. radije bih voleo opet u nekoj kucnoj varijanti da vezbam.. kad bih se popravio malo ne bi imao nsita protiv da idem i u teretanu..
Kupio sam sad skoro rucne podesive tegove 2x12.5kg. Planirao sam vezbati sa njima i jos par vezbi..

Opste fizicko stanje, pa sta znam visok i mrsav haha :) ok sam manje vise, vise sam psihicki napet sto nisam mogao da se ugojim kad sam hteo i tako.

Sto se zdravlja tice, nisam imao nekih problema za sada, ali posto nisam dugo isao kod lekara rekao sam sebi da cu poci ovih dana da proverim krv i urin .. Posto i mene zanima najpre recimo stitna zlezda, da li je ok. Cesto sam pod stresom, a jedem lepo, pa me sve to buni kako jedem a jos mrsavim.. 

Sad sam resio da se pozabavim mojim stanjem i zasto zapravo ne mogu da se ugojim tj tako tako tesko dobijam na kilazi.. a ne jedem nista losije od ostalih ljudi koje znam to mi nije jasno, a tako sam mrsav opet

Aha, aha :) kreatin

Ne koristim nista od suplemenata, jedino sto sam probao i jednom kupio je taj All-in-one Gainer.
« Poslednja izmena: April 09, 2020, 07:14:46 posle podne od strane Petarpetar » Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #3 poslato: April 09, 2020, 06:49:45 posle podne »

Gejneri su seceri sa niskim procentom proteina a visokim udjelom ugljenih hidrata. U početku za ljude koji imaju probleme slicne tvojima, mogu da pomognu. Ali ne treba pretjerivati sa njima.

Kreatin u zavisnosti od organizma "radi" ili "ne radi"...

Kljuc je svakako u dobro izbalansiranim obrocima. Dakle, ishrana, vitamini i minerali, zdrave masti, trening... pa sve ostalo...



Ali ajde, napisi malo vise detalja pa cemo i o tome.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #2 poslato: April 09, 2020, 06:44:16 posle podne »

Pozdrav Petre...

Ajde za pocetak napisi kako se hranis? Kakvi su ti obroci? Da li koristis nesto od suplemenata trenutno? Vitamini i minerali? Zdravi masti? Kakav si sa zdravljem? Opste fizicko stanje? Da li si aktivan po pitanju sporta? Teretana? Neki drugi sport? Sto vise detalja napises o sebi, vise mozemo i da pomognemo.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
Petarpetar
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #1 poslato: April 09, 2020, 06:18:03 posle podne »

Pozdravio bih sve clanove ovim putem, pisem prvi post, Petar iz Beograda, 25g

Ovako, moja prica ukratko, celog zivota sam imao slab apetit, nisam nesto jeo (bio sam probirljiv kao mladji) kad sam bio mladji uvek su me zezali kost i koza si bla bla,, sada nisam probirljiv jedem sve, ne preskacem obroke.. ali imam problem sa kilazom (ne mogu da se ugojim) dal je genetika, dal je stres (majka je veoma negativna, mozda utice na mene i vise nego sto sam svetsan)..

Visok sam oko 187cm tezak svega oko 62kg, s tim da sam umeo da padnem na 58 i sl, imao sam i 64 tad sam izgledalo poprilicno o,k. sad nisam zadovoljan izgledom, hteo bih da se ugojim, kroz vezbe i ishranu.

Volim da vezbam, imao sam jedan period u zivotu vezbao sam, ali uglavnom je to bila kucna varijanta, (pretezno sklekovi i zgibovi)  za tih par meseci ljudi su primenitli promene kod mene, te mi je na neki nacin prijala ta paznja.

Zbog posla sam bio primoran da prekinem da kazemo da vezbam, ali sad zelim da se vratim vezbanju i da zapnem najbolje sto mogu, da bi doslo do nekih vidljivih promena.  :)


E sad, treba mi pomoc, sta koristiti? Ovo je prvi put da trazim pomoc javno, do sad sam samo citao.
Prosli put kad sam vezbao, kupio sam jednu kantu ovog Gainera - All in 1 GAINER(4500+500 grama FREE).

Iskreno, nisam nesto bio zadovoljan, pritom sam se hranio lepo u to vreme bas. Nisam zadovoljan njim uglavnom, nije bilo nikakvih negativnih reakcija ali mislim da mi ne pase, tj uz koriscenje ovog Gainera nisam video neke promene u kilazi! ili mozda samo nisam izabrao pravi Gainer?

Razmisljam da umesto Gainera probam neki kvalitetan Whey protein i da sa tim zapocenem bez obzira sto sam ovako slab trenutno?

Da li bih mogao da dobijem neke preporuke za kvalitetan Whey protein i jel bih mogao tim putem nabaciti masu? (kvalitetan whey + dobra isrhana + dobar trening)

Cilj mi je da se ugojim, kad bih mogao nekih 8-10 kg to bi bilo fantasticno. Ali naravno treba mi pomoc. Kako da ostvarim to? Koji konkretno suplement bi mi preporucili da koristim?
« Poslednja izmena: April 09, 2020, 06:22:26 posle podne od strane Petarpetar » Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.077 sekundi sa 19 upita.