TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394571 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 01:43:57 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Belly fat vezbe  (Pročitano 3699 puta)
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #11 poslato: Maj 14, 2020, 04:39:22 posle podne »

Mlijeko za defku, plazma za masu.

Gesendet von meinem Mi MIX 2 mit Tapatalk

Sačuvana
Simo Boltic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1684


« Odgovor #10 poslato: Maj 14, 2020, 02:24:11 posle podne »

Postaje mi veoma fascinantno koliki broj ljudi radi na masi tako sto jede mleko i plazmu


Sent from my iPhone using Tapatalk
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #9 poslato: Maj 13, 2020, 09:57:01 posle podne »

Ko je pomenuo mleko i plazmu? Čini mi se da ćeš opet morati da se vratiš na link i posebnu pažnju posvetiš pravilnom odabiru namirnica...
3-4 l u toku dana plus "potrebe" u toku treninga...oko hidratacije

Ako sam dobro shvatio bolje mi je da jedem 4-5 manjih obroka nego 2-3obilnija, znaci npr. bolje mi je pojesti pileci batak pa za 1-2h i pirinac nego sve odjednom zajedno.

izvini, opet kažem vrati se na podeljeni tekst...pravo pitanje je šta je za tebe obilniji obrok? sasvim sigurno da za obrok ne pojedeš pola kg mesa i pola kile pirinča? razmak između obroka može biti 2-4 h...a sastav obroka, kao i obilnost, diktira cilj, dijet pristup, doba dana, tajming treninga...kao i apetit :) ali svakako da nam cilj nam prejedanje. Elem, obratimo pažnju na odabir namirnica, njihovu nutritivnu vrednost, kao i principe za sastavljanje obroka...dakle, barem orijentaciono se upoznaj sa tim koliko ti "treba" proteina, hidrata, masti...i sve to ukrojimo u obroke :)

npr. slikovito, 150-200 gr mesa po obroku je (oko 30-50 gr proteina po obroku)... :) uz to dodati npr. 50 gr pirinča(naravno mereno pre kuvanja) i salatu( "zeleno, lisnato")...ili 200 gr posnijeg sir + šaka orašatih plodova...ili 5 jaja + zelena salata...salatu svakako nećemo meriti( vlakna ne varimo :) )



« Poslednja izmena: Maj 13, 2020, 10:05:22 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Kalaba
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 49

« Odgovor #8 poslato: Maj 13, 2020, 09:36:20 posle podne »

Nemam sad neku planiranu ishranu u sustini sve se svodi na pasulj, pite, krompire(pomfrit najcesce), kolace i tako to fora dirty bulking ishrane samo bez fizickih aktivnosti.
Pogledao sam link manje-vise mi je takva i ishrana bila pre pauza.Forsirao sam kuvana jaja, plazmu i mleko, znao sam da popijem i po 1L mleka na dan.Takodje mi je i hidratacija losa, pre sam znao samo tokom treninga popiti 2L, kad sam vec kod hidratacije koliki bi trebao biti unos vode na dnevnom nivou?Ako sam dobro shvatio bolje mi je da jedem 4-5 manjih obroka nego 2-3obilnija, znaci npr. bolje mi je pojesti pileci batak pa za 1-2h i pirinac nego sve odjednom zajedno.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #7 poslato: Maj 12, 2020, 10:39:20 posle podne »

Čuvena "parola" trbušnjaci se ne prave u teretani, već u kujni...ne zaboravi da je najveći problem masno-vodena "izolacija" preko trbušnih mišića...

Dakle, kao što ti je već rečeno obrati pažnju na ishranu, pokreni se, odlazak u teretanu je odličan izbor...uz stručni nadzor...

Detaljnije na temu ishrane... https://forum.pansport.rs/index.php?topic=250925.0

Okani se zabluda poput preskakanja večere, već se potrudi da imaš 4-6 obroka dnevno( bitno je šta jedeš, a ne kada jedeš)...obrati pažnju na san(dovojno sna tokom noći) i adekvatnu hidrataciju...
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #6 poslato: Maj 12, 2020, 09:46:39 posle podne »

Jos nisi napisao kako se hranis? Daj malo vise informacija da bi mogli na adekvatan način da posavetujemo. Da li planiras odlazak u teretanu? Kakvi si ti planovo? Ne mozes da skidas i dodajes misicnu masu. Nije nemoguće, ali za tebe kao pocetnika jeste.

Gesendet von meinem Mi MIX 2 mit Tapatalk

Sačuvana
Kalaba
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 49

« Odgovor #5 poslato: Maj 12, 2020, 04:26:55 posle podne »

Trenirao sam od proslog leta napravio sam pauzu bukvalno od pocetka godine ne treniram, eto skoro 6 meseci.Problem je nastao jer sam se hranio za rad na masi i uporedo trenirao ali sam stao sa treningom a nastavio istu ishranu.Bio sam skiny ne bas puno ali sad sam vise skiny fat.Imao sam intervenciju grudnog kosa(pectus excavatum nuss metoda) implant izvadjen u januaru sve ok mogu da nastavim normalno sa zivotom i treningom pozeljno nabacivanje mase na grudni predeo zbog gubitka iste tokom oporavka.
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #4 poslato: Maj 12, 2020, 02:23:12 posle podne »

I to sto preskaces veceru nema nikakve veze sa topljenjem masnih naslaga, naprotiv... Druga stvar na tu visinu poprilicno si mrsav, treba dakle da se posvetis prvo ishrani, pravilnom odabiru namirnica... Treningu, da savladas osnove, tehniku disanja itd... pa tek onda da razmisljas o nekim kalorisjskim deficitima ili suficitima...

Gesendet von meinem Mi MIX 2 mit Tapatalk

Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #3 poslato: Maj 12, 2020, 02:20:38 posle podne »

Napisi kako se hranis, daj malo vise detalja o sebi kako bi mogli da adekvatan nacin pomognemo. Kako treniras, koje vjezbe izvodis, da li imas neke zdravstvene probleme, da li koristis nesto od suplemenata itd itd...

Gesendet von meinem Mi MIX 2 mit Tapatalk

Sačuvana
Simo Boltic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1684


« Odgovor #2 poslato: Maj 12, 2020, 01:40:28 posle podne »

Tokom karantina sam "zaradio" masne naslage na stomaku tj. belly fat poceo sam sa radjenjem 3-4 puta nedeljno po 60-100 trbusnjaka i jednom nedeljno(ponedeljak) plank, decline plank, side plank, trbusnjake(60-100) i kardio(planinarenje) jednom-dva puta nedeljno preskacem veceru evo vec cetvrti-peti dan sto je dalo neke rezultate kad stegnem stomkak ali cim ga opustim kao da nista nisam radio.Ovo radim vec 3-4nedelje.
Info: 180cm, 72-73kg.
Pozdrav! Prvo sto bi trebalo da znas je da mi ne mozemo na taj nacin da uticemo odakle cemo prvo da gubimo masne naslage. Druga stvar, to se ne resava preskakanjem obroka vec detaljnim planim ishranom,tj kalorijskim deficitom uz unos svih makro i mikro nutrijenata .
Dakle ukoliko ti je cilj da izgubis koju kilu,moras planski da se hranis i da treniras.
Da li imas iskustva sa teretanom? Sa izvedbom vezbi? Na forumu imas korisnih tekstova o ishrani za pocetnike pa prelistaj,znaci ce ti .


Sent from my iPhone using Tapatalk
Sačuvana
Kalaba
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 49

« Odgovor #1 poslato: Maj 12, 2020, 01:29:30 posle podne »

Tokom karantina sam "zaradio" masne naslage na stomaku tj. belly fat poceo sam sa radjenjem 3-4 puta nedeljno po 60-100 trbusnjaka i jednom nedeljno(ponedeljak) plank, decline plank, side plank, trbusnjake(60-100) i kardio(planinarenje) jednom-dva puta nedeljno preskacem veceru evo vec cetvrti-peti dan sto je dalo neke rezultate kad stegnem stomkak ali cim ga opustim kao da nista nisam radio.Ovo radim vec 3-4nedelje.
Info: 180cm, 72-73kg.
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.078 sekundi sa 18 upita.