TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 08:28:29 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Studentska menza  (Pročitano 1726 puta)
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #15 poslato: Oktobar 24, 2020, 04:16:53 posle podne »

Treniram 5x nedeljno, uglavnom je to 3x full body, a 2x cardio. Tako unazad 2 godine. Hranim se zdravo, znam da rasporedim nutrijente i pre i posle treninga kao i tokom ceog dana. Zanimao me je kvalitet hrane iz menze, a iz odgovora vidim da nije toliko dobar, ali kad imam predavanja tokom celog dana jednostavno ne mogu da stignem da skuvam rizu ili krompir sa belim mesom, ribom itd.

Da li ti odgovara taj sistem treninga? Ako uporediš rezultate koje si postigao kroz to vreme? Možda da malo promeniš sistem treniranja, mislim na podelu treninga po miš.grupama jer će organizam sigurmo odreagovati na nešto drugačije tj novo....

Što se tiče hrane, mislim da se previše opterećuješ. U danima kada nemaš druge opcije, bolje je pojesti obrok u menzi nego nešto iz pekare. A sigurna sam da svaki dan imaš meso, prilog, salatu. Danima kada možeš potrudi se da sam spremiš i na taj način kompenzuj. Trud i dobra organizacija kao što kolega Slaviša kaže, isplatiće se...
Sačuvana
Jelena Djukic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1347


« Odgovor #14 poslato: Oktobar 24, 2020, 03:18:31 posle podne »

Ako "hrana u menzi" podrazumeva ono što se u ovom sportu smatra osnovnim i neophodnim namirnicama za napredak a to bi npr. bilo jaja, kvalitetno meso, pirinač i ostalo, u tom slučaju može da se postigne cilj.

Tako što ćeš prilagođenom treningu za cilj koji si sam sebi postavio uklopiti pravilan raspored i sastav obroka od tih namirnica.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12773


Never give up!

« Odgovor #13 poslato: Oktobar 24, 2020, 08:31:42 pre podne »

Slažem se sa Slavišom u vezi pirinčanih galeta.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #12 poslato: Oktobar 24, 2020, 02:17:40 pre podne »

Treniram 5x nedeljno, uglavnom je to 3x full body, a 2x cardio. Tako unazad 2 godine. Hranim se zdravo, znam da rasporedim nutrijente i pre i posle treninga kao i tokom ceog dana. Zanimao me je kvalitet hrane iz menze, a iz odgovora vidim da nije toliko dobar, ali kad imam predavanja tokom celog dana jednostavno ne mogu da stignem da skuvam rizu ili krompir sa belim mesom, ribom itd.


Ok, a koji je ciljani unos proteina, hidrata, masti kojem stremiš...?

Izvini, ali sama formulacija pitanja o hrani iz menze ukazuje da ćeš morati dobro da savladaš osnove...čak i ono najelementarnije poput odabira namirnica, koji je jako bitan u "prosecu" redukcije masnih naslaga...dakle, osnovu svega čini kalorijski deficit( veća potrošnja od unosa), a većina dijeta koje provereno rade se svode da princip dovoljno nisko sa hidratima, dovoljno visoko sa mastima i umereno sa proteinima...hranu možeš pripremiti i uveče i "konzumirati" u toku dana, tj poneti sa sobom u adekvatnoj ambalaži, dakle, dobra ogranizacija reševa problem...naravno ako ima uslova sa pripremu i odlaganje hrane( frižider)...

ako ne možeš da skuvaš pirinač, tu su pirinčane galete npr.
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #11 poslato: Oktobar 23, 2020, 11:13:10 posle podne »

Zašto full body 3x nedeljno? Ima neki određeni razlog ili?

Gesendet von meinem Mi MIX 2 mit Tapatalk

Sačuvana
Marko2911
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #10 poslato: Oktobar 23, 2020, 01:40:02 posle podne »

Treniram 5x nedeljno, uglavnom je to 3x full body, a 2x cardio. Tako unazad 2 godine. Hranim se zdravo, znam da rasporedim nutrijente i pre i posle treninga kao i tokom ceog dana. Zanimao me je kvalitet hrane iz menze, a iz odgovora vidim da nije toliko dobar, ali kad imam predavanja tokom celog dana jednostavno ne mogu da stignem da skuvam rizu ili krompir sa belim mesom, ribom itd.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12773


Never give up!

« Odgovor #9 poslato: Oktobar 23, 2020, 11:27:56 pre podne »

Hrana po menzama je prilagođena običnim ljudima a ne sportistima I shodno tome nije dobra ali može se uvek naći nešto što će koliko toliko biti ok.
Ti gledaj da ti ostali obroci budu dobri.
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #8 poslato: Oktobar 23, 2020, 11:08:42 pre podne »

Opiši treninge- koliko vremenski traju, kako si podelio miš.partije?
Sačuvana
Simo Boltic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1684


« Odgovor #7 poslato: Oktobar 23, 2020, 06:24:01 pre podne »

Sto se tice treninga,da li imas nekoga ko ti pravi plan za teretanu? Bez planskog treninga ces mnogo manje napredovati


Sent from my iPhone using Tapatalk
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #6 poslato: Oktobar 23, 2020, 02:17:20 pre podne »

Vidi pitanje je jako nejasno formulisano..dobro bi bilo da se informišeš o osnovama, kao što ti je već rečeno...dakle, nutritivna vrednost namirnica, pravilan odabir istih, prinicipi za sastavljanje obroka, ciljani unos proteina, hidrata, masti u skladu sa ciljem...

možda će ti pored obroka iz menze trebati još kvalitetnih kalorija...sama menza često nije dovoljna u pogledu kvaliteta i kvantiteta...

Pročitaj za početak, ako imaš dodatnih pitanja izvoli...

https://forum.pansport.rs/index.php?topic=250925.0
Sačuvana
Marko2911
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #5 poslato: Oktobar 22, 2020, 09:39:30 posle podne »

Da li si vec dovoljno upoznat sa tim koliko koja namirnica ima makronutrijenata?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Sto se tice menze to bas i ne znam..
Sačuvana
Simo Boltic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1684


« Odgovor #4 poslato: Oktobar 22, 2020, 09:06:00 posle podne »

Da li si vec dovoljno upoznat sa tim koliko koja namirnica ima makronutrijenata?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Sačuvana
Marko2911
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #3 poslato: Oktobar 22, 2020, 09:05:53 posle podne »

Sto se tice hrane van menze jedem jaja, nekad kad stignem belo meso i pirinac, kikiriki... Posle treninga uzimam whey protein.. Sto se tice aktivnosti, svaki dan ili odem do teretane ili na trcanje, ali uglavnom sad zimi idem u teretanu.
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #2 poslato: Oktobar 22, 2020, 06:21:52 posle podne »

Pozdrav
Iz licnog iskustva, hrana u menzama je sasvim solidna.
Mada, kada si student i ne mozes puno da biras.
Bitnije je sta uzimas van hrane u menzi?
Koliko si fizicki aktivan?
Sačuvana
Marko2911
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #1 poslato: Oktobar 22, 2020, 02:20:09 posle podne »

Pozdrav, zanima me vase misljenje o hrani iz studentske menze i istovremenom procesu redukcije procenta masti u telu?
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.076 sekundi sa 18 upita.