TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 12:47:22 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Doze vitamina  (Pročitano 4592 puta)
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #5 poslato: Decembar 09, 2020, 09:50:51 posle podne »

Uz veće doze vitamina D obavezno dobar magnezijum, zato sto visok nivo D vitamina utice na nizak nivo magnezijuma, preporuka za citratni oblik magnezijuma.

Cink da bude u helatnom obliku. Cink picolinat - preporuka. Uz cink i magnezijum uzeo bih jos i vitamin b6.

U zavisnosti od finansija, omega 3 masti bih uvrstio obavezno. Sve ostalo moze i ne mora.

Moras malo vise obratiti paznju na ishranu. Dzaba svi vitamini i minerali i drugi dodaci ishrani ako osnova nije kako treba.



Gesendet von meinem Mi MIX 2 mit Tapatalk

Sačuvana
Simo Boltic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1684


« Odgovor #4 poslato: Decembar 09, 2020, 08:57:56 posle podne »

Sto se tice ishrane,nadam se da u salatu spada sveza salata,ali u svakom slucaju gledaj da praktikujes svakodnevno salatu,povrce i za uzinu raznovrsno voce.
Koliko serija i koliko ponavljaja radis na tim svojim treninzima? Koje su to vezbe?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Sačuvana
Varga
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 24


« Odgovor #3 poslato: Decembar 09, 2020, 07:54:19 posle podne »

Poštovani,
Hteo bih da dobijem savete što se tiče doze vitamina... Treniram 3-4 puta nedeljno sa tegovima i 2-3 puta nedeljno idem na brzi hod oko 5-6 km...
Ne bavim se vežbanjem nešto mnogo ozbiljno, imam mini kućnu teretanu (šipku, bučice, klupu, benč, gladijator) pa treninge radim kod kuće...
Uglavnom svake zime pojačam dozu vitamina po preporukama koje sam pročitao na internetu ali bih se posavetovao sa Vama..

Od vitamina imam sledeće :
- Vitamin D (10,000 IU po tableti, ja ih pijem 1 komad na svaki 2. dan, otprilike 5,000 IU dnevno)
- Vitamin C (1g po tableti, pijem 1 dnevno)
- Cink (15mg po tableti, pijem 2 komada dnevno)

Da li je ovo dovoljno mojim potrebama shodno ovoj situaciji sa pandemijom... ?
Pozdrav
Pozdrav! Naravno da je dosta,ali pored ovih vitamina je veoma bitno da be zapostavis ostale vitamine i minerale. Kao i to kakva ti je ishrana,da li unosis dovoljno vitamina kroz ishranu? Hranis li se planski?
I da ukoliko bi ipak zeleo da vidis neki napredak svog vezbanja,trebao bi da se drzis nekog plana treninga.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Pa otprilike je ovo moja ishrana ... Skroz neozbiljna jer se iskreno i ne trudim bio sam na strogoj ishrani koju mi je vodio personalni trener 5 meseca i skinuo sam od 104 kg na 86kg (visok sam 180cm), nakon toga sam se vratio na 90 kg jer sam to i zeleo i tu se odrzavam, najbolje se osecam na toj kilazi..

Dorucak 3 przena jaja i proprzena slanina sa pola kriske kajmaka
Uzina jabuka i neka grickalica grisini
Rucak obavezno neko meso junece ili piletina sa prilogom tipa povrce, pomfrit, salata
Uzina Pojedem par urmi da ne bih uzimao slatkise (najveci moj porok haha)
Za veceru kad kako uglavnom ili neka piletina sa prilogom, nesto ispecem iz lidla (nezdravo) , przeno, pica, itd...

Sto se tice treninga.
Ponedeljak odradim grudi i ramena
Sreda ledja
Petak ruke

Retko kada ubacim jos 1 trening noge u toku nedelje jer me iskreno bas mrzi kod kuce da radim noge a racunam da to sto idem na brzi hod koliko toliko njih pogodi...

To je otprilike to :D
« Poslednja izmena: Decembar 09, 2020, 08:35:54 posle podne od strane Varga » Sačuvana
Simo Boltic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1684


« Odgovor #2 poslato: Decembar 09, 2020, 07:37:24 posle podne »

Poštovani,
Hteo bih da dobijem savete što se tiče doze vitamina... Treniram 3-4 puta nedeljno sa tegovima i 2-3 puta nedeljno idem na brzi hod oko 5-6 km...
Ne bavim se vežbanjem nešto mnogo ozbiljno, imam mini kućnu teretanu (šipku, bučice, klupu, benč, gladijator) pa treninge radim kod kuće...
Uglavnom svake zime pojačam dozu vitamina po preporukama koje sam pročitao na internetu ali bih se posavetovao sa Vama..

Od vitamina imam sledeće :
- Vitamin D (10,000 IU po tableti, ja ih pijem 1 komad na svaki 2. dan, otprilike 5,000 IU dnevno)
- Vitamin C (1g po tableti, pijem 1 dnevno)
- Cink (15mg po tableti, pijem 2 komada dnevno)

Da li je ovo dovoljno mojim potrebama shodno ovoj situaciji sa pandemijom... ?
Pozdrav
Pozdrav! Naravno da je dosta,ali pored ovih vitamina je veoma bitno da be zapostavis ostale vitamine i minerale. Kao i to kakva ti je ishrana,da li unosis dovoljno vitamina kroz ishranu? Hranis li se planski?
I da ukoliko bi ipak zeleo da vidis neki napredak svog vezbanja,trebao bi da se drzis nekog plana treninga.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Sačuvana
Varga
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 24


« Odgovor #1 poslato: Decembar 09, 2020, 06:18:56 posle podne »

Poštovani,
Hteo bih da dobijem savete što se tiče doze vitamina... Treniram 3-4 puta nedeljno sa tegovima i 2-3 puta nedeljno idem na brzi hod oko 5-6 km...
Ne bavim se vežbanjem nešto mnogo ozbiljno, imam mini kućnu teretanu (šipku, bučice, klupu, benč, gladijator) pa treninge radim kod kuće...
Uglavnom svake zime pojačam dozu vitamina po preporukama koje sam pročitao na internetu ali bih se posavetovao sa Vama..

Od vitamina imam sledeće :
- Vitamin D (10,000 IU po tableti, ja ih pijem 1 komad na svaki 2. dan, otprilike 5,000 IU dnevno)
- Vitamin C (1g po tableti, pijem 1 dnevno)
- Cink (15mg po tableti, pijem 2 komada dnevno)

Da li je ovo dovoljno mojim potrebama shodno ovoj situaciji sa pandemijom... ?
Pozdrav
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.059 sekundi sa 18 upita.