TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394964 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 18, 2024, 05:58:17 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Povreda skocnog zgloba - vase misljenje  (Pročitano 2680 puta)
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #4 poslato: Januar 06, 2021, 09:22:36 posle podne »

Izvini na kasnjenju. Sta mislis o opciji da se konsultujes za neke terapije jedno 10ak dana do 15 pa da vidimo onda vezbe...one se u principu me rade dok ima bola
Sačuvana
boki_grobar
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #3 poslato: Januar 05, 2021, 07:28:15 pre podne »

Hvala, bolje vas nasao !
Boli me cesto (dve veceri ne, pa dve da) u lezecem polozaju, pogotovo kada noga nije podignuta na jastuk. Neugodan osecaj nastaje nakon 5-10 minuta lezanja, i ako usled umora zaspim, ume nakon nekog vremena da me probudi, i da mi onda ne dozvoljava da nastavim da spavam. Taj bol ume da bude na mestu ostecenih ligamenata, nekad malo pozadi, pomalo kao da seta ...
Pri klasicnom sedenju ne boli, uglavnom mi se tako i smiri bol. Kada hodam , uz "geganje" sto rece lekar, nemam vece bolove, ali iskreno ne forsiram previse, po kuci se krecem, uz te neke sitne treninge koje radim gde se trudim da ne opterecujem nogu previse.
Bol je svakako dosta manji do onog sa starta, s tim sto mi se cini da sam dosao do nekog limita i da se vrtim u krug, jer mi deluje kao da ne radim nista konkretno da bi mi bilo bolje, osim postede noge.
Sto se otoka tice, bilo ga je 26-og na poslednjoj kontroli, , a sad ne znam u kojoj je meri i dalje tu, noga  mi je bandazirana kinezio trakama, preko kojih je elastican zavoj, a ja to ne smem da skinem jer mi jos nije stigao steznik, pa se plasim da ne ostanem posle bez odgovarajuce bandaze i ne pokvarim nesto...
Samo bih dodao da sam u prvih 15tak dana pio JointaceKolagen, pa sam onda narucio Elasti Joint koji trenutno pijem vec desetak dana, gde sam izmedju ubacio govedji zelatin nekih 5,6 dana ( isforsirao sam taj deo posteno za sad  ;D ).
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #2 poslato: Januar 05, 2021, 05:52:46 pre podne »

Pozdrav, dobrodosao na forum
U kojim polozajima noga boli?
I da li je taj bol bar za polovinu manjeg intenziteta nego na pocetku?
Ima li i dalje otoka?



Sačuvana
boki_grobar
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #1 poslato: Januar 04, 2021, 04:53:28 pre podne »

Pozdrav ljudi, pisem prvi put na forumu (citao sam dosta toga), pa bih vas zamolio za vase misljenje, i ako moze neki koristan savet. Po prirodi sam takav da umem da budem dosta studiozan, ali verujem da ovde to nece tesko pasti ljudima, pogotovo ako je nekome to zanimanje, ili ako je imao iskustva sa tim tipom povreda ( ja uglavnom volim da pomognem nekome ako sam u mogucnosti ).


Povredio sam desni skocni zglob 18og novembra na malom fudbalu,  zeleo sam da sklonim loptu, i bio sam poprilicno labav, posto sam bio sam, ali nisam video da se covek zalece sa ledja (poprilican domacin, 100+ kg, 2 metra,  a od nekadasnjeg znanja ostade samo jak sut ). I tako on "preko lopte" pokupi i moj zglob, koji se  iskrenuo klasicno na unutra, gde sam odmah osetio jako zatezanje (ne neko subjektivno pucanje) u ligamentima. Odmah tu sam stavio led, i nakon nekog vremena se odvezao kuci. Nastao je otok, bez podliva, i mogao sam da se oslanjam na nogu ( tacnije, da kljakam )..

Sutradan sam otisao da snimim nogu, gde je receno da se ne vide znaci frakture ili druge pat. promene, receno mi je da su ligamenti ( sto je i logicno ), i da ako me ne prodje za par dana, da dodjem da uradim ultrazvuk.

Otok je padao, ali sam imao problem sa spavanjem, pa sam odradio ultrazvuk, 26.11. , koji je ovakav:
 Talofibulare anterior u celini zadebljan, u medijalnom aspektu znaci znacajne rupture, bez vecih tecnih kolecija. Evidentna manja avulzija periosta na mestu kostane insercije maleolusa fibule.
Calcaneofibulare zadebljan, kao sekvla elongacione traume, bez tecnih kolecija. Na tetivama fleksora i ekstenzora nema promena. Ahilova tetiva okej.
Tu su mi rekli da cu za mesec dana igrati fudbal ( xD ), i da samo nastavim sa onim sto sam radio do tada - led, gavez, "elevacija" koju ne znam da li sam dobro sprovodio, i mirovanje, bez terapija, nekog zavoja ili fiksacije bilo kog tipa...

Ja sam nastavio da radim to, ali sam imao ozbiljnih problema sa spavanjem, gde mi se stanje stalno menjalo, jer kad god legnem - osecam bol i neki osecaj kao da jos vise povredjujem ligamente.
Otisao sam zato kod ortopeda 3.12. , da pitam za neki savet, posto nigde na internetu nisam nasao tegobe tog tipa.
On je pogledao RTG, ultrazvuk je ignorisao iz ko zna kog razloga, nego je palpacijom ustanovio dijagnozu koja je vec poznata (osim sto recimo maleolus nije bio osetljiv na dodir vise ). No, ta palpacija je bila takva da mi je kad sam se vratio kuci opet u nekoj meri natekao zglob, a sutradan se cak ( 15 dana nakon povrede ) pojavio i hematom. Savet mu je bio - snadji se za fizikalnu i ortozu od 6,7000.

Tu sam popizdeo i otisao sam kod jednog lokalnog kiroprakticara/terapeuta, koji mi je "namestio zglob", rekao da sam imao blagu luksaciju pete, stavio mi kinezio trake, zavoj, i rekao da mirujem (nakon cega mi je stvarno bilo bolje, i prvi put sam spavao normalno). Od tada sam kod njega bio par puta, gde je uradjen jedan tretman hidzame, savetovano je da ne moram da idem na terapije - da ce me ovako proci. Da pokusavam pomalo da hodam, i da se trudim da ne "kljakam", da se ne bih navikao na to ( jer je logicno to preduslov za dalje deformacije i probleme ) . Od vezbi, kaze - najbolje je hodanje.
Problem je u tome sto ja i danas, oko 6 nedelja nakon povrede ne mogu normalno da hodam, i ne osecam kontinualno poboljsanje, vec je uglavnom - dva dana ide okej, pa preko noci sve ode u vodu. Rekao mi je da spavam normalno, bez elevacije noge, sto sam pokusao ... I nakon par noci "normalnog" spavanja na ledjima, sad 31-og sam se probudio sa jakim bolom u predelu ATFL-a, sto me je zabrinulo ...
Posto mi se vise ne isplati da idem kod njega ( sto je i on otprilike sam nagovestio ), a ne umem sam da se bandaziram ispravno, narucio sam Milerov steznik, i sad ne znam sto mi je ciniti. Da li da idem kod jednog lokalnog fizioterapeuta na terapije uz vezbe, ili da nastavim da cekam ovako?
Plasi me to sto "kljakam" 6 nedelja, ne bih da mi se lupam iskrivi kicma, ili da zeznem i drugu nogu tim nepravilnim opterecivanjem. Isto tako, ja dosta sedim u ovom periodu, sto zbog toga sto sam se vratio - pa zavrsavam poslednji ispit na faksu, sto zbog toga sto mi lezanje kao mirovanje jednostavno ne odgovara, cesto mi se desi da se nakon lezanja osecam losije.

Vec sam dosta para "bacio", ali jbg, ipak je zdravlje najbitnije, imam 28, sportski sam tip, i planiram da nastavim da se rekreativno bavim sportom do kraja zivota (koliko je to moguce)...
Oprostite sto sam bio ovako opsiran, jbg, ipak je to dug period koji sam proveo u 4 zida, sam, bez nekog sagovornika ili jaceg razumevanja za povredu koja se desila bezveze ( bukvalno u klasicnim situacijama koje se desavaju ljudima - stajanje na neciju nogu, sitna izvrtanja, ja sam nisam imao nikakvog problema, ovo je bas bio udarac jbg)...

P.S. Da dodam, od aktivnosti u medjuvremenu sam radio poneke vezbe za trbusnjake, donja ledja ( ostade od vremena kada sam se zezao sa skoliozom ), zgib/propadanje, uglavnom stvari koje nisu otperecivale skocni zglob u velikoj meri, naravno, uz konsultaciju sa ovim poslednjim lekarom, da ne bih skroz atrofirao. Inace, butina se drzi, ali desni list mi deluje da je atrofirao malo, sto je i normalno s ozbirom na to koliko dugo stedim tu nogu...
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.098 sekundi sa 17 upita.