TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 20, 2024, 12:45:14 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Mesanje suplemenata ?  (Pročitano 2539 puta)
NVK
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 110

« Odgovor #10 poslato: Jul 24, 2021, 08:58:45 pre podne »

Pozdrav Aleksandra :)

Do pre 3 godine mi je pritisak povremeno ( na svake 2 nedelje ) bio 140 sa 90, tako da su mi propisali neke lekove, za koje mi kardiolozi kažu da su bebeće doze. Od tad nikad nemam problema sa pritiskom, niti tu situaciju da me boli glava i da mi pozli, tako da ga ni ne merim. Ti lekovi koje sam dobio mi odgovaraju.

Od kardija sam za ovih poslednjih godinu dana treninga možda 5 meseci radio HIIT workout pre treninga, oko 6 različitih serija do granice iscrpljenosti svaku seriju. Kardio ne radim uopšte poslednjih 6 meseci.

Šta vi mislite o ovome što sam pitao za Whey?

Takođe me zanima da li mi se možda isplati da kupim i neki BCAA ili glutamin. Popularni bodibilder i fitnes trener Dario Žinić na jutjubu je rekao da su oba bacanje para, i da ne vrede ni približno toliko, kao i to da je mnogo bolje kupiti još Whey proteina umesto njih, jer Whey ima mnogo relevantniji efekat na mišićni rast. To isto govore još 2 bildera na jutjubu, pa me zanima vaše mišljenje.

Bitno je i to da mi je kad sam počeo da treniram testosteron bio 7.5, a treba da bude bar nekih 17 jel tako... Granica normale je 9-29, ali s obzirom da imam 30 godina zato to kažem. To mi je sigurno usporilo napredak. Imam zakazan pregled kod endokrinologa za 2 i po meseca, pa će mi propisati neke lekove.
[/quote]
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #9 poslato: Jul 24, 2021, 05:29:33 pre podne »

Pozdrav
Koje su vrednosti krvnog pritiska?

Da li radiš i neki kardio trening?
Sačuvana
NVK
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 110

« Odgovor #8 poslato: Jul 24, 2021, 02:18:31 pre podne »

Bobane hvala ti.

Ni sam ne znam šta se to tad desilo sa krealkalinom, moguće da je to. 1h nakon tog treninga sam imao gornji pritisak 260. Kada sam uzimao kreatin ranije sve je bilo ok.

Whey uzimam svakako.

Imam još jedno pitanje. Koliko je bitno da li uzimam neki kvalitetniji whey ili neki manje kvalitetan, ako oba imaju jednak br. proteina po merici ( 3 g gore dole ). Da li to može da bude bitno za nas rekreativce?

Pitam jer znam da je Lepomir Bakić pričao kako to nije bitno ni za koga ko nije profesionalac, ali me zanima vaše mišljenje.
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #7 poslato: Jul 23, 2021, 10:18:05 posle podne »

Whey protein, kompleks vitamina i minerala, omega 3 zdrave masti, pa sve ostalo.

U svakom slucaju suplementi su samo jedan dio slagalice, sve ostalo mora da se sklopi i da cini jednu cjelinu da bi dalo prave rezultate. Ishrana je koliko mogu da procitam na neki nacin izbalansirana, ali postavlja se pitanje da li sve to dovoljno tvom opštem fizickom stanju i dnevnoj potrošnji.

Od krealkalyna se nisi mogao prefosirati, niti ti je on mogao dati toliku ludacku snagu, vise ce biti da te je placebo odradio.

Bilo kako bilo, nije ti potreban krealkalyn. Izbalansirana ishrana, dobar trening i tek onda razmisljas o dodacima ishrani tj suplementima redom kojim sam napisao na početku.

Gesendet von meinem Mi MIX 2 mit Tapatalk

Sačuvana
NVK
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 110

« Odgovor #6 poslato: Jul 23, 2021, 11:02:41 pre podne »

Pozdrav.

Visok sam 184 cm i imam 107 kg.

Treniram oko godinu dana street workout. Sa tegovima jedino radim ruke i ramena za sad, a uskoro uzimam prsluk sa opterećenjem od 20 kg, sa kojim ću raidti sklekove i propadanja. Prvih 7 meseci sam trenirao redovno, a poslednjih 5 meseci nisam redovno, jer sam tih 5 meseci svaki mišić radio jednom u 2 nedelje tad i po malo sam opadao, iako sam trenirao kontinuirano. Tek sam pre par nedelja počeo opet redovno da treniram. Imam 7 kg manje nego pre godinu dana, i odlične rezultate što se tiče konstitucije tela pre svega, izledam potpuno drugačije u pozitivnom smislu, jer sam pre godinu dana vrlo loše izgledao. Vrlo sam zadovoljan i po pitanju mišićne mase u odnosu na pre, jer je sam ranije imao mnogo manje mišiće.

Planiram da kupim za nedelju dana suplemente vrednosti oko 10 000 din. Cilj mi je da što brže nabacim još čiste mišićne mase i da skinem salo. Whey protein bih uzeo sigurno minimum 80 merica.

Ishrana je sledeća ( u suštini jedem ceo dan zdravo ali skoro svako veče imam 1 loš nepotreban obrok ):

1. Doručak - 3 jaja, malo povrća, šolja jogurta i 3 kiflice neke male ili neka pita od 90 g

2. Ručak - 150 g neke ribe ili 200 g nekog čistog mesa, povrće i 10 maslina

3. Užina 1 - 1 banana ili šaka i po brusnice, ili 3 male voćkice tipa kivi, kajsija, nekterina

4. Užina 2 - ovde uzmem supenu kašiku mlevenog lanenog semena i šaku čia semena ( ne melevenog ) sa premalom količinom jogurta, čisto zbog omega 3

4. Večera - pileći batak i karabatak, veća količina povrća, 2-3 krompira

5. 1 loš veći obrok sa dosta hidrata ( plan je da ovde ubacim 2 šolje jogurta jer me 40 g orašastih plodova nikad uveče ne zasiti, a jogurt me zasiti )

Od suplemenata koristim Natural Wealth kobinaciju sledećih mikronutrijenata heliranog oblika - Kalcijum ( 333 mg ), magnezijum ( 133 mg ) i cink ( 8 mg ). Zatim 1g ribljeg ulja od Pharmanove ( najmanje 30% Omega 3 1000 masnih kiselina i to 18% ( 180 mg ) EPA  i 12% ( 120 mg ) DHA i 10 mg vitamina E u obliku smeše tokoferola. Pored toga pijem povremeno neki C vitamin od minimum 500 mg i Bevipleks.

Zanima me koje suplemente bi bilo najbolje da kupim za ovih 10 000 din? Kreatin ne bih uzimao jer mi je jednom mnogo pozlilo nakon krealkalina ( jer sam dobio dosta snage od njega i preforsirao se na treningu ). Preworkout ne bih uzimao jer imam blagu aritmiju i pijem neke bebeće doze lekova za pritisak i puls, tako da tu ne bih da rizikujem da to poremetim. Što se tiče svega ostalog potpuno sam zdrav, sem što imam hormonski disbalans čije je lečenje u procesu.
« Poslednja izmena: Jul 23, 2021, 11:49:40 pre podne od strane NVK » Sačuvana
Dr Mihailo Gavrilovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 89


« Odgovor #5 poslato: Maj 30, 2021, 05:33:58 pre podne »

Suplementi se testiraju na interreakcije, uglavnom. Tako  da, vrlo malo je verovatno.
Sačuvana
lonewolf
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 120

« Odgovor #4 poslato: April 14, 2021, 06:27:01 posle podne »

Hvala na odgovorima
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12779


Never give up!

« Odgovor #3 poslato: April 07, 2021, 04:18:52 posle podne »

Neće, iz dugogodišnjeg ličnog iskustva to tvrdim.
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #2 poslato: April 07, 2021, 03:16:47 posle podne »

Da li moze da se poremete suplementi ako se mesaju ? Hteo bih da istovremeno uzmem neke suplemente kao npr whey + vitamin c i kalijum u prahu i da to izmiksam ali me zanima da li ce to uticati negativno na te suplemente da izgube svoja svojstva ?
Neće, možeš da miješaš.

Gesendet von meinem Mi MIX 2 mit Tapatalk

Sačuvana
lonewolf
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 120

« Odgovor #1 poslato: April 07, 2021, 12:30:32 posle podne »

Da li moze da se poremete suplementi ako se mesaju ? Hteo bih da istovremeno uzmem neke suplemente kao npr whey + vitamin c i kalijum u prahu i da to izmiksam ali me zanima da li ce to uticati negativno na te suplemente da izgube svoja svojstva ?
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.102 sekundi sa 18 upita.