TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394576 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 05:49:18 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Intolerancija na mlecne prozivode i unos proteina  (Pročitano 1548 puta)
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #11 poslato: Jul 11, 2021, 05:44:33 pre podne »

Jeai li korigovao do sada nešto u ishrani? Kakva je tren.situacija?
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #10 poslato: Jul 11, 2021, 05:43:35 pre podne »

Da li se reakcija javlja i na mlečne bez Whey proteina ili samo u kombinaciji sa njim?
Sačuvana
ND2511
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 20

« Odgovor #9 poslato: Jun 25, 2021, 05:34:12 posle podne »

Sam sam zakljucio,jer mi je koza uvek problematicna kad konzumiram mlecne proizvode.
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #8 poslato: Jun 24, 2021, 10:55:42 posle podne »

Pozdrav
Da li je zaista potvrđeno da imaš izmenjenu reakciju na mlečne proizvode, jesi li išao na analize ili je to tvoj zaključak?
Sačuvana
ND2511
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 20

« Odgovor #7 poslato: Jun 24, 2021, 12:28:42 posle podne »

Od suplemenata koristim: whey( tj njega vise ne), kreatin, omega3, probiotik, koristio sam i vitaminsko-mineralni kompleks(MY FAVORITE MULTIPLE® ENERGIZE,ne koristim ga vise) i to je to.
Sto se tice konzumiranja mesa najveci problem je sto ga spremim tako da bude neukusno - ispecem ga,bez ikakvih zacina, obarim povrce (zamrznute mesavine, ukombinujem 2-3 razlicite tako da bude sto vise razlicitog povrca),obarim pirinac i to sve sjedinim,sto bude poprilicno bljutavo i tesko se jede.
Jaja su mi standard,5-6 dnevno jedem vec duzi vremenski period i to mi je omiljen obrok pored wheya,ovsenih i visanja/malina.
Sto se tice ribe,u mogucnosti sam da uzimam tostolobika na veliko. Da li je to ok ?

Dakle neki plan bi bio sledeci :
obrok 1 : ovsene,merica proteina graska,neka vocka(maline/visnje/sumsko voce)
Nakon treninga: merica proteina graska + kreatin + banana
obrok 2: meso + povrce + pirinac
obrok 3: riba (tostolobik) + neki hidrat (krompir/pirinac) + salata(zelena uglavnom sa limunom i maslinovim uljem)
obrok 4: jaja + 1-2 parceta integralnog hleba + nesto od kostunjavog voca( lesnik )

Ovo bi bio neki plan za naredni period.
Hvala svima na odgovorima.

Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #6 poslato: Jun 24, 2021, 08:54:10 pre podne »

Kao što i ostali kazu nije toliko teško uneti protein i putem mesa i jaja i ribe. Ne znam zašto je ljudima problem da jedu malo više mesa, meni nikad dovoljno :D. Da li koristiš još nešto od suplemenata ?
Sačuvana
Stamen Randjelovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3698


« Odgovor #5 poslato: Jun 24, 2021, 05:33:41 pre podne »

Imam 26 godina , visina 179 cm, tezina 83 -84kg.
Dnevno sam koristio 2 merica wheya,jedna za dorucak uz ovsene i visnje/maline/sumsko voce,a jedna nakon treninga sa bananom i kreatinom. A uz veceru sam uz jaja jeo neki sir (uglavnom mladi sir sa niskim procentom masti) + solja zbregovog mlecnog napitka ( oko 250ml) ,sto kad se sve sabere i oduzme izadje oko 80-90ak gr mlecnih proteina dnevno.
Nekad se desi da pola sata posle konzumiranja wheya vec imam neku reakciju na kozi - crvenu fleku/bubuljicu.


Sto kaze kolega Boban imas dosta namirnica bogatih sa proteinima da zamenis mlecne proteine.
 Recimo 5 jaja imaju oko 30g proteina, 300 g belog mesa oko 65-70, pastrmka 250g  oko 55-60 plus protein od graska oko 20g. Lako ces sve da namontiras i to od razlicitih izvora.


Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #4 poslato: Jun 23, 2021, 11:03:59 posle podne »

Mozes da koristis whey graška, ima ga takođe u Pansportovoj ponudi. Jaja, meso, whey graška, riba... To je sasvim dovoljno namirnica da zadovolji dnevni unos proteina.

Gesendet von meinem Mi MIX 2 mit Tapatalk

Sačuvana
ND2511
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 20

« Odgovor #3 poslato: Jun 22, 2021, 02:14:38 posle podne »

Imam 26 godina , visina 179 cm, tezina 83 -84kg.
Dnevno sam koristio 2 merica wheya,jedna za dorucak uz ovsene i visnje/maline/sumsko voce,a jedna nakon treninga sa bananom i kreatinom. A uz veceru sam uz jaja jeo neki sir (uglavnom mladi sir sa niskim procentom masti) + solja zbregovog mlecnog napitka ( oko 250ml) ,sto kad se sve sabere i oduzme izadje oko 80-90ak gr mlecnih proteina dnevno.
Nekad se desi da pola sata posle konzumiranja wheya vec imam neku reakciju na kozi - crvenu fleku/bubuljicu.
Sačuvana
Stamen Randjelovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3698


« Odgovor #2 poslato: Jun 22, 2021, 02:04:55 posle podne »

Napisi nam i koliko imas godina, visina i tezina kako bi mogli lakse da ti preporucimo neku od namirnica za adekvatan unos proteina kao i samu kolicinu iste. Mlecni proizvodi jesu ok ako si tolerantan na njih ali bas u toj meri koliko si unosio ja ne bih preporucio nikome. Meso, riba i jaja su osnovni izvori proteina za nas sportiste. Mlecne proizvode koristimo ali u manjoj meri ako izuzmemo whey. Mislim da ti je problem predstavljala kolicina unosa mlecne hrane a manje koriscenje istih.🙂
Sačuvana
ND2511
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 20

« Odgovor #1 poslato: Jun 22, 2021, 01:39:48 posle podne »

Pozdrav,

imam intoleranciju na mlecne proizvode ,koja se ispoljava na kozi (koza mi je masnija, javljaju mi se crvene flekice,bubuljice...) ,tako da sam odlucio da izbacim iz ishrane sve mlecne proizvode (mleko,sireve,whey...).Koristio sam razlicite whey proteine - od ultimate nutritiona,koristio sam i power whey izolat od pansporta,ali svaki od njih mi je izazivao probleme sa kozom,iako digestivnih smetnji nisam nikad imao. Ono sto je problem jeste sto mlecni proizvodi cine vise od 50% moje ishrane, i oko 90ak gr proteina dnevno sam unosio preko mlecnih proizvoda (whey,razlicite vrste sireva, zbregov proteinski napici itd...). Sada kada ih izbacim iz ishrane ne znam kako da popunim dnevni unos proteina ,a da pri tom ne moram da jedem preko 500 gr mesa dnevno?
Vidim da pansport ima u ponudi veganski protein - konkretno mislim na ovaj https://www.pansport.rs/proteini/vegan-protein?sku=1128 ,pa me zanima da li bi ovo bila korektna alternativa za whey?
Takodje sam video da i Myprotein ima hidrolizovani govedji protein.
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.066 sekundi sa 18 upita.