TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 09:50:02 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: učestale prehlade - virusi  (Pročitano 1675 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16687


« Odgovor #17 poslato: Novembar 25, 2021, 02:38:24 posle podne »

Ja bih rekao da ti telo trpi dodatni napor,a da ne unosis dovoljno vitamina, minerala, mzoda ne odmaras dovoljno....Prosto, uzimas od tela vise nego sto mu pruzas.
Da li si uradio mozda krvnu sliku?
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3181


« Odgovor #16 poslato: Novembar 17, 2021, 12:47:56 pre podne »

Slažem se. Samo ja sam uvek za to da se pre suplementacije vitamina D, odredi njegov nivo u krvi. A i uvek sam za kombinaciju suplemenata- vitamin D, vitamin C, zink, probiotik. A pre svega toga da se uvek vodi računa o što pravilnijoj ishrani.
Naravno. Ukoliko neko ne može da ga odredi, a ima problema sa padom imuniteta onda je ok uzimati ga kroz suplemente. Ima na forumu više o vitaminu D tako da mogu i to pogledati.  :)
Svakako umerenost i obazrivost posebno su neophodni na početku.
Obratite pažnju i na to koliko je pravilna ishrana bitna radi održavanja zdravlja u ovakvim situacijama. I unosite sve potrebne nutrijente i poboljšavate efekat treninga.   :)
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5862


« Odgovor #15 poslato: Novembar 16, 2021, 08:54:56 posle podne »

Slažem se. Samo ja sam uvek za to da se pre suplementacije vitamina D, odredi njegov nivo u krvi. A i uvek sam za kombinaciju suplemenata- vitamin D, vitamin C, zink, probiotik. A pre svega toga da se uvek vodi računa o što pravilnijoj ishrani.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3181


« Odgovor #14 poslato: Novembar 16, 2021, 06:59:21 posle podne »

Učestale prehlade na početku trenažnog procesa su normalna i ne toliko retka pojava. Kao što je već rečeno sam trening je neki vid stresa i sasvim je normalno kada organizam odmah ne može da se izbori sa tim. Redovna fizička aktivnost će s vremenom svakako imati mnogo više benefita za vaš imunitet i zdravlje. Ovde spomenut vitamin D na kratke staze se može upotrebljavati i u većim dozama od 4000 jedinica, posebno kako vlada pandemija koronavirusom i kod osoba koje su isti preležale. Bitno je ne preterivati na duže staze ali ga u početku možete slobodno koristiti u većim dozama. Vrlo je bitno kod početnika da treningom ne izazivate preveliki stres za organizam kako biste izbegli slabost, malaksalost i pad imuniteta.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Pavitore
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 23


« Odgovor #13 poslato: Septembar 27, 2021, 08:15:25 posle podne »

Ovo je ok, ali ja bih sad kada ti je imunitet los, oborio trening za 20%. I onda postepeno dizao kako se budes osjecao bolje. Jer sve dok imunitet trpi, ti neces napredovati, naprotiv bice ti jos gore.

Svakako gledaj da poradis prije svega na mentalnom zdravlju, jer tu se najčešće krije problem ili uzrok problema.

Gesendet von meinem Mi MIX 2 mit Tapatalk

Hvala na savetima, pokušaću sve da primenim!
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #12 poslato: Septembar 27, 2021, 06:30:01 posle podne »

Ovo je ok, ali ja bih sad kada ti je imunitet los, oborio trening za 20%. I onda postepeno dizao kako se budes osjecao bolje. Jer sve dok imunitet trpi, ti neces napredovati, naprotiv bice ti jos gore.

Svakako gledaj da poradis prije svega na mentalnom zdravlju, jer tu se najčešće krije problem ili uzrok problema.

Gesendet von meinem Mi MIX 2 mit Tapatalk

Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #11 poslato: Septembar 27, 2021, 06:27:47 posle podne »

A što se tiče suplemenata našao sam Solgarov Cink pilkonat od 22mg, vitamin d3 4000IU u spreju, vitamin C liposomalni, NAC twinlab

Jel okej ovako:

Vitamin C + NAC ujutru sa vodom na prazan stomak pre obroka
Vitamin d3 uz doručak
Omega 3 - uz svaki obrok što masniji
Cink uz večeru
Magnezijum 30 min pre spavanja

I sad ne znam samo koja količina Vitamina D3, da li je bolje da uzmem u kapsulama od 2000IU, tečan od 4000IU pa da uzimam svaki drugi dan, ili da uzmem 5000IU pa svaki drugi dan isto?
Cink bih uz vitamin b6 i magnezijum pola sata do sat na prazan stomak pred spavanje, njih troje u kombinaciji djeluju zajedno najbolje.

Sto se vitamina D3 tice, ako provodis na suncu dnevno i pola sata, sasvim dovoljno si unio istog. Zimski dani su vec nesto drugo i kasna jesen, kada sunca i nema toliko, a i kada ga ima nije dovoljno jako.

U svakom slučaju 4000 IU jedinica nije puno i da ides svaki dan. To je ekvivalentno 10 minuta izlaganju suncu.

Gesendet von meinem Mi MIX 2 mit Tapatalk

Sačuvana
Pavitore
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 23


« Odgovor #10 poslato: Septembar 27, 2021, 04:37:51 posle podne »

Ponedeljak
Bench press 3x10
Push-ups 3x10
Deadlifts 3x10
Barbell row 3x10
Squats 4x10
Bulgarian squats 4x10
Lunge 4x10

Sreda
Incline bench press 3x10
Incline dumbbell press 3x10
Deadlifts 3x10
T-bar row 3x10
Shoulder press 3x10
Lateral raise 3x10
Shoulder upright row 3x10


Petak
Push-ups 3x10
Bench press 3x10
Deadlifts 3x10
Lat machine 3x10
Barbell row 3x10
Dumbbell curls 3x10
EZ bar Preacher curl 3x10
Dips 3x10


Sad sam malo preuredio trening, da li je i ovo sad mnogo, pa da smanjim još, serije po treninzima su 24 - 21 - 24 ?
Sačuvana
Pavitore
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 23


« Odgovor #9 poslato: Septembar 27, 2021, 03:58:10 posle podne »

A što se tiče suplemenata našao sam Solgarov Cink pilkonat od 22mg, vitamin d3 4000IU u spreju, vitamin C liposomalni, NAC twinlab

Jel okej ovako:

Vitamin C + NAC ujutru sa vodom na prazan stomak pre obroka
Vitamin d3 uz doručak
Omega 3 - uz svaki obrok što masniji
Cink uz večeru
Magnezijum 30 min pre spavanja

I sad ne znam samo koja količina Vitamina D3, da li je bolje da uzmem u kapsulama od 2000IU, tečan od 4000IU pa da uzimam svaki drugi dan, ili da uzmem 5000IU pa svaki drugi dan isto?

Sačuvana
Pavitore
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 23


« Odgovor #8 poslato: Septembar 27, 2021, 03:46:16 posle podne »

Ishrana bih rekao da je ok, ali sama upotreba  namirnica ne znaci puno ako ne znam koja je kolicina unijetih.

Uglavnom sa vise hrane tijelo se brze i oporavlja. U zavisnosti od cilja i dnevne potrošnje, treba manipulisati hidratima.

Imas previse serija i generalno vjezbi po treningu. Za jednog rekretivca i previše.

Bolje ubaci jedan dan treninga vise i smanji obim istog, nego u 3 dana da se razbijes.

Gesendet von meinem Mi MIX 2 mit Tapatalk

Važi, prvo ću da smanjim, a posle ću da ubacim 4. dan negde.

Sa stresom jako teško, ovaj svakodnevni od posla ili tako rutinskih stvari može da se sredi, al ovaj jači koji se desi, njega teško... i telo tek posle nekog vremena to ispolji....
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #7 poslato: Septembar 27, 2021, 03:39:12 posle podne »

Ishrana bih rekao da je ok, ali sama upotreba  namirnica ne znaci puno ako ne znam koja je kolicina unijetih.

Uglavnom sa vise hrane tijelo se brze i oporavlja. U zavisnosti od cilja i dnevne potrošnje, treba manipulisati hidratima.

Imas previse serija i generalno vjezbi po treningu. Za jednog rekretivca i previše.

Bolje ubaci jedan dan treninga vise i smanji obim istog, nego u 3 dana da se razbijes.

Gesendet von meinem Mi MIX 2 mit Tapatalk

Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #6 poslato: Septembar 27, 2021, 03:36:22 posle podne »

Tako je, stres moze da bude okidač, čak sta više siguran sam da je to bio problem kod tebe. Jednostavno znam i po sebi i po svojim klijentima, jednostavno moramo naci nacin da iskontrolisemo stres, iako je nekad to gotovo nemoguće.

Gesendet von meinem Mi MIX 2 mit Tapatalk

Sačuvana
Pavitore
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 23


« Odgovor #5 poslato: Septembar 27, 2021, 02:27:11 posle podne »

Pozdrav,

Normalno je da imunitet s vremena na vrijeme oslabi, posebno ako pretjeramo sa treningom, imamo los san, slabije se hranimo i ponajvise ako imamo previse stresa.

Dakle sve veze jedno drugo, ali od stresa i neurednog načina života sve polazi.

Vitamini i minerali uz izbalansiranu ishranu su osnova, ali svakako glava i uopšte psiha su jako važan dio slagalice.

Desi se i meni da me uhvati prehlada. Nema to veze sa godinama treniranja, vec najvise do toga da smo na pravi način upoznali svije tijelo i znamo sta mu prija a sta ne.

Gesendet von meinem Mi MIX 2 mit Tapatalk

Treniram tri puta nedeljno celo telo, evo ovako:

Ponedeljak

Bench press 3x10
Push-ups 3x10
Dumbbell press 3x10
Deadlifts 3x10
Barbell row 3x10
Squats 4x10
Bulgarian squats 4x10
Lunge 4x10
Military press 3x10

Utorak

Incline bench press 3x10
Push-ups 3x max
Incline dumbbell press 3x10
Deadlifts 3x10
Dumbbell row 3x10
T-bar row 3x10
Shoulder press 3x10
Lateral raise 3x10
Shoulder upright row 3x10

Petak

Push-ups 3x max
Dumbbell press 3x10
Deadlifts 3x10
Lat machine 3x10
Barbell row 3x10
Dumbbell curls 4x10
Standing EZ bar triceps extension 3x10
Dips 3x10
EZ Bar Preacher Curl 4x10

Utorkom i četvrkom aktivno šetam na suncu, oko pola sata - sat.
Intrezivan kardio ne radim.

Što se tiče ishrane,  4-5 obroka dnevno. Od proteina, piletina, riba i junetina. Ribu gledam da jedem bar x2 nedeljno svežu dok nekad dopunim sa onom iz konzerve, al nju izbegavam. Oko 200gr od ovih mesa po obroku. Od proteina jedem jaja oko 3-4 po obroku. Od ostalih stvari proteinskih: whey protein, ella sir, mladi sir, i ponekad one zbregov proteine i pudinge.

Što se tiče hidrata, njih gledam da manipulišem ukoliko se mast povećava, to su uglavnom, proso, kinoa, pirinac, batat, krompir, ovsene, sočivo, pirinčane i kukur. galete i ponekad prinčanu i kuk testeninu.

Što se tiče zdravih masti, gledam da većinu pečem na kokosovom ulju (ponekad svinjska mast), za salate koristim maslinovo/avokadovo, jedem orašaste sve indijski, brazilski, lešnik, orah, badem, onda, miks semenki golica, susam, suncokret, lan to uglavnom u neku kašu al gledam da ne bude pred trening.

Od voća: banana, pomorandža, borovnice i crne ribizle najviše, eventualno kivi.

Od povrća: imam par kombinacija, obično sve sveže jedem: šargarepa cvekla celer klice sa balzamikom i maslinovim, baby spanać sa rukolom, miksom zelenih i matovilacom, i uz omlet obično ide paprika tikvice, pečurke.

Eto to je to otprilike gledam da unesem bar 2gr proteina po KG, povrća u svakom obroku, jedna užina od voća, ne preterano.

Danas sam kupio u pansportu NAC od twinlaba, i za sad pijem magnezijum citrat iskljucivo pred spavanje, i omega 3 now firma 3-4 dnevno (to ne posmatram kao suplement)

Od ostalih stvari su tu: Maka, Kakao, djubmir, matcha čaj, zeleni čaj...

p.s. moguće da je sve ovo jer sam 10ak dana pre bolesti imao jak stres od nekih 2 3 dana

p.s. x2 cheat day generalno ne praktikujem jer mi organizam kad jedem kako treba, ni ne traži




« Poslednja izmena: Septembar 27, 2021, 02:36:36 posle podne od strane Pavitore » Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12779


Never give up!

« Odgovor #4 poslato: Septembar 27, 2021, 02:22:23 posle podne »

Iz mog primera ja na primer smanjim intenzitet treninga kada imam prehladu ili virus.
Pratiš svoje telo I radiš kako ti prija.
Jedno je sigurno da u tim periodima može I odmor ako je potrebno.
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #3 poslato: Septembar 26, 2021, 11:20:29 posle podne »

Napisi kako treniras i kako se hranis. Sto se tice vitamina D3, moze naravno svaki drugi dan. Cink bih isao svaki dan pred spavanje.

Gesendet von meinem Mi MIX 2 mit Tapatalk

Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.063 sekundi sa 18 upita.