TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394571 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 02:20:33 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Disanje  (Pročitano 2949 puta)
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27150


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #27 poslato: Februar 27, 2022, 10:47:31 posle podne »

Nije realno očekivati da neko 500 kg iskontrolise kada krenu padati. Masa puta ubrzanje i to više nije 500 kg već tona ili više. Zato se u nekim federacijama koristi monokift sa lancima i na taj način daje sigurnost prilikom bilo kakvog pada.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Ne trazi se da jedan covek iskontrolise 500kg nego dvojica sa obe strane plus jedan iza leda takmicara,a to je 5 spotera i na njih onda ide 100kg po glavi,ako to ne moze da iskontrolise onda bolje i da ne ide za spotera.

Tapatalkkal küldve az én M2003J15SC eszközömről
Kada krene takmičar da pada sa 500kg, onaj jedan koji stoji pozadi njega apsolutno ne može ništa da uradi, a ni ovih dva sa strane. Kada takmičar blago pada tj nema snage da izbaci zadatu kilazu ili mu veoma malo treba, on pomaže spoterima na taj način što pokušava i dalje da digne teret. E tu je razlika i tu spoteri mogu da pomognu. A kada on jednostavno propadne, tu je šansa nikakva, pa da mu je sam Thor pozadi.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Naravno,to se podrazumeva da takmicar pokusava da pomaze.A sto ne mogu ova cetvorica da pomazu koji drze tegove sa strane?Ako njih petorica spotera reaguju na vreme plus takmicar koji pomaze u dizanju onda je uspeh zagarantovan, sigurno podizu teg.

Tapatalkkal küldve az én M2003J15SC eszközömről
Slažem se.. I tu dolazi iskustvo spotera, da osjeti kada ne može dalje.

Najbolje spotere sam gledao u Knjaževcu, neke od tih momaka i znam privatno. Nekoliko puta sam se tamo takmičio i gotovo ni jednom nisam vidio da je neko neku grešku napravio. I sam sam imao neuspješne pokušaje na cucunju.

Dok na razna svetska prvenstva sam se nagledao ljudi koji su tu postavljeni tek toliko da se vidi da ih ima. Kao na svetskom prvenstvu IPF organizacije prije par godina. Sramota


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Slazem se i jos bih dodao da ne samo spoter treba da zna svoje granice nego i takmicar.Recimo onaj koji radi cucanj sa 300 kg da ne proba da radi isti sa puno vise kilograma,tojest da vise slusa svoj razum nego ego.


Tapatalkkal küldve az én M2003J15SC eszközömről

Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #26 poslato: Februar 27, 2022, 12:19:32 posle podne »

Nije realno očekivati da neko 500 kg iskontrolise kada krenu padati. Masa puta ubrzanje i to više nije 500 kg već tona ili više. Zato se u nekim federacijama koristi monokift sa lancima i na taj način daje sigurnost prilikom bilo kakvog pada.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Ne trazi se da jedan covek iskontrolise 500kg nego dvojica sa obe strane plus jedan iza leda takmicara,a to je 5 spotera i na njih onda ide 100kg po glavi,ako to ne moze da iskontrolise onda bolje i da ne ide za spotera.

Tapatalkkal küldve az én M2003J15SC eszközömről
Kada krene takmičar da pada sa 500kg, onaj jedan koji stoji pozadi njega apsolutno ne može ništa da uradi, a ni ovih dva sa strane. Kada takmičar blago pada tj nema snage da izbaci zadatu kilazu ili mu veoma malo treba, on pomaže spoterima na taj način što pokušava i dalje da digne teret. E tu je razlika i tu spoteri mogu da pomognu. A kada on jednostavno propadne, tu je šansa nikakva, pa da mu je sam Thor pozadi.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Naravno,to se podrazumeva da takmicar pokusava da pomaze.A sto ne mogu ova cetvorica da pomazu koji drze tegove sa strane?Ako njih petorica spotera reaguju na vreme plus takmicar koji pomaze u dizanju onda je uspeh zagarantovan, sigurno podizu teg.

Tapatalkkal küldve az én M2003J15SC eszközömről
Slažem se.. I tu dolazi iskustvo spotera, da osjeti kada ne može dalje.

Najbolje spotere sam gledao u Knjaževcu, neke od tih momaka i znam privatno. Nekoliko puta sam se tamo takmičio i gotovo ni jednom nisam vidio da je neko neku grešku napravio. I sam sam imao neuspješne pokušaje na cucunju.

Dok na razna svetska prvenstva sam se nagledao ljudi koji su tu postavljeni tek toliko da se vidi da ih ima. Kao na svetskom prvenstvu IPF organizacije prije par godina. Sramota


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #25 poslato: Februar 27, 2022, 09:01:22 pre podne »

Upravo. I takmicar se povredi usled neprofesionalnosti citaj nesposobnosti i sta onda? Cija je odgovornost?
Ajde sto se povredi recimo kod cucnja ali bilo je i mrtvih slucajeva u benc presu nazalost.Odgovornost bi trebala da bude organitorova ali koja vajda od toga da njega kazne ili bilo sta ako neko umre?
To je ta neprofesionalnost nekih saveza ili nekih organizatora.Evo recimo jedan dobar primer je kod madara,oni imaju jednu grupu spotera i oni su na svakom takmicenju angazovani i hvala Bogu nije bilo nikakvih posledica.
Puno puta je i problem sto organizator(cast izuzecima)pozove nekoga iz teretane kome pokazu sta bi trebalo da rade i to je to.Niti ih plate niti su ih ni strucno osposobili i onda nije ni cudo da se tako nesto desi.

Tapatalkkal küldve az én M2003J15SC eszközömről

Vajda je da se nikada vise ne ponovi. Da svaki drugi organizator shvati ozbiljnost situacije, a ne da tezi tome da prodje sto jeftinije.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27150


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #24 poslato: Februar 26, 2022, 09:47:28 posle podne »

Nije realno očekivati da neko 500 kg iskontrolise kada krenu padati. Masa puta ubrzanje i to više nije 500 kg već tona ili više. Zato se u nekim federacijama koristi monokift sa lancima i na taj način daje sigurnost prilikom bilo kakvog pada.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Ne trazi se da jedan covek iskontrolise 500kg nego dvojica sa obe strane plus jedan iza leda takmicara,a to je 5 spotera i na njih onda ide 100kg po glavi,ako to ne moze da iskontrolise onda bolje i da ne ide za spotera.

Tapatalkkal küldve az én M2003J15SC eszközömről
Kada krene takmičar da pada sa 500kg, onaj jedan koji stoji pozadi njega apsolutno ne može ništa da uradi, a ni ovih dva sa strane. Kada takmičar blago pada tj nema snage da izbaci zadatu kilazu ili mu veoma malo treba, on pomaže spoterima na taj način što pokušava i dalje da digne teret. E tu je razlika i tu spoteri mogu da pomognu. A kada on jednostavno propadne, tu je šansa nikakva, pa da mu je sam Thor pozadi.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Naravno,to se podrazumeva da takmicar pokusava da pomaze.A sto ne mogu ova cetvorica da pomazu koji drze tegove sa strane?Ako njih petorica spotera reaguju na vreme plus takmicar koji pomaze u dizanju onda je uspeh zagarantovan, sigurno podizu teg.

Tapatalkkal küldve az én M2003J15SC eszközömről

Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #23 poslato: Februar 26, 2022, 09:43:42 posle podne »

Nije realno očekivati da neko 500 kg iskontrolise kada krenu padati. Masa puta ubrzanje i to više nije 500 kg već tona ili više. Zato se u nekim federacijama koristi monokift sa lancima i na taj način daje sigurnost prilikom bilo kakvog pada.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Ne trazi se da jedan covek iskontrolise 500kg nego dvojica sa obe strane plus jedan iza leda takmicara,a to je 5 spotera i na njih onda ide 100kg po glavi,ako to ne moze da iskontrolise onda bolje i da ne ide za spotera.

Tapatalkkal küldve az én M2003J15SC eszközömről
Kada krene takmičar da pada sa 500kg, onaj jedan koji stoji pozadi njega apsolutno ne može ništa da uradi, a ni ovih dva sa strane. Kada takmičar blago pada tj nema snage da izbaci zadatu kilazu ili mu veoma malo treba, on pomaže spoterima na taj način što pokušava i dalje da digne teret. E tu je razlika i tu spoteri mogu da pomognu. A kada on jednostavno propadne, tu je šansa nikakva, pa da mu je sam Thor pozadi.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27150


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #22 poslato: Februar 25, 2022, 11:50:02 posle podne »

Nije realno očekivati da neko 500 kg iskontrolise kada krenu padati. Masa puta ubrzanje i to više nije 500 kg već tona ili više. Zato se u nekim federacijama koristi monokift sa lancima i na taj način daje sigurnost prilikom bilo kakvog pada.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Ne trazi se da jedan covek iskontrolise 500kg nego dvojica sa obe strane plus jedan iza leda takmicara,a to je 5 spotera i na njih onda ide 100kg po glavi,ako to ne moze da iskontrolise onda bolje i da ne ide za spotera.

Tapatalkkal küldve az én M2003J15SC eszközömről

Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #21 poslato: Februar 25, 2022, 10:25:43 posle podne »

Nije realno očekivati da neko 500 kg iskontrolise kada krenu padati. Masa puta ubrzanje i to više nije 500 kg već tona ili više. Zato se u nekim federacijama koristi monokift sa lancima i na taj način daje sigurnost prilikom bilo kakvog pada.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27150


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #20 poslato: Februar 25, 2022, 08:22:02 pre podne »

Upravo. I takmicar se povredi usled neprofesionalnosti citaj nesposobnosti i sta onda? Cija je odgovornost?
Ajde sto se povredi recimo kod cucnja ali bilo je i mrtvih slucajeva u benc presu nazalost.Odgovornost bi trebala da bude organitorova ali koja vajda od toga da njega kazne ili bilo sta ako neko umre?
To je ta neprofesionalnost nekih saveza ili nekih organizatora.Evo recimo jedan dobar primer je kod madara,oni imaju jednu grupu spotera i oni su na svakom takmicenju angazovani i hvala Bogu nije bilo nikakvih posledica.
Puno puta je i problem sto organizator(cast izuzecima)pozove nekoga iz teretane kome pokazu sta bi trebalo da rade i to je to.Niti ih plate niti su ih ni strucno osposobili i onda nije ni cudo da se tako nesto desi.

Tapatalkkal küldve az én M2003J15SC eszközömről

Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #19 poslato: Februar 25, 2022, 07:47:17 pre podne »

Upravo. I takmicar se povredi usled neprofesionalnosti citaj nesposobnosti i sta onda? Cija je odgovornost?
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27150


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #18 poslato: Februar 24, 2022, 08:12:04 pre podne »

Jeste, ali vidjao sam i slucajeve gde znaju, ali imaju tipa ne znam koliko manju kilazu/snagu i nisu u stanju da pridrze.
Da,upravo na to sam mislio.Recimo kod Malanicheva koji je radio cucanj sa 500 kg ili sad Julius ili Danial koji rade benc sa 360kg taj teg treba ne samo znati dodati nego ako ne daj Boze zatreba to treba moci i uhvatiti.Nije slucajna povreda Juliusu Maddoxu ili pogledajte samo ko dodaje teg Zamaniju.Jer mislite da bi on mogao da uhvati teg od 365kg ako bi krenulo nesto naopako?Ne verujem.

Tapatalkkal küldve az én M2003J15SC eszközömről

Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #17 poslato: Februar 24, 2022, 07:49:43 pre podne »

Jeste, ali vidjao sam i slucajeve gde znaju, ali imaju tipa ne znam koliko manju kilazu/snagu i nisu u stanju da pridrze.
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #16 poslato: Februar 23, 2022, 11:54:18 posle podne »

A vrlo je bitnan i kvalitetan spoter. Ni to da ne zaboravimo.
Jako puno zavisi od toga i ne samo kod mrtvog dizanja,nego recimo bas kod benc presa moze glavu/zivot da ti spase,ako je brz,jak,reaguje na vreme.Video sam jako puno nesrecnih slucaja na takmicenjima gde spoteri nisu bili na nivou kom bi trebali biti i sportista se ozbiljno ozledio,recimo kod cucnja je bio previse optimistican pa je stavio kilazu sa kojom veze nije imao(sigurno slusajuci svoj ego)i polomio butnu kost nazalost.

Tapatalkkal küldve az én M2003J15SC eszközömről
Spoteri ne smiju biti ljudi koji nemaju dodirne tačke sa powerliftingom, nikako... Iskustvo je pokazalo da ljudi koji imaju iskustva sa navedenim sportom znaju najbolje i da spotuju.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27150


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #15 poslato: Februar 23, 2022, 08:58:09 pre podne »

A vrlo je bitnan i kvalitetan spoter. Ni to da ne zaboravimo.
Jako puno zavisi od toga i ne samo kod mrtvog dizanja,nego recimo bas kod benc presa moze glavu/zivot da ti spase,ako je brz,jak,reaguje na vreme.Video sam jako puno nesrecnih slucaja na takmicenjima gde spoteri nisu bili na nivou kom bi trebali biti i sportista se ozbiljno ozledio,recimo kod cucnja je bio previse optimistican pa je stavio kilazu sa kojom veze nije imao(sigurno slusajuci svoj ego)i polomio butnu kost nazalost.

Tapatalkkal küldve az én M2003J15SC eszközömről

Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #14 poslato: Februar 23, 2022, 08:31:13 pre podne »

A vrlo je bitnan i kvalitetan spoter. Ni to da ne zaboravimo.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27150


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #13 poslato: Februar 22, 2022, 05:30:08 posle podne »

U pocetku se nisam puno bavio disanjem,sve dok mi nije predstavljao problem pogotovo kod propadanja ili zgibova,ponestajalo mi vazduha i pocelo mi se vrteti u glavi.E od onda sam se poceo baviti tehnikom pravilnog disanja i mogu reci da se posle kada sam naucio pravilno disati nisam se gusio i mogao sam dizati vece tezine,tako da je pravilno disanje tokom vezbanja sa tegovima jako vazno.Od onda svakome kome prepisem treninge i radimo prvi trening prva i osnovna stvar koju ih naucim,naravno pored pravilne tehnike dizanja tega je pravilno disanje.

Tapatalkkal küldve az én M2003J15SC eszközömről

Kada su ti uzdisaj i izdisaj pri cucnju na primer?
Ako je stalak u pitanju onda uzmem teg iskoracim nazad,zauzmem polozaj za cucanj udisem 2-3 puta i onda cetvrti put jako udisem i pocnem sa cucnjem i kad ustanem onda izdisem.Ako radim cucanj iz monolifta onda ista stvar samo bez koracanja nazad sa tegom na ledima.Ista procedura je i kod benca i kod mrtvog.Kod mrtvog dizanja su mnogi imali problem sa disanjem jer kada su podigli teg nisu izmenili vazduh nego su zadrzali dah sto je cesto dovodilo do toga da su takmicari padali u nesvest prilikom deadlifta.Zato sam na Svetskom prvenstvu u powerliftingu i benc pressu u Finskoj 2013 godine u GPA federaciji predlozio kao sudija da jedan covek/spoter stane iza takmicara kako bi uhvatio takmicara prilikom pada.Oni su to prihvatili i posle su i ostali savezi prihvatili i koristili moj predlog za bezbednost takmicara.

Tapatalkkal küldve az én M2003J15SC eszközömről

Odlican i potpuno smislen predlog.
Hvala ti.I sam sam puno puta prolazio kroz slicne situacije,jednom sam pao u nesvest podizuci balvan dok smo jos zajedno vezbali strongman kod Ervina Katone a drugi put na medunarodnom strongman takmicenju u Backoj Palanci kod Radojice Marinkovica prilikom podizanja kugle,tako da vec imam visegodisnje iskustvo i znam da je meni dobro dosla pomoc u takvim slucajevima.

Tapatalkkal küldve az én M2003J15SC eszközömről

Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.081 sekundi sa 17 upita.