TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395144 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 09:59:15 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Disanje  (Pročitano 3050 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #12 poslato: Februar 22, 2022, 12:13:15 posle podne »

U pocetku se nisam puno bavio disanjem,sve dok mi nije predstavljao problem pogotovo kod propadanja ili zgibova,ponestajalo mi vazduha i pocelo mi se vrteti u glavi.E od onda sam se poceo baviti tehnikom pravilnog disanja i mogu reci da se posle kada sam naucio pravilno disati nisam se gusio i mogao sam dizati vece tezine,tako da je pravilno disanje tokom vezbanja sa tegovima jako vazno.Od onda svakome kome prepisem treninge i radimo prvi trening prva i osnovna stvar koju ih naucim,naravno pored pravilne tehnike dizanja tega je pravilno disanje.

Tapatalkkal küldve az én M2003J15SC eszközömről

Kada su ti uzdisaj i izdisaj pri cucnju na primer?
Ako je stalak u pitanju onda uzmem teg iskoracim nazad,zauzmem polozaj za cucanj udisem 2-3 puta i onda cetvrti put jako udisem i pocnem sa cucnjem i kad ustanem onda izdisem.Ako radim cucanj iz monolifta onda ista stvar samo bez koracanja nazad sa tegom na ledima.Ista procedura je i kod benca i kod mrtvog.Kod mrtvog dizanja su mnogi imali problem sa disanjem jer kada su podigli teg nisu izmenili vazduh nego su zadrzali dah sto je cesto dovodilo do toga da su takmicari padali u nesvest prilikom deadlifta.Zato sam na Svetskom prvenstvu u powerliftingu i benc pressu u Finskoj 2013 godine u GPA federaciji predlozio kao sudija da jedan covek/spoter stane iza takmicara kako bi uhvatio takmicara prilikom pada.Oni su to prihvatili i posle su i ostali savezi prihvatili i koristili moj predlog za bezbednost takmicara.

Tapatalkkal küldve az én M2003J15SC eszközömről

Odlican i potpuno smislen predlog.
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #11 poslato: Februar 21, 2022, 11:00:51 posle podne »

Jedna od stvari gde sam naucio kako zapravo treba disati je joga. Uz to mentalni trening koji se svakako zasniva na vezbama disanja.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Da, upravo joga ima za cilj tehnikom disanja poboljšati naše performanse.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Sačuvana
Simo Boltic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1684


« Odgovor #10 poslato: Februar 21, 2022, 05:05:04 posle podne »

Jedna od stvari gde sam naucio kako zapravo treba disati je joga. Uz to mentalni trening koji se svakako zasniva na vezbama disanja.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Koliko cesto praktikujes jogu?
Trudim se da to bude dva puta nedeljno, ukoliko ne uspem da uglavim u trening plan onda bar jednom


Sent from my iPhone using Tapatalk
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27351


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #9 poslato: Februar 21, 2022, 11:30:35 pre podne »

U pocetku se nisam puno bavio disanjem,sve dok mi nije predstavljao problem pogotovo kod propadanja ili zgibova,ponestajalo mi vazduha i pocelo mi se vrteti u glavi.E od onda sam se poceo baviti tehnikom pravilnog disanja i mogu reci da se posle kada sam naucio pravilno disati nisam se gusio i mogao sam dizati vece tezine,tako da je pravilno disanje tokom vezbanja sa tegovima jako vazno.Od onda svakome kome prepisem treninge i radimo prvi trening prva i osnovna stvar koju ih naucim,naravno pored pravilne tehnike dizanja tega je pravilno disanje.

Tapatalkkal küldve az én M2003J15SC eszközömről

Kada su ti uzdisaj i izdisaj pri cucnju na primer?
Ako je stalak u pitanju onda uzmem teg iskoracim nazad,zauzmem polozaj za cucanj udisem 2-3 puta i onda cetvrti put jako udisem i pocnem sa cucnjem i kad ustanem onda izdisem.Ako radim cucanj iz monolifta onda ista stvar samo bez koracanja nazad sa tegom na ledima.Ista procedura je i kod benca i kod mrtvog.Kod mrtvog dizanja su mnogi imali problem sa disanjem jer kada su podigli teg nisu izmenili vazduh nego su zadrzali dah sto je cesto dovodilo do toga da su takmicari padali u nesvest prilikom deadlifta.Zato sam na Svetskom prvenstvu u powerliftingu i benc pressu u Finskoj 2013 godine u GPA federaciji predlozio kao sudija da jedan covek/spoter stane iza takmicara kako bi uhvatio takmicara prilikom pada.Oni su to prihvatili i posle su i ostali savezi prihvatili i koristili moj predlog za bezbednost takmicara.

Tapatalkkal küldve az én M2003J15SC eszközömről

Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #8 poslato: Februar 21, 2022, 10:36:14 pre podne »

Jedna od stvari gde sam naucio kako zapravo treba disati je joga. Uz to mentalni trening koji se svakako zasniva na vezbama disanja.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Koliko cesto praktikujes jogu?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #7 poslato: Februar 21, 2022, 10:35:05 pre podne »

U pocetku se nisam puno bavio disanjem,sve dok mi nije predstavljao problem pogotovo kod propadanja ili zgibova,ponestajalo mi vazduha i pocelo mi se vrteti u glavi.E od onda sam se poceo baviti tehnikom pravilnog disanja i mogu reci da se posle kada sam naucio pravilno disati nisam se gusio i mogao sam dizati vece tezine,tako da je pravilno disanje tokom vezbanja sa tegovima jako vazno.Od onda svakome kome prepisem treninge i radimo prvi trening prva i osnovna stvar koju ih naucim,naravno pored pravilne tehnike dizanja tega je pravilno disanje.

Tapatalkkal küldve az én M2003J15SC eszközömről

Kada su ti uzdisaj i izdisaj pri cucnju na primer?
Sačuvana
Simo Boltic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1684


« Odgovor #6 poslato: Februar 21, 2022, 06:04:54 pre podne »

Jedna od stvari gde sam naucio kako zapravo treba disati je joga. Uz to mentalni trening koji se svakako zasniva na vezbama disanja.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #5 poslato: Februar 21, 2022, 12:12:19 pre podne »

Disanje nije bitno samo prilikom izvođenja vježbi već i prilikom obavljanja svakodnevnih poslova... Dok ležimo, odmaramo, spavamo... Disanje kroz nos smiruje naše tijelo i puls. Postoje razne tehnike disanja koje zaista doprinose ukupnom fizičkom zdravlju.

Suprotno navedenom, disanje na usta je jedan oblik hiperventilacije, a ona utiče da gubimo CO2 iz krvi. To znači  da dišuci na usta vodimo sebe ka raznim bolestima, gubitku kognitivnih funkcija i često ne kontrolisanom ponasanju. Veliki procenat ljudi koji pati od ankesioznosti ima disfunktionalan patern disanja.

Zato disite na nos ako želite da izvučete iz vašeg organizma maksimum.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12782


Never give up!

« Odgovor #4 poslato: Februar 20, 2022, 11:48:03 posle podne »

Izuzetno je ovo bitno za mene.
Mojim klijentima skrećem uvek pažnju na tehnike disanja tokom vežbanja.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5897


« Odgovor #3 poslato: Februar 20, 2022, 09:27:21 posle podne »

Tehnika disanja je izuzetno važan aspekt treninga. Drago mi je da je započeta ova tema. Svakako da sam kvalitet treninga umnogome zavisi od pravilnog disanja.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27351


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #2 poslato: Februar 20, 2022, 06:11:33 posle podne »

U pocetku se nisam puno bavio disanjem,sve dok mi nije predstavljao problem pogotovo kod propadanja ili zgibova,ponestajalo mi vazduha i pocelo mi se vrteti u glavi.E od onda sam se poceo baviti tehnikom pravilnog disanja i mogu reci da se posle kada sam naucio pravilno disati nisam se gusio i mogao sam dizati vece tezine,tako da je pravilno disanje tokom vezbanja sa tegovima jako vazno.Od onda svakome kome prepisem treninge i radimo prvi trening prva i osnovna stvar koju ih naucim,naravno pored pravilne tehnike dizanja tega je pravilno disanje.

Tapatalkkal küldve az én M2003J15SC eszközömről

Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #1 poslato: Februar 20, 2022, 03:36:27 posle podne »

Koliko se bavite svojim disanjem tokom treninga?
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.102 sekundi sa 18 upita.