TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 08:47:22 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 ... 7 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Zavisnost od šećera  (Pročitano 4237 puta)
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #98 poslato: Jul 19, 2022, 03:28:09 posle podne »

Uvek sam za lubenicu i dinju u ovim vrelim letnjim danima. Znam ljude koji vole lubenicu i zimi i kupuju one uvozne. Meni se zimi ona uopšte ne jede.

Posebna je car jesti je leti.
Meni je leto leto zbog lubenica i kuvanog kukuruza. 🙂
Sve ima svoje vreme kada je lepse da se jede. Ne verujem da bismo voleli tursiju u sred leta :)

Kao ni sarmu. 😁
Mada.... Kuvani kukuruz bih mogao uvek da jedem.
Dobro. Uvek postoji neka hrana koju bismo voleli da jedemo tokom cele godine.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #97 poslato: Jul 19, 2022, 03:26:51 posle podne »

Uvek sam za lubenicu i dinju u ovim vrelim letnjim danima. Znam ljude koji vole lubenicu i zimi i kupuju one uvozne. Meni se zimi ona uopšte ne jede.
Zimi nijedno voce i povrce nije tako ukusno,jer su iz staklene baste i nemaju ukus voca i povrca nego ukus vode.Zimi ista ta lubenica nema ukus slatkog nego vise vuce na ukus vode...isto tako skoro sve sto je tzv "vestacko".
Pa baš tako. Gaji se na razne načine i ukus nije ni približno normalnom. Nikad nisam jeo lubenice, tako da kažem, kad im nije vreme.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #96 poslato: Jul 19, 2022, 06:46:16 pre podne »

Uvek sam za lubenicu i dinju u ovim vrelim letnjim danima. Znam ljude koji vole lubenicu i zimi i kupuju one uvozne. Meni se zimi ona uopšte ne jede.

Posebna je car jesti je leti.
Meni je leto leto zbog lubenica i kuvanog kukuruza. 🙂
Sve ima svoje vreme kada je lepse da se jede. Ne verujem da bismo voleli tursiju u sred leta :)

Kao ni sarmu. 😁
Mada.... Kuvani kukuruz bih mogao uvek da jedem.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27155


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #95 poslato: Jul 17, 2022, 05:25:26 posle podne »

Urme su odlična stvar kao zamjena za rafinisani šećer. Postoji mnogo načina da se od njih naprave kolači koji ni malo ne beže s ukusom u odnosu na ove koji su sa puno rafinisanog secera, a pritom su mnogo zdraviji. 


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Auuu,da i njih jako volim,ali zbog cene ih rede kupujem,ali isto jako obozavam.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27155


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #94 poslato: Jul 17, 2022, 05:24:47 posle podne »

Uvek sam za lubenicu i dinju u ovim vrelim letnjim danima. Znam ljude koji vole lubenicu i zimi i kupuju one uvozne. Meni se zimi ona uopšte ne jede.
Zimi nijedno voce i povrce nije tako ukusno,jer su iz staklene baste i nemaju ukus voca i povrca nego ukus vode.Zimi ista ta lubenica nema ukus slatkog nego vise vuce na ukus vode...isto tako skoro sve sto je tzv "vestacko".
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27155


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #93 poslato: Jul 17, 2022, 05:23:05 posle podne »

Ipak mislim da je voce jeftinije od kvalitetne crne cokolade a i manje je kaloricnije i sto je dr.Anita rekla retko ko zna da se zaustavi na jednom redu.Evo ja prvi.Ja ako se vec odlucim za cokoladu to je jedna tabla minimum od 100g,a kod voca pojedem jednu-dve i dosta.
Cega jedno-dva?
Jabuke,breskve,sljive,zimi pomorandzu ili mandarine.
Prosto ne mogu da verujem niti da ti to bude dovoljno niti da ti zameni slatkise.
Daleko od toga da mi je dovoljno,ali znam da vise ne mogu pojesti i to je to.Pazi ja bih dnevno mogao da pojedem 0,5kg cokolade bez problema ali gde bi to vodilo?Zato uzmem malo voca,zasladim se malo i idemo dalje.Pre sam probao uopste nista da ne jedem,ali mi to nije islo jer kad mi je "pukao film" najeo sam se previse i onda sam shvatio da mi ovo dode kao zamena.Ili onaj slatki Ella sir sto si i sam probao ili neki vocni jogurt i to je to. ;)
Koliko ti je vremena trebalo da se naviknes na zamenu slatkisa voćem?
Ponekad pomislim da se jos uvek nisam navikao,samo sebe zavaravam,ali salu na stranu,trebalo je nekih 2-3 meseca da prihvatim da ne jedem slatko,i onda sam probao sa onim vocima koje volim i tako je sve pocelo.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #92 poslato: Jul 16, 2022, 09:27:03 posle podne »

Uvek sam za lubenicu i dinju u ovim vrelim letnjim danima. Znam ljude koji vole lubenicu i zimi i kupuju one uvozne. Meni se zimi ona uopšte ne jede.

Posebna je car jesti je leti.
Meni je leto leto zbog lubenica i kuvanog kukuruza. 🙂
Sve ima svoje vreme kada je lepse da se jede. Ne verujem da bismo voleli tursiju u sred leta :)
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #91 poslato: Jul 16, 2022, 05:35:44 posle podne »

Urme su odlična stvar kao zamjena za rafinisani šećer. Postoji mnogo načina da se od njih naprave kolači koji ni malo ne beže s ukusom u odnosu na ove koji su sa puno rafinisanog secera, a pritom su mnogo zdraviji. 


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #90 poslato: Jul 16, 2022, 08:12:56 pre podne »

Uvek sam za lubenicu i dinju u ovim vrelim letnjim danima. Znam ljude koji vole lubenicu i zimi i kupuju one uvozne. Meni se zimi ona uopšte ne jede.

Posebna je car jesti je leti.
Meni je leto leto zbog lubenica i kuvanog kukuruza. 🙂
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #89 poslato: Jul 15, 2022, 09:03:56 posle podne »

Uvek sam za lubenicu i dinju u ovim vrelim letnjim danima. Znam ljude koji vole lubenicu i zimi i kupuju one uvozne. Meni se zimi ona uopšte ne jede.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #88 poslato: Jul 15, 2022, 02:02:45 posle podne »

Evo recimo danasnji izbor voca umesto slatkisa je lubenica i to hladna iz frizidera.Spojio sam dobro i korisno i u ovoj vrucini izabrao takvo voce koje sadrzi u sebi pored naravno secera i puno tecnosti koja nam je u ovim vrucinama neophodna.Nasi misici se sastoje 75% odd vode. ;)

Lubenica je mozda jedino voće koje bi meni moglo da zameni slatkise. 😁
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #87 poslato: Jul 15, 2022, 02:02:12 posle podne »

Ipak mislim da je voce jeftinije od kvalitetne crne cokolade a i manje je kaloricnije i sto je dr.Anita rekla retko ko zna da se zaustavi na jednom redu.Evo ja prvi.Ja ako se vec odlucim za cokoladu to je jedna tabla minimum od 100g,a kod voca pojedem jednu-dve i dosta.
Cega jedno-dva?
Jabuke,breskve,sljive,zimi pomorandzu ili mandarine.
Prosto ne mogu da verujem niti da ti to bude dovoljno niti da ti zameni slatkise.
Daleko od toga da mi je dovoljno,ali znam da vise ne mogu pojesti i to je to.Pazi ja bih dnevno mogao da pojedem 0,5kg cokolade bez problema ali gde bi to vodilo?Zato uzmem malo voca,zasladim se malo i idemo dalje.Pre sam probao uopste nista da ne jedem,ali mi to nije islo jer kad mi je "pukao film" najeo sam se previse i onda sam shvatio da mi ovo dode kao zamena.Ili onaj slatki Ella sir sto si i sam probao ili neki vocni jogurt i to je to. ;)
Koliko ti je vremena trebalo da se naviknes na zamenu slatkisa voćem?
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 3107


« Odgovor #86 poslato: Jul 15, 2022, 11:40:19 pre podne »

Lubenica i dinja kada su slatke su odlična zamena za bilo kakav drugi šećer. Samo treba odabrati sočnu i slatku lubenicu.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27155


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #85 poslato: Jul 15, 2022, 11:37:14 pre podne »

Evo recimo danasnji izbor voca umesto slatkisa je lubenica i to hladna iz frizidera.Spojio sam dobro i korisno i u ovoj vrucini izabrao takvo voce koje sadrzi u sebi pored naravno secera i puno tecnosti koja nam je u ovim vrucinama neophodna.Nasi misici se sastoje 75% odd vode. ;)
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27155


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #84 poslato: Jul 15, 2022, 08:51:04 pre podne »

Najbolji je način da se slatkiši zamene voćem. To nam bude slatkiš. A ima i dosta recepata za kolače bez šećera.
Meni koji obozava slatko,ovisnik sam cokolade ovo je bio najbolji nacin da se odviknem od prejedanje secera i cokolade.Mozda nekom drugom ovaj sistem nece pomoci,mozda i hoce.Treba probati.U pocetku i ja sam bio skeptican.Naravno treba volje,ali imam cilj tako da imam i volju.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 7 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.064 sekundi sa 19 upita.