TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 28, 2024, 11:41:34 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 9 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kako duvan loše utiče na zdravlje  (Pročitano 5609 puta)
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5899


« Odgovor #69 poslato: Jun 18, 2022, 06:30:46 posle podne »

Znam ljude koji su baš tako stradali kao da su pušači. To mu onda dođe na isto a izgleda i gore.
Tako je. Pasivno pušenje ima iste štetne efekte, ukoliko postoji duži vremenski period.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5899


« Odgovor #68 poslato: Jun 18, 2022, 06:29:03 posle podne »

Znam slucaj gde covek pusi krs cigarete i uzeo je d aproba iqos kako bi unosio kvalitetniji sadrzaj i smanjio pusenje i kaze kako je kasljao nenormalno od toga.... Ni to mi nije jasno.
Oni samo misle da su prešli na kvalitetnije cigare, ali već smo naveli u ovoj temi koji su štetni efekti i elektronskih cigareta, tako da bi svima njima bilo bolje i to da ostave.
Recimo moja sestra pusi i jedno i drugo i ona kaze da je ove e cigare vise iritiraju, pogotovo grlo,tera je na kasalj,ali na poslu "mora" to da pusi posto radi u Madarskoj i tamo su stroziji propisi koji se moraju postovati.Ja licno e cigare nikad nisam probao niti cu ikad vise i jedne i druge.

Tapatalkkal küldve az én M2003J15SC eszközömről
I ne treba više ni da ih konzumiraš. To je jasno. Samo to što su recimo dozvolili elektronske cigare mi je totalno bezveze. Samo se manje oseća u okolini, pa je kao dozvoljeno. Realno, treba i to da zabrane.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3207


« Odgovor #67 poslato: Jun 18, 2022, 12:59:31 posle podne »

Subjektivni osećaj je gori jer čovek ni kriv ni dužan nastrada i to ga dodatno opterećuje. Zato sam i napomenula da o efektima duvanskog dima svi znaju i čovek sam bira da li hoće da se truje, ali to ne znači da treba da ugrožava druge.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12783


Never give up!

« Odgovor #66 poslato: Jun 18, 2022, 12:52:44 posle podne »

Znam ljude koji su baš tako stradali kao da su pušači. To mu onda dođe na isto a izgleda i gore.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3207


« Odgovor #65 poslato: Jun 17, 2022, 03:22:07 posle podne »

Naravno. Pasivno pušenje je takođe štetno, posebno ako je neko stalno izložen duvanskom dimu.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12783


Never give up!

« Odgovor #64 poslato: Jun 17, 2022, 03:11:35 posle podne »

Nisam pušio nikada ali sam bio dosta puta u zadimljenim prostorijama.
Doktori tvrde da se tako postaje pasivan pušač ukoliko ste tome često izloženi.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27374


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #63 poslato: Jun 17, 2022, 10:45:49 pre podne »

Znam slucaj gde covek pusi krs cigarete i uzeo je d aproba iqos kako bi unosio kvalitetniji sadrzaj i smanjio pusenje i kaze kako je kasljao nenormalno od toga.... Ni to mi nije jasno.
Oni samo misle da su prešli na kvalitetnije cigare, ali već smo naveli u ovoj temi koji su štetni efekti i elektronskih cigareta, tako da bi svima njima bilo bolje i to da ostave.
Recimo moja sestra pusi i jedno i drugo i ona kaze da je ove e cigare vise iritiraju, pogotovo grlo,tera je na kasalj,ali na poslu "mora" to da pusi posto radi u Madarskoj i tamo su stroziji propisi koji se moraju postovati.Ja licno e cigare nikad nisam probao niti cu ikad vise i jedne i druge.

Tapatalkkal küldve az én M2003J15SC eszközömről

Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27374


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #62 poslato: Jun 17, 2022, 10:43:01 pre podne »

Znam slucaj gde covek pusi krs cigarete i uzeo je d aproba iqos kako bi unosio kvalitetniji sadrzaj i smanjio pusenje i kaze kako je kasljao nenormalno od toga.... Ni to mi nije jasno.
Redovni pusaci koji su presli na te druge cigarete da tako kazem jos vise kaslju,veca je iritacija nego kad bi mi sad poceli to da pusimo.Zasto je tako to ne znam,ali vidim na svojim poznanicima.

Moji prijatelji npr.nemaju tu muku... Ne kaslju. Samo ovaj slucaj koji sam naveo strci.
Mozda zato sto su mladi ili ne puse duzi vremenski period,ali veruj mi ko je redovno pusio i to preko 10 godina ta(j) ce sigurno da kaslje kada ostavi cigarete.

Tapatalkkal küldve az én M2003J15SC eszközömről

Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3207


« Odgovor #61 poslato: Jun 17, 2022, 09:06:37 pre podne »

Ovo nisu klasične elektronske cigarete, međutim verovatno i one imaju neki nadražaji efekat. I tu je klasičan duvan u pitanju.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16710


« Odgovor #60 poslato: Jun 17, 2022, 06:25:27 pre podne »

Znam slucaj gde covek pusi krs cigarete i uzeo je d aproba iqos kako bi unosio kvalitetniji sadrzaj i smanjio pusenje i kaze kako je kasljao nenormalno od toga.... Ni to mi nije jasno.
Redovni pusaci koji su presli na te druge cigarete da tako kazem jos vise kaslju,veca je iritacija nego kad bi mi sad poceli to da pusimo.Zasto je tako to ne znam,ali vidim na svojim poznanicima.

Moji prijatelji npr.nemaju tu muku... Ne kaslju. Samo ovaj slucaj koji sam naveo strci.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5899


« Odgovor #59 poslato: Jun 16, 2022, 03:23:15 posle podne »

Znam slucaj gde covek pusi krs cigarete i uzeo je d aproba iqos kako bi unosio kvalitetniji sadrzaj i smanjio pusenje i kaze kako je kasljao nenormalno od toga.... Ni to mi nije jasno.
Oni samo misle da su prešli na kvalitetnije cigare, ali već smo naveli u ovoj temi koji su štetni efekti i elektronskih cigareta, tako da bi svima njima bilo bolje i to da ostave.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5899


« Odgovor #58 poslato: Jun 16, 2022, 03:21:51 posle podne »

Kašalj posle prestanka konzumiranja cigareta je obično privremen i znak je da telo počinje da se oporavlja.
Duvanski dim usporava normalno kretanje sitnih dlačica (cilija) koje pomeraju sluz iz pluća. Kada prestanete da pušite, cilije ponovo postaju aktivne. Kako se cilije oporavljaju i sluz se čisti iz pluća, možda ćete kašljati više nego obično. Ovo može trajati nekoliko nedelja.
U međuvremenu, možete ubrzati proces tako što ćete ostati dobro hidrirani. Pijte puno tečnosti, kao što su voda, čaj i prirodni nezaslađeni sokovi. Uzimanje nekoliko kašičica meda pred spavanje takođe može pomoći. Takođe može pomoći korišćenje ovlaživača ili isparivača, posebno po hladnom vremenu. Ali nema razloga da se suzbije kašalj lekovima osim ako to ne utiče na vaš san ili izaziva ekstremnu nelagodnost.
Tako je,i meni su preporucili da pijem puno vode,sto sam i uradio.Meni je bio povecan kasalj nekih otprilike 5-6 meseci.Posle se smirilio i od onda mogu redovno da se nadisem vazduha.Nenadmasiv osecaj!
Ti pošto si bio korisnik cigara najbolje možeš da to opišeš kako je osloboditi se tog zla i koliko je dobar osećaj ponovo disati punim plućima, ali bukvalno.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27374


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #57 poslato: Jun 16, 2022, 09:29:43 pre podne »

Znam slucaj gde covek pusi krs cigarete i uzeo je d aproba iqos kako bi unosio kvalitetniji sadrzaj i smanjio pusenje i kaze kako je kasljao nenormalno od toga.... Ni to mi nije jasno.
Redovni pusaci koji su presli na te druge cigarete da tako kazem jos vise kaslju,veca je iritacija nego kad bi mi sad poceli to da pusimo.Zasto je tako to ne znam,ali vidim na svojim poznanicima.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27374


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #56 poslato: Jun 16, 2022, 09:27:28 pre podne »

Kašalj posle prestanka konzumiranja cigareta je obično privremen i znak je da telo počinje da se oporavlja.
Duvanski dim usporava normalno kretanje sitnih dlačica (cilija) koje pomeraju sluz iz pluća. Kada prestanete da pušite, cilije ponovo postaju aktivne. Kako se cilije oporavljaju i sluz se čisti iz pluća, možda ćete kašljati više nego obično. Ovo može trajati nekoliko nedelja.
U međuvremenu, možete ubrzati proces tako što ćete ostati dobro hidrirani. Pijte puno tečnosti, kao što su voda, čaj i prirodni nezaslađeni sokovi. Uzimanje nekoliko kašičica meda pred spavanje takođe može pomoći. Takođe može pomoći korišćenje ovlaživača ili isparivača, posebno po hladnom vremenu. Ali nema razloga da se suzbije kašalj lekovima osim ako to ne utiče na vaš san ili izaziva ekstremnu nelagodnost.
Tako je,i meni su preporucili da pijem puno vode,sto sam i uradio.Meni je bio povecan kasalj nekih otprilike 5-6 meseci.Posle se smirilio i od onda mogu redovno da se nadisem vazduha.Nenadmasiv osecaj!
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3207


« Odgovor #55 poslato: Jun 16, 2022, 08:09:23 pre podne »

Kašalj je normalna posledica pušenja i prestanka. A što se prelaska na drugi vid cigareta tiče tu je isto oslobađanje od duvanskog dima plus iritacija zbog jakog ukusa koji imaju te cigarete.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 9 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.176 sekundi sa 17 upita.