TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 03:32:10 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 5 6 [7] 8 9 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kako duvan loše utiče na zdravlje  (Pročitano 5470 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #39 poslato: Jun 11, 2022, 07:38:18 posle podne »

Ono što je po meni sasvim ok je što nema duvanskog dima i drugima ne smetaju. Ukoliko neko uprkos svemu reši da puši- ok, njegova odluka ali ne mora druge da ugrožava.

Bravo. Sa ovim bih se slozio.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #38 poslato: Jun 11, 2022, 07:37:03 posle podne »

Ono što se u praksi pokazalo je da bez obzira na konstantno pričanje o štetnosti duvana ljudi prestaju da puše tek kad se razbole. Izuzetno veliku zavisnost stvara nikotin tako da je ovaj zdravstveni problem od velikog značaja.

Skupe cigarete i zabrana pusenja u zatvorenim objektima binitekako uticalo na smanjenje konzumiranja istih.
Varas se Dusane,ja recimo znam ljude koji su bas zbog toga ponovo poceli da puse,iz inata,u smislu niko nece njima reci gde moze da zapali i kad....

Jos nisam cuo za to. prosto ne mogu da verujem.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #37 poslato: Jun 11, 2022, 03:57:00 posle podne »

Ono što je po meni sasvim ok je što nema duvanskog dima i drugima ne smetaju. Ukoliko neko uprkos svemu reši da puši- ok, njegova odluka ali ne mora druge da ugrožava.
Parola- ako se ja trujem, moraju i svi oko mene :D
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #36 poslato: Jun 11, 2022, 03:55:54 posle podne »

Ono što se u praksi pokazalo je da bez obzira na konstantno pričanje o štetnosti duvana ljudi prestaju da puše tek kad se razbole. Izuzetno veliku zavisnost stvara nikotin tako da je ovaj zdravstveni problem od velikog značaja.

Skupe cigarete i zabrana pusenja u zatvorenim objektima binitekako uticalo na smanjenje konzumiranja istih.
Varas se Dusane,ja recimo znam ljude koji su bas zbog toga ponovo poceli da puse,iz inata,u smislu niko nece njima reci gde moze da zapali i kad....
Stari, dobri inat :) Postoje tako mesta u nekim državama, gde mogu da konzumiraju duvan samo po određenim trgovima. I nigde drugde.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #35 poslato: Jun 11, 2022, 03:53:56 posle podne »

I pored svih losih uticaja, prosecan covek, pa i profesionalni sportista pusi....
To mi je oduvek bilo neshvatljivo da profesionalni sportisti puše. Stvaraju ružnu sliku o sebi, a daju i loš primer drugima. Treba da budu uzor svima i oličenje zdravog načina života.

Pa ok, ali i oni su ljudi.... Niko nije savrsen.
Slažem se. Ali se govori o zdravom načinu života, koji obuhvata i taj aspekt, vezan za cigare i alkohol. Da ne bude da kritikujem samo sportiste, ali i mnogi zdravstveni radnici su pušači. Najbolji su mi lekari koji su konzumenti cigara, a savetuju pacijentima da prestanu.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3107


« Odgovor #34 poslato: Jun 10, 2022, 04:25:15 posle podne »

Ono što je po meni sasvim ok je što nema duvanskog dima i drugima ne smetaju. Ukoliko neko uprkos svemu reši da puši- ok, njegova odluka ali ne mora druge da ugrožava.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3107


« Odgovor #33 poslato: Jun 10, 2022, 04:23:54 posle podne »

Sada ima mnogo alternativa klasičnim cigaretama. Verovatno ni jedne nisu u potpunosti bezbedne ali smatraju ih manje štetnima.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27155


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #32 poslato: Jun 10, 2022, 10:15:51 pre podne »

Uprava za hranu i lekove nije utvrdila da je ijedna e-cigareta bezbedna i efikasna u pomaganju pušačima da prestanu pušiti. Ako su pušači spremni da zauvek prestanu pušiti, trebalo bi da razgovaraju sa svojim lekarom o pronalaženju najboljeg načina za prestanak pušenja koristeći proverene metode i tretmane.
Da, ali mi se cini da unesu manje dima sa njima... I da subipak nekako prociscene u odnosu na obicne.
Manje dima da,ali unesu druge stetne materije umesto dima:propilen glikol i biljni glicerin,acetaldehid, akrolein i formaldehid itd.Najnovija istrazivanja pokazuju da su e cigarete stetnije za srce nego redovne cigarete,sa cime naravno ne bih zeleo nikog da podsticem da zapali cigaretu,naprotiv neka svi prate moj potez i neka ostave pusenje. ;)
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27155


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #31 poslato: Jun 10, 2022, 09:53:39 pre podne »

Ono što se u praksi pokazalo je da bez obzira na konstantno pričanje o štetnosti duvana ljudi prestaju da puše tek kad se razbole. Izuzetno veliku zavisnost stvara nikotin tako da je ovaj zdravstveni problem od velikog značaja.

Skupe cigarete i zabrana pusenja u zatvorenim objektima binitekako uticalo na smanjenje konzumiranja istih.
Varas se Dusane,ja recimo znam ljude koji su bas zbog toga ponovo poceli da puse,iz inata,u smislu niko nece njima reci gde moze da zapali i kad....
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #30 poslato: Jun 10, 2022, 06:25:01 pre podne »

Uprava za hranu i lekove nije utvrdila da je ijedna e-cigareta bezbedna i efikasna u pomaganju pušačima da prestanu pušiti. Ako su pušači spremni da zauvek prestanu pušiti, trebalo bi da razgovaraju sa svojim lekarom o pronalaženju najboljeg načina za prestanak pušenja koristeći proverene metode i tretmane.

Da, ali mi se cini da unesu manje dima sa njima... I da subipak nekako prociscene u odnosu na obicne.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #29 poslato: Jun 10, 2022, 06:24:04 pre podne »

I pored svih losih uticaja, prosecan covek, pa i profesionalni sportista pusi....
To mi je oduvek bilo neshvatljivo da profesionalni sportisti puše. Stvaraju ružnu sliku o sebi, a daju i loš primer drugima. Treba da budu uzor svima i oličenje zdravog načina života.

Pa ok, ali i oni su ljudi.... Niko nije savrsen.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #28 poslato: Jun 09, 2022, 09:06:24 posle podne »

Uprava za hranu i lekove nije utvrdila da je ijedna e-cigareta bezbedna i efikasna u pomaganju pušačima da prestanu pušiti. Ako su pušači spremni da zauvek prestanu pušiti, trebalo bi da razgovaraju sa svojim lekarom o pronalaženju najboljeg načina za prestanak pušenja koristeći proverene metode i tretmane.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #27 poslato: Jun 09, 2022, 09:06:13 posle podne »

E-cigarete takođe sadrže akrolein, herbicid koji se prvenstveno koristi za uništavanje korova. Može izazvati akutno oštećenje pluća i HOBP i može izazvati astmu i rak pluća.
Takođe mogu sadržati „nikotin; ultrafine čestice; arome kao što je diacetil, hemikalija koja je povezana sa ozbiljnim plućnim oboljenjima; isparljiva organska jedinjenja kao što je benzol, koji se nalazi u izduvnim gasovima automobila; i teške metale, kao što su nikl, kalaj i olovo“.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #26 poslato: Jun 09, 2022, 09:05:55 posle podne »

Dva osnovna sastojka koja se nalaze u e-cigaretama — propilen glikol i biljni glicerin — toksični su za ćelije i što je više sastojaka u e-tečnosti, to je veća toksičnost.
E-cigarete proizvode brojne opasne hemikalije, uključujući acetaldehid, akrolein i formaldehid. Ovi aldehidi mogu izazvati bolesti pluća, kao i kardiovaskularne bolesti.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #25 poslato: Jun 09, 2022, 09:00:59 posle podne »

Kada je u pitanju srce, e-cigarete mogu zapravo biti štetnije za taj vitalni organ od duvana - nalaz koji je iznenadio istraživače koji su sprovodili studije.

U dve studije, istraživači su zaključili da e-cigarete negativno utiču na faktore rizika za srčane bolesti, kao što su holesterol, trigliceridi i nivoi glukoze, kao i da smanjuju protok krvi u srcu više od tradicionalnih cigareta.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 5 6 [7] 8 9 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.085 sekundi sa 17 upita.