TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395142 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 01:26:31 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: HITT CARDIO  (Pročitano 19837 puta)
Lokk1
Gost
« Odgovor #12 poslato: Maj 22, 2007, 08:29:45 posle podne »

ja sutra pocinjem trening za skidanje masti ali bez kardio dela , samo tegovi , bice zestoko , trening ide od stanovista da ako treningom proizvedemo dovoljnu kolicin laktata odnosno ako uticemo na nivo HGH , uz pomoc laktata , da nam kardio nece trebati a samim tim uz odgovarajucu ishranu nece biti ni gubitka misica

aj molim te javi kako ide ;D bash me zanima ...  a koje su josh posledice te kolichine laktata .. na mishice , mozak ! ;D itd ..
i kada ochekujesh prve rezultate ???

btw.. HIIT su po meni najtezi treninzi na priprema kada imamo ... i nikad se ne rade na pochetku priprema .. pa ako bih ishao tom logikom mozda da se uvedesh u formu kontinuiranim treningom ili nekim lakshim vidom aerobnog... poshto stvarno je teshko ako se radi pravilno ...
« Poslednja izmena: Maj 22, 2007, 08:38:31 posle podne od strane Lokk1 » Sačuvana
eskimo
Mr.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2433


Black Sheep

Mihajlo
« Odgovor #11 poslato: Maj 11, 2007, 10:22:56 posle podne »

evo izvolte jedan link,na engleskom je dodushe sve,ali finih stvari ima o HIIT Cardio treningu.

http://www.davedraper.com/hiit-cardio-training.html
Sačuvana
Viktor Becar
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 210

« Odgovor #10 poslato: Mart 06, 2007, 07:05:04 posle podne »

HIGH INTENSITY INTERVAL TRAINING ili HIIT je po meni bolji za skidanje masnih naslaga i redje se upada u katabolizam, Naravno ja se sada ne usudjujem da radim bilo kakav kardio bez extra ishrane i suplementacije jer sam zadovoljan sa misicnom masom i ne bih nikako voleo da mi to otpadne na trcanju. Gledam na duge staza nista ekstremno i brzo korigujem ishranu i trening tokom perioda od 4-5 meseci.
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #9 poslato: Mart 05, 2007, 08:42:18 posle podne »

Zanimljivo je da je Petar Čelik rekao da je kardio samo jednom nedeljno dovoljan..

U svakom slučaju želim da ti eksperiment uspe :) Javi nam kako ide..
Sačuvana
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #8 poslato: Mart 04, 2007, 08:45:13 posle podne »

ja sutra pocinjem trening za skidanje masti ali bez kardio dela , samo tegovi , bice zestoko , trening ide od stanovista da ako treningom proizvedemo dovoljnu kolicin laktata odnosno ako uticemo na nivo HGH , uz pomoc laktata , da nam kardio nece trebati a samim tim uz odgovarajucu ishranu nece biti ni gubitka misica
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #7 poslato: Mart 04, 2007, 06:54:13 posle podne »

Slažem se sa Lazićem.. no ako nisi profi onda ti je moja preporuka da kombinuješ HIIT (taj program koji si opisao) sa redovnim akrdijom tj. 30-45 min kontinuiranog trčanja.. dakle 3 kardija nedeljno.. 1 HIIT i 2 redovna...
Suština je u tome da se pri redovnom trenigu ipak potroši ukupno više masnih naslaga ali ti HIIT daje kondiciju da izguraš što više kardija...
(ako ideš na skidanje masnih naslaga)

PS ima tekst na novo i zanimljivo o kardio treningu.. tj ima ih više pa pogledaj.. tačno smo napisali koliko se čega potroši u kojoj vrsti treninga
Sačuvana
Lazic
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 489


ExYu-fitness
« Odgovor #6 poslato: Mart 04, 2007, 12:50:22 posle podne »

Kljucna rec je katabolizam, kako izbeci u tih 45 minuta kardia..jer ces sigurno uci u isti.
Takodje je bitno da li ces u tih 40 minuta uspeti da pokrenes sagorevanje masti.
Velika tema, a mene nesto mrzi da pisem.. ???
Sa hiit-om ako ima ko da ti napravi kako treba ta granica se spusta na 20-ak minuta..
Pa ti vidi sta ti je bolje..Sigurno je jedno da ne moze svako do da napise i ne moze svako da radi..
Sačuvana
CTEBAH
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 736


« Odgovor #5 poslato: Mart 04, 2007, 11:13:55 pre podne »

...nadam se da znas redosled materija koje se sagorevaju kao gorivo za misice...sve zavisi koliko je tvoje telo ostavilo sa strane za crne dane, isto tako zavisi da li usput dopunjujes nivoe atp-a nekim suplementima kao sto je kreatin i sve na kraju zavisi koliko dugo vezbas , sto vise vezbas veca je kondicija ali i brzi metabolizam znaci brze dopunjujes depoe koje si istrosio/la znaci da ne mozes da sad smrsas i da vecito bude tako , kilaza ce se povratiti sve zavisi koliko je ko sklon gojenju sto znaci da zavisi od genetike...
Prema tome trening koji ce trajati 10 minuta ne moze biti isti kao trening koji traje 45-70 minuta jer se masti trose tek posle prvih pola sata , ne zato sto neko tako kaze vec zato sto dolazi do lancane reakcije za koju treba vremena a to je nekih 30 minuta DO pocetka razlaganja i trosenja masnih naslaga...

...atp > uh > mast > protein, znaci ne treba preterivati sa kardiom jer se ulazi u stanje katabolizma...

...ali opet, ja nisam neki skolovani i ispraksovani trener tako da je bolje da sacekamo mikija da vidimo sta on kaze i da li daje ovakve treninge svojim ucenicima , samo iznosim misljenje... ;)



 
Sačuvana
"...oci sklopljene, tisina i molitva pred boj, slike majke ljubi cedo ja pridruzicu se njoj, na nebu ako treba jer tamo pripadamo, mi smo nebeski narod ali na zemlji za cuda znamo...nema pomisli o milosti slusam krike dusmana..."

Klikni ovde
liquid speed
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1527


To weird to live,To rare to die

« Odgovor #4 poslato: Mart 04, 2007, 01:13:11 pre podne »

dobar za povecanje kondicije i sto Dhea  kaze zanimljiviji...
Sačuvana
Balls-to-the-wall trainig.You sweat.You push.It hurts.In here,there's no room for crybabies,no place for talking trash.Just raw lifting.This is real deal.This is Animal.Can you handle it?
DHEA
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1303


"Менаџер физичких послова"

« Odgovor #3 poslato: Mart 04, 2007, 12:24:45 pre podne »

Koliko sam shvatio taj HIIT je u suštini "pojačani" intervalni trening. Vidim da ga svi preporučuju, ljudi se olako prihvataju te vrste treninga jer je brži i zanimljiviji od kontinuiranog, a ne shvataju da to NE MOŽE svako da izdrži!

Sačuvana
Never underestimate your power to change and improve yourself.

Somethnig is better then nothing. More is defenitly better then something. So, stop talk and do more work!
ognjen novakov
" Shut the fuck up and train. "
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3137


Chips,Cola i telefon Motorola ;)

« Odgovor #2 poslato: Mart 03, 2007, 05:06:40 posle podne »

Pazi nisam neki strucnjak za cardio treninge... Al mi nekako nerealno zvuci da cesh vise masti da sprzish sa 5 minuta trcanja nego 45....
Sačuvana

Sany
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #1 poslato: Mart 03, 2007, 03:13:06 posle podne »

Zanima me da li je neko probao ovu vrstu cardio treninga...stastoji se sledećem
40 sec max tempo i puls oko 70 do 90 % a onda 2 min normalan ili cak blazi tempo ( pul izmedju 60-70 %hr) i tako 6 ili vise ponavljanja ( sve zavisi koliko ste u kondiciji) ....
Volela bih da znam koliko je ovakav trening dobar za skidanje masnih naslaga...čula sam da je bolji od običnog kardija koji traje npr 45-60 min jer obican kardio tek na kraju trosi masne naslage...a hitt vec posle 5 min vezbanja

Ako je neko imao iskustva sa ovakvim treningom...zanima me da li je imao rezultate
Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.114 sekundi sa 17 upita.