TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 08:27:34 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 106 107 [108] 109 110 ... 114 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Efekti alkoholnih pića na naš organizam  (Pročitano 49306 puta)
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 3107


« Odgovor #101 poslato: Jul 07, 2022, 08:23:04 pre podne »

To bi bilo daleko lošije i zbog samih ljudi i zbog gužvi jer su danju veće, a i zbog saobraćaja.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27155


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #100 poslato: Jul 07, 2022, 08:07:50 pre podne »

Tako npr jetra najbrže radi između 1-3h ujutru pa se zato ljudi manje opijaju noću nego danju. Ista osoba će se brže napiti oko 13h kad jetra radi sporo nego oko 1h.
Zamislio sam na sekund sta bi bilo da su zurke danju a ne nocu,kako bi se tek onda ljudi opijali.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 3107


« Odgovor #99 poslato: Jul 06, 2022, 08:16:45 posle podne »

Tako npr jetra najbrže radi između 1-3h ujutru pa se zato ljudi manje opijaju noću nego danju. Ista osoba će se brže napiti oko 13h kad jetra radi sporo nego oko 1h.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 3107


« Odgovor #98 poslato: Jul 06, 2022, 08:14:50 posle podne »

Baš kao što smo spomenuli više puta kortizol i vreme njegovog lučenja tako svaki organ ima period kada najbolje radi i svaki hormon vreme kada se najviše luči.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27155


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #97 poslato: Jul 06, 2022, 10:32:29 pre podne »

Znači da započnemo novu temu- Uticaj mesečarenja na potrošnju kalorija 8)
Moze. ;)
Mislim da ta tema bi interesovalo svakog. ;)
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27155


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #96 poslato: Jul 06, 2022, 10:31:34 pre podne »

Što osoba ima manje kilograma morat će hodati duže  da bi potrošila određeni broj kalorija. Osoba koja je teža nosi veći teret i samim time potroši više kalorija.

Kako bi lakše odredili sagorijevanje kalorija prilikom hodanja važno je da u obzir uzmemo svoju težinu i brzinu hodanja.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Posto ja imam izmedu 123-125kg onda ne moram ni da hodam. ;D
Salim se naravno.I moram i hocu jer je to zdravo samo retko kad uspem ujutru na prazan stomak,cesce uvece posle treninga osim kad radim noge onda mi je to sasvim dovoljno.
Nakon treninga može da dodje u obzir nešto slatko, tad je i najbitnije zapravo unijeti nešto što brzo podiže šećer. U zavisnosti od toga na kom smo režimu naravno. Bolje čokolada nego dekstroza npr. Bolje sladoled nego dekstroza itd...


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Po ovim vrucinama sladoled mi je No1 izbor.Stavim pola one Frikomove kante u protein,sve to izmesam i em je hladno,em je ukusno em je i dobro jer unosim i proteine i proste secere koje su organizmu preko potrebne posle treninga.
Sve je to malo drugačijei  ugla bb. Nekad par sladoleda mogu vratiti par koraka unazad. Ali ako je tajming dobar, onda može da se jede dosta toga što ne spada u kalup "zdrave ishrane".


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Da,sve je u tajmingu.I to ne samo sto se ishrane tice nego i treninga i svega vezanog za sport a takode i van njega.Kod treninga prvenstveno mislim na to da ako po planu imas da radis teske dvojke ili trojke a ti ne osecas se bas tako taj dan onda preskoci taj deo,uradi deload pa onda uradi kada si pun snage.Naravno ne treba ni stalno traziti izgovor zasto danas ne mozes tezak trening samo kazem da ako ti telo kaze nesto saslusaj ga da ne bi doslo do povreda.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #95 poslato: Jul 06, 2022, 06:33:31 pre podne »

Znači da započnemo novu temu- Uticaj mesečarenja na potrošnju kalorija 8)

Koliko sam postova preskocio da vidim ovaj? 😁
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #94 poslato: Jun 30, 2022, 05:05:58 posle podne »

Znači da započnemo novu temu- Uticaj mesečarenja na potrošnju kalorija 8)
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #93 poslato: Jun 30, 2022, 04:01:17 posle podne »

Što osoba ima manje kilograma morat će hodati duže  da bi potrošila određeni broj kalorija. Osoba koja je teža nosi veći teret i samim time potroši više kalorija.

Kako bi lakše odredili sagorijevanje kalorija prilikom hodanja važno je da u obzir uzmemo svoju težinu i brzinu hodanja.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Posto ja imam izmedu 123-125kg onda ne moram ni da hodam. ;D
Salim se naravno.I moram i hocu jer je to zdravo samo retko kad uspem ujutru na prazan stomak,cesce uvece posle treninga osim kad radim noge onda mi je to sasvim dovoljno.
Nakon treninga može da dodje u obzir nešto slatko, tad je i najbitnije zapravo unijeti nešto što brzo podiže šećer. U zavisnosti od toga na kom smo režimu naravno. Bolje čokolada nego dekstroza npr. Bolje sladoled nego dekstroza itd...


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Po ovim vrucinama sladoled mi je No1 izbor.Stavim pola one Frikomove kante u protein,sve to izmesam i em je hladno,em je ukusno em je i dobro jer unosim i proteine i proste secere koje su organizmu preko potrebne posle treninga.
Sve je to malo drugačijei  ugla bb. Nekad par sladoleda mogu vratiti par koraka unazad. Ali ako je tajming dobar, onda može da se jede dosta toga što ne spada u kalup "zdrave ishrane".


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27155


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #92 poslato: Jun 30, 2022, 12:56:22 posle podne »

Što osoba ima manje kilograma morat će hodati duže  da bi potrošila određeni broj kalorija. Osoba koja je teža nosi veći teret i samim time potroši više kalorija.

Kako bi lakše odredili sagorijevanje kalorija prilikom hodanja važno je da u obzir uzmemo svoju težinu i brzinu hodanja.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Posto ja imam izmedu 123-125kg onda ne moram ni da hodam. ;D
Salim se naravno.I moram i hocu jer je to zdravo samo retko kad uspem ujutru na prazan stomak,cesce uvece posle treninga osim kad radim noge onda mi je to sasvim dovoljno.
Nakon treninga može da dodje u obzir nešto slatko, tad je i najbitnije zapravo unijeti nešto što brzo podiže šećer. U zavisnosti od toga na kom smo režimu naravno. Bolje čokolada nego dekstroza npr. Bolje sladoled nego dekstroza itd...


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Po ovim vrucinama sladoled mi je No1 izbor.Stavim pola one Frikomove kante u protein,sve to izmesam i em je hladno,em je ukusno em je i dobro jer unosim i proteine i proste secere koje su organizmu preko potrebne posle treninga.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 3107


« Odgovor #91 poslato: Jun 30, 2022, 12:19:46 posle podne »

Mislim da sam dala odgovor na Dušanovo pitanje. E sad ako hoda u snu, onda njegova nedoumica ima smisla. ;D ;D
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #90 poslato: Jun 29, 2022, 10:12:55 posle podne »

Definitivno ni to nije dobro. Posebno ko jede slatkiše uveče.

Zbog cega bas uvece nije dobro?
Zato sto ako pojedes cokoladu ili neki slatkis u toku dana onda postoji mogucnost da ces te kalorije sagoriti radom ili treningom dok uvece se sve to talozi u masti,nema sanse da ga sagoris. ;)
Samo sto cesto ljudi ne sagoree i naprave dodatne probleme. Samo za jedan snikers nam je potrebno više od 10 000 predjenih koraka. A gdje je sve ostalo.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Da,ali Dusanovo pitanje je bilo zasto ne jesti uvece cokoladu?Zato sto uvece sigurno neces uraditi tih 10000 koraka koliko ti je potrebno da sagoris jednu cokoladicu,nego ces onda leci ispred tv i gledati.
On možda hoda u snu, tako da sagori on to sve


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #89 poslato: Jun 29, 2022, 10:12:35 posle podne »

Što osoba ima manje kilograma morat će hodati duže  da bi potrošila određeni broj kalorija. Osoba koja je teža nosi veći teret i samim time potroši više kalorija.

Kako bi lakše odredili sagorijevanje kalorija prilikom hodanja važno je da u obzir uzmemo svoju težinu i brzinu hodanja.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Posto ja imam izmedu 123-125kg onda ne moram ni da hodam. ;D
Salim se naravno.I moram i hocu jer je to zdravo samo retko kad uspem ujutru na prazan stomak,cesce uvece posle treninga osim kad radim noge onda mi je to sasvim dovoljno.
Nakon treninga može da dodje u obzir nešto slatko, tad je i najbitnije zapravo unijeti nešto što brzo podiže šećer. U zavisnosti od toga na kom smo režimu naravno. Bolje čokolada nego dekstroza npr. Bolje sladoled nego dekstroza itd...


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #88 poslato: Jun 29, 2022, 10:11:03 posle podne »

Htedoh da kažem da snikers čokoladica od 50g ima oko 250kcal pa shodno tome manje. Za 500 kcal svakako treba oko 10 000 koraka.
To da. Ja sam računao na 100g. Na 50g bi trebalo približno 6000 koraka normalnog hoda. Što nije malo, već naprotiv.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27155


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #87 poslato: Jun 29, 2022, 01:22:02 posle podne »

Definitivno ni to nije dobro. Posebno ko jede slatkiše uveče.

Zbog cega bas uvece nije dobro?
Zato sto ako pojedes cokoladu ili neki slatkis u toku dana onda postoji mogucnost da ces te kalorije sagoriti radom ili treningom dok uvece se sve to talozi u masti,nema sanse da ga sagoris. ;)
Samo sto cesto ljudi ne sagoree i naprave dodatne probleme. Samo za jedan snikers nam je potrebno više od 10 000 predjenih koraka. A gdje je sve ostalo.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Da,ali Dusanovo pitanje je bilo zasto ne jesti uvece cokoladu?Zato sto uvece sigurno neces uraditi tih 10000 koraka koliko ti je potrebno da sagoris jednu cokoladicu,nego ces onda leci ispred tv i gledati.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 106 107 [108] 109 110 ... 114 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.073 sekundi sa 18 upita.