TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394566 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 11:18:44 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 93 94 [95] 96 97 ... 114 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Efekti alkoholnih pića na naš organizam  (Pročitano 49257 puta)
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27150


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #296 poslato: Septembar 29, 2022, 11:14:14 pre podne »

Ima dosta ljudi kojima je alkohol odbojan, jeste manjina ali među sportistima ih je recimo malo više, takođe ljudi koji se od mlađih dana zdravo hrane i vode healthy lifestyle.

iskreno, toliko sportista poznajem i ne bih rekao da vecina sportista ne pije....
Slazem se,sa tim da ih vise znam koji puse mego koji piju.Nazalost ima i jednih i drugih.
Ja razumem da se voli neka nezdrava hrana, da se ima cheat meal i sve vezano za to. Ali cigare i alkohol ne. Stvarno mislim da bi sportisti trebalo da daju primer svima i da ne puše i ne piju.

Maximalno se lsazem i zalazem!!!
Da ne bude samo da sportisti treba da daju primer, ali i svi zdravstveni radnici treba da daju primer da se ne konzumira alkohol i cigare. A mnogo puta to uopšte nije slučaj.
Da to je posebna tema,kada sam zobg posla bio na lekarskom pregledu i sestra mi "izmeri" postotak masti tako sto me pita za visinu i tezinu i naapise mi da imam bodyfat preko 40% samo zato sto sam visok 181cm i tezak 125kg a zena koja je bila visoka 150cm i teska preko 80kg imala bodyfat manji od mog a ja pitam sestru kako je to?A ona odmahne glavom i kaze nemam ja vremena za to.Samo da napomenem da je i ona bila punija....nemojte me pogresno shvatiti nemam nista protiv punijih ljudi,ali da mi ne sole pamet kako sam debeo samo na osnovu moje visine i tezine....

Mnogo vise strucnosti treba ipak , pa i formula da bis e doslo do tog podatka :D
Totalno nestrucno zvuci.
Treba samo jedan plasticni merac koji izgleda kao stipaljka i meri se na par mesta,kod stomaka,kod tricepsa,donjeg dela leda i kosta negde oko 400-500 dinara....I sa time dobijes puno bolju sliku postotka masti u organizmu.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27150


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #295 poslato: Septembar 29, 2022, 11:11:59 pre podne »

Nisam sigurna da li je to genetika ili naučen obrazac ponašanja od nekog člana porodice..?

Moze biti i to. Ali realno gledajuci, koji procenat ljudi u danasnjici ne konzumira alkohol?
Ne znam kod tebe ali u mom okruzenju 90% ljudi NE konzumira alkohol.Okruzi sebe pozitivnim ljudima i ljudima koji NE konzumiraju alkohol.

Iskreno, ne bih poveziovao pozitivu sa konzumiranjem alkohola....
Nisam tako mislio,opet se nisam dobro izrazio,onda okruzi sebe takvim prijateljima koji isto ne piju pa tako neces biti ni ti u iskusenju. ;)

Ko je rekao da ja ne pijem? :D
To znam da ti pijes,ustvari mislio sam cim se stalno zalazes za koje pice ili casicu,a za cigarete si odmah i kategoricno rekao ne.Ja mislim da i jednom i drugom treba znati reci ne i posluziti kao dobar primer.

ma nemoj, ajde onda ti reci ne-slatkisima! :D
Dobro,ja barem priznajem da si u pravu sto se losih navika tice a ne samo napisem da se ne slazem ili da drustvo ne funkcionise tako  ;).Mada ja kazem ne slatkisima,ali oni me tako gledaju sa suzama u ocima i prosto me mole da ih pojedem... ;D ;D ;D

U koje doba dana ih jedes? I da li tempiras u odnosu na trening?
Naravno da ih tempiram,Jedem ih u toku dana,obavezno pre treninga da bih mogao te kalorije da potrosim.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27150


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #294 poslato: Septembar 29, 2022, 11:10:43 pre podne »

Nisam sigurna da li je to genetika ili naučen obrazac ponašanja od nekog člana porodice..?

Moze biti i to. Ali realno gledajuci, koji procenat ljudi u danasnjici ne konzumira alkohol?
Ne znam kod tebe ali u mom okruzenju 90% ljudi NE konzumira alkohol.Okruzi sebe pozitivnim ljudima i ljudima koji NE konzumiraju alkohol.

Iskreno, ne bih poveziovao pozitivu sa konzumiranjem alkohola....
Nisam tako mislio,opet se nisam dobro izrazio,onda okruzi sebe takvim prijateljima koji isto ne piju pa tako neces biti ni ti u iskusenju. ;)

Ko je rekao da ja ne pijem? :D
To znam da ti pijes,ustvari mislio sam cim se stalno zalazes za koje pice ili casicu,a za cigarete si odmah i kategoricno rekao ne.Ja mislim da i jednom i drugom treba znati reci ne i posluziti kao dobar primer.

ma nemoj, ajde onda ti reci ne-slatkisima! :D
Dobro,ja barem priznajem da si u pravu sto se losih navika tice a ne samo napisem da se ne slazem ili da drustvo ne funkcionise tako  ;).Mada ja kazem ne slatkisima,ali oni me tako gledaju sa suzama u ocima i prosto me mole da ih pojedem... ;D ;D ;D

Sta najvise volis od slatkisa? :D
Cokoladu i hvala Bogu za nju isto postoji zdrava varijanta. ;)
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27150


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #293 poslato: Septembar 29, 2022, 11:09:51 pre podne »

Recimo ja bih baš povezala pozitivnu sa alkoholom. Ne verujem da pozitivan čovek kome je sve pitam ima češću potrebu ili veću potrebu za alkoholom. Čim pribegavamo nekim stimulansi a ili sedativima znači da smo malo nervozniji.

A ja opet znam neke osobe koji hoce da popiju samo ako su raspolozeni...
Ali ne znas sta se krije iza tog razloga da popiju iako su raspolozeni...

Ali znaju oni....I znam da je iz pozitivnih emocija.
Kojih pozitivnih emocija?Rodenje deteta?Diplomiranje?Osvajanje titule svetskog prvaka(mada ja ni onda nisam popio)?
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3104


« Odgovor #292 poslato: Septembar 28, 2022, 09:35:54 posle podne »

Nisam sigurna da li je to genetika ili naučen obrazac ponašanja od nekog člana porodice..?

Moze biti i to. Ali realno gledajuci, koji procenat ljudi u danasnjici ne konzumira alkohol?
Ne znam kod tebe ali u mom okruzenju 90% ljudi NE konzumira alkohol.Okruzi sebe pozitivnim ljudima i ljudima koji NE konzumiraju alkohol.

Iskreno, ne bih poveziovao pozitivu sa konzumiranjem alkohola....
Nisam tako mislio,opet se nisam dobro izrazio,onda okruzi sebe takvim prijateljima koji isto ne piju pa tako neces biti ni ti u iskusenju. ;)

Ko je rekao da ja ne pijem? :D
Jasno je da piješ, čim te ova tema interesuje :)
Koje piće voliš i koliko često konzumiraš alkohol?

Nekoliko pica za pravo volim....najvise viski i rakiju, a konzumiram ih vrlo retko i u malim kolicinama. :)
Znači viski, široooko :) A posle kažu samo lekari piju viski ;D Šalim se, naravno. U redu je da daš sebi odušak ponekad.
Ovde je važno istaći da postoje osobe koje opijaju vikendom, to se i opisuje u psihijatrijskim udžbenicima kao poseban oblik zavisnosti, takozvano vikend opijanje. To su osobe koje se svakog vikenda opijaju. To je takođe ozbiljna tematika.

To se zove vikend alkoholizam. I takođe spada u vid alkoholizma.

Razumem da psotoje tacno definicije, ali su mi zaista too much. Mislim-alkoholizam....AKo je svaka konzumacija alkoholizam, zasto je i dalje legala?
To zašto je nešto legalno mislim da prevazilazi zdravstvo i da u to ne treba da se petljamo.
Elem, vikend alkoholizam može biti mnogo ozbiljniji nego što misliš tako da uopšte nije preterano što se tako zove i tu svrstava.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #291 poslato: Septembar 28, 2022, 08:05:18 posle podne »

Interesantan je podatak da zaista češće boluju od alkoholizma ljudi tamo gde je kulturološki prihvatljivije da se pije. Sredina igra mnogo veći uticaj nego što mislimo. Preko 60% ljudi koji se leče navode da je u njihovom okruženju to normalno.

Ima smila. kad bi nam pukli takse na alkohol i cigarete, da vidimo sta bi bilo . :D
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #290 poslato: Septembar 28, 2022, 08:04:04 posle podne »

Nisam sigurna da li je to genetika ili naučen obrazac ponašanja od nekog člana porodice..?

Moze biti i to. Ali realno gledajuci, koji procenat ljudi u danasnjici ne konzumira alkohol?
Ne znam kod tebe ali u mom okruzenju 90% ljudi NE konzumira alkohol.Okruzi sebe pozitivnim ljudima i ljudima koji NE konzumiraju alkohol.

Iskreno, ne bih poveziovao pozitivu sa konzumiranjem alkohola....
Nisam tako mislio,opet se nisam dobro izrazio,onda okruzi sebe takvim prijateljima koji isto ne piju pa tako neces biti ni ti u iskusenju. ;)

Ko je rekao da ja ne pijem? :D
Jasno je da piješ, čim te ova tema interesuje :)
Koje piće voliš i koliko često konzumiraš alkohol?

Nekoliko pica za pravo volim....najvise viski i rakiju, a konzumiram ih vrlo retko i u malim kolicinama. :)
Znači viski, široooko :) A posle kažu samo lekari piju viski ;D Šalim se, naravno. U redu je da daš sebi odušak ponekad.
Ovde je važno istaći da postoje osobe koje opijaju vikendom, to se i opisuje u psihijatrijskim udžbenicima kao poseban oblik zavisnosti, takozvano vikend opijanje. To su osobe koje se svakog vikenda opijaju. To je takođe ozbiljna tematika.

To se zove vikend alkoholizam. I takođe spada u vid alkoholizma.

Razumem da psotoje tacno definicije, ali su mi zaista too much. Mislim-alkoholizam....AKo je svaka konzumacija alkoholizam, zasto je i dalje legala?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #289 poslato: Septembar 28, 2022, 08:02:13 posle podne »

Ima dosta ljudi kojima je alkohol odbojan, jeste manjina ali među sportistima ih je recimo malo više, takođe ljudi koji se od mlađih dana zdravo hrane i vode healthy lifestyle.

iskreno, toliko sportista poznajem i ne bih rekao da vecina sportista ne pije....
Slazem se,sa tim da ih vise znam koji puse mego koji piju.Nazalost ima i jednih i drugih.
Ja razumem da se voli neka nezdrava hrana, da se ima cheat meal i sve vezano za to. Ali cigare i alkohol ne. Stvarno mislim da bi sportisti trebalo da daju primer svima i da ne puše i ne piju.

Maximalno se lsazem i zalazem!!!
Da ne bude samo da sportisti treba da daju primer, ali i svi zdravstveni radnici treba da daju primer da se ne konzumira alkohol i cigare. A mnogo puta to uopšte nije slučaj.
Da to je posebna tema,kada sam zobg posla bio na lekarskom pregledu i sestra mi "izmeri" postotak masti tako sto me pita za visinu i tezinu i naapise mi da imam bodyfat preko 40% samo zato sto sam visok 181cm i tezak 125kg a zena koja je bila visoka 150cm i teska preko 80kg imala bodyfat manji od mog a ja pitam sestru kako je to?A ona odmahne glavom i kaze nemam ja vremena za to.Samo da napomenem da je i ona bila punija....nemojte me pogresno shvatiti nemam nista protiv punijih ljudi,ali da mi ne sole pamet kako sam debeo samo na osnovu moje visine i tezine....

Mnogo vise strucnosti treba ipak , pa i formula da bis e doslo do tog podatka :D
Totalno nestrucno zvuci.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #288 poslato: Septembar 28, 2022, 08:00:59 posle podne »

Nisam sigurna da li je to genetika ili naučen obrazac ponašanja od nekog člana porodice..?

Moze biti i to. Ali realno gledajuci, koji procenat ljudi u danasnjici ne konzumira alkohol?
Ne znam kod tebe ali u mom okruzenju 90% ljudi NE konzumira alkohol.Okruzi sebe pozitivnim ljudima i ljudima koji NE konzumiraju alkohol.

Iskreno, ne bih poveziovao pozitivu sa konzumiranjem alkohola....
Nisam tako mislio,opet se nisam dobro izrazio,onda okruzi sebe takvim prijateljima koji isto ne piju pa tako neces biti ni ti u iskusenju. ;)

Ko je rekao da ja ne pijem? :D
To znam da ti pijes,ustvari mislio sam cim se stalno zalazes za koje pice ili casicu,a za cigarete si odmah i kategoricno rekao ne.Ja mislim da i jednom i drugom treba znati reci ne i posluziti kao dobar primer.

ma nemoj, ajde onda ti reci ne-slatkisima! :D
Dobro,ja barem priznajem da si u pravu sto se losih navika tice a ne samo napisem da se ne slazem ili da drustvo ne funkcionise tako  ;).Mada ja kazem ne slatkisima,ali oni me tako gledaju sa suzama u ocima i prosto me mole da ih pojedem... ;D ;D ;D

U koje doba dana ih jedes? I da li tempiras u odnosu na trening?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #287 poslato: Septembar 28, 2022, 08:00:19 posle podne »

Nisam sigurna da li je to genetika ili naučen obrazac ponašanja od nekog člana porodice..?

Moze biti i to. Ali realno gledajuci, koji procenat ljudi u danasnjici ne konzumira alkohol?
Ne znam kod tebe ali u mom okruzenju 90% ljudi NE konzumira alkohol.Okruzi sebe pozitivnim ljudima i ljudima koji NE konzumiraju alkohol.

Iskreno, ne bih poveziovao pozitivu sa konzumiranjem alkohola....
Nisam tako mislio,opet se nisam dobro izrazio,onda okruzi sebe takvim prijateljima koji isto ne piju pa tako neces biti ni ti u iskusenju. ;)

Ko je rekao da ja ne pijem? :D
To znam da ti pijes,ustvari mislio sam cim se stalno zalazes za koje pice ili casicu,a za cigarete si odmah i kategoricno rekao ne.Ja mislim da i jednom i drugom treba znati reci ne i posluziti kao dobar primer.

ma nemoj, ajde onda ti reci ne-slatkisima! :D
Dobro,ja barem priznajem da si u pravu sto se losih navika tice a ne samo napisem da se ne slazem ili da drustvo ne funkcionise tako  ;).Mada ja kazem ne slatkisima,ali oni me tako gledaju sa suzama u ocima i prosto me mole da ih pojedem... ;D ;D ;D

Sta najvise volis od slatkisa? :D
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #286 poslato: Septembar 28, 2022, 07:59:18 posle podne »

Recimo ja bih baš povezala pozitivnu sa alkoholom. Ne verujem da pozitivan čovek kome je sve pitam ima češću potrebu ili veću potrebu za alkoholom. Čim pribegavamo nekim stimulansi a ili sedativima znači da smo malo nervozniji.

A ja opet znam neke osobe koji hoce da popiju samo ako su raspolozeni...
Ali ne znas sta se krije iza tog razloga da popiju iako su raspolozeni...

Ali znaju oni....I znam da je iz pozitivnih emocija.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3104


« Odgovor #285 poslato: Septembar 28, 2022, 05:55:46 posle podne »

Interesantan je podatak da zaista češće boluju od alkoholizma ljudi tamo gde je kulturološki prihvatljivije da se pije. Sredina igra mnogo veći uticaj nego što mislimo. Preko 60% ljudi koji se leče navode da je u njihovom okruženju to normalno.
Znao sam da sredina ima veliki uticaj ali nisam mislio da bas toliko.60% to je bas puno.
Da, da. Meni se u praksi desilo da su se svi složili oko toga. U literaturi je to pak samo 60%.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27150


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #284 poslato: Septembar 28, 2022, 08:05:05 pre podne »

Interesantan je podatak da zaista češće boluju od alkoholizma ljudi tamo gde je kulturološki prihvatljivije da se pije. Sredina igra mnogo veći uticaj nego što mislimo. Preko 60% ljudi koji se leče navode da je u njihovom okruženju to normalno.
Znao sam da sredina ima veliki uticaj ali nisam mislio da bas toliko.60% to je bas puno.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3104


« Odgovor #283 poslato: Septembar 27, 2022, 06:36:19 posle podne »

Interesantan je podatak da zaista češće boluju od alkoholizma ljudi tamo gde je kulturološki prihvatljivije da se pije. Sredina igra mnogo veći uticaj nego što mislimo. Preko 60% ljudi koji se leče navode da je u njihovom okruženju to normalno.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5714


« Odgovor #282 poslato: Septembar 26, 2022, 09:12:17 posle podne »

I to, a i zato što među mladima vuče društvenu popularnost. Na žalost to ostane kao model ponašanja i kod starijih.
Da,pogotovo da tako kazem na ovim prostorima se ne smatras dovoljno muskarcem ako ne pusis paklu na dan i ako ne popijes par piva...
Jeste. To neke uče još od malena. Sve sami macho muskarci sa pivskim stomacima i nadimljeni duvanskim dimom.

Nisam bas siguran oko ovoga....
Veruj mi da je tako.Vidam to po skolama,prvo kao nastavnik,sada kao otac tinejdzera,koji je sada bas u tome,pa ti mogu reci iz prve ruke. ;)

E onda smo zaista zezenuli stvari....
Već godinama je problem u mnogo čemu oko vaspitanja dece i ko su im sve uzori. A situacija je još gora od kada je sve krenulo ovo sa koronom.

najvise ide iz kuce i sta se u kuci plasira deci.
Slažem se da sve potiče iz kuće. Ali smatram da dosta uticaja ima i društvo. Mislim da se to često zanemari, a deca dosta vremena provode međusobno se družeći i utičući jedni na druge. Postoje stvari koje pokupe iz škole, sa nekog treninga, iz kafića. Međutim, i ja mislim da je najvažnije kućno vaspitanje i sistem vrednosti koji se usadi u kući. Mada tema je diskutabilna i psihijatri bi nam rekli i druga gledišta.
Ja samo kazem da pored kucnog vaspitanja koje su najcesci uzroci loseg ponasanja dece.Hvala bogu nemam taj problem,ali mogu da prenesem licni primer.Moj sin ide u rednju skolu u Suboticusto je nekih 30 km od Backe Topole gde mi zivimo i nema bas najidealnije povezivanje sto se autobusa tice tako da dosta cesto provodi u skoli i putujuci ili cekajuci na autobus nekad i po 10-12 sati sve zajedno.Dode kuci,vecera,malo popricamo i to je to.Ja ujutru idem da radim,on uci pa u skolu i tako svaki dan osim vikenda i to 4 godine.Pa naravno da ce pokupiti i neku losu naviku,mada se ja svim snagama borim protiv toga.
Tako je. To je neminovno da postoje mnogi uticaji i van kuće, kako pozitivni tako i negativni. Ali tebi kao roditelju je svakako veliki izazov da smanjiš negativne uticaje.
Naravno,na tome radim 24/7/365. ;) Nadam se da cu uspeti.
Puna podrška 8) To je naročito izazovno u današnje vreme, kada su tehnologije sveprisutne i deci omogućen pristup sadržajima na Internetu.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 93 94 [95] 96 97 ... 114 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.063 sekundi sa 18 upita.