TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394964 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 18, 2024, 03:41:50 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 76 77 [78] 79 80 ... 114 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Efekti alkoholnih pića na naš organizam  (Pročitano 50347 puta)
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5855


« Odgovor #551 poslato: Decembar 02, 2022, 02:37:28 posle podne »

Mnogo je bitnije da se shvati štetnost supstanci koje narušavaju zdravlje nego da se razmišlja o veličini kazne.. To reguliše neko drugi.. Mi propagiramo zdravlje.
Tako je. Verujem da će se mnogi zamisliti nad svim ovim činjenicama koje su ovde iznete.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5855


« Odgovor #550 poslato: Decembar 02, 2022, 02:36:05 posle podne »

Navela bih da je alkoholizam smatran bolešću i pre nove ere, tako da to NIJE nikakva "moderna" bolest ili nešto ŠTO SE RANIJE SMATRALO NORMALNIM, A DANAS NE.

U Sparti, pre 3000 godina, prema naredbi kralja, pijancima su odsecane noge.

Rimska država je svojim zakonima posebno zabranjivala pijenje ljudima mlađim od 30 godina, jer se smatralo da su te godine najvažnije za stvaranje porodice i potpuno fizičko i intelektualno sazrevanje.
Trebalo bi uvesti neke zabrane u ispijanju alkohola na određenim mestima ili neke slične zabrane, koje bi dale veći doprinos u suzbijanju alkoholizma. Nisam naravno za te drastične mere, kao u antičko doba, ali svakako da treba uvesti neke kaznene mere, recimo novčane. Da vidimo kako to deluje na redukciju unosa alkohola.

Mislis kao ono sto su pokusali sa pusackim i nepusackim zonama??
To je tek bila glupost,niko se toga nije pridrzavao,cak su i lokali kada nije bilo nepusaca mogli svi da puse gde su hteli.Haos.
To jeste. A i duvanski dim je u celom objektu, a ne samo u delu za pušače. Po meni je to jedan od najgorih predloga ikada. Nego ja sam mislio za alkohol da postoje određeni objekti gde neće moći da se konzumira. Ne znam da li bi imalo neka pozitivna dejstva, ali možda treba pokušati.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5855


« Odgovor #549 poslato: Decembar 02, 2022, 02:33:06 posle podne »

Edukacija je po meni najbolja mera prevencije. Kada bi ljudi znali posledice alkoholizma mnogo bi drugačije postupali sa alkoholom.

Isto kao sto su kod mene u srednjoj edukovali o narkoticima i emdikamentima, pa oni koji su tek tada naucili sta je sta, uzeli su da koriste svasta. Eto loseg primera.
Kod edukacije je vazno navesti sta sve moze uzrokovati puta 10 i to prikazati i slikama i videom,a ne odrzati edukacija o samim drogama.
To je dobra ideja, i nekada se primenjuje. Videti kako izgledaju osobe koje su zavisnici, koje sve zdravstvene probleme imaju. Takođe, prikazati i izgled određenih organa na obdukciji. Da se vidi kakve su posledice ostavile određene supstance. Verujem da bi onda imalo pozitivnog efekta na mnoge.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5855


« Odgovor #548 poslato: Decembar 02, 2022, 02:21:11 posle podne »

Navela bih da je alkoholizam smatran bolešću i pre nove ere, tako da to NIJE nikakva "moderna" bolest ili nešto ŠTO SE RANIJE SMATRALO NORMALNIM, A DANAS NE.

U Sparti, pre 3000 godina, prema naredbi kralja, pijancima su odsecane noge.

Rimska država je svojim zakonima posebno zabranjivala pijenje ljudima mlađim od 30 godina, jer se smatralo da su te godine najvažnije za stvaranje porodice i potpuno fizičko i intelektualno sazrevanje.
Trebalo bi uvesti neke zabrane u ispijanju alkohola na određenim mestima ili neke slične zabrane, koje bi dale veći doprinos u suzbijanju alkoholizma. Nisam naravno za te drastične mere, kao u antičko doba, ali svakako da treba uvesti neke kaznene mere, recimo novčane. Da vidimo kako to deluje na redukciju unosa alkohola.

Mislis kao ono sto su pokusali sa pusackim i nepusackim zonama??
Jeste. Mislio sam da na nekim mestima bude zabranjeno konzumiranje alkohola, kao što su negde i cigare zabranjene.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5855


« Odgovor #547 poslato: Decembar 02, 2022, 02:19:30 posle podne »

Navela bih da je alkoholizam smatran bolešću i pre nove ere, tako da to NIJE nikakva "moderna" bolest ili nešto ŠTO SE RANIJE SMATRALO NORMALNIM, A DANAS NE.

U Sparti, pre 3000 godina, prema naredbi kralja, pijancima su odsecane noge.

Rimska država je svojim zakonima posebno zabranjivala pijenje ljudima mlađim od 30 godina, jer se smatralo da su te godine najvažnije za stvaranje porodice i potpuno fizičko i intelektualno sazrevanje.

A verujem da su se i sami rojali alkoholisali...
I ja mislim da jesu. Za njih ništa nije zabranjeno. To se pokazalo tokom cele naše istorije :)
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5855


« Odgovor #546 poslato: Decembar 02, 2022, 02:17:43 posle podne »

Edukacija je po meni najbolja mera prevencije. Kada bi ljudi znali posledice alkoholizma mnogo bi drugačije postupali sa alkoholom.

Isto kao sto su kod mene u srednjoj edukovali o narkoticima i emdikamentima, pa oni koji su tek tada naucili sta je sta, uzeli su da koriste svasta. Eto loseg primera.
Uvideli su kako je širok dijapazon supstanci sa zanimljivim efektima ;) Šalu na stranu, ali edukacija jeste mera prevencije mnogih bolesti, uključujući i bolesti zavisnosti. Ali ne možemo reći da je uvek uspešna. To je kao kada bi bila edukacija o HIV-u, pa neko kaže- Ipak neću da koristim kondom. Ne možemo da dopremo do svakoga.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5855


« Odgovor #545 poslato: Decembar 02, 2022, 02:11:46 posle podne »

Situacija je dosta loša. Da li imate neke ideje koje biste smatrali adekvatnim za suzbijanje ovog problema?

Poskupljenje cena alkohola i cigareta.
To je dobra ideja. I ja smatram da tako treba da se radi. Ali izgleda da ne deluje. Kada vidim cene nekih cigareta i alkoholnih pića, a ljudi i dalje kupuju, onda imam utisak da ova mera ne daje rezultate. Mnogi će pre kupiti piće i cigare, nego hranu.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5855


« Odgovor #544 poslato: Decembar 02, 2022, 02:07:35 posle podne »

Savetujem svakome da se trudi da vodi izbalansiran život i tako doprinese svome zdravlju. I kao što sama definicija zdravlja kaže- fizičko, psihičko i socijalno blagostanje, tako se treba truditi i da na svim poljima budemo ostvareni.

Zaboravio si cetvrti aspekt zivota.
Nisam ja zaboravio :) Naveo sam samo definiciju zdravlja SZO- Zdravlje predstavlja potpuno fizičko, psihičko i socijalno blagostanje, a ne samo odsustvo bolesti i bespomoćnosti.
Koji bi ti aspekt dodao? Duhovni?

Naravno. Upravo tako i psihologija definise celinu.
Slažem se. Trijas koji se često opisuje, naročito u istočnjačkoj medicini, jeste: telo-um-duša. Treba to da se uvede u definiciju, pošto je ova definicija više onako, da kažem, zapadnjačka. Jao kao vernik i pravoslavni hrišćanin, slažem se da je duhovni aspekt izuzetno važan za ljudski rod. Ne samo u našoj religiji, već praktično temelj svake religije predstavlja duhovni aspekt. To je i suština našeg postojanja.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27282


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #543 poslato: Decembar 01, 2022, 03:58:20 posle podne »

Mnogo je bitnije da se shvati štetnost supstanci koje narušavaju zdravlje nego da se razmišlja o veličini kazne.. To reguliše neko drugi.. Mi propagiramo zdravlje.
Slazem se,zato sam ga i pitao koje su to po njemu oni koji najvise ugrozavaju?Jer po mom shvatanju SVI jednako ugrozavaju koji koriste alkohol,dorug,cigarete itd.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3173


« Odgovor #542 poslato: Novembar 30, 2022, 05:43:55 posle podne »

Mnogo je bitnije da se shvati štetnost supstanci koje narušavaju zdravlje nego da se razmišlja o veličini kazne.. To reguliše neko drugi.. Mi propagiramo zdravlje.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27282


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #541 poslato: Novembar 30, 2022, 12:32:54 posle podne »

U Sparti, pre 3000 godina, prema naredbi kralja, pijancima su odsecane noge.
Mozda bi to opet trebalo uvesti,sigurno bi bilo manje opijanja.
Salu na stranu ovako rigoroznu kaznu ne,ali neke bih sigurno uveo kako bi mladi izgubili volju u tome da se takmice ko ce vise popiti.

Iskreno, kada bi se takve kazne uvodile. Prvo bih krenuo od onih koji najvise ugrozavaju druge, pa redom.
A koji su ti koji po tebi najvise ugrozavaju druge?
Jer bi ih ja sve redom kaznjavao nema da je neka droga bolja od druge ili alkohol od cigareta itd.Sve je to zlo,sve bih ja to kaznjavao!
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27282


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #540 poslato: Novembar 30, 2022, 12:29:28 posle podne »

Zavisi ko edukuje i na koji način, a i koga. Uvek će biti izuzetaka koji će nešto loše izvući iz priče.
A ne mogu da se porede te druge grupe sa zloupotrebom supstanci, pre svega većina njih i koristi supstance, nisu to suprotnosti.
Upravo tako,maximalno se slazem!!!
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27282


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #539 poslato: Novembar 30, 2022, 12:26:27 posle podne »

Industrijskom proizvodnjom alkoholizam se naročito proširio u rudarskim sredinama i budućim industrijskim centrima, zbog čega se krajem 19.-og i početkom 20.-og stoleća počinju formirati trezvenjačka društva. U rudarskom naselju Vareš već 1860. godine, dakle u tursko doba, osnovano je Društvo trezveno, koje je neprekidno delovalo 18 godina.

Kao i u danasnje na gradjevini. Jako je tesko tim ljudima....
Opet izgovori....
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27282


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #538 poslato: Novembar 30, 2022, 12:26:01 posle podne »

Navela bih da je alkoholizam smatran bolešću i pre nove ere, tako da to NIJE nikakva "moderna" bolest ili nešto ŠTO SE RANIJE SMATRALO NORMALNIM, A DANAS NE.

U Sparti, pre 3000 godina, prema naredbi kralja, pijancima su odsecane noge.

Rimska država je svojim zakonima posebno zabranjivala pijenje ljudima mlađim od 30 godina, jer se smatralo da su te godine najvažnije za stvaranje porodice i potpuno fizičko i intelektualno sazrevanje.
Trebalo bi uvesti neke zabrane u ispijanju alkohola na određenim mestima ili neke slične zabrane, koje bi dale veći doprinos u suzbijanju alkoholizma. Nisam naravno za te drastične mere, kao u antičko doba, ali svakako da treba uvesti neke kaznene mere, recimo novčane. Da vidimo kako to deluje na redukciju unosa alkohola.

Mislis kao ono sto su pokusali sa pusackim i nepusackim zonama??
To je tek bila glupost,niko se toga nije pridrzavao,cak su i lokali kada nije bilo nepusaca mogli svi da puse gde su hteli.Haos.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27282


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #537 poslato: Novembar 30, 2022, 12:24:02 posle podne »

Edukacija je po meni najbolja mera prevencije. Kada bi ljudi znali posledice alkoholizma mnogo bi drugačije postupali sa alkoholom.

Isto kao sto su kod mene u srednjoj edukovali o narkoticima i emdikamentima, pa oni koji su tek tada naucili sta je sta, uzeli su da koriste svasta. Eto loseg primera.
Kod edukacije je vazno navesti sta sve moze uzrokovati puta 10 i to prikazati i slikama i videom,a ne odrzati edukacija o samim drogama.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 76 77 [78] 79 80 ... 114 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.092 sekundi sa 18 upita.