TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394998 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 09:19:02 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 66 67 [68] 69 70 ... 114 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Efekti alkoholnih pića na naš organizam  (Pročitano 50477 puta)
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5855


« Odgovor #701 poslato: Februar 18, 2023, 08:55:54 posle podne »

Za to oko korišćenje lekova kao bombone treba svi da se zalažemo jer to uopšte nije dobro.
Pogotovu uzimati na svoju ruku.
I tu se nalaze izgovori da se nema vremena otići lekaru i onda se neki ljudi na različite načine snalaze da dobiju lekove bez recepta u apoteci. Za analgetike je najlakše, jer se izdaju bez recepta.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3178


« Odgovor #700 poslato: Februar 18, 2023, 02:00:53 posle podne »

Drago mi je što se ovde svi zalažemo za to da se ne uzimaju lekovi bez savetovanja sa lekarom. Nije teško raspitati se i pitati o posledicama nesvesnog konzumiranja lekova.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12779


Never give up!

« Odgovor #699 poslato: Februar 18, 2023, 08:13:05 pre podne »

Za to oko korišćenje lekova kao bombone treba svi da se zalažemo jer to uopšte nije dobro.
Pogotovu uzimati na svoju ruku.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5855


« Odgovor #698 poslato: Februar 17, 2023, 07:37:48 posle podne »

Uzimanje lekova na svoju ruku zaista može biti jako loše. Niko ne razmišlja o posledicama , a mogu biti fatalne. Kada bismo imali malo više strpljenja možda bi mogli da sačekamo red, pa koliko god trajao, nego da sami eksperimentiše o sa tim.
Tako je. Moramo kao lekari da se zalažemo da se ne zloupotrebljavaju lekovi i koriste kao bombone. Najčešće su to sedativi, antibiotici i analgetici.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3178


« Odgovor #697 poslato: Februar 17, 2023, 05:49:21 posle podne »

Uzimanje lekova na svoju ruku zaista može biti jako loše. Niko ne razmišlja o posledicama , a mogu biti fatalne. Kada bismo imali malo više strpljenja možda bi mogli da sačekamo red, pa koliko god trajao, nego da sami eksperimentiše o sa tim.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27300


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #696 poslato: Februar 17, 2023, 01:21:23 posle podne »

U ljudskoj je prirodi da isprobava stvari pogotovo koje su nedozvoljene.
A pored sirokog alkoholizma, pola ancije nam je na lekovima od 150din. Dozvoljeno, a....?
Naravno da nije. Sedativi se izdaju isključivo na recept. A to je drugo kako u praksi izgleda...

Po manjim mestima tek kako izgleda....
I antibiotici i sedativi se mogu dobiti bez recepta, ako se dobro znaš sa nekim. Sve mi je to poznato. A stalno se upozorava kako se povećava rezistencija bakterija na antibiotike. To će biti sve veći problem. Poslednjih nekoliko godina se sve više govori o tome, jer postoje određeni sojevi bakterija koji su rezistentni na sve poznate antibiotike.

Ljude koje znam da uzimaju bez recepta antibiotike, znam da ih en uzimaju uopste cesto vec bas kada gori, a do lekara doci ej premija.
Slažem se da je često potrebno dosta dugo čekati da bi se došlo na red kod lekara, ali ipak to nije baš idealno da se uzimaju antibiotici na svoju ruku.
Nikakav lek pa cak i onaj protiv bolova na svoju ruku!
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5855


« Odgovor #695 poslato: Februar 15, 2023, 09:26:32 posle podne »

U ljudskoj je prirodi da isprobava stvari pogotovo koje su nedozvoljene.
A pored sirokog alkoholizma, pola ancije nam je na lekovima od 150din. Dozvoljeno, a....?
Naravno da nije. Sedativi se izdaju isključivo na recept. A to je drugo kako u praksi izgleda...

Po manjim mestima tek kako izgleda....
I antibiotici i sedativi se mogu dobiti bez recepta, ako se dobro znaš sa nekim. Sve mi je to poznato. A stalno se upozorava kako se povećava rezistencija bakterija na antibiotike. To će biti sve veći problem. Poslednjih nekoliko godina se sve više govori o tome, jer postoje određeni sojevi bakterija koji su rezistentni na sve poznate antibiotike.

Ljude koje znam da uzimaju bez recepta antibiotike, znam da ih en uzimaju uopste cesto vec bas kada gori, a do lekara doci ej premija.
Slažem se da je često potrebno dosta dugo čekati da bi se došlo na red kod lekara, ali ipak to nije baš idealno da se uzimaju antibiotici na svoju ruku.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3178


« Odgovor #694 poslato: Februar 15, 2023, 05:49:31 posle podne »

Kako god bilo alkohol ne utiče dobro na organizam
Neko se drži one čuvene: Jedna rakijica je dobra svako jutro.
Pa ne znam,možda..kako za koga?
Vreme pokaže da je i ta jedna, ako se uopšte iko zaustavi na 1., izuzetno loša za zdravlje. Alkohol utiče izuzetno mnogo na jetru, krvne sudove i nerve i za 10-15 godina promene budu izražene. Ne znam da li ste primetili ali takvi ljudi u najmanju ruku imaju izražene kapilare po licu i sitan tremor.

Sta je tremor?
Tremor je sitno podrhtavanje ekstremiteta- pre svega šaka.

Ok ali tremor se javlja inusled drugih tegoba.... a mogu i kapilari, ne?
Naravno ali je kao uzročnik tremira mnogo češći alkohol nego bilo koji drugi. Tačno se iz stila života i informacijama od osobe može utvrditi da li "pijucka" ili ima neke druge bolesti.

A sta je sa stresom?
Tremor izazvan stresom je prolazni fenomen, par dana, kod alkohola je dugotrajan. Razlika u trajanju je velika.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16676


« Odgovor #693 poslato: Februar 15, 2023, 02:44:41 posle podne »

U ljudskoj je prirodi da isprobava stvari pogotovo koje su nedozvoljene.
A pored sirokog alkoholizma, pola ancije nam je na lekovima od 150din. Dozvoljeno, a....?
Naravno da nije. Sedativi se izdaju isključivo na recept. A to je drugo kako u praksi izgleda...

Po manjim mestima tek kako izgleda....
I antibiotici i sedativi se mogu dobiti bez recepta, ako se dobro znaš sa nekim. Sve mi je to poznato. A stalno se upozorava kako se povećava rezistencija bakterija na antibiotike. To će biti sve veći problem. Poslednjih nekoliko godina se sve više govori o tome, jer postoje određeni sojevi bakterija koji su rezistentni na sve poznate antibiotike.

Ljude koje znam da uzimaju bez recepta antibiotike, znam da ih en uzimaju uopste cesto vec bas kada gori, a do lekara doci ej premija.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16676


« Odgovor #692 poslato: Februar 15, 2023, 02:43:13 posle podne »

Brojni su molekularni mehanizmi kojima se može objasniti štetno delovanje alkohola. Pošto je dobro poznato da alkohol najviše oštećuje jetru koja je "prečišćivač" organizma onda njenim oštećenjem se smanjuje sposobnost detoksikacije. Oštećenje jetre je polako ali neizbežno.
Oštećena jetra povlači za sobom dodatno oštećenje svih drugih organa, na koje alkohol inače i direktno deluje.

Ba jako starsno zvuci. :/
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16676


« Odgovor #691 poslato: Februar 15, 2023, 02:39:59 posle podne »

Kako god bilo alkohol ne utiče dobro na organizam
Neko se drži one čuvene: Jedna rakijica je dobra svako jutro.
Pa ne znam,možda..kako za koga?
Vreme pokaže da je i ta jedna, ako se uopšte iko zaustavi na 1., izuzetno loša za zdravlje. Alkohol utiče izuzetno mnogo na jetru, krvne sudove i nerve i za 10-15 godina promene budu izražene. Ne znam da li ste primetili ali takvi ljudi u najmanju ruku imaju izražene kapilare po licu i sitan tremor.

Sta je tremor?
Tremor je sitno podrhtavanje ekstremiteta- pre svega šaka.

Ok ali tremor se javlja inusled drugih tegoba.... a mogu i kapilari, ne?
Naravno ali je kao uzročnik tremira mnogo češći alkohol nego bilo koji drugi. Tačno se iz stila života i informacijama od osobe može utvrditi da li "pijucka" ili ima neke druge bolesti.

A sta je sa stresom?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16676


« Odgovor #690 poslato: Februar 15, 2023, 02:37:07 posle podne »

Kako god bilo alkohol ne utiče dobro na organizam
Neko se drži one čuvene: Jedna rakijica je dobra svako jutro.
Pa ne znam,možda..kako za koga?

CInjenica jeste da proradi cirkulacija... ali naravno, kako kome.
Proradi ti cirkulacija i od setnje ili od kupanja u hladnoj vodi....i zdravije je od case rakije....

Setnja da, a hladna voda mise ne svidja....
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5855


« Odgovor #689 poslato: Februar 14, 2023, 08:55:57 posle podne »

U ljudskoj je prirodi da isprobava stvari pogotovo koje su nedozvoljene.
A pored sirokog alkoholizma, pola ancije nam je na lekovima od 150din. Dozvoljeno, a....?
Naravno da nije. Sedativi se izdaju isključivo na recept. A to je drugo kako u praksi izgleda...

Po manjim mestima tek kako izgleda....
I antibiotici i sedativi se mogu dobiti bez recepta, ako se dobro znaš sa nekim. Sve mi je to poznato. A stalno se upozorava kako se povećava rezistencija bakterija na antibiotike. To će biti sve veći problem. Poslednjih nekoliko godina se sve više govori o tome, jer postoje određeni sojevi bakterija koji su rezistentni na sve poznate antibiotike.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5855


« Odgovor #688 poslato: Februar 14, 2023, 08:53:06 posle podne »

Kako god bilo alkohol ne utiče dobro na organizam
Neko se drži one čuvene: Jedna rakijica je dobra svako jutro.
Pa ne znam,možda..kako za koga?
Vreme pokaže da je i ta jedna, ako se uopšte iko zaustavi na 1., izuzetno loša za zdravlje. Alkohol utiče izuzetno mnogo na jetru, krvne sudove i nerve i za 10-15 godina promene budu izražene. Ne znam da li ste primetili ali takvi ljudi u najmanju ruku imaju izražene kapilare po licu i sitan tremor.
Kao nekima što je teško da se zaustave na jednoj cigareti ili jednoj štangli čokolade, tako je i nekima teško da se zaustave na jednoj čašici rakije.
Zato i kazem.Ja sam taj koji se nije znao zaustaviti na jednoj stangli cokolade i pusio pola pakle cigareta dnevno sto je 10 cigareta,tako da imam iskustva,a isto tako sada vise ne konzumiram ni jedno ni drugo.Cokoladu vec odavno a cigare od 26.09.2015.
Svaka čast. To je čvrsta volja i tako treba da se uradi. Znam da smo i ranije pričali o ovome. Daješ primer i drugima kako da unaprede svoje zdravlje.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3178


« Odgovor #687 poslato: Februar 14, 2023, 07:41:30 posle podne »

Brojni su molekularni mehanizmi kojima se može objasniti štetno delovanje alkohola. Pošto je dobro poznato da alkohol najviše oštećuje jetru koja je "prečišćivač" organizma onda njenim oštećenjem se smanjuje sposobnost detoksikacije. Oštećenje jetre je polako ali neizbežno.
Oštećena jetra povlači za sobom dodatno oštećenje svih drugih organa, na koje alkohol inače i direktno deluje.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Stranice: 1 ... 66 67 [68] 69 70 ... 114 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.205 sekundi sa 18 upita.