TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 05:26:58 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 65 66 [67] 68 69 ... 114 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Efekti alkoholnih pića na naš organizam  (Pročitano 50511 puta)
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 3181


« Odgovor #716 poslato: Februar 22, 2023, 09:11:35 posle podne »

Meni ni jedan ni drugi ne prijaju, najviše zbog kiseline koju mi izazivaju u želucu. Ovako ga mnogi preporučuju i po literaturi bi se reklo da su sasvim dobri za ubrzavanje metabolizma i zamena za kafu.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12779


Never give up!

« Odgovor #715 poslato: Februar 22, 2023, 09:28:37 pre podne »

Kada smo se već dotakli teme o čajevima.Kakvo je vaše mišljenje o zelenom i crnom čaju?
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5862


« Odgovor #714 poslato: Februar 21, 2023, 10:18:00 posle podne »

Mora se ozbiljno shvatiti dejstvo biljaka na naš organizam. Recimo ni većina čajeva ne može da se pije u nedogled.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16687


« Odgovor #713 poslato: Februar 21, 2023, 07:26:01 posle podne »

Ne treba zanemariti uticaj biljaka kao ni pravih travara.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 3181


« Odgovor #712 poslato: Februar 21, 2023, 06:41:50 posle podne »

Za to oko korišćenje lekova kao bombone treba svi da se zalažemo jer to uopšte nije dobro.
Pogotovu uzimati na svoju ruku.
Pogotovo sto ne znamo jer nismo kvalifikovani da ako naprimer uzmemo 2 leka kako ce se ta dva leka "ponasati' jedan sa drugim.Osim alergije do smrti moze svasta da nam se desi.
To si odlično spomenuo. Često ljudi sami kombinuju lekove ili lekove i alkohol ili više alternativnih načina lečenja i biljne lekove. Čak i biljni preparati mogu interesovati međusobno i pojačavati ili poništava ti dejstvo jedno drugom. Zaista je dobra informisanost potrebna i u alternativnoj medicini.
Kada smo kod biljaka meni je zbog problema sa jetrom(o kojem smo vec pricali,bila mi je povecan nivo kreatinia)mi je preporuceno da pijem silymarin.Posle 5-6 dana konzumiranja silymarina mi je tako bio povisen nivo krvnog pritiska da nisam mogao da hodam,toliko mi se vrtelo u glavi.To recimo u brojkama je izgledalo tako da je meni normalni krvni pritisak 120-130/80-90 a onda je bio 200/110.Nesto u toj biljci mi je jako podigao krvni pritisak.Posle prestanka koriscenja te  biljke nakon par dana mi se krvni pritisak vratio na normalu.
Jesi li ga koristio sa nekim drugim suplementi ili lekom?
Kada su u pitanju neželjena dejstva silimarina ne spominje se hipertenzija i toliki uticaj na kardiovaskularni sistem. 🤔
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27302


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #711 poslato: Februar 21, 2023, 11:37:55 pre podne »

Za to oko korišćenje lekova kao bombone treba svi da se zalažemo jer to uopšte nije dobro.
Pogotovu uzimati na svoju ruku.
Pogotovo sto ne znamo jer nismo kvalifikovani da ako naprimer uzmemo 2 leka kako ce se ta dva leka "ponasati' jedan sa drugim.Osim alergije do smrti moze svasta da nam se desi.
To si odlično spomenuo. Često ljudi sami kombinuju lekove ili lekove i alkohol ili više alternativnih načina lečenja i biljne lekove. Čak i biljni preparati mogu interesovati međusobno i pojačavati ili poništava ti dejstvo jedno drugom. Zaista je dobra informisanost potrebna i u alternativnoj medicini.
Kada smo kod biljaka meni je zbog problema sa jetrom(o kojem smo vec pricali,bila mi je povecan nivo kreatinia)mi je preporuceno da pijem silymarin.Posle 5-6 dana konzumiranja silymarina mi je tako bio povisen nivo krvnog pritiska da nisam mogao da hodam,toliko mi se vrtelo u glavi.To recimo u brojkama je izgledalo tako da je meni normalni krvni pritisak 120-130/80-90 a onda je bio 200/110.Nesto u toj biljci mi je jako podigao krvni pritisak.Posle prestanka koriscenja te  biljke nakon par dana mi se krvni pritisak vratio na normalu.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5862


« Odgovor #710 poslato: Februar 20, 2023, 06:23:33 posle podne »

Za to oko korišćenje lekova kao bombone treba svi da se zalažemo jer to uopšte nije dobro.
Pogotovu uzimati na svoju ruku.
Pogotovo sto ne znamo jer nismo kvalifikovani da ako naprimer uzmemo 2 leka kako ce se ta dva leka "ponasati' jedan sa drugim.Osim alergije do smrti moze svasta da nam se desi.
To si odlično spomenuo. Često ljudi sami kombinuju lekove ili lekove i alkohol ili više alternativnih načina lečenja i biljne lekove. Čak i biljni preparati mogu interesovati međusobno i pojačavati ili poništava ti dejstvo jedno drugom. Zaista je dobra informisanost potrebna i u alternativnoj medicini.
Odlično si me podsetila. Brojne biljke mogu uticati na metabolisanje lekova u jetri. Tako da se mora voditi računa i koji se čajevi koriste, i koji se lekovi unose.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5862


« Odgovor #709 poslato: Februar 20, 2023, 06:20:35 posle podne »

Za to oko korišćenje lekova kao bombone treba svi da se zalažemo jer to uopšte nije dobro.
Pogotovu uzimati na svoju ruku.
Pogotovo sto ne znamo jer nismo kvalifikovani da ako naprimer uzmemo 2 leka kako ce se ta dva leka "ponasati' jedan sa drugim.Osim alergije do smrti moze svasta da nam se desi.
Odlično rečeno. Interakcije između lekova često budu zanemarena stavka, čak i od strane nekih zdravstvenih radnika.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5862


« Odgovor #708 poslato: Februar 20, 2023, 06:18:42 posle podne »

Uzimanje lekova na svoju ruku zaista može biti jako loše. Niko ne razmišlja o posledicama , a mogu biti fatalne. Kada bismo imali malo više strpljenja možda bi mogli da sačekamo red, pa koliko god trajao, nego da sami eksperimentiše o sa tim.
Tako je. Moramo kao lekari da se zalažemo da se ne zloupotrebljavaju lekovi i koriste kao bombone. Najčešće su to sedativi, antibiotici i analgetici.
Kada si spomenuo bombone setio sam se da sam kao klinac za svaku mogucu bolest dobio brufen i toliko sam postao imun na to da ga mogu piti kao tic tac bombone i nece mi biti nista.I bas iz tog razloga sam naucio tu lekciju.
Vidiš kako to izgleda na sopstvenoj koži. A postoje mnogi koji sve to olako shvataju.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 3181


« Odgovor #707 poslato: Februar 19, 2023, 07:12:11 posle podne »

Za to oko korišćenje lekova kao bombone treba svi da se zalažemo jer to uopšte nije dobro.
Pogotovu uzimati na svoju ruku.
Pogotovo sto ne znamo jer nismo kvalifikovani da ako naprimer uzmemo 2 leka kako ce se ta dva leka "ponasati' jedan sa drugim.Osim alergije do smrti moze svasta da nam se desi.
To si odlično spomenuo. Često ljudi sami kombinuju lekove ili lekove i alkohol ili više alternativnih načina lečenja i biljne lekove. Čak i biljni preparati mogu interesovati međusobno i pojačavati ili poništava ti dejstvo jedno drugom. Zaista je dobra informisanost potrebna i u alternativnoj medicini.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27302


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #706 poslato: Februar 19, 2023, 06:51:15 posle podne »

Za to oko korišćenje lekova kao bombone treba svi da se zalažemo jer to uopšte nije dobro.
Pogotovu uzimati na svoju ruku.

Naravno, a uy to i zdravstvo da bude bolje organizovano. ako ti je lose, ti moras da cekas slobodan termin i po par dana....a vec si mogao da budes skroo izlecen.
Da,cuo sam za takve slucajeve.Sreca pa imam druga koji je lekar i pozovem ga i dogovorim se sa njim kad mogu najranije kod njega na pregled,ali nikad preko telefona!I onda me prvo pogleda i posle mi napise recept!
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27302


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #705 poslato: Februar 19, 2023, 06:48:45 posle podne »

Za to oko korišćenje lekova kao bombone treba svi da se zalažemo jer to uopšte nije dobro.
Pogotovu uzimati na svoju ruku.
Pogotovo sto ne znamo jer nismo kvalifikovani da ako naprimer uzmemo 2 leka kako ce se ta dva leka "ponasati' jedan sa drugim.Osim alergije do smrti moze svasta da nam se desi.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27302


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #704 poslato: Februar 19, 2023, 06:42:13 posle podne »

Uzimanje lekova na svoju ruku zaista može biti jako loše. Niko ne razmišlja o posledicama , a mogu biti fatalne. Kada bismo imali malo više strpljenja možda bi mogli da sačekamo red, pa koliko god trajao, nego da sami eksperimentiše o sa tim.
Tako je. Moramo kao lekari da se zalažemo da se ne zloupotrebljavaju lekovi i koriste kao bombone. Najčešće su to sedativi, antibiotici i analgetici.
Kada si spomenuo bombone setio sam se da sam kao klinac za svaku mogucu bolest dobio brufen i toliko sam postao imun na to da ga mogu piti kao tic tac bombone i nece mi biti nista.I bas iz tog razloga sam naucio tu lekciju.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27302


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #703 poslato: Februar 19, 2023, 06:40:21 posle podne »

Uzimanje lekova na svoju ruku zaista može biti jako loše. Niko ne razmišlja o posledicama , a mogu biti fatalne. Kada bismo imali malo više strpljenja možda bi mogli da sačekamo red, pa koliko god trajao, nego da sami eksperimentiše o sa tim.
To samo experimentisanje mi je nekako najopasnije,jer sa time tako mozemo nastetiti sebi da nismo ni svesni toga.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16687


« Odgovor #702 poslato: Februar 19, 2023, 10:47:48 pre podne »

Za to oko korišćenje lekova kao bombone treba svi da se zalažemo jer to uopšte nije dobro.
Pogotovu uzimati na svoju ruku.

Naravno, a uy to i zdravstvo da bude bolje organizovano. ako ti je lose, ti moras da cekas slobodan termin i po par dana....a vec si mogao da budes skroo izlecen.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 65 66 [67] 68 69 ... 114 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.105 sekundi sa 18 upita.