TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395161 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 05:48:16 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 114 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Efekti alkoholnih pića na naš organizam  (Pročitano 51332 puta)
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 3203


« Odgovor #1376 poslato: Avgust 22, 2023, 04:33:56 pre podne »

Da,i toga ima,i moj otac je bio takav,on ni kad sam ga odveo lekaru pa kasnije u bolnicu on nikad nije prihvatio pomoc i jako se ljutio na mene,sto mi malo tesko pada,ali verujem da sam ucinio pravu stvar.
To si tu dao primer kao sin koji se nosio sa problemom svog oca. Da li si ga od malena gledao tako ili od zrelijih nekih godina?
Nisam odmalena,nego recimo od nekih tinejdzerskih godina 13-14 godina sam imao kada je sve to pocelo da se vidi.Mozda je on ranije poceo ali umereno,a posle se vec to otelo kontroli da tako kazem.
To si lepo rekao - tad se primetilo ali pitanje je kada je počelo. Sve u svemu to su za tebe bile nezgodne godine. Isto je veoma teško i kad su još mlađa deca.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27351


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #1375 poslato: Avgust 21, 2023, 02:38:57 posle podne »

Za oca nisam siguran,ali ja se cesto dvoumim da li sam ucinio pravu stvar?Da li je zbog mene umro?Nisam li ga prekasno odveo lekaru?Mada na ovo pitanje znam odgovor,jste bilo prekasno,ali kao sto sam vec naveo pre nisam bio u mogucnosti.
Ti si dao sve od sebe i to je bitno, nekada šta god uradili ne možemo pomoći drugima.
Hvala ti puno!!!!
I ja tako pokusavam da razmisljam!
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27351


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #1374 poslato: Avgust 21, 2023, 02:37:55 posle podne »

Da,i toga ima,i moj otac je bio takav,on ni kad sam ga odveo lekaru pa kasnije u bolnicu on nikad nije prihvatio pomoc i jako se ljutio na mene,sto mi malo tesko pada,ali verujem da sam ucinio pravu stvar.
To si tu dao primer kao sin koji se nosio sa problemom svog oca. Da li si ga od malena gledao tako ili od zrelijih nekih godina?
Nisam odmalena,nego recimo od nekih tinejdzerskih godina 13-14 godina sam imao kada je sve to pocelo da se vidi.Mozda je on ranije poceo ali umereno,a posle se vec to otelo kontroli da tako kazem.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 3203


« Odgovor #1373 poslato: Avgust 21, 2023, 10:39:35 pre podne »

Za oca nisam siguran,ali ja se cesto dvoumim da li sam ucinio pravu stvar?Da li je zbog mene umro?Nisam li ga prekasno odveo lekaru?Mada na ovo pitanje znam odgovor,jste bilo prekasno,ali kao sto sam vec naveo pre nisam bio u mogucnosti.
Ti si dao sve od sebe i to je bitno, nekada šta god uradili ne možemo pomoći drugima.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 3203


« Odgovor #1372 poslato: Avgust 21, 2023, 10:36:52 pre podne »

Da,i toga ima,i moj otac je bio takav,on ni kad sam ga odveo lekaru pa kasnije u bolnicu on nikad nije prihvatio pomoc i jako se ljutio na mene,sto mi malo tesko pada,ali verujem da sam ucinio pravu stvar.
To si tu dao primer kao sin koji se nosio sa problemom svog oca. Da li si ga od malena gledao tako ili od zrelijih nekih godina?
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 3203


« Odgovor #1371 poslato: Avgust 21, 2023, 10:34:46 pre podne »

Mnogo puta ih na silu vode lekaru. Strašne su to situacije i za porodicu i za tu osobu.
Da, to je veliki stres i trauma za okolinu, posebno za decu.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27351


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #1370 poslato: Avgust 21, 2023, 07:43:39 pre podne »

A kada govorim o posledicama, ne mislim samo na posledice po zdravlje osobe koja pije, već i na emotivne, porodične, socijalne i ostale probleme koje alkoholizam nosi sa sobom
 Naime kada jedna osoba pije nikada ne strada samo ona nego najmanje još dvoje pored nje, to sam već spominjala.
Retko ko pomislja o uticaju osobe koja je alkoholicar na porodicu, rodbinu i prijatelje.
Ta osoba sigurno nece,ali zato bi trebala da je tu porodica,drugovi,kolege itd i oni da ukazu na bolest i da POMOGNU!!!
Većina se samo sklanja u takvim situacijama. To je baš tragično.
Cak i ako hoce da pomognu....bitno je da sama osoba shvati i prihvati pomoc.
To često bude baš teško. Dok sama osoba shvati problem. Ali je žalosno što mnogi sada neće ni da pomažu.
To je tužna istina. Ali zaista ima često situacija da i kada neko želi da pomaže drugima, ti drugi odbijaju pomoć.
Mnogo puta ih na silu vode lekaru. Strašne su to situacije i za porodicu i za tu osobu.
Za oca nisam siguran,ali ja se cesto dvoumim da li sam ucinio pravu stvar?Da li je zbog mene umro?Nisam li ga prekasno odveo lekaru?Mada na ovo pitanje znam odgovor,jste bilo prekasno,ali kao sto sam vec naveo pre nisam bio u mogucnosti.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27351


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #1369 poslato: Avgust 21, 2023, 07:41:45 pre podne »

Imao sam tu cast da drzim takva "predavanja" povodom prezivljavanja tako teskog udesa i umesto da ostanem paralisan kao su doktori dijagnozirali ja osvojio petu titulu Svetskog Prvaka u benc presu.
Svaka čast, volela bih da sam to čula.
Hvala puno.
Cini mi se da negde ima snimak,potrazicu pa cu ga postaviti.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27351


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #1368 poslato: Avgust 21, 2023, 07:40:19 pre podne »

A kada govorim o posledicama, ne mislim samo na posledice po zdravlje osobe koja pije, već i na emotivne, porodične, socijalne i ostale probleme koje alkoholizam nosi sa sobom
 Naime kada jedna osoba pije nikada ne strada samo ona nego najmanje još dvoje pored nje, to sam već spominjala.
Retko ko pomislja o uticaju osobe koja je alkoholicar na porodicu, rodbinu i prijatelje.
Ta osoba sigurno nece,ali zato bi trebala da je tu porodica,drugovi,kolege itd i oni da ukazu na bolest i da POMOGNU!!!
Većina se samo sklanja u takvim situacijama. To je baš tragično.
Cak i ako hoce da pomognu....bitno je da sama osoba shvati i prihvati pomoc.
To često bude baš teško. Dok sama osoba shvati problem. Ali je žalosno što mnogi sada neće ni da pomažu.
To je tužna istina. Ali zaista ima često situacija da i kada neko želi da pomaže drugima, ti drugi odbijaju pomoć.
Da,i toga ima,i moj otac je bio takav,on ni kad sam ga odveo lekaru pa kasnije u bolnicu on nikad nije prihvatio pomoc i jako se ljutio na mene,sto mi malo tesko pada,ali verujem da sam ucinio pravu stvar.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27351


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #1367 poslato: Avgust 21, 2023, 07:38:00 pre podne »

Obično je zavisnost sekundarni poremećaj, odnosno na taj način ljudi pokušavaju da sami "izleče" anksioznost ili depresivnost.
E da. To sam primetio. Imaju vec neki od ovih poremecaja,koje si navela. A onda posezu za alkoholom, cigarama ili nekim narkotikom.
Ali kako ne posezu za pravim pomocom?Za strucnu pomoc?Ili ako vec vidi da od alkohola,cigara i droge nema vajde kako onda ne zatrazi pravu pomoc.....
Nemaju dovoljno uvida. Zaista je to veoma teško objasniti.
Oni sami ne,ali okolina?
Najbliža okolina vrlo često toleriše kako ne bi ulazila u sukob. Kad već pređu neke granice onda tek tera na lečenje.
A onda je vec u 99% slucajeva kasno..... :( :( :(
Pa za neke stvari bude. Ima jedan procenat ljudi koji uspevaju da održe apstinenciju decenijama i da sačuvaju zdravlje.
To je veliki uspeh kada osobe koje su zavisne to postignu. To je za svaku pohvalu i one treba da se uključe u pružanju podrše i motivisanju drugih zavisnika u procesu odvikavanja.
Mnogi to i rade. I zaista je prelepo videti kako neko ko se izlečio pomaže drugima.
Zato jer vide da je nekome uspelo onda mogu i oni!

Tapatalkkal küldve az én 220333QAG eszközömről
Takve ljude bi trebalo isticati i pustiti da se javno obraćaju, oni ipak daju jednu poučnu lekciju.
Imao sam tu cast da drzim takva "predavanja" povodom prezivljavanja tako teskog udesa i umesto da ostanem paralisan kao su doktori dijagnozirali ja osvojio petu titulu Svetskog Prvaka u benc presu.
Znam da si to spominjao. Svaka ti čast. I odlično je što si i na taj način motivisao mnoge ljude. Da nešto nemoguće može postati moguće.
Hvala ti.Nije bila moja ideja,ja sam i na taj problem gledao kao na jednu od prepreka premo mom cilju i nisam ni pomislio da mozda stvarno necu moci.To kolika je to stvar tek mi sada postaje jasna.Meni je to bilo normalno.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27351


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #1366 poslato: Avgust 21, 2023, 07:35:21 pre podne »

Obično je zavisnost sekundarni poremećaj, odnosno na taj način ljudi pokušavaju da sami "izleče" anksioznost ili depresivnost.
To znam,samo mi nije jasno zasto ljudi misle tako????
Pijes i ok mozda neko vreme se osecas super,ali posle???Pocev od vrtoglavice do mucnine do povracanja,pa dehidriran,ne mozes da jedes.....sve same negativne stvari sto alkohol radi organizmu.
To i meni nikada nije bilo jasno. Upropascavas se, osecaj se uzasno, a nije lakse da se ode psihijtru. To je ipak izgleda najtezi korak.
Da shvataju sigurno ne bi bilo tako. Mnogo ima u onome "svest i podsvest".
Ne budi sigurna.Ja mislim da i to zavisi od coveka do coveka.Moj otac kada je bio trezan shvatao je,stavise on mi je objasnjavao sta se desava u takvim situacijama,jer je bio profesor biologije,ali dzabe jer je i onda pio....i cim je popio sasvim drugacija slika,kao da nije bio on.Dr.Jackill i Mr.Hide.
Nije to pravo shvatanje problema. Jedno je teoretsko znanje, drugo suštinsko razumevanje.
Ja mislim da je on i sustinu razumeo,kada je bio trezan i to me boli i najvise. :( :( :(
Ima toga i među lekarima. Koliko god da su znali i razumeli neke stvari nisu shvatili ključno- da je alkoholizam sekundarna bolest, a da je primarna u njima. Taj deo je najteži.
Zato i među lekarima ima zavisnika od alkohola i cigara. Znaju sve, a tome se odaju.
To mi je opet isto kao kad sportista pije ili pusi cigarete....pa kakav on/ona primer daju mladima?Ili kad je neki trener bilo cega debeo.....ne kazem da ne postoje dobri treneri koji imaju visak kilograma,ali na prvi pogled da li ce dobiti vase poverenje?
Odlična si poređenja naveo. U potpunosti se slažem sa tobom. Potpuno je nedopustivo da se tako ponašaju oni, koji treba da budu primer drugima.
Zato sto se sa time srecem u svakodnevnici.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5899


« Odgovor #1365 poslato: Avgust 20, 2023, 04:44:30 posle podne »

Moze naravno,ali dokle? I kako?

Tapatalkkal küldve az én 220333QAG eszközömről
Tu trebamo shvatiti da je i kvalitet života jako bitan, pored dužine. Ali pri tome mislim pravi kvalitet - očuvanje snage i zdravlja.
Upravo na to sam hteo da skrenem ljudima paznju!To su dve najbitnije stvari.Naravno ima jos milion drugih,ali ovo je osnova.
Osnova je zdravlje, sve ostalo se da nadomestiti.
Samo zdravlje treba da je na prvom mestu. Ne vredi ništa drugo, ako se zdravlje izgubi.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5899


« Odgovor #1364 poslato: Avgust 20, 2023, 04:42:35 posle podne »

A kada govorim o posledicama, ne mislim samo na posledice po zdravlje osobe koja pije, već i na emotivne, porodične, socijalne i ostale probleme koje alkoholizam nosi sa sobom
 Naime kada jedna osoba pije nikada ne strada samo ona nego najmanje još dvoje pored nje, to sam već spominjala.
Retko ko pomislja o uticaju osobe koja je alkoholicar na porodicu, rodbinu i prijatelje.
Ta osoba sigurno nece,ali zato bi trebala da je tu porodica,drugovi,kolege itd i oni da ukazu na bolest i da POMOGNU!!!
Većina se samo sklanja u takvim situacijama. To je baš tragično.
Cak i ako hoce da pomognu....bitno je da sama osoba shvati i prihvati pomoc.
To često bude baš teško. Dok sama osoba shvati problem. Ali je žalosno što mnogi sada neće ni da pomažu.
To je tužna istina. Ali zaista ima često situacija da i kada neko želi da pomaže drugima, ti drugi odbijaju pomoć.
Mnogo puta ih na silu vode lekaru. Strašne su to situacije i za porodicu i za tu osobu.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 3203


« Odgovor #1363 poslato: Avgust 18, 2023, 08:18:53 posle podne »

Imao sam tu cast da drzim takva "predavanja" povodom prezivljavanja tako teskog udesa i umesto da ostanem paralisan kao su doktori dijagnozirali ja osvojio petu titulu Svetskog Prvaka u benc presu.
Svaka čast, volela bih da sam to čula.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 3203


« Odgovor #1362 poslato: Avgust 18, 2023, 08:17:50 posle podne »

A kada govorim o posledicama, ne mislim samo na posledice po zdravlje osobe koja pije, već i na emotivne, porodične, socijalne i ostale probleme koje alkoholizam nosi sa sobom
 Naime kada jedna osoba pije nikada ne strada samo ona nego najmanje još dvoje pored nje, to sam već spominjala.
Retko ko pomislja o uticaju osobe koja je alkoholicar na porodicu, rodbinu i prijatelje.
Ta osoba sigurno nece,ali zato bi trebala da je tu porodica,drugovi,kolege itd i oni da ukazu na bolest i da POMOGNU!!!
Većina se samo sklanja u takvim situacijama. To je baš tragično.
Cak i ako hoce da pomognu....bitno je da sama osoba shvati i prihvati pomoc.
To često bude baš teško. Dok sama osoba shvati problem. Ali je žalosno što mnogi sada neće ni da pomažu.
To je tužna istina. Ali zaista ima često situacija da i kada neko želi da pomaže drugima, ti drugi odbijaju pomoć.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Stranice: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 114 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.108 sekundi sa 18 upita.