TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394571 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 01:02:29 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 8 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Zaštitite kožu od oštećenja suncem  (Pročitano 4826 puta)
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #100 poslato: Jul 28, 2022, 02:43:46 posle podne »

Jeste. Samo sto mediji bombarduju sa svih strana o tome kako nase telo mora da bude savrseno.
Danas je to nažalost jako dostupno na svakom koraku. Dok evo npr u Njemackoj ima jako puno reklama gdje su modeli debeli ljudi, bukvalno gojazni. Što smatram da opet kao propaganda nije na mjestu. Jer time se stavlja gledaocu da je to nešto sasvim normalno. A nije... Biti gojazna nije normalno stanje našeg tijela.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #99 poslato: Jul 28, 2022, 01:52:27 posle podne »

Zato treba detetu objasniti sta je dobro a sta nije isto tako koje slike su obradene i zasto to rade insta zvezde.I to ne jednom vec stalno ponavljati.Ja recimo svom sinu dosta dugo nisam ni dopustao da bude prisutan na ovim drustvenim mrezama.


A opet sa druge strane.... Ne zelis da ga izolujes od aktuelnih stvari....
Ne,nikako izolacija,to nije dobro,dopustis mu ali pod kontrolisanim uslovima.Isto kao i u treningu,prvo moras da naucis kako se odredene vezbe izvode da bi mogao da treniras kako treba.

Tako je, ograniciti samo... Ispratiti desavanja.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27150


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #98 poslato: Jul 28, 2022, 08:49:35 pre podne »

Tesko je sada sa decom, po pitanju Interneta i drustvenih mreza. To je i psiholoski i socioloski problem. Situacija je najgora po roditelje. Ne znaju sta da kazu deci u vezi sa brojnim dilemama na drustvenim mrezama. Ovo je jedna o kojoj pricamo. Deca treba da znaju da recimo necije savrseno lice je rezultat fotosopa, a ne da ta osoba nema bore i bubuljice na licu. Dao sam neki banalan primer, ali mislim da je to sustina.
Upravo tako i to je ono kad sam rekao da treba detetu dopustiti kada je malo stariji da ima svoj profil na fejsu ili instagramu ali pod kontrolisanim uslovima,objasniti neke stvari i pratiti.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27150


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #97 poslato: Jul 28, 2022, 08:48:15 pre podne »

Ja jos uvek nemam profil ni na fejsu, ni na instagramu. Sto bi rekli danas- prakticno ne postojim😀
Znas kako kazu ako nisi objavio na fejsu ili instagramu da si trenirao,jeo,bio na moru onda se to nije ni desilo.... ;D ;D ;D ;D
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27150


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #96 poslato: Jul 28, 2022, 08:46:57 pre podne »

Zato treba detetu objasniti sta je dobro a sta nije isto tako koje slike su obradene i zasto to rade insta zvezde.I to ne jednom vec stalno ponavljati.Ja recimo svom sinu dosta dugo nisam ni dopustao da bude prisutan na ovim drustvenim mrezama.


A opet sa druge strane.... Ne zelis da ga izolujes od aktuelnih stvari....
Ne,nikako izolacija,to nije dobro,dopustis mu ali pod kontrolisanim uslovima.Isto kao i u treningu,prvo moras da naucis kako se odredene vezbe izvode da bi mogao da treniras kako treba.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #95 poslato: Jul 28, 2022, 06:41:31 pre podne »

Tesko je sada sa decom, po pitanju Interneta i drustvenih mreza. To je i psiholoski i socioloski problem. Situacija je najgora po roditelje. Ne znaju sta da kazu deci u vezi sa brojnim dilemama na drustvenim mrezama. Ovo je jedna o kojoj pricamo. Deca treba da znaju da recimo necije savrseno lice je rezultat fotosopa, a ne da ta osoba nema bore i bubuljice na licu. Dao sam neki banalan primer, ali mislim da je to sustina.


To stvaranje svesnosti pod obavezno.
A koriscenje svega toga..... Pa i mi smo generacija koja je odrasla uz tv. Sada je to prosto nesto drugo....
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #94 poslato: Jul 28, 2022, 06:40:23 pre podne »

Ja jos uvek nemam profil ni na fejsu, ni na instagramu. Sto bi rekli danas- prakticno ne postojim😀

Ne pijes, nemas drustvene mreze... Zabrinjavas me 😁
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #93 poslato: Jul 27, 2022, 09:16:54 posle podne »

Tesko je sada sa decom, po pitanju Interneta i drustvenih mreza. To je i psiholoski i socioloski problem. Situacija je najgora po roditelje. Ne znaju sta da kazu deci u vezi sa brojnim dilemama na drustvenim mrezama. Ovo je jedna o kojoj pricamo. Deca treba da znaju da recimo necije savrseno lice je rezultat fotosopa, a ne da ta osoba nema bore i bubuljice na licu. Dao sam neki banalan primer, ali mislim da je to sustina.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #92 poslato: Jul 27, 2022, 09:11:53 posle podne »

Ja jos uvek nemam profil ni na fejsu, ni na instagramu. Sto bi rekli danas- prakticno ne postojim😀
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #91 poslato: Jul 27, 2022, 09:10:27 posle podne »

Ne možemo svi da imamo savršen ten. Toliko se to neko vreme ptopagiralo... "Savršen ten, savršena linija, lice bez bora..." Nije to ni lako niti u potpunosti moguće.

Ko moze da kaze sta je savrseno?
Savrseno je sta mediji plasiraju kao takve.
Tako je.  Mediji su odgovorni za plasiranje takvih savrsenih slika naseg tela. To najvise utice na decu. Skoro je pisalo u novinama- kako devojcice vec u cetvrtom razredu osnovne skole idu na tretmane kod manikira, mislim da je bilo izlivanje noktiju.

Zaista preterivanje.
A sad je postalo popularno da Insta "zvezde" izbacuju obradjene i neobradjene slike tela kako bi kao podigle svest o tome sta je realno.
Pa cekaj. Probudi svest tako sto ces izbacivati samo realne slike!
Pa tako je. Neki ljudi su navikli da zive u iluziji.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3104


« Odgovor #90 poslato: Jul 27, 2022, 06:17:12 posle podne »

Možda ni ne treba da se izoluje, samo lepo uz činjenice da se objasni šta je dobro šta loše.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #89 poslato: Jul 27, 2022, 01:02:17 posle podne »

Zato treba detetu objasniti sta je dobro a sta nije isto tako koje slike su obradene i zasto to rade insta zvezde.I to ne jednom vec stalno ponavljati.Ja recimo svom sinu dosta dugo nisam ni dopustao da bude prisutan na ovim drustvenim mrezama.


A opet sa druge strane.... Ne zelis da ga izolujes od aktuelnih stvari....
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27150


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #88 poslato: Jul 27, 2022, 07:38:20 pre podne »

Zato treba detetu objasniti sta je dobro a sta nije isto tako koje slike su obradene i zasto to rade insta zvezde.I to ne jednom vec stalno ponavljati.Ja recimo svom sinu dosta dugo nisam ni dopustao da bude prisutan na ovim drustvenim mrezama.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #87 poslato: Jul 27, 2022, 06:31:40 pre podne »

Ne možemo svi da imamo savršen ten. Toliko se to neko vreme ptopagiralo... "Savršen ten, savršena linija, lice bez bora..." Nije to ni lako niti u potpunosti moguće.

Ko moze da kaze sta je savrseno?
Savrseno je sta mediji plasiraju kao takve.
Tako je.  Mediji su odgovorni za plasiranje takvih savrsenih slika naseg tela. To najvise utice na decu. Skoro je pisalo u novinama- kako devojcice vec u cetvrtom razredu osnovne skole idu na tretmane kod manikira, mislim da je bilo izlivanje noktiju.

Zaista preterivanje.
A sad je postalo popularno da Insta "zvezde" izbacuju obradjene i neobradjene slike tela kako bi kao podigle svest o tome sta je realno.
Pa cekaj. Probudi svest tako sto ces izbacivati samo realne slike!
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #86 poslato: Jul 26, 2022, 09:17:46 posle podne »

Danas deca imaju pristuoa informacijama preko neta, pa nije ni cudo sto nailazimo na takve situacije. Ako idu na izlivanje noktiju u 4.osnovne,onda cd na faxu verovatno sve biti sa silikonima. Pa ne znam sta drugo da ocekujemo.
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 8 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.069 sekundi sa 17 upita.