TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 08:27:35 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kako muzika utiče na naš organizam?  (Pročitano 2861 puta)
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5862


« Odgovor #57 poslato: Oktobar 21, 2022, 09:17:50 posle podne »

Isto je i sa mobilnim telefonima. Ima onih koji razgovaraju dok voze, kao i oni koji razgovaraju dok prelaze ulicu.
To tek ne volem!Koliko je samo nesreca zbog toga sto vozac nije obracao paznju na voznju nego na svoj mobilni!!!!Ako imas hitan poziv ili moras odgovoriti na neku poruku stani i onda to uradi ako mozes,ako ne onda ces odgovoriti cim budes u prilici za to.
Tako je. Ili neka kupe onaj držač za telefon, pa neka uključe spikerfon i razgovaraju dok voze. A slanje poruka ne dolazi u obzir tokom vožnje. To je nedopustivo, a ipak se mogu videti ljudi koji i to rade.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27302


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #56 poslato: Oktobar 21, 2022, 10:37:23 pre podne »

Isto je i sa mobilnim telefonima. Ima onih koji razgovaraju dok voze, kao i oni koji razgovaraju dok prelaze ulicu.
To tek ne volem!Koliko je samo nesreca zbog toga sto vozac nije obracao paznju na voznju nego na svoj mobilni!!!!Ako imas hitan poziv ili moras odgovoriti na neku poruku stani i onda to uradi ako mozes,ako ne onda ces odgovoriti cim budes u prilici za to.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5862


« Odgovor #55 poslato: Oktobar 20, 2022, 05:47:17 posle podne »

Isto je i sa mobilnim telefonima. Ima onih koji razgovaraju dok voze, kao i oni koji razgovaraju dok prelaze ulicu.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27302


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #54 poslato: Oktobar 19, 2022, 12:31:47 posle podne »

Opasno je koristiti slušalice kada ste u ulozi pešaka. Slažem se sa vama. Isti efekat kao kada razgovaramo telefonom i prelazimo ulicu.
Ja AKO koristim sluske tokom pesacenja onda to tako izgleda da samo u jednom uvetu imam slusalice u drugom ne i ne slusam preglasno da bih cuo sta se desava u mom okruzenju.
To je daleko bolja metoda, mada ni to nije preporučljivo.
Naravno da nije,zato sam i napisao velikim slovima AKO....
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3181


« Odgovor #53 poslato: Oktobar 19, 2022, 11:22:14 pre podne »

Opasno je koristiti slušalice kada ste u ulozi pešaka. Slažem se sa vama. Isti efekat kao kada razgovaramo telefonom i prelazimo ulicu.
Ja AKO koristim sluske tokom pesacenja onda to tako izgleda da samo u jednom uvetu imam slusalice u drugom ne i ne slusam preglasno da bih cuo sta se desava u mom okruzenju.
To je daleko bolja metoda, mada ni to nije preporučljivo.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5862


« Odgovor #52 poslato: Oktobar 18, 2022, 08:11:44 posle podne »

Opasno je koristiti slušalice kada ste u ulozi pešaka. Slažem se sa vama. Isti efekat kao kada razgovaramo telefonom i prelazimo ulicu.
Ja AKO koristim sluske tokom pesacenja onda to tako izgleda da samo u jednom uvetu imam slusalice u drugom ne i ne slusam preglasno da bih cuo sta se desava u mom okruzenju.
To treba reći današnjim klincima kako da rade. A ne da nabiju slušalice u oba uva i odvale muziku, da ih i drugi prolaznici čuju. Koja je tu opreznost u saobraćaju? Nikakva.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27302


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #51 poslato: Oktobar 18, 2022, 09:36:44 pre podne »

Opasno je koristiti slušalice kada ste u ulozi pešaka. Slažem se sa vama. Isti efekat kao kada razgovaramo telefonom i prelazimo ulicu.
Ja AKO koristim sluske tokom pesacenja onda to tako izgleda da samo u jednom uvetu imam slusalice u drugom ne i ne slusam preglasno da bih cuo sta se desava u mom okruzenju.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5862


« Odgovor #50 poslato: Oktobar 17, 2022, 08:31:19 posle podne »

Opasno je koristiti slušalice kada ste u ulozi pešaka. Slažem se sa vama. Isti efekat kao kada razgovaramo telefonom i prelazimo ulicu.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3181


« Odgovor #49 poslato: Oktobar 17, 2022, 03:01:59 posle podne »

Upravo tako. Koliko god voleli muziku moramo čak i sa njom biti oprezni. Muzika na Max u saobraćaju i neko nedoba nije preporučljiva. 😁
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27302


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #48 poslato: Oktobar 17, 2022, 07:29:22 pre podne »

Vrlo lako se stvara navika da se sluša muzika uz neku aktivnost. Ovo je jedna od dobrih navika. Jedino u saobraćaju treba biti oprezan sa muzikom.
Slažem se. U saobraćaju je nekada rizično puštati muziku, jer sve zavisi od žanra, ali i jačine koju podesimo. I ja nekada volim da pustim muziku tokom vožnje.
Mislila sam isto i na pešake. Često pešaci ne čuju prevozno sredstvo i naprave zbrku.
Bas sam to hteo reci,ne znam kako kod vas ali kod nas u Topoli i okolini vidim decu nabiju slusalice,muzika do daske i prelazi na pesackom (sva sreca bar to dobro radi),ni ne gleda ni levo ni desno niti vidi ista samo prelazi.Da neko od automobila slucajno ne bi stao bilo bi svasta.Ok,vozac automibila bi bio kriv,ali ako ti polomi nogu,ruku ili ne daj Boze jos gore...Treba paziti!
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27302


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #47 poslato: Oktobar 17, 2022, 07:26:11 pre podne »

Inače, zvučne stimuluse čujemo i pre našeg rođenja. Fetus može reagovati na zvučne stimuluse, naravno kada se nalazi u budnom stanju. Obično se to dešava pred termin porođaja, znači tek u 9.mesecu trudnoće. Profesor koji nam je predavao histologiju i embriologiju je govorio da trudnice treba, zbog svog ploda, da slušaju opuštajuću muziku.
Onda je moja majka garant celo vreme pustala meni muziku dok sam bio budan,zato i volim toliko muziku.
Smatra se kada smo mali, onu muziku koju čujemo, da nju volimo kasnije u životu.
Slazem se sa tim,moja sestra koja je starija od mene je slusala rock muziku i meni je to i dan danas omiljena vrsta muzike.
Znači ima istine u tome.
Ja maximalno verujem u to!
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3181


« Odgovor #46 poslato: Oktobar 16, 2022, 07:33:02 posle podne »

Vrlo lako se stvara navika da se sluša muzika uz neku aktivnost. Ovo je jedna od dobrih navika. Jedino u saobraćaju treba biti oprezan sa muzikom.
Slažem se. U saobraćaju je nekada rizično puštati muziku, jer sve zavisi od žanra, ali i jačine koju podesimo. I ja nekada volim da pustim muziku tokom vožnje.
Mislila sam isto i na pešake. Često pešaci ne čuju prevozno sredstvo i naprave zbrku.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5862


« Odgovor #45 poslato: Oktobar 16, 2022, 07:02:08 posle podne »

Vrlo lako se stvara navika da se sluša muzika uz neku aktivnost. Ovo je jedna od dobrih navika. Jedino u saobraćaju treba biti oprezan sa muzikom.
Slažem se. U saobraćaju je nekada rizično puštati muziku, jer sve zavisi od žanra, ali i jačine koju podesimo. I ja nekada volim da pustim muziku tokom vožnje.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5862


« Odgovor #44 poslato: Oktobar 16, 2022, 06:59:57 posle podne »

Ja muziku slusam i dok vozim i na poslu, i dok treniram jer mi daje dodatni push, a pre sam je slusao i dok sam ucio, ali zadatke ne i teoriju.
Dokazano je da se poboljšava pamćenje, kao i fokus tokom učenja, ako pustimo i muziku tokom učenja. Ali ja nikada nisam učio uz muziku. To ipak volim u tišini.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5862


« Odgovor #43 poslato: Oktobar 16, 2022, 06:57:12 posle podne »

Inače, zvučne stimuluse čujemo i pre našeg rođenja. Fetus može reagovati na zvučne stimuluse, naravno kada se nalazi u budnom stanju. Obično se to dešava pred termin porođaja, znači tek u 9.mesecu trudnoće. Profesor koji nam je predavao histologiju i embriologiju je govorio da trudnice treba, zbog svog ploda, da slušaju opuštajuću muziku.
Onda je moja majka garant celo vreme pustala meni muziku dok sam bio budan,zato i volim toliko muziku.
Smatra se kada smo mali, onu muziku koju čujemo, da nju volimo kasnije u životu.

Ovo bih potvrdio sopstvenim iskustvom.
I ja sam tako primetio.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.098 sekundi sa 17 upita.