TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396854 Teme od strane 25031 Članovi Poslednji član: SylviaHarr

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 08, 2024, 01:31:12 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 82 83 [84] 85 86 ... 330 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kako promena vremena na satu utiče na zdravlje?  (Pročitano 137945 puta)
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 28743


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #3699 poslato: Jun 23, 2024, 07:28:09 posle podne »

Kako je ovaj pad temperature uticao na vas i ljude u vašoj okolini?
Za mene nije hvala Bogu,mogao sam i da spavam,niti me je ista bolelo vise nego do sad,osim sto sam vise puta pokisao,ali recimo u okolini je bilo onih koje je bolela glava....a tek ce jer za 2-3 dana najavljuju temperature preko 30 stepeni.
Ima dosta ljudi koji se žale na glavobolju.
Glavobolja je verovatno jedan od najčešćih simptoma koji se javljaju kod meteoropata.
Da,i imas takvih koji od toga pate celog zivota,sreca mene je to nedavno "uhvatilo" . ;D
To je taj tvoj pozitivan stav. Sreća u muci. Bravo.
Hvala ti!
Odmalena sam takav,uvek pozitivan i kad je najteze..Nepopravni optimista. ;D
Ti bi mogao o tome da napišeš knjigu i da držiš motivacione govore. Mnogima bi pomogao da usvoje tvoj pogled na život.
Da znas da sam razmisljao o tome,samo bi mi trebao neko sa kim bi to mogao da pricam.
Probaj u vidu podcast-a, neka te obuči neko ko ima iskustva. Kasnije možeš i goste da zoveš. 😁
I na to sam islio,dobra ideja,hvala ti!!!!
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 28743


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #3698 poslato: Jun 23, 2024, 07:27:38 posle podne »

Kada se telo zagreje na 39-40 stepeni C, mozak signalizira mišićima da uspore.
Na 40-41 stepeni nastaje toplotna iscrpljenost, a iznad 41 stepen, telo počinje da se gasi.
Ove visoke temperature utiču na hemijske procese, ćelije unutar tela propadaju i postoji rizik od otkazivanja više organa.

Na tako visokim temperaturama telo ne može čak ni da se znoji, jer dotok krvi u kožu prestaje, zbog čega se oseća hladno i vlažno.
Toplotni udar, koji se može desiti na bilo kojoj temperaturi većoj od 40 stepeni, zahteva stručnu medicinsku pomoć i, ako se ne reaguje odmah, šanse za preživljavanje mogu biti male.
Najvažnije stavke. Nadam se da će koristiti ljudima i da shvate ozbiljnost takvih stanja.
Nadam se . Ljudi se često zbune kada vide da je nekome loše. Kada god to primetite, ma kako vam bezazleno delovalo, pozovite medicinsku pomoć.
Naravno,obavezno!Sto bi bilo bizarno?
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 28743


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #3697 poslato: Jun 23, 2024, 07:27:01 posle podne »

Od danas uvece najavljuju blago zahladenje pa necemo imati 37-38 stepeni "samo" 30 ali to je leti i normalno.Posle ova 3 dana bice nam dobro dosla!!!!
Mislim da hoće i zahlađenje i kiša.
Kod nas se vec naoblacilo i duva vetar.Rekli su prvo kisu za popodne sad kazu da ce stici oko 1 sati nocu,ali u svakom slucaju sad zbog vetra je malo bolje,nije toliko sparno.
Sparina je mnogo veliki problem. Tu se isto ljudi prekomerno znoje.
Sedeo sam i samo je kapala znoj sa mene....isti osecaj kad sam prvi put bio u Majamiju....tamo sam doziveo slicno.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 28743


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #3696 poslato: Jun 23, 2024, 07:26:09 posle podne »

Pored ovoga, istovremeno, znojenje vodi do gubitka tečnosti i soli, i, najvažnije, ravnoteža između njih u telu se menja.
Dok znoj isparava, on dramatično povećava toplotu koja se otpušta.
Znojenje u kombinaciji sa sniženim krvnim pritiskom, može dovesti do toplotne iscrpljenosti.

Simptomi su:

vrtoglavica
mučnina
nesvestica
konfuzija
grčevi u mišićima
glavobolje
jako znojenje
umor
Ako krvni pritisak previše padne, rizik od srčanog udara raste.
Juce sam jeo najslaniji cips,doslo mi je da jedem so,jer sam toliko izgubio znojeci se da je organizam trazio.
Dobro je što si prepoznao. Samo si mogao neku zdraviju varijantu izabrati. 😅
Sreca pa sam razvio taj osecaj da mogu uvek da slusam svoe telo.Imao sam 2 varijante,jedna je bila cips a druga da pijem slanu vodu....posto to nikako nisam hteo(naravno da bi mi zivot zavisio od toga onda bih uradio)onda je ostao cips.... :D :D :D
Važno da si našao način koji ti odgovara ;)
I ja sam tako razmisljao.Znam da cips nije najbolji izvor ali posluzilo je cilju.
Nekada može i nezdravo. Šta sada. Ne možemo da budemo opsesivni u pogledu hrane.
Ja inace jako malo jedem cips mozda 2 puta godisnje i to malo ali onda sam jednostavno morao.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 28743


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #3695 poslato: Jun 23, 2024, 07:25:08 posle podne »

Od danas uvece najavljuju blago zahladenje pa necemo imati 37-38 stepeni "samo" 30 ali to je leti i normalno.Posle ova 3 dana bice nam dobro dosla!!!!
Već je malo bolje od kiše. Može bolje da se diše.
Setih se Krasove reklame:uzmiter Bronhi lakse se dise..... ;D ;D ;D
https://www.youtube.com/watch?v=5HC_in0gwf8&ab_channel=Kra%C5%A1d.d.
Znam kada su mi moji roditelji pričali. Dobre su reklame bile. Ima i sada da se kupe.
Ima ja ih obozavam,samo ih ne jedem....
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 28743


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #3694 poslato: Jun 23, 2024, 07:24:34 posle podne »

Krvni sudovi koji se šire dovode do nižeg krvnog pritiska i teraju srce da radi jače i pumpa brže kako bi krv nastavila da cirkuliše telom.
Ovo može da izazove blage simptome kao što su svrab od osipa koji je izazvala vrućina ili natečena stopala kad krvni sudovi počnu da popuštaju. Međutim krvni pritisak može pasti i dosta niže te se mogu javiti mnogo ozbiljnije posledice.
Pokojna majka na ove vrucine nije smela ni da izlazi jer je ionako imala vrlo nizak pritisak i kod ovakvih vrucina joj je jos vise opalo,cesto joj se vrtelo u glavi nije mogla da ustane.
Meni je pritisak sa tabletama normalan,meni jedino oticu stopala,ali ne samo kod vrucina nego svaki dan,pa cak i zimi.Onda u ujutru opet bude ok.Zato cesto preko dana ako sam u prilici ja stavim noge gore minimum u vodoravan polozaj i onda se smanji ta otecenost.
A ti piješ lekove zbog visokog pritiska?
Pijem Perigard plus svakog jutra po 1 tabletu.
A kada ti je otkrivena hipertenzija i da li si je povezao sa nekim događajem u životu? Jel imao neko od tvojih hipertenziju?
Posle saobracajke,jos dok sam bio u bolnici.Baba je imala hipertenziju,mamina mama,iako je moja mama celog zivota imala vrlo nizak pritisak,otac idealan dok nije poceo da pije....meni kazu da je zbog nervoze sve pocelo...zato ja puno puta kazem da sam imao u tom momentu psihologa pored sebe da mi pomogne oko nekih stvari....kada nisi kriv ali po zakonu ipak jesi  i jos mnogo drugih stvari....o kojem ipak ne bih ovako javno...
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 28743


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #3693 poslato: Jun 23, 2024, 07:21:49 posle podne »

U petak 38 stepeni.Mi zaista postajemo drugačija klima.
O ovome sam pricao
To i jeste tako. Zato se i preporučuje hlad ili neizlaženje na sunce.
Ovih dana je bilo katastrofa. Samo na poslu kad otvorim prozor, a ono me udari vreo vazduh. Srećom je dobra klima, koju mogu sam da podešavam.
I to smo preziveli,za sledecu nedelju kazu do maksimalnih 30 stepeni
Zahlađenje ;D
Nisam hteo da koristim tu rec jer je malo bizarno ali tako je
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 28743


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #3692 poslato: Jun 23, 2024, 07:21:03 posle podne »

Kako je ovaj pad temperature uticao na vas i ljude u vašoj okolini?
Za mene nije hvala Bogu,mogao sam i da spavam,niti me je ista bolelo vise nego do sad,osim sto sam vise puta pokisao,ali recimo u okolini je bilo onih koje je bolela glava....a tek ce jer za 2-3 dana najavljuju temperature preko 30 stepeni.
Ima dosta ljudi koji se žale na glavobolju.
Glavobolja je verovatno jedan od najčešćih simptoma koji se javljaju kod meteoropata.
Da,i imas takvih koji od toga pate celog zivota,sreca mene je to nedavno "uhvatilo" . ;D
To je taj tvoj pozitivan stav. Sreća u muci. Bravo.
Hvala ti!
Odmalena sam takav,uvek pozitivan i kad je najteze..Nepopravni optimista. ;D
Ti bi mogao o tome da napišeš knjigu i da držiš motivacione govore. Mnogima bi pomogao da usvoje tvoj pogled na život.
Da znas da sam razmisljao o tome,samo bi mi trebao neko sa kim bi to mogao da pricam.
Možeš da to pretočiš u knjigu, ako već to nisi napisao za ovu što planiraš da izdaš. A mogao bi da držiš motivacione govore direktno svojoj publici. A ti si možda zamislio da razgovaraš sa nekim voditeljem, a da publika sluša. I to je dobra ideja.
Da,to mi je nekako najposrednije.Naravno moze i neke slike da se pokazu ali ja sam vise mislio na razgovor.Na vise lokacija sa istim sagovornikom.Pocnem recimo sa onim najosnovnijem,ispricam neke dogodovstine iz zivota i onda sagovornik me pita par pitanja gde ja odgovaram i posle ubacimo i publiku da i oni pitaju slobodno sta ih interesuje.....
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 28743


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #3691 poslato: Jun 23, 2024, 07:18:37 posle podne »

Da bi se bolje prilagodili letnjem računanju vremena, stručnjaci preporučuju:

Najmanje sedam sati sna pre i posle promene vremena
Pomeranje vremena spavanja i buđenja za 15 do 20 minuta ranije nekoliko noći pre promene vremena
Promena vremena obroka ili drugih „vremenskih znakova“ za svoje telo, shodno tome
Postavite satove jedan sat ranije uveče veče pre promene vremena i odite na spavanje u uobičajeno vreme za spavanje
Izlazak napolje na rano jutarnje sunčevo svetlo sledećeg dana nakon promene vremena kako biste pomogli vašem unutrašnjem satu da pređe na novo vreme.
Meni od gore navedenih nista ne pomaze....sve je to lepo sto oni predlazu,ali dzaba...
Interesantno. Obično ovo bar ublaži tegobe. Ali eto dokaza da svaka individua drugačije reaguje.
Recimo do pre par godina uopste nisam imao problema sa pomeranjem kazaljke bilo napred ili nazad,ali od pre par godina sta god radio dzaba....Prvih nedelju dana dosta tesko podnosim,posle mi treba oko mesec dana da se telo adaptira potpuno.

Sta tacno osecas?
Umor,pospanost,lenjost,ne radi mi se nista,ranije ogladnim,nemam volju ni za cim,ne radi mi se,budim se nocu itd....

Ovo mislim da trenutno svi prozivljavaju i bez pomeranja sata....
Uglavnom zbog naglih promena vremena. A sad kada promenimo i kazaljke za vikend,onda ce tek biti veselo.
Ja npr. danas uopste nemam osecaj da je ovoliko sati koliko je zaista....
Ja sam premoren, jer sam morao rano da ustanem, zbog putovanja. A videćemo kako će biti ovih dana.
Sad kad si spomenuo putovanje sutra moram rano u NS....
Da vidis kako je kada se navije sat,a navikli smo na drugo vreme. A ja bas u noci promene sam morao da navijem.
Pomeranje kazaljki,toplotni front,pa sad hladniji uz pubo vetra i nije ni cudo sto smo svi malo ...lose raspolozeni.... ;D ;D ;D
Dobitna kombinacija da se uzasno osecamo ;D
I onda si jos lepo rekao....
I da ne spavamo....ja sve radim kako mi je dr.Anita savetovala,lezim i ustajem u isto vreme ali zbog neceg se probudim izmedu 2-3 i ne mogu bar sat vremena da zaspim i posle se toliko iznerviram sto sam se probudio da na kraju zbog toga ne mogu da zaspim...nadam se da ce dati rezultate.Jedino pozitivno ove godine sto sa gladom nemam toliko problema i nisam toliko umoran.Umoran jesam,ali ne toliko koliko prethodnih godina u ovo vreme.I vikendom sam isto ustajao kako je dr.Anita rekla.U subotu je bilo malo "cupavo",ali u nedelju vec puno lakse.Mi zbog katolickog Uskrsa nismo radili ponedeljkom,ali sam i onda ustao..
Meni ne smeta nesto posebno. Ali gledaj da se ne nerviras, sto ne mozes da se uspavas. Znam ja tako kada nekad ne mogu da spavam,pa se iznerviram,pa tek onda nista nisam uradio.

I sta radis, cekas da se uspavas ili popijes neki lek?
Ne pijem lekove za to nikada. Nego kada se uspavam,uspavam.
Mozda bih i ja tako trebao.Bas cu probati,mada sve mi se cini da onda necu se uspavati... ;D
Inace ja popijem melatonin ne znam koliko to spada medu lekove,po meni to je vise suplement.
Nekada je razlika između lekova i suplemenata više odluka na nivou nekih agencija za lekove. Ima preparata vitamina B kompleksa, koji su mislim slovenaćki, i vode se kao lek, dok se naši vode kao suplement.
Baš tako. Samo što se melatonin kod nas sada više vodi kao suplement.
Obično kada je suplement, onda je taj preparat skuplji. Onda problem bude finansijske prirode. Ali dobro. Sve zavisi kako regulišu.
Umesto da bude obrnuto....nema logike.
Recimo antibiotici su jedni od najjeftinijih lekova. A recimo slani rastvori za ispiranje nosa su skupi.

Zbog cega je tako?
Zato sto hoce da navuku ljude na lekove a ne na prirodne preparate....meni je deda koji je bio orl rekao da ispiram sa slanom vodom grlo svako vece i necu imati upalu grla.On je to i radio.I to ti je prirodnije nego uzimati lek....
Najbolji su narodni lekovi. Mada mislim da mladji pacijenti to retko primenjuju. Kada napisem ispiranje zdrela cajem od zalfije ili kamilice ili rastvorom sode bikarbone, mislim da svi odu i kupe neke pastile i sisaju.

To  jednostavno moras da probas da bi shvatio koliko je efikasnije.
Treba tako uraditi. Samo je problem što neko ne želi ni da proba. Recimo mrzi ga da skuva čaj. Kaže nema vremena, pa uzme i posisa neku pastilu za grlo.
Postali smo mnogo komotni/lenji....
Jesmo. Jer je i tehnologija doprinela tome. Pored pozitivnih strana,ima i negativnih.
Ok sto je tehnologija doprinela tome,ali recimo da odes i da odradis trening to moras ti ne moze tehnologija....bar ne za sad.
Ili da se hranis zdravo pa da skuvas prethodni dan....a ne da kupis pecivo ili fast food.....
Slažem se. Tehnologija ne može svuda da pomogne i neke stvari ne može da uradi za nas, bar ne još uvek. Mada to si me podsetio sada. Postoje sprave koje rade određene pokrete u rehabilitaciji pacijenata. Vežba umesto pacijenata, i to je korisno u tim situacijama. Ali je tu važno mnogo više u rehabilitaciji, da ne ulazimo u detalje.
Koristan je napredak tehnologije u medicini ali ne i u svakodnevnim aktivnostima tipa toliko savremenih telefona, aparata koji rade sve po kući umesto nas ...
Naravno. Sve zavisi o kojoj oblasti pričamo. Sada si me podsetila nešto. Na primer, koliko nas sada zna napamet nečiji broj telefona? Smatram da je bolje imati takvu stalnu stimulaciju mozga, nego da nam to tehnologija završava.
Slažem se. Još češći je primer što ljudi više ne mogu da pomnožen dva broja.
To je tek strašno. Ne znam kakva je situacija kod školske dece.
Ocajna je situacija,ali sta da ocekujemo kada dete ne sme da padne razred?Znaci ne ucis nista i dobijes dvojku....
Da više se vodi računa o tome da se samo prođe nego da se nešto i nauči. Ranije je bilo drugačije.
Nas su ucili da znamo a  danasnju decu da produ....
Pa ans i nisu bas ucili da znamo...vec da ucimo napamet.
Onda nisi imao dobre nastavnike....

Pa nemoguce da bas nisam skroz celo skolovanje. Mislim da je to do sistema. A nas je repetativni.
Izgleda da jeste jer ja nisam,dr.Anita nije,dr. Nikola nije .....
Svaki sistem je takav,ali to opet ne znaci da moras sve da ucis napamet nego da ucis sa logikom.
Znas onu staru latinsku izreku:repetitio est mater studiorum. ;)
Mislim da je to i malo individualno kako će neko da uči.
Ja sam recimo ucio kampanjski vec u nizim razredima osnovne,a napamet sta god sam naucio od pesmica skoro nijednu ne znam i zato ne volim ucenje napamet nego sa razumem.Kad razumem zasto je nesto tako kako jeste onda cu to nauciti sigurno.
Od onog sto smo napamet ucili znam slova i tablicu mnozenja.
Neke funkcije i jesu tu za učenje napamet. Sve u svemu možemo u većini naći logiku i učiti po njoj. Svako ima drugačiji sistem. To kakav ćemo način učenja razviti zavisi i od nas samih, ne samo od škole.
Slazem se.Meni je ucenje sa logikom trajnija nego da ucim napamet.
To je sasvim normalno. Nešto što se nije naučilo sa razumevanjem, ne može da ostane dugo u memoriji, osim nekih specifičnih situacija, kao što je tablica množenja ili neke pesme. Ima različitih stilova učenja i pamćenja.
Meni od napamet ucenja mi je ostalo samo tablica mnozenja,pesme sam sve zaboravio....znam poneke i po koji red,ali ne celu pesmu....
Da,naravno,svako ima svoj stil ucenja,isto kao i kod treninga ne reaguje telo isto kod svakoga. ;)
Možda možeš imena da povezuješ sa nečim kod te osobe pa da ih tako lakše pamtiš. 🤔
Obicno u sebi im dam neki nickname i onda ih pamtim po tome,samo je problem kada hocu da mu kazem ime a ne moogu se setiti imena samo nicknamea..... ;D ;D ;D
A hvala Bogu to mi se desilo puno puta.... ;D ;D ;D
Neka nickname bude sličan imenu ali prethodno pitaj da ime ponove.
Dobra ideja,probacu.Nickname sam uvek dao po prvom utisku,ali probacu da ga povezem sa imenom...
Jesi i nama ovde sa foruma dao neki nadimak? ;D ;D ;D
Sa vama sam imao srece da si ti musko a dr.Anita zensko pa sam dosta brzo naucio imena,a Dusana znam od ranije tako da nisam dao nadimak.
Inace moje ime Miklos je na srpskom Nikola,tako da smo imenjaci,plus si i ORL sto je bio moj deda.
A dr.Anita posto je jedino zensko brzo sam naucio njeno ime pa nije bilo razloga za nadimke.
A Dusana znam 10 i kusur godina sa takmicenja i sa foruma.
Ali recimo pogresio sam u nagadanju jer sam bio ubeden da ce ovo pitanje postaviti dr.Anita a ipak si ti.
U baš interesantno. Nisam znao da je Mikloš u stvari Nikola. Setio sam se da te pitam, da se malo našalimo. A baš sam hteo da vidim kakav bih nadimak dobio ;D Inače ja imam više nadimaka, koje mi je društvo dalo. I to su nadimci izvedeni i iz mog imena i iz prezimena.
Ja kad dam nadimak onda to uglavnom nema veze sa imenom inace bih zapamtio ime nego vise sa prvim utiskom prilikom upoznavanja.
Jeste. Pričao si. Zato me je i interesovalo, zbog prve impresije. Ali ipak nije bilo nadimka ;D
Nije,jer 2 imena su bila u pitanju i to jedno zensko i jedno musko,tako da sam to expresno savladao. ;D
Nisi se namučio ;D
Imao sam srece. ;D
To je zahvaljujući tvom pozitivnom stavu :)
Vidis to je moguce,nisam dosad razmisljao o tome na taj nacin....
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 28743


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #3690 poslato: Jun 23, 2024, 07:17:56 posle podne »

Kako je ovaj pad temperature uticao na vas i ljude u vašoj okolini?
Iskreno, na mene nije nešto posebno uticalo. Izgleda i da mi je prijalo, da čak i bolje spavam, jer nema vrućine. Kod mene se nisu nešto posebno žalili na promenu vremena.
Par dana zahlađenja zaista može i da prija.
Evo i sada je baš krenula kiša kod mene. Nadam se da će biti malo bolje za spavanje.
Ovde i kisa i grmljavina i sevanje i izostanak struje nekih 1,5 vremena.Sada je puno bolji vazduh.I sveziji,nema sparine i nije ni toliko toplo.
Bilo je i grmljavine. Došao sam juče na vreme kući sa stručnog sastanka. Taman pre sevanja i grmljavine ;)
Ti si imao srece,ja sam pokisao vracajuci se sa teniskg terena....
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 28743


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #3689 poslato: Jun 23, 2024, 07:17:14 posle podne »

Sigurno utiče šta god ko mislio samo je pitanje koliko na koga.
Naravno da utice,taj ko misli drugacije gresi.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3733


« Odgovor #3688 poslato: Jun 23, 2024, 05:59:50 posle podne »

Pored ovoga, istovremeno, znojenje vodi do gubitka tečnosti i soli, i, najvažnije, ravnoteža između njih u telu se menja.
Dok znoj isparava, on dramatično povećava toplotu koja se otpušta.
Znojenje u kombinaciji sa sniženim krvnim pritiskom, može dovesti do toplotne iscrpljenosti.

Simptomi su:

vrtoglavica
mučnina
nesvestica
konfuzija
grčevi u mišićima
glavobolje
jako znojenje
umor
Ako krvni pritisak previše padne, rizik od srčanog udara raste.
Juce sam jeo najslaniji cips,doslo mi je da jedem so,jer sam toliko izgubio znojeci se da je organizam trazio.
Dobro je što si prepoznao. Samo si mogao neku zdraviju varijantu izabrati. 😅
Sreca pa sam razvio taj osecaj da mogu uvek da slusam svoe telo.Imao sam 2 varijante,jedna je bila cips a druga da pijem slanu vodu....posto to nikako nisam hteo(naravno da bi mi zivot zavisio od toga onda bih uradio)onda je ostao cips.... :D :D :D
Važno da si našao način koji ti odgovara ;)
I ja sam tako razmisljao.Znam da cips nije najbolji izvor ali posluzilo je cilju.
Nekada može i nezdravo. Šta sada. Ne možemo da budemo opsesivni u pogledu hrane.
Slažem se i sa tim.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3733


« Odgovor #3687 poslato: Jun 23, 2024, 05:58:16 posle podne »

Kako je ovaj pad temperature uticao na vas i ljude u vašoj okolini?
Za mene nije hvala Bogu,mogao sam i da spavam,niti me je ista bolelo vise nego do sad,osim sto sam vise puta pokisao,ali recimo u okolini je bilo onih koje je bolela glava....a tek ce jer za 2-3 dana najavljuju temperature preko 30 stepeni.
Ima dosta ljudi koji se žale na glavobolju.
Glavobolja je verovatno jedan od najčešćih simptoma koji se javljaju kod meteoropata.
Da,i imas takvih koji od toga pate celog zivota,sreca mene je to nedavno "uhvatilo" . ;D
To je taj tvoj pozitivan stav. Sreća u muci. Bravo.
Hvala ti!
Odmalena sam takav,uvek pozitivan i kad je najteze..Nepopravni optimista. ;D
Ti bi mogao o tome da napišeš knjigu i da držiš motivacione govore. Mnogima bi pomogao da usvoje tvoj pogled na život.
Da znas da sam razmisljao o tome,samo bi mi trebao neko sa kim bi to mogao da pricam.
Probaj u vidu podcast-a, neka te obuči neko ko ima iskustva. Kasnije možeš i goste da zoveš. 😁
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3733


« Odgovor #3686 poslato: Jun 23, 2024, 05:57:01 posle podne »

Kada se telo zagreje na 39-40 stepeni C, mozak signalizira mišićima da uspore.
Na 40-41 stepeni nastaje toplotna iscrpljenost, a iznad 41 stepen, telo počinje da se gasi.
Ove visoke temperature utiču na hemijske procese, ćelije unutar tela propadaju i postoji rizik od otkazivanja više organa.

Na tako visokim temperaturama telo ne može čak ni da se znoji, jer dotok krvi u kožu prestaje, zbog čega se oseća hladno i vlažno.
Toplotni udar, koji se može desiti na bilo kojoj temperaturi većoj od 40 stepeni, zahteva stručnu medicinsku pomoć i, ako se ne reaguje odmah, šanse za preživljavanje mogu biti male.
Najvažnije stavke. Nadam se da će koristiti ljudima i da shvate ozbiljnost takvih stanja.
Nadam se . Ljudi se često zbune kada vide da je nekome loše. Kada god to primetite, ma kako vam bezazleno delovalo, pozovite medicinsku pomoć.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3733


« Odgovor #3685 poslato: Jun 23, 2024, 05:55:01 posle podne »

Od danas uvece najavljuju blago zahladenje pa necemo imati 37-38 stepeni "samo" 30 ali to je leti i normalno.Posle ova 3 dana bice nam dobro dosla!!!!
Mislim da hoće i zahlađenje i kiša.
Kod nas se vec naoblacilo i duva vetar.Rekli su prvo kisu za popodne sad kazu da ce stici oko 1 sati nocu,ali u svakom slucaju sad zbog vetra je malo bolje,nije toliko sparno.
Sparina je mnogo veliki problem. Tu se isto ljudi prekomerno znoje.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Stranice: 1 ... 82 83 [84] 85 86 ... 330 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.445 sekundi sa 17 upita.