TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 04:47:41 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 ... 9 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Medicinski mitovi o hipertenziji  (Pročitano 5262 puta)
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3107


« Odgovor #87 poslato: Januar 22, 2023, 05:09:53 posle podne »

Prosečan čovek ne može ni gumu od bicikla da okrene.
A ove nove generacije užas, to uglavnom sve kilavo i njanjavo.Kofu sa vodom ne mogu poneti.
To me podsetilo na to kada je moj sin imao oko 5 godina i ja okretao gumu veliku od 450kg on gumu od kola i posle nekih 10 prevrtanja vec sam disao na skrge,borio se da dodem do vazduha a on kaze ajde tata mozes ti to.I cekao mene da okrenem gumu i cim sam je ja okrenuo i on je okrenuo gumu.
Svaka čast sinu. Ipak ima nade za omladinu kad postoje takva deca.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3107


« Odgovor #86 poslato: Januar 22, 2023, 05:08:55 posle podne »

Zbog hladnoće ćete se prehladite
Bez obzira šta vam je baka rekla, previše vremena na hladnom vazduhu vas neće učiniti bolesnim. Jedno istraživanje je pokazalo da zdravi muškarci koji su proveli nekoliko sati na temperaturama malo iznad nule imaju povećanu zdravu aktivnost imunog sistema u borbi protiv virusa. U stvari, veća je verovatnoća da ćete se razboleti u zatvorenom prostoru, gde se klice lako prenose.
Hladnoća sama po sebi ne dovodi do bolesti. Samo ako su prisutni mikroorganizmi, onda može doći do infekcije. To moraju ljudi da shvate.
Apsolutno. Tu kao uzrok može biti i nedovoljno oblačenje koje stvara pogodnije uslove za pad imuniteta.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3107


« Odgovor #85 poslato: Januar 22, 2023, 05:07:45 posle podne »

Evo još nekoliko medicinskih mitova.
Jaja su loša za vaše srce
 Jedenje jednog ili dva jaja dnevno ne povećava rizik od srčanih bolesti kod zdravih ljudi. Da, žumanca imaju holesterol, ali za većinu nas količina koja se nalazi u bilo kojoj hrani nije tako loša za vas kao mešavina masti iz svega što jedete. Štaviše, jaja imaju hranljive materije, poput omega-3, koje mogu smanjiti rizik od srčanih oboljenja.
Nas su plasili sa jajima vise zbog salmonele pa smo "morali" da jedemo odmah cim je "izaslo" iz koke. ;D
Salmonela jeste jako ozbiljan izazivač infekcije/bolesti ali je prisutna u nedovoljno termički obrađenim namirnicama i nikada ne znamo kada se možemo zatrovati. Ali to nije razlog za strah da se ne jedu jaja.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #84 poslato: Januar 21, 2023, 11:42:19 posle podne »

Zbog hladnoće ćete se prehladite
Bez obzira šta vam je baka rekla, previše vremena na hladnom vazduhu vas neće učiniti bolesnim. Jedno istraživanje je pokazalo da zdravi muškarci koji su proveli nekoliko sati na temperaturama malo iznad nule imaju povećanu zdravu aktivnost imunog sistema u borbi protiv virusa. U stvari, veća je verovatnoća da ćete se razboleti u zatvorenom prostoru, gde se klice lako prenose.
Hladnoća sama po sebi ne dovodi do bolesti. Samo ako su prisutni mikroorganizmi, onda može doći do infekcije. To moraju ljudi da shvate.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5719


« Odgovor #83 poslato: Januar 21, 2023, 11:37:33 posle podne »

Evo još nekoliko medicinskih mitova.
Jaja su loša za vaše srce
 Jedenje jednog ili dva jaja dnevno ne povećava rizik od srčanih bolesti kod zdravih ljudi. Da, žumanca imaju holesterol, ali za većinu nas količina koja se nalazi u bilo kojoj hrani nije tako loša za vas kao mešavina masti iz svega što jedete. Štaviše, jaja imaju hranljive materije, poput omega-3, koje mogu smanjiti rizik od srčanih oboljenja.
To je jedna od najvećih zabluda. Istraživanja pokazuju da masti životinjskog porekla nisu nezdrave. A što se tiče samog holesterola, nama je jedna profesorka biohemije na fakultetu rekla: Unos i izlučivanje holesterola je konstantan. Ako iz nekog razloga nastane poremećaj u metabolizmu, onda će tada doći do povećanja njegovog nivoa.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27157


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #82 poslato: Januar 21, 2023, 08:10:35 posle podne »

Pucketanje u zglobovima izaziva artritis
Zvuk pucketanja bi mogao da nervira ljude oko vas, ali to je otprilike sva šteta koju čini. Možda mislite da se kosti ili zglobovi trljaju i oštećuju dok izazivaju ovaj zvuk, ali to nije tako. To je rezultat mehurića gasa koji se formira između kostiju i „iskače“. Studije pokazuju da to ne izaziva ili igra ulogu u artritisu. Ako osećate redovan ili jak bol kada to radite, posetite svog lekara.
Da,sa time su me roditelji plasili i prestao sam sa pucketanjem prstiju,ali tu tradiciju je nastavio moj sin,koji se nije uplasio kao ja. ;D
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27157


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #81 poslato: Januar 21, 2023, 08:09:15 posle podne »

Zbog hladnoće ćete se prehladite
Bez obzira šta vam je baka rekla, previše vremena na hladnom vazduhu vas neće učiniti bolesnim. Jedno istraživanje je pokazalo da zdravi muškarci koji su proveli nekoliko sati na temperaturama malo iznad nule imaju povećanu zdravu aktivnost imunog sistema u borbi protiv virusa. U stvari, veća je verovatnoća da ćete se razboleti u zatvorenom prostoru, gde se klice lako prenose.
Ovo isto mogu da potvrdim,jer od 2018 godine tokom cele godine vezbam u garazi napolju na hladnom bez grejanja i retko kad sam bio prehladen.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27157


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #80 poslato: Januar 21, 2023, 08:07:56 posle podne »

Evo još nekoliko medicinskih mitova.
Jaja su loša za vaše srce
 Jedenje jednog ili dva jaja dnevno ne povećava rizik od srčanih bolesti kod zdravih ljudi. Da, žumanca imaju holesterol, ali za većinu nas količina koja se nalazi u bilo kojoj hrani nije tako loša za vas kao mešavina masti iz svega što jedete. Štaviše, jaja imaju hranljive materije, poput omega-3, koje mogu smanjiti rizik od srčanih oboljenja.
Nas su plasili sa jajima vise zbog salmonele pa smo "morali" da jedemo odmah cim je "izaslo" iz koke. ;D
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27157


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #79 poslato: Januar 21, 2023, 08:06:21 posle podne »

Prosečan čovek ne može ni gumu od bicikla da okrene.
A ove nove generacije užas, to uglavnom sve kilavo i njanjavo.Kofu sa vodom ne mogu poneti.
To me podsetilo na to kada je moj sin imao oko 5 godina i ja okretao gumu veliku od 450kg on gumu od kola i posle nekih 10 prevrtanja vec sam disao na skrge,borio se da dodem do vazduha a on kaze ajde tata mozes ti to.I cekao mene da okrenem gumu i cim sam je ja okrenuo i on je okrenuo gumu.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27157


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #78 poslato: Januar 21, 2023, 08:04:23 posle podne »

I u tome je velika razlika između "nekad" i "sad". Ranije su ljudi obavljali rane poslove u kući i na polju zbog čega su i bili u mnogo boljoj psihofizičkoj formi i boljeg psihofizičkog zdravlja. Kao što kažu "rad je stvorio čoveka."

Posto sam nekad radio u prosveti kao profesor fizickog vaspitanja imao sam prilike da vidim iz prve ruke koliko su pre  godina mladi osnovna skola od 5-8 razreda bili vidljivo slabiji,pasivniji od nase generacije,a od onda se to samo pogorsalo.Ja vidim to po mom sinu.On vezba.Ima snagu da odradi trener i vezbe koje radi ali recimo ne moze celo vreme da radi,umori se brze nego mi u njegovo vreme.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3107


« Odgovor #77 poslato: Januar 21, 2023, 07:38:40 posle podne »

Pucketanje u zglobovima izaziva artritis
Zvuk pucketanja bi mogao da nervira ljude oko vas, ali to je otprilike sva šteta koju čini. Možda mislite da se kosti ili zglobovi trljaju i oštećuju dok izazivaju ovaj zvuk, ali to nije tako. To je rezultat mehurića gasa koji se formira između kostiju i „iskače“. Studije pokazuju da to ne izaziva ili igra ulogu u artritisu. Ako osećate redovan ili jak bol kada to radite, posetite svog lekara.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3107


« Odgovor #76 poslato: Januar 21, 2023, 07:36:04 posle podne »

Jedite doručak da biste izgubili težinu
Doručak pomaže nekim ljudima da izgube težinu. Može da uspori glad i može sprečiti nasumično jedenje kasnije tokom dana. Ako niste ljubitelj doručka, još uvek možete da smršate. Studija Univerziteta Kornel otkrila je da gomila ljudi koja nije doručkovala, nije se ni prejedala za ručkom i večerom i jela je oko 400 kalorija manje dnevno. Zaključak: preskakanje doručka može pomoći nekim zdravim ljudima da izgube kilograme.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3107


« Odgovor #75 poslato: Januar 21, 2023, 07:33:31 posle podne »

Zbog hladnoće ćete se prehladite
Bez obzira šta vam je baka rekla, previše vremena na hladnom vazduhu vas neće učiniti bolesnim. Jedno istraživanje je pokazalo da zdravi muškarci koji su proveli nekoliko sati na temperaturama malo iznad nule imaju povećanu zdravu aktivnost imunog sistema u borbi protiv virusa. U stvari, veća je verovatnoća da ćete se razboleti u zatvorenom prostoru, gde se klice lako prenose.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3107


« Odgovor #74 poslato: Januar 21, 2023, 07:31:37 posle podne »

Evo još nekoliko medicinskih mitova.
Jaja su loša za vaše srce
 Jedenje jednog ili dva jaja dnevno ne povećava rizik od srčanih bolesti kod zdravih ljudi. Da, žumanca imaju holesterol, ali za većinu nas količina koja se nalazi u bilo kojoj hrani nije tako loša za vas kao mešavina masti iz svega što jedete. Štaviše, jaja imaju hranljive materije, poput omega-3, koje mogu smanjiti rizik od srčanih oboljenja.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3107


« Odgovor #73 poslato: Januar 20, 2023, 07:06:46 posle podne »

Potrebno je shvatiti značaj rada na razvoj i zdravlje organizma. Motorne aktivnosti ne služe samo za razvoj mišića, već i za razvoj mozga i imuniteta.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 ... 9 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.086 sekundi sa 18 upita.