TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 20, 2024, 07:45:21 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 9 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Medicinski mitovi o hipertenziji  (Pročitano 5393 puta)
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3181


« Odgovor #72 poslato: Januar 20, 2023, 07:05:50 posle podne »

I u tome je velika razlika između "nekad" i "sad". Ranije su ljudi obavljali rane poslove u kući i na polju zbog čega su i bili u mnogo boljoj psihofizičkoj formi i boljeg psihofizičkog zdravlja. Kao što kažu "rad je stvorio čoveka."
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12779


Never give up!

« Odgovor #71 poslato: Januar 20, 2023, 10:39:26 pre podne »

Prosečan čovek ne može ni gumu od bicikla da okrene.
A ove nove generacije užas, to uglavnom sve kilavo i njanjavo.Kofu sa vodom ne mogu poneti.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27302


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #70 poslato: Januar 20, 2023, 09:01:43 pre podne »

Nadamo se. Sada postoji mnogo treninga za kućne uslove na YouTube-u recimo, gde je potrebno minimalno rekvizita. Ako se osoba malo informiše može naći idealni trening za sebe.
Tacno tako.Isto tako kada smo imali koronu pa nismo mogli izlaziti a nismo imali kucnu teretanu ja sam isto postavljao video kako se sa plasticnim flasama,cegerom,stolicom i nekoliko stvari koji svi imamo kuci mozemo vezbati.Naravno to nije trajno resenje,niti je za takmicarske svrhe,ali kao prelazni rok je bio dobar.
Upravo, flaše od 2l sa vodom, stolica, ko ima dvorište i neki alat može i to koristiti, traktorske gume se sad koriste i u Crossfitu.
Pa dobro ja moju traktorsku gumu nisam naveo iz razloga sto ona ima 450kg.Ja je mogu prevrtati ali mislim da prosecan covek to ne bi mogao.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3181


« Odgovor #69 poslato: Januar 18, 2023, 07:29:47 posle podne »

Nadamo se. Sada postoji mnogo treninga za kućne uslove na YouTube-u recimo, gde je potrebno minimalno rekvizita. Ako se osoba malo informiše može naći idealni trening za sebe.
Tacno tako.Isto tako kada smo imali koronu pa nismo mogli izlaziti a nismo imali kucnu teretanu ja sam isto postavljao video kako se sa plasticnim flasama,cegerom,stolicom i nekoliko stvari koji svi imamo kuci mozemo vezbati.Naravno to nije trajno resenje,niti je za takmicarske svrhe,ali kao prelazni rok je bio dobar.
Upravo, flaše od 2l sa vodom, stolica, ko ima dvorište i neki alat može i to koristiti, traktorske gume se sad koriste i u Crossfitu.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27302


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #68 poslato: Januar 18, 2023, 02:31:47 posle podne »

Nadamo se. Sada postoji mnogo treninga za kućne uslove na YouTube-u recimo, gde je potrebno minimalno rekvizita. Ako se osoba malo informiše može naći idealni trening za sebe.
Tacno tako.Isto tako kada smo imali koronu pa nismo mogli izlaziti a nismo imali kucnu teretanu ja sam isto postavljao video kako se sa plasticnim flasama,cegerom,stolicom i nekoliko stvari koji svi imamo kuci mozemo vezbati.Naravno to nije trajno resenje,niti je za takmicarske svrhe,ali kao prelazni rok je bio dobar.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27302


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #67 poslato: Januar 18, 2023, 02:29:43 posle podne »

Nema na čemu. Trening snage je mnogo više od čistog nabacivanja mišićne mase. ☝️
Ja znam,znas i ti ali veruj mi mnogi ne znaju.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3181


« Odgovor #66 poslato: Januar 17, 2023, 09:16:25 posle podne »

Nadamo se. Sada postoji mnogo treninga za kućne uslove na YouTube-u recimo, gde je potrebno minimalno rekvizita. Ako se osoba malo informiše može naći idealni trening za sebe.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5862


« Odgovor #65 poslato: Januar 16, 2023, 10:33:45 posle podne »

Intenzitet vežbanja , kao i kontinuitet u treniranju su veoma bitni ali opet mnogo je bitnije imati bilo kakvu aktivnost od nemanja iste.
To je najvažnije i sve prethodno navedene rezultate istraživanja koje si navela. Nadam se da će ovo uticati na mnoge osobe da počnu da se bave nekom aktivnošću.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3181


« Odgovor #64 poslato: Januar 16, 2023, 07:04:02 posle podne »

Trening otpora i dizanje tegova su dobri za vaše srce. Verovatno su vam celog života govorili da su kardio treninzi najbolji. Ali trening snage je takođe dobar za vaše srce - čak iako ne radite aerobne vežbe (u svakom slučaju bi trebalo!).

Studija objavljena u časopisu Medicine & Science in Sports & Ekercise pokazala je da su čak i umereni trening otpora ili dizanje tegova povezani sa smanjenim rizikom od srčanog udara, moždanog udara i smrti.
Koliko je treninga bilo potrebno da bi se postigao zaštitni efekat? Vežbanje u trajanju od jednog, dva ili tri sata nedeljno je povezano sa približno 40- 70 % smanjenim rizikom od ukupnih kardiovaskularnih bolesti.
Koliko sam se puta oko ovog svadao kada su mi ljudi to rekli!Posto mi u strongmanu imamo i prevrtanje gume,trcanje sa raznim predmetima,nosenje stvari iz tacke A u tacku B uvek sam rekao da tu ima dosta disciplina koje su definitivno dobro za srce i nasu kondiciju.Strongman nisu samo staticke discipline.Ima i toga,ali to nije sve.Zato se i zove najjaci covek jer u vise stvari moras biti dobar ne samo u snazi.nego u explozivnosti,izdrzaju,kondiciji itd.To je kombinacija svega.
Hvala ti puno!!!!!
Nema na čemu. Trening snage je mnogo više od čistog nabacivanja mišićne mase. ☝️
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27302


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #63 poslato: Januar 16, 2023, 01:55:47 posle podne »

Kada je u pitanju vaš oblik tela, nije sve u tome koliko ste debeli ili mršavi, već šta čini vaše telo. Ljudi sa povoljnim odnosom mišićne i masne mase obično imaju manji rizik od srčanih oboljenja.

I gde je easpoređeno salo je takođe važno. Osobe koje imaju veću masnu masu oko srednjeg dela tela imaju 10 do 20% veći rizik od srčanog udara od osoba koje su bile teže, ali čija je težina bila ravnomernije raspoređena.
I oko ovoga sam vodio puno polemike,dzabe sam hteo da ubedim ljude da sama povecana masa ne znaci sigurnu smrt...
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27302


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #62 poslato: Januar 16, 2023, 01:51:27 posle podne »

Trening otpora i dizanje tegova su dobri za vaše srce. Verovatno su vam celog života govorili da su kardio treninzi najbolji. Ali trening snage je takođe dobar za vaše srce - čak iako ne radite aerobne vežbe (u svakom slučaju bi trebalo!).

Studija objavljena u časopisu Medicine & Science in Sports & Ekercise pokazala je da su čak i umereni trening otpora ili dizanje tegova povezani sa smanjenim rizikom od srčanog udara, moždanog udara i smrti.
Koliko je treninga bilo potrebno da bi se postigao zaštitni efekat? Vežbanje u trajanju od jednog, dva ili tri sata nedeljno je povezano sa približno 40- 70 % smanjenim rizikom od ukupnih kardiovaskularnih bolesti.
Koliko sam se puta oko ovog svadao kada su mi ljudi to rekli!Posto mi u strongmanu imamo i prevrtanje gume,trcanje sa raznim predmetima,nosenje stvari iz tacke A u tacku B uvek sam rekao da tu ima dosta disciplina koje su definitivno dobro za srce i nasu kondiciju.Strongman nisu samo staticke discipline.Ima i toga,ali to nije sve.Zato se i zove najjaci covek jer u vise stvari moras biti dobar ne samo u snazi.nego u explozivnosti,izdrzaju,kondiciji itd.To je kombinacija svega.
Hvala ti puno!!!!!
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27302


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #61 poslato: Januar 16, 2023, 01:46:19 posle podne »

To što ste zajedno naveli kako ste radili nakon operacija je pravi primer kako treba da se bude motivisan. Svaka čast. Treba oboje da poslužite kao primeri drugima, da uvide kako je važna fizička aktivnost i u takvim situacijama.
Hvala lepo.Mada veruj mi bilo je trenutaka gde sam teze nalazio motivaciju,ali se nisam predavao.Imao sam cilj pred sobom i to sam zeleo postici!Verujem da je i dr.Anita isto tako osecala.
Naravno, uvek postoje oscilacije ali vrlo bitna stavka je da - Osećaj da si nešto dobro uradio za sebe, pa i kroz muku, je mnogo bolji od osećaja da se ceo dan preleži.
To svakako,to ne bih mogao ni da moram!I posle saobracajke sam gledao da sto se sto vise krecem.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3181


« Odgovor #60 poslato: Januar 14, 2023, 07:50:07 posle podne »

Intenzitet vežbanja , kao i kontinuitet u treniranju su veoma bitni ali opet mnogo je bitnije imati bilo kakvu aktivnost od nemanja iste.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3181


« Odgovor #59 poslato: Januar 14, 2023, 07:47:32 posle podne »

Vežbanje je važno čak i nakon što ste imali srčani udar. Za one koji su preživeli srčani udar, vežbanje može izgledati nemoguće ili zastrašujuće. Možete se brinuti da ćete napregnuti svoje srce dok se oporavljate. Ali studije pokazuju da je vežba dobra za srce koje se oporavlja. Čak i skromna aktivnost ima zaštitni efekat.

U jednom istraživanju je zabeleženo da su rizici su bili 71 procenat manji za ponavljanje infarkta miokarda kod onih osoba koje su nakon srčanog udara imale stalnu aktivnost u odnosu na one koji nisu bili aktivni.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3181


« Odgovor #58 poslato: Januar 14, 2023, 07:43:33 posle podne »

Kada je u pitanju vaš oblik tela, nije sve u tome koliko ste debeli ili mršavi, već šta čini vaše telo. Ljudi sa povoljnim odnosom mišićne i masne mase obično imaju manji rizik od srčanih oboljenja.

I gde je easpoređeno salo je takođe važno. Osobe koje imaju veću masnu masu oko srednjeg dela tela imaju 10 do 20% veći rizik od srčanog udara od osoba koje su bile teže, ali čija je težina bila ravnomernije raspoređena.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 9 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.068 sekundi sa 18 upita.