TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395185 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 07:45:35 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 4 5 [6] 7 8 9 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Medicinski mitovi o hipertenziji  (Pročitano 5456 puta)
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3203


« Odgovor #57 poslato: Januar 14, 2023, 07:41:18 posle podne »

Vaša težina, oblik i odnos mišićne mase prema masnoj masi i indeks telesne mase su važni. Gojaznost je generalno povezana sa rizikom od kardiovaskularnih bolesti. Ako ste gojazni, gubitak samo 10 % telesne mase može značajno smanjiti mnoge faktore rizika od srčanih oboljenja, uključujući: glukozu natašte, trigliceride, ukupni holesterol i LDL holesterol, pokazalo je jedno istraživanje. Čak i skroman gubitak težine od manje od 5% vaše telesne težine može smanjiti nivo holesterola i triglicerida.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3203


« Odgovor #56 poslato: Januar 14, 2023, 07:39:13 posle podne »

Normalna dnevna aktivnost smanjuje rizik od srčanog udara. Ne morate da trčite maraton (ili čak oko bloka) da biste smanjili rizik od srčanih bolesti. Laka fizička aktivnost, uključujući aktivnosti kao što su baštovanstvo, sporo hodanje, pranje i kupovina, bila je povezana sa 42 posto smanjenim rizikom od srčanog udara ili koronarne smrti i 22 posto smanjenim rizikom od incidenata svih kardiovaskularnih bolesti.
Poenta je da ukoliko možete sami da obavlja te kućne poslove bez upotrebe svih vrsta mašina, aktiviranje se i odraditi sami, ujedno ćete uraditi nešto dobro za zdravlje.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3203


« Odgovor #55 poslato: Januar 14, 2023, 07:36:41 posle podne »

Trening otpora i dizanje tegova su dobri za vaše srce. Verovatno su vam celog života govorili da su kardio treninzi najbolji. Ali trening snage je takođe dobar za vaše srce - čak iako ne radite aerobne vežbe (u svakom slučaju bi trebalo!).

Studija objavljena u časopisu Medicine & Science in Sports & Ekercise pokazala je da su čak i umereni trening otpora ili dizanje tegova povezani sa smanjenim rizikom od srčanog udara, moždanog udara i smrti.
Koliko je treninga bilo potrebno da bi se postigao zaštitni efekat? Vežbanje u trajanju od jednog, dva ili tri sata nedeljno je povezano sa približno 40- 70 % smanjenim rizikom od ukupnih kardiovaskularnih bolesti.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3203


« Odgovor #54 poslato: Januar 14, 2023, 07:33:55 posle podne »

Kada smo već počeli sa mitovima, a dotakli smo se i teme vežbanja i zdravlja srca, navešću još par zabluda i istina oko treninga i njegovog efekta na srce.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5899


« Odgovor #53 poslato: Januar 14, 2023, 06:03:39 posle podne »

To što ste zajedno naveli kako ste radili nakon operacija je pravi primer kako treba da se bude motivisan. Svaka čast. Treba oboje da poslužite kao primeri drugima, da uvide kako je važna fizička aktivnost i u takvim situacijama.
Hvala lepo.Mada veruj mi bilo je trenutaka gde sam teze nalazio motivaciju,ali se nisam predavao.Imao sam cilj pred sobom i to sam zeleo postici!Verujem da je i dr.Anita isto tako osecala.
Naravno, uvek postoje oscilacije ali vrlo bitna stavka je da - Osećaj da si nešto dobro uradio za sebe, pa i kroz muku, je mnogo bolji od osećaja da se ceo dan preleži.
Svaka aktivnost je bolja od ležanja. Tu nema dileme.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5899


« Odgovor #52 poslato: Januar 14, 2023, 06:02:48 posle podne »

To što ste zajedno naveli kako ste radili nakon operacija je pravi primer kako treba da se bude motivisan. Svaka čast. Treba oboje da poslužite kao primeri drugima, da uvide kako je važna fizička aktivnost i u takvim situacijama.
Hvala lepo.Mada veruj mi bilo je trenutaka gde sam teze nalazio motivaciju,ali se nisam predavao.Imao sam cilj pred sobom i to sam zeleo postici!Verujem da je i dr.Anita isto tako osecala.
Svi smo mi obični ljudi i nekada jednostavno nismo dovoljno motivisani. Ali naravno da treba da imamo cilj i da istrajemo u tome.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3203


« Odgovor #51 poslato: Januar 12, 2023, 02:19:14 posle podne »

To što ste zajedno naveli kako ste radili nakon operacija je pravi primer kako treba da se bude motivisan. Svaka čast. Treba oboje da poslužite kao primeri drugima, da uvide kako je važna fizička aktivnost i u takvim situacijama.
Hvala lepo.Mada veruj mi bilo je trenutaka gde sam teze nalazio motivaciju,ali se nisam predavao.Imao sam cilj pred sobom i to sam zeleo postici!Verujem da je i dr.Anita isto tako osecala.
Naravno, uvek postoje oscilacije ali vrlo bitna stavka je da - Osećaj da si nešto dobro uradio za sebe, pa i kroz muku, je mnogo bolji od osećaja da se ceo dan preleži.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 27374


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #50 poslato: Januar 12, 2023, 09:20:46 pre podne »

To što ste zajedno naveli kako ste radili nakon operacija je pravi primer kako treba da se bude motivisan. Svaka čast. Treba oboje da poslužite kao primeri drugima, da uvide kako je važna fizička aktivnost i u takvim situacijama.
Hvala lepo.Mada veruj mi bilo je trenutaka gde sam teze nalazio motivaciju,ali se nisam predavao.Imao sam cilj pred sobom i to sam zeleo postici!Verujem da je i dr.Anita isto tako osecala.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 27374


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #49 poslato: Januar 12, 2023, 09:19:00 pre podne »

To je pravi primer kako fizička aktivnost pomaže oporavku i zdravlju. Sigurno si onda i sve ostale poslove lakše obavljao. Nije tu samo faktor vreme, već i to što navikneš telo i mišiće da rade, tako se i bol bolje podnosi.
Da,puno bolje sam podnosio bol,ali kad su mi rekli da ce biti tako da budem iskren nisam verovao ali stvarno je bilo tako.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3203


« Odgovor #48 poslato: Januar 11, 2023, 11:11:29 posle podne »

Postoje brojne preporuke kako naći motivaciju za vežbanjem ili neku aktivnost. Energija koja pokreće čoveka je delimično urođena ali se može i steći, bitno je da treniranje postane navika .
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5899


« Odgovor #47 poslato: Januar 11, 2023, 09:38:11 posle podne »

To što ste zajedno naveli kako ste radili nakon operacija je pravi primer kako treba da se bude motivisan. Svaka čast. Treba oboje da poslužite kao primeri drugima, da uvide kako je važna fizička aktivnost i u takvim situacijama.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3203


« Odgovor #46 poslato: Januar 10, 2023, 01:19:21 posle podne »

To je pravi primer kako fizička aktivnost pomaže oporavku i zdravlju. Sigurno si onda i sve ostale poslove lakše obavljao. Nije tu samo faktor vreme, već i to što navikneš telo i mišiće da rade, tako se i bol bolje podnosi.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 27374


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #45 poslato: Januar 10, 2023, 09:43:44 pre podne »

Moje iskustvo je da sam ja posle jedne operacije iako prva 3 dana nisam mogla da ustanem iz kreveta krenula sa šetnjom od 500 metara pa sam postepeno produžavala do 5km i posle tri nedelje sam počela da dzogiram. Nekad se čovek može i sme pokrenuti bez obzira na bolove.
Isto tako,kada sam poceo setnju posle te operacije koju sam spomenuo nisam mogao do coska da izadem a to je nekih 20m od moje kuce,ustvari do coska sam mogao,problem je bio vratiti se i posle nekih mesec-dva stigao sam do toga da sam setao po sat-sat i po dnevno.U kilometrima ne bih znao reci,samo znam da sam to vreme setao bez prestanka.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3203


« Odgovor #44 poslato: Januar 09, 2023, 08:13:41 posle podne »

Naveo bih primer da i osobe koje su doživele i infarkt miokarda započinju rehabilitaciju još u krevetu i to samo neki dan posle infarkta, u zavisnosti od opšteg stanja pacijenta. To je samo još jedan dokaz koliko je značajna fizička aktivnost čak i posle teških stanja kao što su srčani, ali i moždani udar.
Da, to je čuvena sekundarna prevencija, tj najbolji način da se što pre vrati puno zdravlje i prevencija da se događaj ne ponovi.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5899


« Odgovor #43 poslato: Januar 08, 2023, 10:01:57 posle podne »

Naveo bih primer da i osobe koje su doživele i infarkt miokarda započinju rehabilitaciju još u krevetu i to samo neki dan posle infarkta, u zavisnosti od opšteg stanja pacijenta. To je samo još jedan dokaz koliko je značajna fizička aktivnost čak i posle teških stanja kao što su srčani, ali i moždani udar.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 4 5 [6] 7 8 9 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.114 sekundi sa 18 upita.