TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396017 Teme od strane 25010 Članovi Poslednji član: lamni

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jun 06, 2024, 11:32:43 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 30 31 [32] 33 34 ... 48 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Tipovi telesne građe  (Pročitano 22408 puta)
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3356


« Odgovor #246 poslato: Mart 09, 2023, 06:45:50 posle podne »

Slika na ironično-humoristički način zaista odlično prikazuje današnjicu.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3356


« Odgovor #245 poslato: Mart 09, 2023, 06:45:11 posle podne »

Drugo je kad se neko bavi profesionalnim bodibildingom pa treninzi traju dugo. 😁
Zaista treba shvatiti za preterano divljenje i forsiranje svog tela neće biti produktivni, bar ne kod većine.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12801


Never give up!

« Odgovor #244 poslato: Mart 09, 2023, 05:58:12 posle podne »

Ovo oko arheološkog nalazišta deluje na prvi pogled smešno ali ima istine i biće sve gore.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27692


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #243 poslato: Mart 09, 2023, 03:09:27 posle podne »

Neke stvari su jednostavno trend. A trenutno velike usne i zadnjice. Zato [o teretanama gledamo zene koje rade samo vezbe za gluteus.
Koliko energije samo ti ljudi troše pokušavajući da postignu nešto što možda nije objektivno, a ni dobro.
Da li primećujete po teretana da se ljudi iscrpljuju do nerealnih granica pokušavajući nešto da postignu, a samo idu ka kontraproduktivnom treniranju i negativnim rezultatima?

Mozes li nam ovo na konkretnom primeru objasniti?
Nemam konkretan primer koji bih iznela.

Ok, sada razumem na sta si mislila. Apsolutno se ne slazems a time. Trening treba da traje od 1-1.5h .




A ja se sa ovim ne slazem jer jedan powerlifter ili strongman koji ide na maximum tezine ne moze da stane u 1-1,5 sati treninga.Treba mu minimum 10 serija zagrevanja do radne serije pa radne serije pa onda silaz plus odmori traju izmedu serija koji su blizu maximumu i po 4-5 minuta pa ti vidi.
Ja bih vise rekao da zavisno od cilja ili sporta trening bi trebao da traje 1-1,5 sati.
Meni sad traje 1,5 sati a pre je trajao i po 3 sata.Jos u strongmanu kada se skupimo nas 4-5...pola dana. ;)
« Poslednja izmena: Mart 09, 2023, 03:17:18 posle podne od strane Miki Mihajlovic » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16842


« Odgovor #242 poslato: Mart 09, 2023, 02:59:03 posle podne »

Neke stvari su jednostavno trend. A trenutno velike usne i zadnjice. Zato [o teretanama gledamo zene koje rade samo vezbe za gluteus.
Koliko energije samo ti ljudi troše pokušavajući da postignu nešto što možda nije objektivno, a ni dobro.
Da li primećujete po teretana da se ljudi iscrpljuju do nerealnih granica pokušavajući nešto da postignu, a samo idu ka kontraproduktivnom treniranju i negativnim rezultatima?

Mozes li nam ovo na konkretnom primeru objasniti?
Nemam konkretan primer koji bih iznela.

Ok, sada razumem na sta si mislila. Apsolutno se ne slazems a time. Trening treba da traje od 1-1.5h .

Mislila sam na to da treningom po svaku cenu pokušavaju da promene izgled. Npr. neko ko prirodno ima malo veći procenat masti u telu i zaokrugljeniji je da pokušava da izgleda kao atleta i onda trenira po 3-4 sati, drži iscrpljujuće dijete, onda krene kontraefekat, počinje da slabi, otkazuju mišići, kreće malaksalos, možda čak i padne u nesvest...
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27692


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #241 poslato: Mart 09, 2023, 12:39:52 posle podne »

Kolega je hteo reći da je nezadovoljstvo sasvim ok ako neko ima telesni problem. Ali ako ima prvenstveno psihički problem onda nikako.
Česte su situacije sa psihičkim problemima. Gledam povremeno emisije o estetskoj hirurgiji. Apsolutna psihopatologija- majka hoće da liči na ćerku i već je bila na nekoliko intervencija, a hoće na još operacija. Znači ne može da se prepozna ko je stariji od njih dve. Situacija da neki hoće da liče na neke lutke, kao što je Barbika ili hoće da liče na neku poznatu ličnost. Nebrojeno suludih situacija. I naravno, one standardne da se grudi i usne uvećavaju do ludila. Intervencije imaju na desetine puta. I što je najvažnije- nikada nisu zadovoljni, uvek hoće još operacija.
Sve što nema psihopatologija je sasvim ok da se rešava. Ukoliko je u pitanju otklanjanje nedostatka koje bi kod svake osobe izazvalo nezadovoljstvo naravno da je opravdano, ovako zaista estetska intervencija neće rešiti psihološki problem.
Upravo tako. Po meni, nije etički da se osoba, koja ima psihički problem, podvrgava estetskoj operaciji. To nikako neće rešiti njeno nezadovoljstvo izgledom. Neki se stalno podvrgavaju estetskim intervencijama i nikada nisu zadovoljni.

Upravo tako.
Ali moram napomenuti da i odredjeni hirurzi odbijaju naprosto neke intervencije, sto je odlicno.
Tako je. Gledam povremeno onu emisiju na E kanalu, gde dvojica hirurga Nasif i Dabrou odbiju mnoge pacijente. Uopšte nemaju dilemu da odbiju neke slučajeve, za koje su sigurni da estetska operacija ništa dobro neće doneti konkretnom pacijentu.

Naravno, na kraju krajeva, njihove ime stoji iza toga!
Jeste. Samo što će neko uzeti novac i neće mnogo razmišljati o mogućim posledicama po svoj ugled.
Ja bih to zakonski kaznjavao nekako.
Ja koliko vidim, to se ne kažnjava. Pa eno u Americi koliko zarađuju plastični hirurzi. A kada pogledamo pacijente, pa ono su većina psihijatrijski slučajevi.
A ovo ce buduci arheolozi naci kada budu iskopavali danasnje ljude...

Tapatalkkal küldve az én M2003J15SC eszközömről

Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6154


« Odgovor #240 poslato: Mart 08, 2023, 09:55:18 posle podne »

Kolega je hteo reći da je nezadovoljstvo sasvim ok ako neko ima telesni problem. Ali ako ima prvenstveno psihički problem onda nikako. 🙂
Česte su situacije sa psihičkim problemima. Gledam povremeno emisije o estetskoj hirurgiji. Apsolutna psihopatologija- majka hoće da liči na ćerku i već je bila na nekoliko intervencija, a hoće na još operacija. Znači ne može da se prepozna ko je stariji od njih dve. Situacija da neki hoće da liče na neke lutke, kao što je Barbika ili hoće da liče na neku poznatu ličnost. Nebrojeno suludih situacija. I naravno, one standardne da se grudi i usne uvećavaju do ludila. Intervencije imaju na desetine puta. I što je najvažnije- nikada nisu zadovoljni, uvek hoće još operacija.
Sve što nema psihopatologija je sasvim ok da se rešava. Ukoliko je u pitanju otklanjanje nedostatka koje bi kod svake osobe izazvalo nezadovoljstvo naravno da je opravdano, ovako zaista estetska intervencija neće rešiti psihološki problem.
Upravo tako. Po meni, nije etički da se osoba, koja ima psihički problem, podvrgava estetskoj operaciji. To nikako neće rešiti njeno nezadovoljstvo izgledom. Neki se stalno podvrgavaju estetskim intervencijama i nikada nisu zadovoljni.

Upravo tako.
Ali moram napomenuti da i odredjeni hirurzi odbijaju naprosto neke intervencije, sto je odlicno.
Tako je. Gledam povremeno onu emisiju na E kanalu, gde dvojica hirurga Nasif i Dabrou odbiju mnoge pacijente. Uopšte nemaju dilemu da odbiju neke slučajeve, za koje su sigurni da estetska operacija ništa dobro neće doneti konkretnom pacijentu.

Naravno, na kraju krajeva, njihove ime stoji iza toga!
Jeste. Samo što će neko uzeti novac i neće mnogo razmišljati o mogućim posledicama po svoj ugled.
Ja bih to zakonski kaznjavao nekako.
Ja koliko vidim, to se ne kažnjava. Pa eno u Americi koliko zarađuju plastični hirurzi. A kada pogledamo pacijente, pa ono su većina psihijatrijski slučajevi.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6154


« Odgovor #239 poslato: Mart 08, 2023, 09:53:25 posle podne »

Drago mi je što ste se svi složili oko toga da neprirodan izgled, tj izveštačen izgled zaista nije lep. Mnoge devojke se podležu intervencijama kako bi se svidele momcima, žele da liče na modele i Barbie jer misle da je to drugima lepše.

Da, nazalost je napravljen model "lepote".
U današnje vreme postoji šablon za lepotu i to je to. Svi treba da se uklope sa tim šablonom. Pa to je nemoguće, a i to je totalno bolesno da tako bude. Mora se biti individua za sebe- i u fizičkom i u mentalnom smilsu.

Naravno, a psotojanje sablona pogotovo kod adolescentkinja izaziva nesigurnost.....
U tom periodu su svi najranjiviji. I osobe muškog i ženskog pola. Pošto sada svi koriste društvene mreže, a i druge medije, sve se širi kao epidemija.
Zato kazem da sirimo stalno samo pozitivu.Pa ako uspemo barem jednog coveka da spasemo mi smo vec bogati.
Naravno. Verujem da uspevamo da dopremo do određenih osoba.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27692


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #238 poslato: Mart 08, 2023, 02:34:45 posle podne »

Kolega je hteo reći da je nezadovoljstvo sasvim ok ako neko ima telesni problem. Ali ako ima prvenstveno psihički problem onda nikako. 🙂
Česte su situacije sa psihičkim problemima. Gledam povremeno emisije o estetskoj hirurgiji. Apsolutna psihopatologija- majka hoće da liči na ćerku i već je bila na nekoliko intervencija, a hoće na još operacija. Znači ne može da se prepozna ko je stariji od njih dve. Situacija da neki hoće da liče na neke lutke, kao što je Barbika ili hoće da liče na neku poznatu ličnost. Nebrojeno suludih situacija. I naravno, one standardne da se grudi i usne uvećavaju do ludila. Intervencije imaju na desetine puta. I što je najvažnije- nikada nisu zadovoljni, uvek hoće još operacija.
Sve što nema psihopatologija je sasvim ok da se rešava. Ukoliko je u pitanju otklanjanje nedostatka koje bi kod svake osobe izazvalo nezadovoljstvo naravno da je opravdano, ovako zaista estetska intervencija neće rešiti psihološki problem.
Upravo tako. Po meni, nije etički da se osoba, koja ima psihički problem, podvrgava estetskoj operaciji. To nikako neće rešiti njeno nezadovoljstvo izgledom. Neki se stalno podvrgavaju estetskim intervencijama i nikada nisu zadovoljni.

Upravo tako.
Ali moram napomenuti da i odredjeni hirurzi odbijaju naprosto neke intervencije, sto je odlicno.
Tako je. Gledam povremeno onu emisiju na E kanalu, gde dvojica hirurga Nasif i Dabrou odbiju mnoge pacijente. Uopšte nemaju dilemu da odbiju neke slučajeve, za koje su sigurni da estetska operacija ništa dobro neće doneti konkretnom pacijentu.

Naravno, na kraju krajeva, njihove ime stoji iza toga!
Jeste. Samo što će neko uzeti novac i neće mnogo razmišljati o mogućim posledicama po svoj ugled.
Ja bih to zakonski kaznjavao nekako.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27692


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #237 poslato: Mart 08, 2023, 02:34:17 posle podne »

Drago mi je što ste se svi složili oko toga da neprirodan izgled, tj izveštačen izgled zaista nije lep. Mnoge devojke se podležu intervencijama kako bi se svidele momcima, žele da liče na modele i Barbie jer misle da je to drugima lepše.

Da, nazalost je napravljen model "lepote".
U današnje vreme postoji šablon za lepotu i to je to. Svi treba da se uklope sa tim šablonom. Pa to je nemoguće, a i to je totalno bolesno da tako bude. Mora se biti individua za sebe- i u fizičkom i u mentalnom smilsu.

Naravno, a psotojanje sablona pogotovo kod adolescentkinja izaziva nesigurnost.....
U tom periodu su svi najranjiviji. I osobe muškog i ženskog pola. Pošto sada svi koriste društvene mreže, a i druge medije, sve se širi kao epidemija.
Zato kazem da sirimo stalno samo pozitivu.Pa ako uspemo barem jednog coveka da spasemo mi smo vec bogati.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27692


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #236 poslato: Mart 08, 2023, 02:33:22 posle podne »

Drago mi je što ste se svi složili oko toga da neprirodan izgled, tj izveštačen izgled zaista nije lep. Mnoge devojke se podležu intervencijama kako bi se svidele momcima, žele da liče na modele i Barbie jer misle da je to drugima lepše.

Da, nazalost je napravljen model "lepote".
Da,ali kome to odgovara?Jer koga god pitam za taj model nikome se ne svida....I sto je problem ako nismo takvi?Meni se bas to svida kada neko ne spada u "kalup' iskace od ostalih.
Ima i toga da mnogi govore da im se ne sviđa, a zapravo da teže tome.
Neće da priznaju sebi, a ni drugima šta zapravo žele.
Svejedno samo seci.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27692


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #235 poslato: Mart 08, 2023, 02:32:25 posle podne »

Neke stvari su jednostavno trend. A trenutno velike usne i zadnjice. Zato [o teretanama gledamo zene koje rade samo vezbe za gluteus.
Koliko energije samo ti ljudi troše pokušavajući da postignu nešto što možda nije objektivno, a ni dobro.
Da li primećujete po teretana da se ljudi iscrpljuju do nerealnih granica pokušavajući nešto da postignu, a samo idu ka kontraproduktivnom treniranju i negativnim rezultatima?

Mozes li nam ovo na konkretnom primeru objasniti?
Znam da nisi meni rekao ali probacu ja da objasnim na sta sam ja mislio kad sam procitao dr Anitin odgovor:ima jedan decko u nasoj teretani koji vec 20 godina trenira i cilj mu je nabaciti masu.Super izgleda,svaki misic,svaki detalj se vidi na njemu,ali za 20 godina nije nabacio ni gram.Sve je probao kako on kaze od kreatina,do proteina,sa ishranom i dzabe.Ima tako brz metabolizam da mu nikako ne mozemo usporiti.I takvi ljudi umesto da uvide da to nije za njih oni ce i dalje vezbati i truditi se da nabace masu.Ili recimo ja da sam nastavio sa bodi bilding karijerom iako sam imao problema sa sirinom butina.Cim sam to shvatio,a snagu u tim nogama imam i dan danas i presao na sportove snage nisam forsirao dalje bodi bilding.
Ukratko kad forsiras nesto a nema smisla.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27692


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #234 poslato: Mart 08, 2023, 02:22:21 posle podne »

Drago mi je što ste se svi složili oko toga da neprirodan izgled, tj izveštačen izgled zaista nije lep. Mnoge devojke se podležu intervencijama kako bi se svidele momcima, žele da liče na modele i Barbie jer misle da je to drugima lepše.

Da, nazalost je napravljen model "lepote".
Da,ali kome to odgovara?Jer koga god pitam za taj model nikome se ne svida....I sto je problem ako nismo takvi?Meni se bas to svida kada neko ne spada u "kalup' iskace od ostalih.

 Ne svidja se ljudima oko tebe....
To je njihov problem. ;D
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6154


« Odgovor #233 poslato: Mart 07, 2023, 09:25:08 posle podne »

Podsetili ste me jedne emisije. Sećam se da sam gledam sa društvom još tokom studentskih dana. Negde u inostranstvu je psiholog otišao na uvećanje penisa. Ako on kao psiholog nije svestran nekih stvari, kako če drugima da deli savete.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6154


« Odgovor #232 poslato: Mart 07, 2023, 09:17:55 posle podne »

Kolega je hteo reći da je nezadovoljstvo sasvim ok ako neko ima telesni problem. Ali ako ima prvenstveno psihički problem onda nikako. 🙂
Česte su situacije sa psihičkim problemima. Gledam povremeno emisije o estetskoj hirurgiji. Apsolutna psihopatologija- majka hoće da liči na ćerku i već je bila na nekoliko intervencija, a hoće na još operacija. Znači ne može da se prepozna ko je stariji od njih dve. Situacija da neki hoće da liče na neke lutke, kao što je Barbika ili hoće da liče na neku poznatu ličnost. Nebrojeno suludih situacija. I naravno, one standardne da se grudi i usne uvećavaju do ludila. Intervencije imaju na desetine puta. I što je najvažnije- nikada nisu zadovoljni, uvek hoće još operacija.
Sve što nema psihopatologija je sasvim ok da se rešava. Ukoliko je u pitanju otklanjanje nedostatka koje bi kod svake osobe izazvalo nezadovoljstvo naravno da je opravdano, ovako zaista estetska intervencija neće rešiti psihološki problem.
Upravo tako. Po meni, nije etički da se osoba, koja ima psihički problem, podvrgava estetskoj operaciji. To nikako neće rešiti njeno nezadovoljstvo izgledom. Neki se stalno podvrgavaju estetskim intervencijama i nikada nisu zadovoljni.

Upravo tako.
Ali moram napomenuti da i odredjeni hirurzi odbijaju naprosto neke intervencije, sto je odlicno.
Tako je. Gledam povremeno onu emisiju na E kanalu, gde dvojica hirurga Nasif i Dabrou odbiju mnoge pacijente. Uopšte nemaju dilemu da odbiju neke slučajeve, za koje su sigurni da estetska operacija ništa dobro neće doneti konkretnom pacijentu.

Naravno, na kraju krajeva, njihove ime stoji iza toga!
Jeste. Samo što će neko uzeti novac i neće mnogo razmišljati o mogućim posledicama po svoj ugled.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 30 31 [32] 33 34 ... 48 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.055 sekundi sa 14 upita.