TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394997 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 18, 2024, 05:19:47 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Da li je treba izbegavati whey protein koji sadrži i kreatin monohidrat?  (Pročitano 2357 puta)
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12779


Never give up!

« Odgovor #10 poslato: Jun 12, 2023, 09:09:50 pre podne »

Onda je zaista osvežavajuće .
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 27300


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #9 poslato: Jun 10, 2023, 03:50:25 posle podne »

Leti jos ubacim i koji led pa bude milina. ;)
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12779


Never give up!

« Odgovor #8 poslato: Jun 07, 2023, 04:54:08 posle podne »

Pijem ja i za vreme treninga jer i meni tako prija.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 27300


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #7 poslato: Jun 07, 2023, 02:53:50 posle podne »

Nema na čemu tu smo da pomognemo.
Ja na primer i dan danas stavim mericu kreatina u whey ukoliko je trening baš bio naporan.Isto i bcaa i glutamin.
Ja kreatin,bcaa i glutamin vec par godina pijem posebno i to tokom treninga.Primetio sam da mi  tako puno bolje deluje a protein popijem odmah po zavrsetku treninga.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12779


Never give up!

« Odgovor #6 poslato: Jun 06, 2023, 07:34:41 posle podne »

Nema na čemu tu smo da pomognemo.
Ja na primer i dan danas stavim mericu kreatina u whey ukoliko je trening baš bio naporan.Isto i bcaa i glutamin.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 27300


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #5 poslato: Jun 06, 2023, 08:41:44 pre podne »

Hvala obojici na odgovorima.

Prvenstveno sam postavio pitanje jer sam naleteo na pojam "protein spiking" t.j. da određeni proizvođači u whey protein dodaju kreatin, taurin ili ne druge amino kiseline ne bi li veštački povećali kvantitet proteina u njihovom proizvodu, a pod izgovorim da to radi za dobrobit svojih korisnika. To naravno ne znači da je kreatin sam po sebi loš, već da mu tu prosto nije mesto i da treba tražiti čist whey protein.

Sad, pošto o ovome nema puno članaka na internetu interesovalo me je mišljenje ljudi.koji su malo duže u ovoj priči od mene i samim tim imaju više znanja/iskustva.
Nema na cemu.
Ja dok nije bilo ovakvih proteina sam  mesao protein sa kreatinom da bi imalo bolji efekat. ;)
A to da li ti treba cist whey protein ili sa kreatinom to zavisi i od tvojih ciljeva.Recimo ako si pro bodi bilder i ako si u zadnjoj nedelji priprema za takmicenje onda ne bi trebao da pijes kreatin jer on veze vodu a tebi je cilj da se na bini pojavis sto suvlji,ali svima onima koji nisu pro bodi bilderi i ako nisi u zadnjoj nedelji priprema onda je korisno piti whey sa kreatinom.
Sačuvana
nostalgia_traveler
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #4 poslato: Jun 06, 2023, 12:18:17 pre podne »

Hvala obojici na odgovorima.

Prvenstveno sam postavio pitanje jer sam naleteo na pojam "protein spiking" t.j. da određeni proizvođači u whey protein dodaju kreatin, taurin ili ne druge amino kiseline ne bi li veštački povećali kvantitet proteina u njihovom proizvodu, a pod izgovorim da to radi za dobrobit svojih korisnika. To naravno ne znači da je kreatin sam po sebi loš, već da mu tu prosto nije mesto i da treba tražiti čist whey protein.

Sad, pošto o ovome nema puno članaka na internetu interesovalo me je mišljenje ljudi.koji su malo duže u ovoj priči od mene i samim tim imaju više znanja/iskustva.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 27300


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #3 poslato: Jun 05, 2023, 07:40:38 pre podne »

Pozdrav,

Pošto se trudim da unesem dovoljno proteina svaki dan, a samo ishranom to nije uvek lak zadatak (osim ako pored proteina nećete da unesete i gomilu masti i u.hidrata), whey protein kao dodatak ishrani se javlja kao logično rešenje.

Sad, isprobao sam par proizvođača i jedan mi najviše odgovara što se ukusa tiče, ali primetio sam u sastavu da takođe sadrži i kreatin monohidrat (1500mg na 30g) i pošto znam da se kreatin obično uzima zasebno, moje pitaje je sledeće:

Da li je treba izbegavati whey protein koji sadrži i kreatin monohidrat i zašto?

Takođe, pošto do sad nisam uzimao suplemente interesuje me i

Da li neko imao bilo kakvih negativnih sporednih efekata nakon što je počeo da ih koristi?

Znam da je to u suštini surutka prerađena na takav način da ostane samo protein, a ne neka nezdrava "hemija" od koje ti samo porastu mišići, ali vidim da tu ima i gomila zaslađivača, pojačivača ukusa i slično, pa kao početnik imam i te nedoumice. Ipak je ovo velika industrija gde se obrće dosta novca pa me ne bi čudilo da se u nekim proizvodima nađe i nešto što tu ne bi trebalo da bude.

Hvala u napred!
Pozdrav,
misljenja sam da ne bi trebao izbegavati whey protein,to ti je najbolji izbor proteina.A to sto sadrzi kreatin monohidrat to je samo plus,nikako minus.
Nikakav negativan efekat tokom koriscenja istih nisam nikada imao,stavise samo pozitivinih.
Slazem se sa Zolijem,da najbolji whey trenutno ima Scitec ali to su toliko minimalne razlike da su skoro i neprimetne,mozda za nas profesionalce ili koji se vec vise od 20 godina bavimo ovim sportom ili 32 kao ja,tako da slobodno mozes uzimati whey protein koji sadrzi kreatin monohidrat.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12779


Never give up!

« Odgovor #2 poslato: Jun 04, 2023, 09:20:12 posle podne »

Pozdrav, ne može biti loš već naprotiv dobar.
Što se tiče hoće li neko imati problema od wheya ili ne zavisi i od kvaliteta proteina.
Po meni Scitec i to serija professional je jedna od najbolji za one koji imaju problem oko uzimanja proteina.
Sačuvana
nostalgia_traveler
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #1 poslato: Jun 02, 2023, 10:10:49 posle podne »

Pozdrav,

Pošto se trudim da unesem dovoljno proteina svaki dan, a samo ishranom to nije uvek lak zadatak (osim ako pored proteina nećete da unesete i gomilu masti i u.hidrata), whey protein kao dodatak ishrani se javlja kao logično rešenje.

Sad, isprobao sam par proizvođača i jedan mi najviše odgovara što se ukusa tiče, ali primetio sam u sastavu da takođe sadrži i kreatin monohidrat (1500mg na 30g) i pošto znam da se kreatin obično uzima zasebno, moje pitaje je sledeće:

Da li je treba izbegavati whey protein koji sadrži i kreatin monohidrat i zašto?

Takođe, pošto do sad nisam uzimao suplemente interesuje me i

Da li neko imao bilo kakvih negativnih sporednih efekata nakon što je počeo da ih koristi?

Znam da je to u suštini surutka prerađena na takav način da ostane samo protein, a ne neka nezdrava "hemija" od koje ti samo porastu mišići, ali vidim da tu ima i gomila zaslađivača, pojačivača ukusa i slično, pa kao početnik imam i te nedoumice. Ipak je ovo velika industrija gde se obrće dosta novca pa me ne bi čudilo da se u nekim proizvodima nađe i nešto što tu ne bi trebalo da bude.

Hvala u napred!
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.078 sekundi sa 19 upita.