TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395144 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 09:36:58 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ishrana po krvnim grupama  (Pročitano 1775 puta)
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5897


« Odgovor #34 poslato: Jun 06, 2023, 02:52:23 posle podne »

Naišla sam na podatak da je u jednom istraživanju ishrana za grupu A dovela  do poboljšanja bioloških markera kod svih ispitanika i od svih dala najbolje rezultate. Međutim na osnovu toga ništa sa sigurnošću se ne može zaključiti.
Za druge krvne grupe ne znam,nisam gledao,ali znam da za mene posto mi je krvna grupa A+ nikako ne odgovara.Verujem i to da je dala najbolje rezultate,ali sto se mesa tice ja osim curetine nista ne bih mogao jesti.....a da i ribe.
Ista smo krvna grupa :) Ja kada sam u knjizi video da na jednom mestu piše da može neka hrana, a na drugom ne, onda sam video da je neozbiljan koncept.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5897


« Odgovor #33 poslato: Jun 06, 2023, 02:49:17 posle podne »

Koncept dijete po krvnoj grupi zagovara tezu prema kojoj se ishrana po krvnim grupama koristi radi izbegavanja rizika od bolesti karakterističnih za odgovarajuću krvnu grupu.
Po tome tu ne spada nešto što nam se dopada nego nešto što nam donosi najmanji rizik za bolesti, čak ni ne znači da to najbolje utiče na naš fizički izgled.
To onda u mnogome menja stvari,tako mi ima smisla.
Upravo tako, u tom slučaju, kada se odnosi na imunologiju ima smisla.
Ok,ali se onda postavlja pitanje da zbog poboljsanja imunog sistema da jedem recimo jagnje koje ne mogu progutati?
Jer imuni sistem mogu poboljsati i na drugi nacin.
Zbog toga je i diskutabilna pretpostavka o ishrani po krvnim grupama. Računam da to što baš ne može da se jede ni ne treba ali uvek ima namirnica koje su preporučljive, a možemo ih podneti. Isto tako i one koje nam nisu preporučljive, a možemo bez njih vredi da ih izbacimo.
Sa ovim se slazem,ali zato bi trebalo malo veci izbor mesa a ne samo one 3 vrste sto je dato mojoj krvnoj grupi. :D
Hoćeš izbor da proširiš na divljač ;)
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27351


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #32 poslato: Jun 06, 2023, 08:34:57 pre podne »

Navela bih isto da ova ishrana, iako je smišljena da prevenira bolesti, ne može da leči bolesti. Naime nije razmatrano da pojedinac možda može već da ima neku hronično bolest zbog koje već može da bude na specijalnoj ishrani. Naime, ako neko ima dijabet on se pridržava ishrane za dijabetes, a onda je teško kombinovati to sa ishranom po krvnim grupama.
Dobro da si to navela jer mnogi misle da se to podrazumeva da leci i hronicne bolesti.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27351


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #31 poslato: Jun 06, 2023, 08:34:11 pre podne »

Takođe, s obzirom na to da su dijete veoma restriktivne velika je verovatnoća da će osoba izgubiti na težini, što opet ne možemo povezati sa krvnim grupama.
Gubitak tezine mi ne predstavlja problem,svakako zelim da smanjim tezinu malo,recimo sa 125kg na nekih 118kg,za koji smatram da mi odgovara.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27351


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #30 poslato: Jun 06, 2023, 08:33:09 pre podne »

Naišla sam na podatak da je u jednom istraživanju ishrana za grupu A dovela  do poboljšanja bioloških markera kod svih ispitanika i od svih dala najbolje rezultate. Međutim na osnovu toga ništa sa sigurnošću se ne može zaključiti.
Za druge krvne grupe ne znam,nisam gledao,ali znam da za mene posto mi je krvna grupa A+ nikako ne odgovara.Verujem i to da je dala najbolje rezultate,ali sto se mesa tice ja osim curetine nista ne bih mogao jesti.....a da i ribe.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 3200


« Odgovor #29 poslato: Jun 05, 2023, 03:22:15 posle podne »

U prilog ovoj tvrdnji ide to da hrana koju jedete hemijski reaguje sa vašom krvnom grupom. Ako se pridržavate dijete dizajnirane za vašu krvnu grupu, vaše telo će variti hranu efikasnije. Izgubićete težinu, imati više energije i pomoći ćete u sprečavanju bolesti.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 3200


« Odgovor #28 poslato: Jun 05, 2023, 03:20:46 posle podne »

Navela bih isto da ova ishrana, iako je smišljena da prevenira bolesti, ne može da leči bolesti. Naime nije razmatrano da pojedinac možda može već da ima neku hronično bolest zbog koje već može da bude na specijalnoj ishrani. Naime, ako neko ima dijabet on se pridržava ishrane za dijabetes, a onda je teško kombinovati to sa ishranom po krvnim grupama.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 3200


« Odgovor #27 poslato: Jun 05, 2023, 03:16:45 posle podne »

Takođe, s obzirom na to da su dijete veoma restriktivne velika je verovatnoća da će osoba izgubiti na težini, što opet ne možemo povezati sa krvnim grupama.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 3200


« Odgovor #26 poslato: Jun 05, 2023, 03:15:53 posle podne »

Naišla sam na podatak da je u jednom istraživanju ishrana za grupu A dovela  do poboljšanja bioloških markera kod svih ispitanika i od svih dala najbolje rezultate. Međutim na osnovu toga ništa sa sigurnošću se ne može zaključiti.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27351


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #25 poslato: Jun 05, 2023, 07:43:24 pre podne »

Celokupan koncept je dosta diskutabilan. Jeste da se govorilo o određenim imunološkim podudaranjima, ali ipak je puno toga diskutabilno. Ako neko smtra da bi mu taj način ishrane odgovarao, neka ga primenjuje. Onda neka proceni efekat.
Ko hoce i misli da je dobro moze da proba.Meni licno nije bilo dobro.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27351


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #24 poslato: Jun 05, 2023, 07:42:01 pre podne »

Koncept dijete po krvnoj grupi zagovara tezu prema kojoj se ishrana po krvnim grupama koristi radi izbegavanja rizika od bolesti karakterističnih za odgovarajuću krvnu grupu.
Po tome tu ne spada nešto što nam se dopada nego nešto što nam donosi najmanji rizik za bolesti, čak ni ne znači da to najbolje utiče na naš fizički izgled.
To onda u mnogome menja stvari,tako mi ima smisla.
Upravo tako, u tom slučaju, kada se odnosi na imunologiju ima smisla.
Ok,ali se onda postavlja pitanje da zbog poboljsanja imunog sistema da jedem recimo jagnje koje ne mogu progutati?
Jer imuni sistem mogu poboljsati i na drugi nacin.
Zbog toga je i diskutabilna pretpostavka o ishrani po krvnim grupama. Računam da to što baš ne može da se jede ni ne treba ali uvek ima namirnica koje su preporučljive, a možemo ih podneti. Isto tako i one koje nam nisu preporučljive, a možemo bez njih vredi da ih izbacimo.
Sa ovim se slazem,ali zato bi trebalo malo veci izbor mesa a ne samo one 3 vrste sto je dato mojoj krvnoj grupi. :D
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 3200


« Odgovor #23 poslato: Jun 03, 2023, 08:27:01 posle podne »

Celokupan koncept je dosta diskutabilan. Jeste da se govorilo o određenim imunološkim podudaranjima, ali ipak je puno toga diskutabilno. Ako neko smtra da bi mu taj način ishrane odgovarao, neka ga primenjuje. Onda neka proceni efekat.
Slažem se, s obzirom na to da nije naučno u potpunosti potkrepljeno, a mnogima ne odgovara zaista treba da bude lični izbor da li neko želi da je primenjuje ili ne.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5897


« Odgovor #22 poslato: Jun 03, 2023, 06:15:53 posle podne »

Celokupan koncept je dosta diskutabilan. Jeste da se govorilo o određenim imunološkim podudaranjima, ali ipak je puno toga diskutabilno. Ako neko smtra da bi mu taj način ishrane odgovarao, neka ga primenjuje. Onda neka proceni efekat.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Na mreži Na mreži

Poruke: 3200


« Odgovor #21 poslato: Jun 02, 2023, 03:54:49 posle podne »

Koncept dijete po krvnoj grupi zagovara tezu prema kojoj se ishrana po krvnim grupama koristi radi izbegavanja rizika od bolesti karakterističnih za odgovarajuću krvnu grupu.
Po tome tu ne spada nešto što nam se dopada nego nešto što nam donosi najmanji rizik za bolesti, čak ni ne znači da to najbolje utiče na naš fizički izgled.
To onda u mnogome menja stvari,tako mi ima smisla.
Upravo tako, u tom slučaju, kada se odnosi na imunologiju ima smisla.
Ok,ali se onda postavlja pitanje da zbog poboljsanja imunog sistema da jedem recimo jagnje koje ne mogu progutati?
Jer imuni sistem mogu poboljsati i na drugi nacin.
Zbog toga je i diskutabilna pretpostavka o ishrani po krvnim grupama. Računam da to što baš ne može da se jede ni ne treba ali uvek ima namirnica koje su preporučljive, a možemo ih podneti. Isto tako i one koje nam nisu preporučljive, a možemo bez njih vredi da ih izbacimo.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27351


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #20 poslato: Jun 02, 2023, 09:08:43 pre podne »

Ja sam pre cuo o tome. Pre neki dan slusao jednog stucnjaka i sve sto je ispricao o mojoj krvnoj grupi mi se ne poklapa :D
U kom pogledu i šta se ne uklapa?

Taj strucnjak je objasnjavao anatomske karakteristike kao i ponasanje ljudi odredjenih krvnih grupa.
I u mom slucaju se nista ne poklapa. _:D
Vidiš, imam utisak da je on tu ipak stavio naglasak na spoljašnjost i u tom slučaju mi ne "pije vodu".
E sad ako se osvrnemo na prvobitan koncept o izbegavanju bolesti onda da. Jer je imunitet povezan sa određenim proteinima, kao i krvna grupa, na osnovu toga se može pretpostaviti kojim bolestima je osoba sklona. Ukoliko npr u organizmu imamo više ili manje makronutrijenta onda ishranom ih možemo balansirati.
E sad to ne mogu da povežemo sa izgledom i ponašanjem jer tu utiče više faktora.
Takođe ne znači da neko je sklon da jede i da mu organizam traži da unosi to što bi trebalo...

Naravno.
Izneo je podatka od cega doredjena grupa oboljeva pa shodno time i koja hrana nije dobra, ali sve ostalo mi je nepokriveno podacima...
Meni je naveo da mogu jesti curetinu,jagnje i ovcu....a ja ova zadnja dva bas i ne volim.Najvise jedem piletinu,svinjsko meso,govedinu,ribu itd...a ova dva bas retko....
Baš zato sam i spomenula da nema nikakve veze sa afinitetima po ukusu.
Da,to sam shvatio odmah,ali opet.....ja bih to jedino mogao jesti da mi bas zivot zavisi od toga ili detetov zivot....
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.068 sekundi sa 17 upita.