TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395158 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 12:43:21 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 6 7 [8] 9 10 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Suplementi za zdravlje jetre  (Pročitano 1448 puta)
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3200


« Odgovor #34 poslato: Mart 14, 2024, 09:40:16 posle podne »

Da napomenem nesto sto ljudi obicno rade. To je da se recimo vikednom opijaju,a onda posle kao primenjuju detoksikaciju organizma.
To je najveca glupost!!!!
Prvo unistis jetru da bi cele nedelje lecio da bi za vikend opet urnisao jetru i tako u krug....
A i to sto smatraju da se detoksikuju nema sanse. Jetra mora samo da obavlja svoje funkcije. A mi joj nasim nacinom ishrane pomazemo ili odmazemo. Zavisi na koji nacin zivimo.
I ne samo ishranom nego i suplementacijom.Treba znati kada sta i kako uzimati i koliko. ;)
Baš tako, zato se svakodnevno trudimo da ih informišemo što stručnije umemo.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3200


« Odgovor #33 poslato: Mart 14, 2024, 09:39:33 posle podne »

Da napomenem nesto sto ljudi obicno rade. To je da se recimo vikednom opijaju,a onda posle kao primenjuju detoksikaciju organizma.
To je najveca glupost!!!!
Prvo unistis jetru da bi cele nedelje lecio da bi za vikend opet urnisao jetru i tako u krug....
Čak je ni ne leče, to ne možemo zvati lečenje, već zavaravanje da može da se oporavi.
Slazem se maximalno,ali oni koji to rade oni umisljaju da oni postizu tu neku potrebnu ravnotezu....to je najzalosnije...
Apsolutno. Nema tu nikakve ravnoteže.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3200


« Odgovor #32 poslato: Mart 14, 2024, 09:39:01 posle podne »

Zato svakome savetujemo da se vodi sto zdraviji zivot i da se svakodnevno primenjuju zdrave navike. Naravno, svako od nas pojede ili popije nesto sto nije bas zdravo,ali te situacije ne treba da budu svakog dana.
Nekada naravno da ćemo priuštiti sebi "manje zdrav" obrok ili dan... Ali to je ponekad ne svakodnevno.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3200


« Odgovor #31 poslato: Mart 14, 2024, 09:38:11 posle podne »

Da napomenem nesto sto ljudi obicno rade. To je da se recimo vikednom opijaju,a onda posle kao primenjuju detoksikaciju organizma.
To je najveca glupost!!!!
Prvo unistis jetru da bi cele nedelje lecio da bi za vikend opet urnisao jetru i tako u krug....
A i to sto smatraju da se detoksikuju nema sanse. Jetra mora samo da obavlja svoje funkcije. A mi joj nasim nacinom ishrane pomazemo ili odmazemo. Zavisi na koji nacin zivimo.
Mislim da i dalje većina odmaže iako se trudimo da promovišemo zdravu ishranu.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5899


« Odgovor #30 poslato: Mart 14, 2024, 12:30:37 posle podne »

Da napomenem nesto sto ljudi obicno rade. To je da se recimo vikednom opijaju,a onda posle kao primenjuju detoksikaciju organizma.
To je najveca glupost!!!!
Prvo unistis jetru da bi cele nedelje lecio da bi za vikend opet urnisao jetru i tako u krug....
A i to sto smatraju da se detoksikuju nema sanse. Jetra mora samo da obavlja svoje funkcije. A mi joj nasim nacinom ishrane pomazemo ili odmazemo. Zavisi na koji nacin zivimo.
I ne samo ishranom nego i suplementacijom.Treba znati kada sta i kako uzimati i koliko. ;)
Tako je. Tacno se zna. Samo pametno i tako se radi na jednom zdravom stilu zivota.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27351


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #29 poslato: Mart 14, 2024, 11:39:04 pre podne »

Da napomenem nesto sto ljudi obicno rade. To je da se recimo vikednom opijaju,a onda posle kao primenjuju detoksikaciju organizma.
To je najveca glupost!!!!
Prvo unistis jetru da bi cele nedelje lecio da bi za vikend opet urnisao jetru i tako u krug....
A i to sto smatraju da se detoksikuju nema sanse. Jetra mora samo da obavlja svoje funkcije. A mi joj nasim nacinom ishrane pomazemo ili odmazemo. Zavisi na koji nacin zivimo.
I ne samo ishranom nego i suplementacijom.Treba znati kada sta i kako uzimati i koliko. ;)
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27351


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #28 poslato: Mart 14, 2024, 11:38:11 pre podne »

Da napomenem nesto sto ljudi obicno rade. To je da se recimo vikednom opijaju,a onda posle kao primenjuju detoksikaciju organizma.
To je najveca glupost!!!!
Prvo unistis jetru da bi cele nedelje lecio da bi za vikend opet urnisao jetru i tako u krug....
Čak je ni ne leče, to ne možemo zvati lečenje, već zavaravanje da može da se oporavi.
Slazem se maximalno,ali oni koji to rade oni umisljaju da oni postizu tu neku potrebnu ravnotezu....to je najzalosnije...
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5899


« Odgovor #27 poslato: Mart 14, 2024, 10:49:22 pre podne »

Zato svakome savetujemo da se vodi sto zdraviji zivot i da se svakodnevno primenjuju zdrave navike. Naravno, svako od nas pojede ili popije nesto sto nije bas zdravo,ali te situacije ne treba da budu svakog dana.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5899


« Odgovor #26 poslato: Mart 14, 2024, 10:47:04 pre podne »

Da napomenem nesto sto ljudi obicno rade. To je da se recimo vikednom opijaju,a onda posle kao primenjuju detoksikaciju organizma.
To je najveca glupost!!!!
Prvo unistis jetru da bi cele nedelje lecio da bi za vikend opet urnisao jetru i tako u krug....
A i to sto smatraju da se detoksikuju nema sanse. Jetra mora samo da obavlja svoje funkcije. A mi joj nasim nacinom ishrane pomazemo ili odmazemo. Zavisi na koji nacin zivimo.
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3200


« Odgovor #25 poslato: Mart 13, 2024, 03:44:57 posle podne »

Da napomenem nesto sto ljudi obicno rade. To je da se recimo vikednom opijaju,a onda posle kao primenjuju detoksikaciju organizma.
To je najveca glupost!!!!
Prvo unistis jetru da bi cele nedelje lecio da bi za vikend opet urnisao jetru i tako u krug....
Čak je ni ne leče, to ne možemo zvati lečenje, već zavaravanje da može da se oporavi.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27351


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #24 poslato: Mart 13, 2024, 01:23:11 posle podne »

Znaci takav pristup je stetan za nas organizam. Ne moze da se nekim danima unistavaju celije,a onda cemo kao da se deotksikujemo i tako stalno. U jednom trenutku ce se isrpeti potencijali organizma i nastati odredjena bolest.
Suplement nije lek, niti čarobni napitak. Od služi za održavanje zdravlja i pomoć u oporavku, a ne kao lek. Takođe, ukoliko neko svakodnevno narušava zdravlje svojom navikama suplementi i lekovi neće efikasno raditi svoj posao.
Onda ni carobni stapic ne pomaze!
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27351


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #23 poslato: Mart 13, 2024, 01:22:07 posle podne »

Mlečni čičak
Mlečni čičak, posebno njegovo aktivno jedinjenje zvano silimarin, jedan je od najpoznatijih dodataka za zdravlje jetre. Ima antioksidativna i antiinflamatorna svojstva, što može podržati funkciju jetre.

U stvari, mlečni čičak se ponekad koristi kao komplementarni tretman za stanja jetre kao što su ciroza i hepatitis. Prema jednom pregledu osam studija, silimarin (izveden iz mlečnog čička) je efikasno poboljšao nivoe enzima jetre kod ljudi sa nealkoholnom masnom bolešću jetre.
Meni je od silimarina skocio pritisak i to tako da nisam ni bio svestan.Koristio sam tu supstancu i nakon 4-5 dana mi je skocio pritisak i to dosta visoko i vrtelo mi se u glavi,nisam mogao da idem.Posto nisam mislio da je to od silimarina nastavio sam jos dan-dva sa njegovim uzimanjem cak ni tablete za smanjenje krvnog pritiska nisu pomogle,nego kad sam seo i razmislio sta je ono sto je novo u mojoj ishrani i od cega to moze biti sam skontao da je to mozda od toga.I kako sam izbacio iz upotrebe nakon par dana mi se sve vratilo u normalu.
Vrlo je bitno samostalno odrediti da li vam neki suplement odgovara ili ne i da li možda baš Kid vas se ispoljavq neželjeni efekat. A svaka supstanca, koliko god da je zdrava, ima neželjenih efekata.
Zato sam i naveo kao primer kako sam ja prosao,a ni na kraj pameti mi nije bilo da to moze od toga da bude.Poviseni krvni pritisak od silimarina....To da mi neko prica ne bih poverovao,ali posto se meni desilo onda verujem. ;D
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27351


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #22 poslato: Mart 13, 2024, 01:20:18 posle podne »

Da napomenem nesto sto ljudi obicno rade. To je da se recimo vikednom opijaju,a onda posle kao primenjuju detoksikaciju organizma.
To je najveca glupost!!!!
Prvo unistis jetru da bi cele nedelje lecio da bi za vikend opet urnisao jetru i tako u krug....
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3200


« Odgovor #21 poslato: Mart 12, 2024, 01:18:28 posle podne »

Znaci takav pristup je stetan za nas organizam. Ne moze da se nekim danima unistavaju celije,a onda cemo kao da se deotksikujemo i tako stalno. U jednom trenutku ce se isrpeti potencijali organizma i nastati odredjena bolest.
Suplement nije lek, niti čarobni napitak. Od služi za održavanje zdravlja i pomoć u oporavku, a ne kao lek. Takođe, ukoliko neko svakodnevno narušava zdravlje svojom navikama suplementi i lekovi neće efikasno raditi svoj posao.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3200


« Odgovor #20 poslato: Mart 12, 2024, 01:16:50 posle podne »

Takođe, teoretski, silimarin može uticati na promenu koncentracije svih lekova, jer direktno utiče na jetrene ćelije, koje su zadužene za metabolisanje lekova.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Stranice: 1 ... 6 7 [8] 9 10 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.079 sekundi sa 17 upita.