TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396989 Teme od strane 25031 Članovi Poslednji član: SylviaHarr

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 14, 2024, 11:02:26 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Povreda donjeg dela leđa  (Pročitano 1218 puta)
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 28793


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #19 poslato: Avgust 15, 2024, 09:45:20 pre podne »

Sigurno neces moci kao dosad,ali nema tu problema.Videces kako ces moci i vezbaces tako.Idemo korak po korak.Nemoj unapred da se nerviras.
Kao sto je i kolega rekao to sto si uplasen to je normalno.
Naši sportisti ti i iz ličnog iskustva daju savete i maksimalnu podršku tako da samo polako i strpljivo kroz sve ovo. Nije ništa strašno i proći će.
Trudimo se svi naravno da covek moze sto pre da se oporavi bez negativnih posledica. ;)
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3762


« Odgovor #18 poslato: Avgust 15, 2024, 09:03:31 pre podne »

Sigurno neces moci kao dosad,ali nema tu problema.Videces kako ces moci i vezbaces tako.Idemo korak po korak.Nemoj unapred da se nerviras.
Kao sto je i kolega rekao to sto si uplasen to je normalno.
Naši sportisti ti i iz ličnog iskustva daju savete i maksimalnu podršku tako da samo polako i strpljivo kroz sve ovo. Nije ništa strašno i proći će.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3762


« Odgovor #17 poslato: Avgust 15, 2024, 09:01:50 pre podne »

Još jednom hvala na odgovorima i željama za oporavkom.

Bio sam kod lekara danas, ispričao kako je došlo do povrede, nakon čega me je poslao da napravim rendgenski snimak donjeg dela leđa. Pošto je pogledao snimak rekao je da su kosti u redu i dao mi sledeću dijagnozu:

https://i.postimg.cc/K4S36rqJ/diagnosis.png

Sad, žurio je na operaciju pa nisam stigao da ga ispitam sve što me je zanimalo, već mi je samo rekao da mirujem, izbegavam sedenje i dugo stajanje koliko god mogu i da dođem na kontrolu za dve nedelje.

Još mi je rekao da imam i "fabričku grešku" t.j skoliozu, ali da se za to "žalim proizvođaču". Uradio sam malopre Adamov Test i rekao bih da je definitivno to slučaj (primetio sam i pre da sam malo asimetričan ali mislio sam da je neki dizbalans mišića u pitanju);

https://i.postimg.cc/yNtRhHmM/scoliosis.png

Naravno, mirovaću do kontrole i kupio sam sve prepisane lekove ali nisam siguran koji čemu služi (osim ovog gela za opuštanje mišića).

Međutim, i dalje sam prilično zabrinut. Ne zato što se plašim da može da dođe do nekih težih komplikacija već me, kako povreda tako i otkriće da imam skoliozu, dovode do toga da strepim kako neću moći da treniram na način kao i do sad.

Moj trening je malo neuobičajen. Već duži niz godina kombinujem bodyweight trening (stojanje/hodanje na rukama, vežbe na gimnastičkim karikama, statika...), akrobatiku/fleksibilnost (premeti, salto, špage, most/walkover...), pliometrijske vežbe i džoging i sad me je sve ovo bacilo u razmišljanje da li uopšte smem sve ovo da radim uzimajući u obzir očigledne probleme sa leđima. U preteklih 6-7god koliko treniram ovako, osim par istegnuća kada se ne zagrejem i pripremim zglobove kako treba, nisam imao bilo kakvih problema, pa sa nadam da ću moći da nastavim jer mi trening (a i njegovi rezultati) stvarno predstavlja veliko zadovoljstvo.

Inače, imam 27god, visok sam 189cm, težak 78kg, rekao bih da se hranim zdravo (jaja, belo meso, ovsene, nemasni mlečni proizvodi, konzervirana riba i mnogo svežeg voća i povrća), a od suplemenata uzimam whey, kreatin, peptide kolagena, magnezijum, vitamin C i vitamin D.
Ne sumnjam daće ti fizijatar dati smernice kako možeš da napraviš sa treninzima pa samo polako. Navike nekad zarad zdravlja treba da se koriguju.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6876


« Odgovor #16 poslato: Avgust 14, 2024, 09:34:00 posle podne »

Još jednom hvala na odgovorima i željama za oporavkom.

Bio sam kod lekara danas, ispričao kako je došlo do povrede, nakon čega me je poslao da napravim rendgenski snimak donjeg dela leđa. Pošto je pogledao snimak rekao je da su kosti u redu i dao mi sledeću dijagnozu:

https://i.postimg.cc/K4S36rqJ/diagnosis.png

Sad, žurio je na operaciju pa nisam stigao da ga ispitam sve što me je zanimalo, već mi je samo rekao da mirujem, izbegavam sedenje i dugo stajanje koliko god mogu i da dođem na kontrolu za dve nedelje.

Još mi je rekao da imam i "fabričku grešku" t.j skoliozu, ali da se za to "žalim proizvođaču". Uradio sam malopre Adamov Test i rekao bih da je definitivno to slučaj (primetio sam i pre da sam malo asimetričan ali mislio sam da je neki dizbalans mišića u pitanju);

https://i.postimg.cc/yNtRhHmM/scoliosis.png

Naravno, mirovaću do kontrole i kupio sam sve prepisane lekove ali nisam siguran koji čemu služi (osim ovog gela za opuštanje mišića).

Međutim, i dalje sam prilično zabrinut. Ne zato što se plašim da može da dođe do nekih težih komplikacija već me, kako povreda tako i otkriće da imam skoliozu, dovode do toga da strepim kako neću moći da treniram na način kao i do sad.

Moj trening je malo neuobičajen. Već duži niz godina kombinujem bodyweight trening (stojanje/hodanje na rukama, vežbe na gimnastičkim karikama, statika...), akrobatiku/fleksibilnost (premeti, salto, špage, most/walkover...), pliometrijske vežbe i džoging i sad me je sve ovo bacilo u razmišljanje da li uopšte smem sve ovo da radim uzimajući u obzir očigledne probleme sa leđima. U preteklih 6-7god koliko treniram ovako, osim par istegnuća kada se ne zagrejem i pripremim zglobove kako treba, nisam imao bilo kakvih problema, pa sa nadam da ću moći da nastavim jer mi trening (a i njegovi rezultati) stvarno predstavlja veliko zadovoljstvo.

Inače, imam 27god, visok sam 189cm, težak 78kg, rekao bih da se hranim zdravo (jaja, belo meso, ovsene, nemasni mlečni proizvodi, konzervirana riba i mnogo svežeg voća i povrća), a od suplemenata uzimam whey, kreatin, peptide kolagena, magnezijum, vitamin C i vitamin D.
Flenako je protiv bolova i upale, prototens i tocopherol su suplementi, serrax su enzimi koji smanjuju zapaljenje (samim tim otok i bol), pantoprazol smanjuje lučenje želudačne kiseline i štiti od štetnog dejstva flenaka na želudac.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 28793


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #15 poslato: Avgust 14, 2024, 06:48:13 posle podne »

Sigurno neces moci kao dosad,ali nema tu problema.Videces kako ces moci i vezbaces tako.Idemo korak po korak.Nemoj unapred da se nerviras.
Kao sto je i kolega rekao to sto si uplasen to je normalno.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12903


Never give up!

« Odgovor #14 poslato: Avgust 14, 2024, 09:00:08 pre podne »

Normalno je da se plašiš malo i zato treba biti oprezan.
Sačuvana
nostalgia_traveler
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #13 poslato: Avgust 13, 2024, 02:09:43 posle podne »

Još jednom hvala na odgovorima i željama za oporavkom.

Bio sam kod lekara danas, ispričao kako je došlo do povrede, nakon čega me je poslao da napravim rendgenski snimak donjeg dela leđa. Pošto je pogledao snimak rekao je da su kosti u redu i dao mi sledeću dijagnozu:

https://i.postimg.cc/K4S36rqJ/diagnosis.png

Sad, žurio je na operaciju pa nisam stigao da ga ispitam sve što me je zanimalo, već mi je samo rekao da mirujem, izbegavam sedenje i dugo stajanje koliko god mogu i da dođem na kontrolu za dve nedelje.

Još mi je rekao da imam i "fabričku grešku" t.j skoliozu, ali da se za to "žalim proizvođaču". Uradio sam malopre Adamov Test i rekao bih da je definitivno to slučaj (primetio sam i pre da sam malo asimetričan ali mislio sam da je neki dizbalans mišića u pitanju);

https://i.postimg.cc/yNtRhHmM/scoliosis.png

Naravno, mirovaću do kontrole i kupio sam sve prepisane lekove ali nisam siguran koji čemu služi (osim ovog gela za opuštanje mišića).

Međutim, i dalje sam prilično zabrinut. Ne zato što se plašim da može da dođe do nekih težih komplikacija već me, kako povreda tako i otkriće da imam skoliozu, dovode do toga da strepim kako neću moći da treniram na način kao i do sad.

Moj trening je malo neuobičajen. Već duži niz godina kombinujem bodyweight trening (stojanje/hodanje na rukama, vežbe na gimnastičkim karikama, statika...), akrobatiku/fleksibilnost (premeti, salto, špage, most/walkover...), pliometrijske vežbe i džoging i sad me je sve ovo bacilo u razmišljanje da li uopšte smem sve ovo da radim uzimajući u obzir očigledne probleme sa leđima. U preteklih 6-7god koliko treniram ovako, osim par istegnuća kada se ne zagrejem i pripremim zglobove kako treba, nisam imao bilo kakvih problema, pa sa nadam da ću moći da nastavim jer mi trening (a i njegovi rezultati) stvarno predstavlja veliko zadovoljstvo.

Inače, imam 27god, visok sam 189cm, težak 78kg, rekao bih da se hranim zdravo (jaja, belo meso, ovsene, nemasni mlečni proizvodi, konzervirana riba i mnogo svežeg voća i povrća), a od suplemenata uzimam whey, kreatin, peptide kolagena, magnezijum, vitamin C i vitamin D.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 28793


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #12 poslato: Avgust 13, 2024, 10:44:51 pre podne »

Samo bez vezbanja,strpljivo.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12903


Never give up!

« Odgovor #11 poslato: Avgust 12, 2024, 08:44:20 pre podne »

Samo polako biće to sve dobro.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 28793


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #10 poslato: Avgust 10, 2024, 09:54:41 posle podne »

Nadam se da nije nista opasno i da ces nas obavestiti kako je sve u redu. ;)
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6876


« Odgovor #9 poslato: Avgust 10, 2024, 06:52:34 posle podne »

Pre svega hvala na odgovorima.

Pošto se duže vreme bavim malo intenzivnijim treningom nego prosečan posetilac teretane, povrede su i pored svih mera predostrožnosti nažalost neizbežne. Kada god bi se do sada desile, prosto bih nastavio da vežbam "oko povrede" t.j. radio sve vežbe osim onih koje stvaraju opterećenje na povređeno mesto i nakon par nedelja do mesec dana uvek sam uspeo da zalečim bilo koju povredu.

Međutim, evo prošlo je mesec dana od povrede, gde sam pritom od kako sam postovao ovde potpuno mirovao i stanje se ne popravlja (čak mi je bilo lakše dok sam radio vežbe za istezanje i jačanje donjeg dela leđa i okolnih mišićnih grupa).

Tako da, zakazao sam pregled kod specijaliste (ranije stvarno nisam bio u mogućnosti, da ne objašnjavam sad zbog čega), ali može da me pregleda tek sledeće sedmice. Do tada ću mirovati.

Nadam se da nije nešto ozbiljnije. Sumnjam na uklješten nerv ili povredu sakroilijačnog zgloba mada ne bih smeo da isključim ni diskusherniju (mada manje verovatno pošto mi mobilnost uopšte nije ograničena), ali videćemo već šta je nakon pregleda.
U ovom trenutku je najvaznije mirovanje. Zelim ti sto pre da se oporavis. Javi sta ti je specijalista rekao.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12903


Never give up!

« Odgovor #8 poslato: Avgust 10, 2024, 10:53:25 pre podne »

Ne treba ništa raditi na svoju ruku da se to ne zakomplikuje.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 28793


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #7 poslato: Avgust 08, 2024, 09:44:31 pre podne »

Pre svega hvala na odgovorima.

Pošto se duže vreme bavim malo intenzivnijim treningom nego prosečan posetilac teretane, povrede su i pored svih mera predostrožnosti nažalost neizbežne. Kada god bi se do sada desile, prosto bih nastavio da vežbam "oko povrede" t.j. radio sve vežbe osim onih koje stvaraju opterećenje na povređeno mesto i nakon par nedelja do mesec dana uvek sam uspeo da zalečim bilo koju povredu.

Međutim, evo prošlo je mesec dana od povrede, gde sam pritom od kako sam postovao ovde potpuno mirovao i stanje se ne popravlja (čak mi je bilo lakše dok sam radio vežbe za istezanje i jačanje donjeg dela leđa i okolnih mišićnih grupa).

Tako da, zakazao sam pregled kod specijaliste (ranije stvarno nisam bio u mogućnosti, da ne objašnjavam sad zbog čega), ali može da me pregleda tek sledeće sedmice. Do tada ću mirovati.

Nadam se da nije nešto ozbiljnije. Sumnjam na uklješten nerv ili povredu sakroilijačnog zgloba mada ne bih smeo da isključim ni diskusherniju (mada manje verovatno pošto mi mobilnost uopšte nije ograničena), ali videćemo već šta je nakon pregleda.
Za ovih 35 godina i ja sam tako radio uvek da sam nastavljao da vezbam  oko povrede ali uvek pametno.Ako je to duze trajalo bol/povreda uvek sam se konsultovao sa lekarom.
Drago mi je da si zakazao i drzim ti palceve.
Obavestavaj nas ako moze da i mi znamo.Jer cesto dajemo savete i samo od par ljudi dobijemo povratne informacije.
Zelim ti sto brzi oporavak!!!!
Sačuvana
nostalgia_traveler
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #6 poslato: Avgust 07, 2024, 10:25:03 posle podne »

Pre svega hvala na odgovorima.

Pošto se duže vreme bavim malo intenzivnijim treningom nego prosečan posetilac teretane, povrede su i pored svih mera predostrožnosti nažalost neizbežne. Kada god bi se do sada desile, prosto bih nastavio da vežbam "oko povrede" t.j. radio sve vežbe osim onih koje stvaraju opterećenje na povređeno mesto i nakon par nedelja do mesec dana uvek sam uspeo da zalečim bilo koju povredu.

Međutim, evo prošlo je mesec dana od povrede, gde sam pritom od kako sam postovao ovde potpuno mirovao i stanje se ne popravlja (čak mi je bilo lakše dok sam radio vežbe za istezanje i jačanje donjeg dela leđa i okolnih mišićnih grupa).

Tako da, zakazao sam pregled kod specijaliste (ranije stvarno nisam bio u mogućnosti, da ne objašnjavam sad zbog čega), ali može da me pregleda tek sledeće sedmice. Do tada ću mirovati.

Nadam se da nije nešto ozbiljnije. Sumnjam na uklješten nerv ili povredu sakroilijačnog zgloba mada ne bih smeo da isključim ni diskusherniju (mada manje verovatno pošto mi mobilnost uopšte nije ograničena), ali videćemo već šta je nakon pregleda.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 28793


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #5 poslato: Avgust 06, 2024, 10:09:22 pre podne »

Znam da je to sada teško ali poslušaj nas.
Mirovanje i vidi kod doktora obavezno.
To je jedini pravi put inace mozes samo da pogorsas!!!
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.111 sekundi sa 17 upita.