TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394941 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 16, 2024, 02:49:36 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 3 4 [5] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Sta se nalazi u Coca Cola napitku...za neupucene!!!  (Pročitano 18459 puta)
vuksa
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3932


Dip. trener

« Odgovor #15 poslato: Jun 04, 2008, 01:04:35 posle podne »

ma i da je radioaktivna ja cu je piti uvek :D
Sačuvana
al se nekad dobro jelo :)
DHEA
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1303


"Менаџер физичких послова"

« Odgovor #14 poslato: Jun 04, 2008, 11:13:20 pre podne »

Evo ja npr. popijem do 0.5l kole u dan-dva... čisto onako uz jutarnju kafu + možda još jednu čašu u toku dana... naravno sve je to super ako se uporedo i jede kako treba, jer me u suprotnom "ubi" želudac, a u wc odem jednom u 3 dana...

Txt jeste zanimljiv, ali i dalje manje ljudi umre od koka-kole nego u saobraćaju/ od alkohola/ gladi/... Čitajući novine, ispade da BeograĂ°ani namerno ceo dan jure motoriste da ih udare!
Sačuvana
Never underestimate your power to change and improve yourself.

Somethnig is better then nothing. More is defenitly better then something. So, stop talk and do more work!
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #13 poslato: Jun 04, 2008, 09:00:32 pre podne »

hvala na tekstu... sva sreca pa ne pijem kolu :)

zakljucak se svodi uvek na jedno... ok je ali samo umereno
Sačuvana
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9917


The Heat-h is on!

« Odgovor #12 poslato: Jun 04, 2008, 01:00:33 pre podne »

grozdje ne zato sto je to prost secer-dize insulin-kad bih jeo suvo grozdje svaki put kad mi se prijede slatko,zavrsio bih kao dijabeticar :D

pa whey kao prvo em bi mi to skupo ispalo em vidis i whey ima zasladjivace pa sa te strane isto mi dodje...plus whey isto nosi kalorije,a zero ne nosi.

nit ja govorim da je kola zdrava,nit bilo kome preporucujem...samo kazem...izvoli kreni sa striktnom ishranom 6 dana na 0 UH pa ces da vidis kako ce da ti se prijede slatko.... a imas dva izbora-il zero il slatkise....sto je jednom mudro zborio Pedzoni izbor ti je ili dijabetes ili kancer :D e ja sam izabrao hipoteticki kancer,a em mi manje utice(tj uopste ne utice) na definisanje za razliku od grozdja,slatkisa itd :D a i koja je sansa da me dvaput strefi tumor za jedan zivot? :D
Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
sekulaNS
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 314


« Odgovor #11 poslato: Jun 04, 2008, 12:17:28 pre podne »

brate pijesh zato shto volish .. ko da ti treba 2gi razlog .. ja ne volim i zato ne pijem .. svako bira svoj nachin kako ce da se truje ..
ma znam,sve je ok.pitam cisto informativno
oko ides tom logikom,nema ko ne voli sladoled,cokolade,pice.... pa ne konzumiramo kad smo na defci iz vec poznatih razloga
Sačuvana
Lokk1
Gost
« Odgovor #10 poslato: Jun 04, 2008, 12:14:41 pre podne »

brate pijesh zato shto volish .. ko da ti treba 2gi razlog .. ja ne volim i zato ne pijem .. svako bira svoj nachin kako ce da se truje ..
Sačuvana
sekulaNS
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 314


« Odgovor #9 poslato: Jun 04, 2008, 12:13:50 pre podne »

Pa fala bogu,drugo nista slatko ni ne jedem.A ni uh,osim iz povrca,tako da je ovo super zamena
mislis li da je "manje" stetno ta kola od recimo suvog grozdja?

ili recimo da popijes whey umesto te kole ako je zbog slatkog
Sačuvana
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9917


The Heat-h is on!

« Odgovor #8 poslato: Jun 04, 2008, 12:10:01 pre podne »

Pa fala bogu,drugo nista slatko ni ne jedem.A ni uh,osim iz povrca,tako da je ovo super zamena
Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
sekulaNS
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 314


« Odgovor #7 poslato: Jun 04, 2008, 12:01:58 pre podne »

popijem prosecno svaki dan oko 1,5 litara trenutno...samo zero
a iz kog razloga?
kao zbog potrebe za slatkim,ili sta je u pitanju?
Sačuvana
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9917


The Heat-h is on!

« Odgovor #6 poslato: Jun 03, 2008, 11:19:56 posle podne »

popijem prosecno svaki dan oko 1,5 litara trenutno...samo zero
Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
sekulaNS
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 314


« Odgovor #5 poslato: Jun 03, 2008, 11:18:21 posle podne »

@Hans
koliko popijes kole za u toku dana?
Pijes samo zerro?
Sačuvana
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9917


The Heat-h is on!

« Odgovor #4 poslato: Jun 03, 2008, 11:15:40 posle podne »

Ma poenta je da vecina stvari koje jedemo ima nesto sto je extra nezdravo...konzervansi,zasladjivaci...e pa sad ajd nista da ne jedemo :D  kad budem cuo da je neko umro od aspratma e onda cu se zabrinuti...al kolko cujem,milioni ljudi umire od nikotina,alkohola itd pa niko ne zabranjuje...prema tome...koka kola ftw :D
Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #3 poslato: Jun 03, 2008, 11:13:01 posle podne »

Nemam neku zelju za gaziranim napicima pa me nesto i ne zanima sta tacno sadrze. Dugo, dugo ih vec ne pijem. ;)
Sačuvana
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9917


The Heat-h is on!

« Odgovor #2 poslato: Jun 03, 2008, 11:03:44 posle podne »

mmmmm citajuci ovo bas am ozedneo...idem da nacnem 4tu litru koka kole za danas :D

btw,sve mi ovo znamo ali nas briga :D vise ces nastetiti sebi jeduci pljeske i pizze nego od kole :)
Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
sekulaNS
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 314


« Odgovor #1 poslato: Jun 03, 2008, 10:56:45 posle podne »

       U svakom sluchaju, chitam sa etikete shta se sve nalazi u ovom magichnom napitku i pronalazim sledece informacije o tim sastojcima na internetu.


1. FENILALANIN (Phenylalanine) - Utiche na luchenje SEROTONINA (hormon zadovoljstva) koji izaziva zavisnost.

2. FOSFORNA KISELINA (Phosphoric acid) - E338 - Smanjuje gustinu kostiju, jer vezuje kalcijum i magnezijum i stvara soli koje se ne apsobuju. Takodje izaziva bolesti bubrega, kao i stvaranje kamena.

3. NATRIJUM CIKLAMAT (Sodium cyclamate) - E952 - Veshtachki zasladjivach koji je 1969. ZABRANJEN, jer je otkriveno da formira kancerogenu materiju u organizmu.

4. ACESULFAM K (Acesulfame potassium) - E950 - Veshtachki zasladjivach za koji se tvrdi da nije dovoljno testiran pre pushtanja u upotrebu i za koji se sumnja da je kancerogen.

5. ASPARTAM (Aspartame) - E951 - Sumnja se da je shtetan za mozak i da izaziva tumor. Na stranama wikipedije mozete prochitati o ostalim nezeljenim posledicama kao i o sumnjivim okolnostima pod kojim je ovaj zasladjivach prihvacen kao "bezbedan".

6. KOFEIN (Caffeine) - Ok, ovo svi manje-vishe znaju, izaziva zavisnost bla bla...

7. NATRIJUM CITRAT (Sodium citrate/Trisodium citrate) - Ovaj "regulator" ukusa je ustvari anestetik (za jezik) i antikoagulanta.

(mogu misliti kakav je ukus kole bez njega)

8. NATRIJUM BENZOAT (Sodium benzoate) - E211 - Konzervans, koji moze da reaguje sa Vitaminom C i formira Benzen, chija su kancerogena svojstva poznata. Takodje utvrdjeno je da ova hemikalija izaziva celijsko oshtecenje, jer utiche na DNK mitohondrija. 2007. je otkriveno da natrijum benzoat (E211) izaziva hiperaktivnost i smanjenje inteligencije kod dece. Prema ovim istrazivanjima IQ opada i do 5.5 poena. U Koka-Koli su izjavili da ce obustaviti upotrebu E211 "chim se pronadje adekvatna zamena".

Naravno, nije koka-kola jedina koja ima ove sastojke u sebi, ali "Zero" u sebi nema nishta drugo osim ovoga navedenog


Eto, tako drugari, to bi bilo to. Ovo bi mogao da postane Chain Letter, it's up to you.

Naravno, sve ove podatke mozete da proverite na internetu, za to i sluzi. Savetujem da krenete od "wikipedie"
« Poslednja izmena: Jun 03, 2008, 10:59:16 posle podne od strane sinisha.mihajlovic » Sačuvana
Stranice: 1 ... 3 4 [5] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.093 sekundi sa 17 upita.