TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395142 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 01:33:39 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Cucanj  (Pročitano 15721 puta)
* nici *
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1059


fitness instruktor

« Odgovor #5 poslato: Jul 26, 2008, 10:20:29 pre podne »

ni ja nemam nikakvih problema, sta vise mozda mi je to i omiljena vezba  :) uvek radim duboki cucanj sa 20ak kg...ne forsiram velike tezine...a sa devojkama koje prvi put rade, radim bez opterecenja ili sa 2 kg..jer kao sto rece daniela-one nece 'debele' butine  :D
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #4 poslato: Jul 25, 2008, 07:00:41 posle podne »

Zbog decenije aerobika kad sam krenula u teretanu nije bilo nikakvih problema sa čučnjevima.. ni ionda ni sada... velike težine, subok čučanj, iskoraci - you name it I've done it.

I samo da naglasim - nikad mi se od toga nisu napumpale noge (za devojke koje rade čučnjeve sa 2kg zbog straha od velikih butina :))
Sačuvana
Zabotija
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 884

« Odgovor #3 poslato: Jul 25, 2008, 06:13:26 posle podne »

Kad se setim svojih pocetnickih dana sto se cucnjeva tice, mislim da sam imao donekle srece. Iako sam radio s pocetnickom, relativno losom formom, imao sam vec dobro razvijenen donji deo tela, jer sam dosta dugo trenirao aikido. Kukovi mi nisu zardjali, tako da sam odmah mogao ici bas duboko, bez problema. Ono u cemu sam gresio je polozaj stopala, polozaj sipke suvise visoko, i podupiranje rukama, kao da guram sipku prema gore umesto da je "lepim" za gornji trapez.

I danas dodjem u iskusenje (vise nesvesno) da pokvarim formu olimpijskog cucnja tako sto radim powerlifterski, ali to samo kad radim velike tezine i mala ponavljanja. Ipak se vecinom trudim da pogodim kvadricepse, a manje gluteuse i donja ledja.
Sačuvana
I find it utterly absurd that artificially increasing Testosterone to build bigger muscles on men is unacceptable while artificially increasing estrogen to grow fake boobs on women is not only acceptable, but totally out of control.
Beka_S
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1372


Personalni trener u teretani - Dipl hemičar

« Odgovor #2 poslato: Jul 25, 2008, 09:14:15 pre podne »

Izbegavam sa pocetnicima da radim cucnjeve bas iz razoga koje si dole navela.Obicno su pocetnici (a posebno zene) prilicno "kruti" i nekako "stegnuti" pri izvodjenju vezbi i dok oni pogode pokret za cucanj,puca kicma od bolova.Zato ih ne forsiram odmah sa cucnjevima ali se trudim da ih sto pre dovedem do toga.
Ja licno volim da radim cucnjeve i sto se kaze njih uvek ono "osetim" .Ne preterujem sa tezinama cak cesto radim bez opterecenja ili sa malim opterecenjem a veci broj ponavljanja.Mada mi i sve zavisi od ostalih vezbi.
I polozaj nogu cesto menjam kako bi gadjala razne delove nogu i zadnjice tako da na nekim treninzima radim sa manje a na nekim sa vise rasirenim nogama,i cak vezba koju obozavam je tzv sumo cucanj i mislim da je za zene jako korisna
Sačuvana
Be Happy!!!
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #1 poslato: Jul 24, 2008, 10:36:03 posle podne »

da cujem vasa iskustva vezno za ovu vezbu, jednu od osnovnih, da li je i kako radite, da li rade i devojke?

Iznecu moja subjektiva misljenja kad je u pitanju ova vezba...
Vezba je isuvise napredna i opasna da bi se vezbala bez prisustva iskusnog trenera. Navescu samo neke detalje na koje mora da se obrati paznja prilikom izvodjenja te vezbe.
- Polozaj stopala u frontalnoj ravni odredjuje koja ce misicna grupa najvise biti pogodjena.
- Rastojanje kukova sa jedne i kolena sa druge strane od projekcije tezista tela u sagitalnoj ravni takodje odredjuje koja ce misicna grupa biti najvise pogodjena.
Naravno da pocetniku nije nista jasno i zbog toga je opasno raditi samostalno jer sanse za povredu su velike. Najvise stradaju kolena i kicma i to najcesce lumbarni deo L3, L4, L5.
Mislim da je za pocetnika bolje raditi razne varijante iskoraka, jer vezbe pogadjaju ciljane misice nogu i glutealne regije ali su manje opasne i izvode se bez tegova u samom pocetku, a kasnije kad telo ojaca mogu se dodati i opterecenja tako sto se u svakoj ruci drzi teg.
Ako iz nekog razloga primetite da vam ova vezba ne prija (bolovi u ledjima, kolenima) mozete je zameniti nekom slicnom iako mnogi tvrde da joj zamene nema...
Takodje, ako je vec radite, u pocetku vezbu izvodite na Smith masini.
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.09 sekundi sa 19 upita.