TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394566 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 11:02:47 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 ... 10 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Bolovi u kolenima :(  (Pročitano 41332 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #138 poslato: Jun 14, 2012, 08:53:48 pre podne »

napisao sam ti pm...
Sačuvana
NATURE
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1655


Чекам васкрсење мртвих, и живот будућег веka

« Odgovor #137 poslato: Jun 14, 2012, 12:15:38 pre podne »

Update za kolena:

Desno koleno (dijagnoza hondromalacija patele) : ima nekih 20ak dana da mi je bol skoro na nuli dok sedim ili kako god. Mozda ponekad naleti dan da osetim nesto dok sedim ali na skali od 1 do 10 nije ni ceo 1. Tako da, valjda se to solidno saniralo. Jel se to isto vidi na ultrazvuku? Mislim da li je povreda sanirana ili nije

Levo koleno ( dijagnoza zeznut patelarni ligament ) : tu sam napisao da sam posle fudbala opet osetio bol i dr. mi je prepisao opet terapije laser,magnet 7 dana pa sam bio na pauzi 7 dana i sad opet 7 dana laser,magnet.. Tu se tripujem da se to vec oteglo, jer gledam ljudi posle operacije za 6 meseci trce... A meni je ovo 7. mesec od kako sam krenuo terapije.... Ne znam sta ciniti : /
Sačuvana
NATURE
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1655


Чекам васкрсење мртвих, и живот будућег веka

« Odgovor #136 poslato: Maj 27, 2012, 02:14:56 posle podne »

Vazi, tnx Pedja. U're the man : )
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #135 poslato: Maj 27, 2012, 10:30:56 pre podne »

Upravo tako, ne moraš se redovno istezati 3x dnevno, ali prvih dana moraš forsirati više istezanje, kasnije je dosta i 1x dnevno... Posle treninga obavezno.
Dosta je da trčkaš 2-3 minuta u mestu pre istezanja.
Javi kako ide.
Sačuvana
NATURE
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1655


Чекам васкрсење мртвих, и живот будућег веka

« Odgovor #134 poslato: Maj 27, 2012, 02:14:13 pre podne »

Znas sta jos nisam siguran, kako da istezem 3x dnevno ako moram svaki put da se zagrejem ? Mislim jel moram da se zagrejem nesto full da bih se istezao tako ili mogu fazon u mestu malo skakucem koji minut i odradim onda istezanje ?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #133 poslato: Maj 26, 2012, 09:15:27 posle podne »

Po simpromima i lokalizaciji bola potvrdjuje se dijagnoza i dalje jumpers knee - entezitis ligamenta patele...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #132 poslato: Maj 26, 2012, 09:12:43 posle podne »

Pa znas kako, tacno mogu da osetim jednu tacku tu da me boli kad pritisnem prstom tu gde se spaja ligament na patelu pa malo sa strane. Kako prolaze dani taj bol polako biva sve manji i manji. Istezanje radim stojeci, heel to butt, drzim 15ak sec. To posle aktivnosti, nikad pre. Sad npr kad idem uz stepenice ili uradim polucucanj na toj nozi samo, nemam nekih bolova. Bol se javi npr kad posle voznje od 40ak min izadjem iz kola i napravim te prve korake, i sto dalje hodam to manje boli i posle 20ak metara prodje skroz. Takvo je stanje za sada, svakako bolje nego dan posle fudbala tj prosli cetvrtak.
moraš se istezati dosta duže bar 2-3 minuta. Najbolje bi bilo ležeći i to na potkolenicama. Ok je i ležeći na boku... Zauzmeš maksimalan položaj zatezanja i držiš u tom položaju 1 minut, pa pojačaš još malo zatezanje, pa još minut, pa još jednom. Onda istežeš dobro zadnju ložu isto tako do maksimuma, pa još jedno kvadriceps, pa zadnju ložu... To možeš ponoviti dva tri puta dnevno.... Moraš jako dobro da imaš istegnute kvadricepse i zdnju ložu da rasteretiš pripoj ligamenta i pozicioniraš čašicu. Moraš dosta vremena i pažnje da posvetiš tome...
Sačuvana
NATURE
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1655


Чекам васкрсење мртвих, и живот будућег веka

« Odgovor #131 poslato: Maj 23, 2012, 03:21:05 posle podne »

Pa znas kako, tacno mogu da osetim jednu tacku tu da me boli kad pritisnem prstom tu gde se spaja ligament na patelu pa malo sa strane. Kako prolaze dani taj bol polako biva sve manji i manji. Istezanje radim stojeci, heel to butt, drzim 15ak sec. To posle aktivnosti, nikad pre. Sad npr kad idem uz stepenice ili uradim polucucanj na toj nozi samo, nemam nekih bolova. Bol se javi npr kad posle voznje od 40ak min izadjem iz kola i napravim te prve korake, i sto dalje hodam to manje boli i posle 20ak metara prodje skroz. Takvo je stanje za sada, svakako bolje nego dan posle fudbala tj prosli cetvrtak.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #130 poslato: Maj 22, 2012, 11:47:14 posle podne »

Najverovatnije je entezitis pripoja ligamenta patele (jumpers knee). da li si siguran da dobro istežeš kvadriceps?
Sačuvana
NATURE
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1655


Чекам васкрсење мртвих, и живот будућег веka

« Odgovor #129 poslato: Maj 22, 2012, 11:32:51 posle podne »

Yep. Ali u decembru sto se tice oba kolena. Od tada nije.
A sada posle fudbala samo covek vizuelno pogledao, stao sam na prste pa na pete pred njim, rece da imam blagi otok tu kod patelarnog ligamenta i dao terapiju. To 'e to.
Sad ne kontam sta moze biti uzrok ponovnog bola. Bas sam ispostovao period odmora, treninge radio na sutalici pun opseg sa oko 15kg i tako skoro 3 meseca 2x nedeljno, istezanja posle treninga, i imao sam par trcanja pre nego sam odigrao fudbal neki slabiji intenzitet. Posto posle toga nisam imao bolova, rece dr. da odigram fudbal do 2x nedeljno... A ja odigrao 1x i odma bolovi... 
« Poslednja izmena: Maj 22, 2012, 11:40:28 posle podne od strane NATURE » Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #128 poslato: Maj 22, 2012, 10:21:26 pre podne »

Razmisli o tome što si napisao.... Da li ti je radjen ultrazvuk kolena?
Sačuvana
NATURE
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1655


Чекам васкрсење мртвих, и живот будућег веka

« Odgovor #127 poslato: Maj 20, 2012, 01:53:27 pre podne »

Dobio sam 2 weeks magnet,laser again... Treniranja bez. Ne rece mi doktor sta je uzrok, posto nisam imao nikakav udarac, nezgodan doskok itd.. Vec u fazonu moze biti neka iritacija omotaca sinovije tako nesto promrsio i to je to, pa cu da vidim posle terapije x)  Vrtim se u krug sa 'ebenim povredama...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #126 poslato: Maj 19, 2012, 06:54:06 posle podne »

Juce odigrao fudbal, nekih sat vremena na travi, uz to sto smo se menjali na klupi. 10ak min se zagrejao pre igre. Bez problema u igri, posle igre istegao lozu, kvadriceps, it band. Uvece kad se ohladila noga poceo opet ligament da me boli na levom kolenu, evo i danas ceo dan kad idem uz stepenice... Znaci ne verujem...  : /
Posle 3 meseca fizikalne(struja,laser), 3 meseca rada na sutalici i trcao par puta pre fudbala...  Ukupno six months... Jbote :@
šta da ti kažem, led i istezanje  :(
ajde javi se za neki dan...
Sačuvana
NATURE
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1655


Чекам васкрсење мртвих, и живот будућег веka

« Odgovor #125 poslato: Maj 17, 2012, 11:27:35 posle podne »

Juce odigrao fudbal, nekih sat vremena na travi, uz to sto smo se menjali na klupi. 10ak min se zagrejao pre igre. Bez problema u igri, posle igre istegao lozu, kvadriceps, it band. Uvece kad se ohladila noga poceo opet ligament da me boli na levom kolenu, evo i danas ceo dan kad idem uz stepenice... Znaci ne verujem...  : /
Posle 3 meseca fizikalne(struja,laser), 3 meseca rada na sutalici i trcao par puta pre fudbala...  Ukupno six months... Jbote :@
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #124 poslato: Maj 05, 2012, 09:44:52 pre podne »

Ok, samo polako. Za fudbalicu koristi bandažer sa otvorom za čašicu. probaj da držiš stopalo u spoljnoj rotaciji tokom dana kada ustaješ, pri vežbanju, stepenice. Probaj čučnjeve bez opterećenj ili obrnute na mašini sa spoljnom rotacijom stopala. Taj položaj forsira medijLnu glavu i dovodi patelu u dobar položaj...
Javi kako ide. Pozz
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 10 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.076 sekundi sa 17 upita.