TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395158 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 12:43:40 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 10 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Bolovi u kolenima :(  (Pročitano 41457 puta)
NATURE
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1655


Чекам васкрсење мртвих, и живот будућег веka

« Odgovor #123 poslato: Maj 04, 2012, 07:23:54 posle podne »

Pa da verovatno sam nategnut u doticnom delu :D  Nema sanse da se spustim unazad.
Evo sad vec 4 dana unazad nemam bolove/zatezanje dok sedim. Nastavljam sve redom pa valjda i odigram koji fudbal uskoro : ) 

Pozzz
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #122 poslato: Maj 04, 2012, 08:53:46 pre podne »

Da, u pitanju su zategnute tetive i ligamenti... Trebalo bi da se polako isteže i da probaš da podmetneš jastuk ispod stopala, ali ako imaš problem ok je i istezanje koje radiš...
Probaj da radiš vežbe koje sam ti naveo pa javi kabo ide....
Sačuvana
NATURE
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1655


Чекам васкрсење мртвих, и живот будућег веka

« Odgovor #121 poslato: Maj 03, 2012, 04:25:42 posle podne »

http://imageshack.us/photo/my-images/716/1f8813931ce9e40ehero.jpg/

Tu gde strelica pokazuje, taj deo mi predstavlja problem. Sam taj polozaj stopala mi nekako ne prija, i jos kad krenem da se unazad savijam, zateze mi taj deo gde se cevanica spaja sa stopalom i ne mogu duze od par sekundi da izdrzim.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #120 poslato: Maj 03, 2012, 06:41:53 pre podne »

Najbolje istezanje za qvadric je kad sedneš na potkolenice i legneš na podlogu, a kakav bol u stopalu osetiš, u kom delu? 
nisam siguran za tu vežbu, msm da se u tom pokretu povećava kontakt čašice i butne kosti, ali ako ti prija to je ok. Izbegavaj čučanje, ispravlja noge, radi šutanje sa spoljnom rotacijom, možeš raditi i čučnjeve bez opterećenja sa stopalima u V, ili isto to na mašini... Dolzi u obzir nošenje ortoze sa otvorom za čašicu...
Pozz
Sačuvana
NATURE
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1655


Чекам васкрсење мртвих, и живот будућег веka

« Odgovor #119 poslato: Maj 01, 2012, 01:25:37 pre podne »

E to nisam znao da l' smem ili ne smem da rotiram nogu spolja... Oke ubacicu to.
Sto se tice istezanja istezem stojeci i lezeci na boku pa isto privucem petu ka dupetu. Ne mogu da sedim na petama pa da se spustam u nazad, nekako me zateze u stopalu kad ga tako pritisnem. Eto to je to.

Ovu sam vezbu ubacio od proslog treninga, osetim da ok radi bez nekih tegoba u kolenima.
http://www.jumpusa.com/peterson_step_ups_for_jumpers_knees.html
« Poslednja izmena: Maj 01, 2012, 02:15:35 pre podne od strane NATURE » Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #118 poslato: April 30, 2012, 06:39:19 posle podne »

Cucanj nisam uradio pa ima godinu dana :D  Sto se tice sedenja, ispravim nogu kad mogu. Radim na "sutalici" single leg, gledam da ne radim brzo vec polako sa zadrskom kad je ispravljena noga. Krenem zagrevanje sa 7.5kg pa onda 20ak x 10kg pa 20ak x 12kg i 15ak x 15kg ili umesto 15kg odradim jos jednu sa 12kg...
A od cega potice taj bol konkretno, od upale necega ili nekog kontakta casice ili sta vec ? Posto ima dana kad mogu nogu da drzim savijenu dok sedim par sati i nista a nekad me smara i posle 5minuta... Ne razumem kako to
vežbe na šutalici radi sa rotiranom nogom spolja, tako pogaĂ°aš medijalnu glavu...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #117 poslato: April 30, 2012, 06:37:51 posle podne »

Koje vežbe istezanja radiš za kvadriceps - stojeći ili ležeći?
Sačuvana
NATURE
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1655


Чекам васкрсење мртвих, и живот будућег веka

« Odgovor #116 poslato: April 30, 2012, 01:59:00 pre podne »

Ceo net sam pretrazio procitao sve zivo, pokupio neka istezanja, vezbe bla bla. Probacu sve da radim, valjda se ta casica vise smiluje. A sto se tice trckaranja, kada to moze da se uvede? Ja od decembra ne trcim, isao sam na terapije i to a vezbe neka 3 meseca unazad.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #115 poslato: April 30, 2012, 01:14:37 pre podne »

u pitanju je istanjena hrskavica i tada u nekim situacjama dolazi do iritacije hrskavice i subhondralne kosti. u principu,bol potiče od kosti, ne od hrskavice.
Sačuvana
NATURE
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1655


Чекам васкрсење мртвих, и живот будућег веka

« Odgovor #114 poslato: April 29, 2012, 04:28:17 posle podne »

Cucanj nisam uradio pa ima godinu dana :D  Sto se tice sedenja, ispravim nogu kad mogu. Radim na "sutalici" single leg, gledam da ne radim brzo vec polako sa zadrskom kad je ispravljena noga. Krenem zagrevanje sa 7.5kg pa onda 20ak x 10kg pa 20ak x 12kg i 15ak x 15kg ili umesto 15kg odradim jos jednu sa 12kg...
A od cega potice taj bol konkretno, od upale necega ili nekog kontakta casice ili sta vec ? Posto ima dana kad mogu nogu da drzim savijenu dok sedim par sati i nista a nekad me smara i posle 5minuta... Ne razumem kako to
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #113 poslato: April 28, 2012, 02:26:40 posle podne »

Izbegavaj sedenje sa savijenim nogama, kao i čučanje.
Kako radiš ekstenzije - na šutalici? single leg ili double leg?
Sačuvana
NATURE
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1655


Чекам васкрсење мртвих, и живот будућег веka

« Odgovor #112 poslato: April 28, 2012, 12:49:53 pre podne »

Prosle godine su mi bolovi prosli posle 1-2 meseca vezbi i fudbala na vestackoj travi. I opet su krenuli jer sam prestao da vezbam, kao igram fudbal dosta mi je to za noge. Ali evo sad isto radim kao i prosli put ali nikako da prodje skroz taj bol, dok sedim. Radim extenzije i to onako da se vise aktivira vastus med, posto se on najvise aktivira pri samom ispravljanju noge jel. Radim vezbe za lozu + istezanja loze, kvadricepsa, sad sam nasao i istezanje za iliotibijalnu traku. 5 meseci nisam potrcao ni milimetar i opet glupi bol : /  Hoce li se ta casica vise namestiti ili da je roknem nekim chekicem x)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #111 poslato: April 27, 2012, 09:13:12 pre podne »

Kilaže ne povećavati protiv bola (po principu - klin se klinom izbija). stvar je u vrsti vežbi ne u intenzitetu... Važno je koje vežbe radiš. Cla priča je u medijalnom pozicironiranju čašice. Ona beži upolje što je uzrok PFPS i hondromalacije...
Tejping ne treba sam postavljati, već to treba da uradi neko stručan (lekar ili fizioterapeut)  :)
Sačuvana
NATURE
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1655


Чекам васкрсење мртвих, и живот будућег веka

« Odgovor #110 poslato: April 27, 2012, 12:26:53 pre podne »

Evo radim vezbe vec 3 meseca, istezem takodje posle treninga, bol se smirio dosta ali opet nekim danima imam bolove dok sedim. Mozda treba da pojacavam jos kilaze? Sad radim sa oko 15kg po nozi extenzije. I taj tejping mi zvuci ok. Da li to moze da se kupi i odradi samostalno uz neki youtube video - tutorial ?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #109 poslato: April 26, 2012, 11:19:31 posle podne »

Crvena greje, zelena hladi. Hladjenje smanjuje bolove i smiruje upalnu reakciju. Grejanje pojačava cirkulaciju, podstiče regeneraciju i opušta mišiće. protiv bolova je zelena, medjutim.... Smatram da je u tvom slučaju problem pozicioniranja patele (čašice), što je klasični pfps. Potrebno je raditi jačanje medijalnog vastusa i redovno istezanje kvadricepsa. Može e nositi ortoza sa otvorom za čašicu koja pozickonira pravilno patelu. Takodje, postoji viskosjplementacija koja se aplikuje direktno u koleno. Ovi preparati povećavaju viskoznost zglobne tečnosti i delom utiču na regeneraciju hrskavice...
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 10 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.172 sekundi sa 17 upita.