TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 20, 2024, 01:47:55 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Plivanje i suplementi  (Pročitano 21888 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #43 poslato: Septembar 18, 2015, 12:32:55 pre podne »


Sta bi ste mi preporucili od suplementacije za dobijanje mase plivanjem?Zbog problema sa zglobovima ogranicen sam samo na plivanje,uz ozbiljne treninge plivanja imao bih i 2 treninga u teretani,ali samo biceps,triceps,podlakticu,noge,trbusnjaci...posto ne smem da dizem velike tezine kao kod vezbi na bencu.Ishrana je pravilno dozirana,2g proteina i 3g uh po kg tt.Imam kreatin i aminokiseline,da li da pocnem sa tim pa da nastavim sa necim boljim,jacim,ubacim pored toga jos nesto?Svaka pomoc dobro dosla.Inace imam 195 cm a 85 kg,tako da moram da nabacim masu ali bez sala.


Pozdrav...

O kakvom problemu sa zlobovima je reč? Neka "dijagnoza"?

Uopšteno o povećanju mišićne mase...

Glavni stimulans za povećavanje mišićne mase je trening sa opterećenjem u odgovarajućoj zoni opterećenja...

Tj. MIŠIĆE KOJE SMO MAKSIMALNO IZMORILI TRENINGOM (trening sa opterećenjem u „zoni” od 70-80 % od maksimuma – 1MR), MORAMO KVALITETNO DA NAHRANIMO I ODMORIMO DA BI „RASLI“ ILI DA BI ODRŽALI POSTOJEĆU MIŠIĆNU MASU...

Cilj treninga sa opterećenjem je MIŠIĆNA HIPERTROFIJA, koja uopšteno predstavlja porast mišićne mase, tj. veličine mišićnih vlakana na račun vode i mišćnih „kontraktilnih proteina“( aktina i miozina). Mišićni rad( u „ciljanoj zoni opterećenja“) dovodi do „oštećenja“ mišićnih vlakana, koja „rastu“ u stalnom procesu obnove od oštećenja izazvanih treningom( mišićnim radom), tj. kontinuirani proces oštećenja i oporavka, predstavlja ključ mišićnog rasta( hipertrofije).

Dakle, naše je da kroz ishranu, prvenstveno, obezbedimo dovoljno „gradivnih blokova“ za obnovu „treningom oštećenog“ mišićnog tkiva...

NAŠA ISHRANA BI TREBALO DA IMA DOVOLJNO PROTEINA VISOKE BIOLOŠKE VREDNOSTI, SLOŽENIH UGLJENIH HIDRATA I ZDRAVIH MASTI...naravno u „povoljnom odnosu“...

Dakle, takstativno...šta nam treba da povećamo mišićnu masu?

- Dobar plan, program treninga kako bi stimulisali mišićni rast( radimo sve mišićne partije, naše telo je kao "sistem poluga", blisko povezana celina svih svojih delova, dakle, nema favorizovanja pojedinih mišićnih partija u odnosu na druge)

- Redovni pravilni obroci u toku dana( idealno 4-6),

- Dovoljno odmora izmeĂ°u dva treninga

Dakle, TRENING, ISHRANA, ODMOR...pa tek kao "final touch" dolazi suplementacija...

Šta je sa unosom masti? Koliko masti imaš na dnevnom nivou? I hidrati bi morali da idu naviše...  ;)

Preduslov ove priče je kalorijski suficit, tj. "unos" energije veći od potrošnje( ishrana)...akcenat na kvalitet suficita...ali pre svega ciljani unos proteina, hidrata, masti...ne zaboravi da ishranom moraš kompenzovati trenažne napore - teretana i plivanje...

Unapred sa preciznošću ne možemo reći koliko će taj dobitak biti "čist" u pogledu mogućeg( neminovnog) "zamašćivanja"...to je ipak induividualna odrednica...

Po pitanju suplementacije preporuka za vitaminsko-mineralne komplekse, omega-3 esencijalne masne kiseline i proteinski suplement( moj predlog ide blendovima - "proteinske mešavine")...najbolji anti-katabolik i "gejner" - KVALITETNA, RAZNOVRSNA I IZBALANSIRANA ISHRANA!

Po pitanju "sistema koji dobija", detaljno, članak dr Tutorova...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/zdravlje/kako-da-poveate-miinu-masu.html

Inače, samo plivanje neće dovesti do željenog povećanja mišićne mase, već, opet naglašavam, trening sa opterećenjem u ciljanoj zoni opterećenja...dobro uskladi treninge...tako da ne doĂ°e do pretreniranosti i sl. negativnih ispoljavanja...

Po pitanju ishrane, sastavljanja obroka, odabira namirnica...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-poetnike.html

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najbolji-prijatelji-miine-mase-uljeni-hidrati.html

Vezano za nutritivnu vrednost svake namirnice... http://nutritiondata.self.com/

P.S.

Piješ li neke lekove? Da li si u skorije vreme radio lab. preglde krvi i urina? Ekg? Redovne kontrole lekara sportske medicine? Ortoped? Fizijatar? Reumatolog? Sistematski pregledi?


« Poslednja izmena: Septembar 18, 2015, 12:50:17 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
mawerik013
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #42 poslato: Septembar 17, 2015, 10:01:01 posle podne »

Sta bi ste mi preporucili od suplementacije za dobijanje mase plivanjem?Zbog problema sa zglobovima ogranicen sam samo na plivanje,uz ozbiljne treninge plivanja imao bih i 2 treninga u teretani,ali samo biceps,triceps,podlakticu,noge,trbusnjaci...posto ne smem da dizem velike tezine kao kod vezbi na bencu.Ishrana je pravilno dozirana,2g proteina i 3g uh po kg tt.Imam kreatin i aminokiseline,da li da pocnem sa tim pa da nastavim sa necim boljim,jacim,ubacim pored toga jos nesto?Svaka pomoc dobro dosla.Inace imam 195 cm a 85 kg,tako da moram da nabacim masu ali bez sala.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #41 poslato: Januar 28, 2012, 01:25:33 pre podne »

89-to sam godiste, 178visina, 77kg. 5godina sam trenirao na svoju ruku (3 puta nedeljno po 3km, treninzi skinuti sa neta). poslednjih godinu dana treniram u klubu 3-5 puta nedeljno. Treninzi su 2.5-3.5km (bilo bi i vise, ali je termin ogranicen na sat vremena). Treninzi su uvek posle 20h
Pre nekoliko dana sam isao kod sportskog lekara oko nekog bola u ledjima i iskoristio sam priliku da ga pitam za suplemente. On mi je preporucio sledece:
1.2gr/kg Whey posle treninga sa 2 Bonzite
20gr 100% kreatina u toku dana
500mg Ca
250mg Mg
2-1.5 sata pre treninga testenine (ili neki drugi vid slozenih secera)

Koji kreatin i Whey mi preporucujete i sta uopste mislite o ovoj "listi" ?

nadoknada tečnosti neposredno nakon treninga + elektroliti+prosti uh (toppower ili cedevita),  složeni uh i proteini do 1h nakon treninga.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #40 poslato: Januar 28, 2012, 01:22:11 pre podne »

http://www.pansport.rs/forum/index.php?topic=150141.0

Ako vas mrzi da procitate sve, pretrazite pogledom samo deo o plivanju. Nije to mnogo kreatina. To je preporucena doza. Ja sam pio 2 ravne kasicice sa sokom od borovnice pre vezbanja, i 2 sa proteinom i dextrozom posle vezbanja. Kasnije sam samo dextrozu izbacio. Samo mora da se prekine sa koriscenjem posle 6 nedelja da se ne navikne organizam na toliki unos vestackim putem.
dobro je da se krea uzima + dekstroza, msm da je bolje posle treninga (ne mora neposredno posle), 5g kreatina dnevno  :)
Sačuvana
Kajzla
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 85


Kad dam znak glavom ti udri.

« Odgovor #39 poslato: Januar 27, 2012, 04:31:34 posle podne »

Izvini ... jeste mnogo, nisam video koliko ima kila :) Ja ga poredim sa mnom ... :)
Sačuvana
May the force be with you !
Kajzla
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 85


Kad dam znak glavom ti udri.

« Odgovor #38 poslato: Januar 27, 2012, 04:29:04 posle podne »

http://www.pansport.rs/forum/index.php?topic=150141.0

Ako vas mrzi da procitate sve, pretrazite pogledom samo deo o plivanju. Nije to mnogo kreatina. To je preporucena doza. Ja sam pio 2 ravne kasicice sa sokom od borovnice pre vezbanja, i 2 sa proteinom i dextrozom posle vezbanja. Kasnije sam samo dextrozu izbacio. Samo mora da se prekine sa koriscenjem posle 6 nedelja da se ne navikne organizam na toliki unos vestackim putem.
Sačuvana
May the force be with you !
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #37 poslato: Januar 18, 2012, 11:51:56 posle podne »

mnogo kreatina, kalcijum ne mora, ostalo ok
Sačuvana
stevan89
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #36 poslato: Januar 18, 2012, 09:33:54 posle podne »

89-to sam godiste, 178visina, 77kg. 5godina sam trenirao na svoju ruku (3 puta nedeljno po 3km, treninzi skinuti sa neta). poslednjih godinu dana treniram u klubu 3-5 puta nedeljno. Treninzi su 2.5-3.5km (bilo bi i vise, ali je termin ogranicen na sat vremena). Treninzi su uvek posle 20h
Pre nekoliko dana sam isao kod sportskog lekara oko nekog bola u ledjima i iskoristio sam priliku da ga pitam za suplemente. On mi je preporucio sledece:
1.2gr/kg Whey posle treninga sa 2 Bonzite
20gr 100% kreatina u toku dana
500mg Ca
250mg Mg
2-1.5 sata pre treninga testenine (ili neki drugi vid slozenih secera)

Koji kreatin i Whey mi preporucujete i sta uopste mislite o ovoj "listi" ?
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #35 poslato: April 17, 2010, 06:12:46 posle podne »

ne moze biti prob. u metablozimu kada si tako aktivan... kazem ti, sada sam siguran da je u ishrani problem. procitaj tema u vezi ishrane, skapiraces veoma brzo.. ili mi mozes i poruku poslati sta konkretno i kada tacno jedes pa ti mogu dati neke sugestije, sa obzirom da se bavimo veoma slicnim aktivnostima pa znam u potpunosti sta ce ti najvise odgovarati a da ne remeris trening
Sačuvana
nemanjaswim
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #34 poslato: April 15, 2010, 08:12:50 posle podne »

Treniram dva puta dnevno, od 10-12km dnevno, razmisljao sam . Mozda je problem u metabolizmu. Ali hvala u svakom slucaju. Moram da promenim ishranu pod hitno. Hvala!
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #33 poslato: April 15, 2010, 08:48:42 pre podne »

Pa ako plivas 400 mesano znaci da i te kako imas kilometara u bazenu, tako da bi trebao da ubacis aminokiseline nakon treninga ako vec ne pijes, ili proteine, kao i napomenuti sagorevac pre treninga... i trebao bi imati rezultata...
mada moras imati u vidu da je ishrana VELIKI FAKTOR. treniras ti sigurno puno, ali dzaba ako se losije hranis... savetujem da procitas nekoliko tema u vezi ishrane, verujem da ces uociti dosta gresaka kod sebe... jer aktivan si, stoga verujem da je u hrani prob.
Sačuvana
nemanjaswim
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #32 poslato: April 14, 2010, 08:04:56 posle podne »

Discipline su mi mesano 200-400, delfin sprinterske discipline, ja sam 87 god.trenutno zivim i treniram u Kelnu, Nemacka. Visok sam 180 i imam 87 kilograma. Imao sam udes motorom, i posle toga sam nabacio  10kg i vec godinu dana ne mogu da ih skinem.
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #31 poslato: April 14, 2010, 06:57:28 posle podne »

Pa uz adekvatan oporavak od treninga (prost secer + aminokiseline/proteini) odmah nakon treninga, i u narednih najvise 30 min pravi obrok, ne treba da se bojis uopste... animal cuts ce ti pomoci samo da sagoris masti u tom slucaju...

takodje ako bi opsirnije napisao sta ti je disciplina, tako bih i znao vrstu treninga koju radis, da li ides u teretanu, koliko imsa godina? thx
Sačuvana
nemanjaswim
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #30 poslato: April 14, 2010, 03:08:18 posle podne »

Kupio sam Animal Cuts s namerom da skinem suvisne kilograme. Nisam jos poceo da ga koristim. Pitanje je : Da li bi trebao da koristim jos nesto od suplemenata da ne bi izgubio misicnu masu koju vec imam? Hvala u napred.
Sačuvana
alexbgd
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 14

« Odgovor #29 poslato: April 14, 2010, 12:04:24 pre podne »

Hteo bih prvo da pohvalim forum. mislim da je najbolji u Srbiji sa ovom tematikom. :) Nisam baš u toku sa suplementacijama i sličnim stvarima, pa bih postavio pitanje. Čitao sam dosta postova na forumu, ali nisam našao ono što bi me zanimalo.
Bavim se samo plivanjem-ne idem u teretanu, nemogu da stignem od posla, a i često sam posle posla pre-umoran da bih mogao da dižem tegove. Teretanu stvarno volim i u kući imam svoju (pravljena), ali jednostavno, kad sam shvatio da pre vežbanja moram da se napijem sa mnogo kafe da bih podigao budnost i tonus mišića i na taj način se osposobio za dizanje tereta - morao sam to (nadam samo za sada) da ostavim. :'(
Elem plivanje je nešto što mi sada odgovara i čime mogu da se bavim...
Hteo sam da pitam da li je moguće ( i šta i kako ) nešto uzimati da bih ubrzao napredak u povećanju mišićne mase? Da li bi mi nešto mogli preporučiti sada kao nekom ko se bavi isključivo plivanjem? I da li bih mogao ( i šta ) uzimati kao dodatak ishrani?
Hvala!
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.066 sekundi sa 20 upita.