TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 07:08:19 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Plivanje i suplementi  (Pročitano 21886 puta)
MarK3
Flamer
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1637

« Odgovor #13 poslato: Septembar 10, 2008, 09:39:02 pre podne »

Ima BCAA u volumassu 30 gr u dnevnoj dozi trebalo bi to da bude dovoljno jer imam 67 kg
ne verujem da ima bcaa toliko... mada tebi trebaju bcaa preko celog dana... ne zanosi se ... kupi bcaa :D
Sačuvana
TheLittleTortillaBoy
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 40

Mess with the best, Die like the rest!

« Odgovor #12 poslato: Septembar 10, 2008, 08:07:29 pre podne »

Ima BCAA u volumassu 30 gr u dnevnoj dozi trebalo bi to da bude dovoljno jer imam 67 kg
Sačuvana
Ne dozvolite da vas zivotne okolnosti obeshrabre. Svako ko je uspeo u zivotu morao je od necega da pocne.
Lokk1
Gost
« Odgovor #11 poslato: Septembar 08, 2008, 10:29:07 posle podne »

Ja krecem na plivanje u oktobru i koristicu volumass, take one, vitamin c i omega 3. Mislim da mi vise ne treba nista sta vi mislite? Inace cilj mi je masa ne definicija. pozz

BCAA .. ipak je aerobija u pitanju .. pazi na katabolizam
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12779


Never give up!

« Odgovor #10 poslato: Septembar 08, 2008, 09:24:25 posle podne »

Ja krecem na plivanje u oktobru i koristicu volumass, take one, vitamin c i omega 3. Mislim da mi vise ne treba nista sta vi mislite? Inace cilj mi je masa ne definicija. pozz

Ako je masa u pitanju onda je ok.
Sačuvana
TheLittleTortillaBoy
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 40

Mess with the best, Die like the rest!

« Odgovor #9 poslato: Septembar 06, 2008, 12:06:33 posle podne »

Ja krecem na plivanje u oktobru i koristicu volumass, take one, vitamin c i omega 3. Mislim da mi vise ne treba nista sta vi mislite? Inace cilj mi je masa ne definicija. pozz
Sačuvana
Ne dozvolite da vas zivotne okolnosti obeshrabre. Svako ko je uspeo u zivotu morao je od necega da pocne.
The Mickey
Only rage gives me strenght!!!
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3817


Oculus ex Inferni

eXplode FORUM!!!
« Odgovor #8 poslato: Avgust 02, 2008, 09:37:50 posle podne »

Nemoras da pijes dex ujutru....bespotrebno dizes insulin. Mozes ovako....u danima kada ne treniras pi jednu mericu whey-a ujutru sa ovsenim...a kad treniras mericu posle treninga sa creatinom i dexom. creatin u danima pauze mozes da uzimas recimo ujutru pre dorucka.
Sto se tice creatina...ne verujem da ces od njega da dobijes nesto bog zna sta mase...najvise zavisi od toga kako se budes hranio... ako ti je tolika frka sa kesom...onda nemoj ni da ga uzimas... bolje uzmi omegu3 i Take One...moj predlog.
Sto se tice holesterola....ako trenutno nemas problem sa njim..onda neces ni posle uzimanja geinera...ili bilo kog suplementa...
Sačuvana
"In Nomeni Patri Et Fili Spiritus Sancti"
Dark Angel....Maybe dark but still Angel
       
     
lethalshadow
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #7 poslato: Avgust 02, 2008, 09:04:56 posle podne »

Hvala svima na reply! Nego Miki jel bi bilo efekta nekog da pijem whey jedanput dnevno naprimer ujutru sa dextrozom a kreatin posle treninga ?
Ili na primer ujutru whey sa ovsenim pahuljicama,a posle treninga da raspalim kreatin sa dextozom?
Malo glupavo zvuci,znam da  ovde vazi pravilo - koliko para - toliko muzike, ali mi je malo frka da izvojim oko 60-70 evra mesecno na suplemente....Jbg znam da se efekat smanjuje, ali su takva vremena :(
A koliko znam ...Barem ako me secanje nevara..onaj Elite Whey od 920g ima oko 30 konzumacija,to mi je taman za mesec dana svaki dan jedanput,a kretatin sam uzimao onaj Univerzalov,i bio mi je ok.

Za kreatin,dosta sam citao o njemu, ali po nekim iskustiva koje sam cuo, i video, dosta ljudi posle prestanka uzimanja kreatina izgubi masu,jel ima neki "recept" da se to nedesava? tj. da se spreci gubitak vode ...evo dva dobra linka o kreatinu
http://www.yu-fitness.com/suplementi/kreatin.php   http://www.yu-fitness.com/suplementi/istine_i_zablude_o_kreatinu.php

Ljudi josh jedno pitanje--- Da li posle uzimanja bilo kakvih geinera,dodataka ishrani zasnovanih na vecim kolicinama secera i ugljenih hidrata, moze posle  prestanka treniranja, i neke da kazem totalne fizicke neaktivnosti dovesti do povecanja holesterola u krvi?

Poz!
Sačuvana
The Mickey
Only rage gives me strenght!!!
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3817


Oculus ex Inferni

eXplode FORUM!!!
« Odgovor #6 poslato: Avgust 02, 2008, 03:42:43 posle podne »

Od tih 5kg "kvalitetnog shita" nemozes da uradis ama bas nista, sem da se usvinjis i nabacis brdo sala...tripujuci se da su to misici.... ustvari tu velicinu i obime koje ces dobiti su sve od slanine!!
Jer od tih 5kg....
1kg universal whey (na 100g sadrzi oko 70g proteina i 10g UH)
1kg hyper mass (na 100g sadrzi oko 25g proteina i 70g UH)
3kg dex + malto = 3000g UH

Znaci da na tih 5kg kvazi "kvalitetnog shita" dobijes ukupno...hm... oko 1000g proteina i oko 3800g UH...
Tako da biti recimo jedna merica od 30g tih pomija sadrzala oko 6g proteina i oko 23g UH...
Uzimajuci u obzir da su proteini gradiva materija misica i da bez dovoljne kolicine proteina neces ni napredovati... da bi zadovoljio neke potrebe proteina iz whey-a posle treninga trebalo bi ti oko 35g proteina.... ukoliko budes uneo tih 35g proteina, sa njima ces uneti jos i oko 140g UH...
I neka u toku dana budes uzeo jos jednom ovu kolicinu ti ces za taj dan ukupno unetii 280g PROSTIH UGLENJIH HIDRATA!!!
Ako zelis salo da bi izgledao krupnije krijuci ispog tog sala svoje nedostatke u vidu misica...onda izvoli radi ovako....a ako ne moj savet ti je da uzmes Elite Whey protein i mozes da ubacis i creatin...cisto da ti da malo snage i da ubrza oporavak misica posto kao sto si rekao ides na plivanje 5x nedeljno...a ovo ce ti dosta znaciti...Obavezno ubaci omegu3 i neki multivitamineral comlex...moj savet je da uzmes Take One od Natrola
Znaci whey mozes da pijes jednu mericu ujutru sa ovsenim pahuljicama i jednu 1-2 merice posle treninga sa oko 40-50g dextroze ili maltodextrina, creatin pijes posle treninga 5-10g... i Take One popijes u toku dana.... Omegu pijes posle svakog obroka po 2 kapsuje...  
Sačuvana
"In Nomeni Patri Et Fili Spiritus Sancti"
Dark Angel....Maybe dark but still Angel
       
     
MarK3
Flamer
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1637

« Odgovor #5 poslato: Avgust 02, 2008, 03:40:56 posle podne »

u vezi tog kucnog treninga... nemoj svako vece da radis biceps ,triceps ,grudi i sta josh vec radis... neces dobiti na masi nego ces da zilavis... 2 puta nedeljno radi svaku od tih partija... naprimer ... sklekove ponedeljkom i cetvrtkom .... iskombinuj to malo...

dymatize... recnik ti je katastrofa  :-X :-X
Sačuvana
dymatize
Gost
« Odgovor #4 poslato: Avgust 02, 2008, 11:21:02 pre podne »

brate napravi gainer, ja sam sebi sastavio 1 i ko lutka. rokno 1kg universalovog ultra whey pro, rokno pardon zabio 2kg dex i 1kg maltodextrina i naso u kuci?!?!?!?!?!?!?!?
biotecov hyper mass sve to sabio u kantu i dobio 5kg kvalitetnog shita. ali nista bolje izmucis se u vodurini izadjes i sabijes gainer, po bude ko dusa.
evo ja klosar nosim gainer na zenba, znaci zabijem pardon denem ga u kola i kad zatreba moze i na leba. kontas, posto ja jok
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #3 poslato: Avgust 02, 2008, 08:33:25 pre podne »

ja bih ti preporucila da nastavis sa elite whey-om... to nek ti bude osnova, mozes ubaciti i dekstrozu i maltodekstrin...  kreatin moze i ne mora ( to sto si napisao da si izgubio kilazu posle kreatina je najverovatnije samo gubitak vode ili losa ishrana)  i ne zaboravi vitamine i minerale, riblje ulje,  to bi bila neka osnova...
Sačuvana
dymatize
Gost
« Odgovor #2 poslato: Avgust 02, 2008, 02:04:51 pre podne »

a sta ti hoces od te suplementacije, jel hoces da budes ko sapic ili sta?
Sačuvana
lethalshadow
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #1 poslato: Avgust 01, 2008, 11:47:36 posle podne »

Pozdrav svima! Misllio sam da stavim ovaj topic u deo o ishrani,ali mislim da je ovo pogodnije mesto.Imam 20 godina, visok sam oko 180cm i tezak 73kg, imam jako brz metabolizam i priroda mi nije podarila bas najbolje gene :)...Salu na stranu, posto sam u srednjoj bio jako mrsav,krenuo sam u teretanu.Isao sam jedno 2 godine i tokom tog vremenskog intervala pio sam geinere jedno kratko vreme, a posle sam takodje jedno kratko vreme pio kombinaciju elite whey-a i kreatina. Za 2 godine sam dobio oko 20kg, i poprilicno sam se popunio,ali mi josh fali koja kila,jer definicija mi je super,ali mi fali mase.Ruke i grudi su mi ok,ali imam mrsavije noge, ali to sam nazalost genetski tako predodredjen.Da predjem na stvar,pre godinu i po dana sam se u teretani u trenutku nepaznje  povredio radeci cucanj sa sipkom na ledjima,i morao sam da prestanem.Pio sa lekove i isao na elektro terapiju i  vratio sam se u normalu,ali mene teretana vise nece videti.

Pre par dana sam krenuo na plivanje, pa me zanima sta bi bilo dobro uzimati od suplemenata ili dodataka ishrani pri toj vrsti sporta?
Imam prilicno brz metabolizam, a prethodno iskustvo sa kreatinom mi je pokazalo da posle prestanka uzimanja kreatina izgubim dosta stecene mase,tj prostim recnikom izduvam se,pio sam malo surutku u prahu,i dobio sam 2-3 kile,ali sam video da je generalno na ovom forumu misljenje o surutki jako podeljeno.Neki kazu da je teska za stomak, neki je pljuju, neki je hvale, ja iskreno mislim da je ok,ako naravno stomak moze da izdrzi :)

Sve u svemu - Vase misljenje - koji dodatak ishranii da uzmem ako se rekreativno bavim plivanjem ( 5 puta nedeljno)i redovno kod kuce radim sklekove i malo bicepse i tricepse?

Hvala unapred svima!
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.065 sekundi sa 19 upita.