TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 10:16:54 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Plivanje i suplementi  (Pročitano 21887 puta)
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #28 poslato: Novembar 01, 2009, 05:05:09 posle podne »

blago tebi - to je sve što mogu da kažem.. i ja sam jedno vreme išla u teretanu iznad bazena - odlično je bila opremljena ali preterano zagušljiva od isparenja iz bazena... Uglavnom odlična kombinacija za definiciju
Sačuvana
obrnutaPsihologija
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 582

« Odgovor #27 poslato: Oktobar 27, 2009, 11:28:48 posle podne »

Kakve veze ima, ja celu zimu praktikujem teretana i odmah posle bazen, jer ima teretana blizu bazena, cim odradim sa tegovima odmah u vodu, plivanje 30-45min kraul + prsno i posle toga popijem whey i dex, misicna masa lepo napreduje, nema sta da se brines, samo pici =)
Sačuvana
Mammoth
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 41


« Odgovor #26 poslato: Avgust 06, 2009, 07:38:23 posle podne »

Izvinjavam se ako izgleda kao da filozofiram, ali ja trenutno nemam druge mogućnosti. Radim od 7 do 15h, oko 14:30h jedem na poslu i u 16h sam u teretani. U 17:15h sam na bazenu i u 17:50h moram da napustim bazen jer radi do 18h. I meni je ranije bilo lepše kad sam mogao da kombinujem pa da idem i pre i posle podne, ali sad to više ne mogu.

ja da sam na tvom mestu uvek bih imao obrok pre plivanja i gyma... i shejk uvek posle toga...


Uvek imam obrok pre plivanja i gyma, i uvek imam šejk posle teretane, a sada ću verovatno posle plivanja.

a i sada ti filozofiras i hoces da ides na plivanje pa u teretanu... i sve tako neke prohteve...

Ne, ja hoću teretanu pa posle nje plivanje!
Sačuvana
MarK3
Flamer
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1637

« Odgovor #25 poslato: Avgust 06, 2009, 04:45:14 posle podne »

Imam samo još jedno pitanjce!

Ubaci posle teretane... jer se u vodi kao sto kazes uglavnom opustas... Znaci pre plivanja!

Da, ali to je zato što ne mogu da plivam duže od 5 minuta bez prestanka, jer nemam kondicije za plivanje. Kad uĂ°em u formu, tj. kondiciju, planiram da mi to bude kardio. Cilj mi je da uspem da plivam pola sata bez prestanka. Da li da u tom slučaju popijem posle plivanja?
ja da sam na tvom mestu uvek bih imao obrok pre plivanja i gyma... i shejk uvek posle toga... npr... plivanje prepodne gym uvece... a i sada ti filozofiras i hoces da ides na plivanje pa u teretanu... i sve tako neke prohteve... ako ti cilj da mozes pola sata bez prestanka da plivas, onda lepo plivaj svaki dan... hrani se lepo , sejk posle plivanja i cao zdravo... a ako hoces oba... gore sam ti napisao i to je to... a i ne znam kakav trening ocekujes posle plivanja... em voda isrpljuje, vezbas pospan, i nista nisi uradio...
Sačuvana
Mammoth
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 41


« Odgovor #24 poslato: Avgust 06, 2009, 04:25:05 posle podne »

Imam samo još jedno pitanjce!

Ubaci posle teretane... jer se u vodi kao sto kazes uglavnom opustas... Znaci pre plivanja!

Da, ali to je zato što ne mogu da plivam duže od 5 minuta bez prestanka, jer nemam kondicije za plivanje. Kad uĂ°em u formu, tj. kondiciju, planiram da mi to bude kardio. Cilj mi je da uspem da plivam pola sata bez prestanka. Da li da u tom slučaju popijem posle plivanja?
Sačuvana
MarK3
Flamer
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1637

« Odgovor #23 poslato: Avgust 06, 2009, 02:40:47 posle podne »

Ubaci posle teretane... jer se u vodi kao sto kazes uglavnom opustas... Znaci pre plivanja!
pa ako se opusta neka pije shejk u vodi :D i pirinac moze da bude tu na ivici bazena xD
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #22 poslato: Avgust 06, 2009, 02:14:33 posle podne »

Ubaci posle teretane... jer se u vodi kao sto kazes uglavnom opustas... Znaci pre plivanja!
Sačuvana
Mammoth
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 41


« Odgovor #21 poslato: Avgust 06, 2009, 01:53:57 posle podne »

Hvala vam!

Ako si pola sata u vodi, to je O.K., mozes piti onda posle plivanja...

Pa dobro, jesam pola sata u vodi, ali od teretane do bazena nekih 5-7 minuta, pa skidanje i tuširanje - sve ukupno sigurnih 10-15 minuta dok ne počnem da plivam. Tako da od završetka rada u teretani do izlaska iz vode proĂ°e nekih 45 min. Jel' to nešto menja?

svakako posle treninga

Hm, jel' to znači posle teretane ili posle plivanja?
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #20 poslato: Avgust 06, 2009, 01:20:38 posle podne »

svakako posle treninga
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #19 poslato: Avgust 06, 2009, 08:35:24 pre podne »

mislim da nemas potrebe za tim plivanjem....samo se dodatno naprezes i sagorevas misice....

Ma da... zato ljudi, ako zelite da smrsate - odmah na plivanje i ne samo da cete sagoreti masti, nego i misice...  ::)

Ako si pola sata u vodi, to je O.K., mozes piti onda posle plivanja...
Sačuvana
tozaNS
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 516

« Odgovor #18 poslato: Avgust 05, 2009, 10:22:11 posle podne »

mislim da nemas potrebe za tim plivanjem....samo se dodatno naprezes i sagorevas misice....
Sačuvana
Mammoth
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 41


« Odgovor #17 poslato: Avgust 05, 2009, 07:08:47 posle podne »

Iako je tema neaktivna već jako dugo, čini mi se baš adekvatnom da postavim jedno tehničko pitanje.

Idem u teretanu 4 puta nedeljno i (od pre nedelju dana) odmah nakon teretane na plivanje. Od suplemenata koristim Daily formulu, omega 3 i Elite whey. Daily formulu popijem ujutro sa ovsenim, omegu 3 popijem po dve kapsule posle 4 obroka, a whey popijem 1,5 - 2 merice sa dexom posle treninga u teretani. Planiram da skupim i za BCAA, ali... Do marta mi je cilj mišićna masa, a od tada definicija. Ishranu sam maximalno sredio.

E sad, posto sam od skoro poceo i sa plivanjem (razlozi su opuštanje mišića, uživanje i vremenom kardio) interesuje me kada je najbolje da uzmem taj PWM, obzirom da su mišićima potrebni brzi proteini odmah nakon napora. Da li da uzmem odmah nakon treninga u teretani, a pre plivanja, a da posle plivanja pojedem kvalitetan obrok? Ili je bolja varijanta da odradim i teretanu i plivanje, pa tek onda da popijem taj PWM?

U prvoj varijanti mi je malčice nezgodno da popijem taj šejk pa da idem da plivam (mada i nije tako strašno), a u drugoj mi se čini da mišići jako dugo čekaju na proteine, obzirom da sam u vodi minimum pola sata.

Hvala!

Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12779


Never give up!

« Odgovor #16 poslato: Septembar 13, 2008, 05:32:15 posle podne »

Skupicu love za BCAA samo vise da izadje ovaj od 1kg...

Dobra ideja.Neces se pokajati veruj mi.
Sačuvana
TheLittleTortillaBoy
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 40

Mess with the best, Die like the rest!

« Odgovor #15 poslato: Septembar 12, 2008, 06:57:55 pre podne »

Skupicu love za BCAA samo vise da izadje ovaj od 1kg...
Sačuvana
Ne dozvolite da vas zivotne okolnosti obeshrabre. Svako ko je uspeo u zivotu morao je od necega da pocne.
Lokk1
Gost
« Odgovor #14 poslato: Septembar 11, 2008, 03:29:36 posle podne »

Ima BCAA u volumassu 30 gr u dnevnoj dozi trebalo bi to da bude dovoljno jer imam 67 kg

ja mislim da u volumassu nemash ukupno 30g proteina a ne 30g BCAA ali ako ti mislish da ti je dovoljno :)) .. olk razumem ako su finansije problem ok je i ovo naravno ... ali ako mozesh da priushtish obavezno BCAA ..
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.107 sekundi sa 19 upita.