TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 28, 2024, 02:58:19 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 5 6 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Vase misljenje o ovoj ishrani.. :p  (Pročitano 15265 puta)
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #54 poslato: Jul 20, 2010, 07:04:53 posle podne »

Svakako, psiha je tu broj jedan, a onda nadolazi ukus, smesno zvuci :)

ja sam za jos blazu varijantu jer mnogi ne mogu da isprate pravilniji rezim hrane iako im se napomene da ponekad varaju... uvek savetujem postepeno i lagano izbacivanje losih stvari... znaci traje dugo i napredak je daleko, ali ko jednom uspe, moci i svaki drug put ukoliko se eventualno vrati na losu ishranu, sto nije slucaj jer se laganim menjanjem prosto usvaja taj novi nacin prirodno i sa uzitkom
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12783


Never give up!

« Odgovor #53 poslato: Jul 20, 2010, 02:43:41 posle podne »

Dobro si im rekla Monika, jer taj jedan dan ili samo jedan obrok u toku nedelje moze dosta uticati i na psihu coveka.Jel mozete zamisliti kako bi izgledalo da vam neko kaze: E sledeca tri meseca mora striktno ovako i nema varanja nema opustanja?  Jako je to tesko i treba stvarno biti fanatik pa izdrzati.A ako niste takmicar ili ne tezite nekim extremnim ciljevima nema potrebe za tolikim mucenjem organizma.Ukoliko se svih sest dana striktno pridrzavate pravilne ishrane ovaj jedan dan bice zanemarljiv.Mada ne treba ni u tome bas preterivati.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #52 poslato: Jul 20, 2010, 09:11:45 pre podne »

Ljudi ipak treba da prvo povedu racuna o tome da ima izbor namirnica bude valjan, a samim tim koramo se resava bar 80% problema i u zdravlju i u dobrom izgledu

Upravo tako!  I jedna dobra psihološka varka, koja uvek "upali"  je da dozvoliš ljudima da jednom nedeljno pojedu nešto u umerenoj kolčini po izboru, šta god žele... to sam uradila više puta kad sam nekome pisala ishranu i uvek je ispalo super, kažem najpre zbog tog stava u glavi "wow, smem sve da jedem"
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #51 poslato: Jul 20, 2010, 06:30:22 pre podne »

E upravo tako sestro ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #50 poslato: Jul 19, 2010, 09:07:37 posle podne »

I pretpostavimo da je izbor namirnica valjan.. znači jedem povrće a ne čvarke itd...
ali nije svejedno ni odakle to povrće dolazi... imam prijatelje u bačkom Petrovcu koji gaje svoje povrće.. e to je organsko!.. kad takvu klopu označimo kao organsku onda ovaj termin ima smisla.
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #49 poslato: Jul 19, 2010, 01:21:20 posle podne »

Ljudi ipak treba da prvo povedu racuna o tome da ima izbor namirnica bude valjan, a samim tim koramo se resava bar 80% problema i u zdravlju i u dobrom izgledu
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
bojanjolie
Ja samo BOLJI!
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 793


Be yourself no matter what they say!

« Odgovor #48 poslato: Jul 19, 2010, 12:01:36 posle podne »

Da, ali opet imam traumu od onih "Černobil" jagoda...  hoću da kažem koliko je sve udaljeno od svoje prave, prirodne forme...  ne patim ja nešto od toga da se hranim ultra zdravo...  moja teorija je da danas ništa nije zdravo, uključujući i vodu i vazduh i zemljište i način života i sve... i ne očekujem da ni hrana bude zdrava, postoje samo bolje i gore opcije.....
slazem se sa stavom o stetnosti celokupnog okruzenja i pogleda na doticne jagode. . . :) najvise se treba paziti onog povrca i voca koje stize u radnje kada mu nije period a dolazi iz nasih krajeva. . . Takvo voce u sebi ima ubrizgane preparate koji ubrzavaju proces zrenja ploda i to izmedju ostalog utice na kvalitet voca. . . A i prisustvo takvih preparata ne utice blagotvorno na organizam. . . Treba samo naglasiti da lepo voce ne znaci i loše jer recimo sumske jagode(koje su simbol zdravog voca) mogu rasti pored divljih deponija koje nisu retkost kod nas. . .
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #47 poslato: Jul 19, 2010, 11:48:51 pre podne »

Da, ali opet imam traumu od onih "Černobil" jagoda...  hoću da kažem koliko je sve udaljeno od svoje prave, prirodne forme...  ne patim ja nešto od toga da se hranim ultra zdravo...  moja teorija je da danas ništa nije zdravo, uključujući i vodu i vazduh i zemljište i način života i sve... i ne očekujem da ni hrana bude zdrava, postoje samo bolje i gore opcije.....
Sačuvana
bojanjolie
Ja samo BOLJI!
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 793


Be yourself no matter what they say!

« Odgovor #46 poslato: Jul 19, 2010, 11:33:24 pre podne »

To sto je nesto organsko ne znaci i da je zdravo. . . Mnogi pesticidi i insekticidi sluze svojoj svrsi i nisu stetni ukoliko se umereno koriste. . . Drugo to sto je neko voce krupno i pravilnog oblika ne znaci i da je lose. . . Ukrstanjem odredjenih sorti voca moze se i unaprediti njihov kvalitet. . . Navodim ove primere jer ne treba na sve gledati crno-belo. . . Ima dosta izuzetaka. . .
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #45 poslato: Jul 19, 2010, 11:18:41 pre podne »

...Ali kada sam videla petokraku jagodu, ponestalo mi je apetita za jagode (inače moje omiljeno voće)

tačno se sećam, u jednoj posudi stajale su te ogromne čudnovate jagode, a u drugoj organske - sitne, ružne na oko, ali znatno ukusnije

jako me brine to "nacrtano" voće i povrće
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #44 poslato: Jul 19, 2010, 06:54:56 pre podne »

To je najveci problem kod svih, navodno su svi u fazonu organske hrane, a onda se kao pojave organski brendovi i zapapre cenu do te mere da se u sustini ne isplati kupovati takva hrana i na kraju jedini zakljucak do koga moras da dodjes je da ne vredi uopste truda ni muke oko zdrave ishrane...

Mislim da je organska hrana jedna od najvecih prevara u svetu zdrave ishrane u poslednjih 50 godina...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #43 poslato: Jul 18, 2010, 09:31:10 posle podne »

Ima onaj brand Zdravo... to je izgleda stvarno bio a nije tako skup...
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #42 poslato: Jul 18, 2010, 08:45:07 posle podne »

Za hranu mi nikada nije zao para... kada odem negde uvek se nakupujem pa tek onda skontam koliko sam u stvari puno potrosio :)

ali kada pogledam okolo, vrlo rado bi imao ovaj "porok" nego more drugih losijih...

A cinjenica je da ce i kod nas BIO sve vise uzimati zamaha, jer i nase domace postaje sve vise fals...
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #41 poslato: Jul 17, 2010, 08:43:30 posle podne »

Pojavili su se bio proizvodi (jabuke i još neko voće) u Merkatoru.. pa ko voli nek izvoli :)
Naravno duplo je skuplje ali plaća se i trend a ne samo zdravija hrana ;)
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #40 poslato: Jul 17, 2010, 08:40:53 posle podne »

Ko moze da nadje veze za domace, taj na konju. ja imam srece jer imam domace meso i domaca jaja, voce, povrce i sve je "bio" i "organic"  :D
msm salu na stranu, ko gaji za sebe naravno da nista nece dodavati, prskati i slicno, a ko na veliko prodaje... jasno racunica nazalost...
... mene uvek iznervira kada ponekad kupim paradajz koji je kada se presece nema uopste one vodice, nego je samo naduvan. katastrofa
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 5 6 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.084 sekundi sa 18 upita.