TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395018 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 03:11:39 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 24 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: KETOGENA DIJETA  (Pročitano 105850 puta)
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #338 poslato: Februar 04, 2019, 04:45:07 posle podne »

Kolega, ja i nisam pomenuo brokoli i zelenu salatu ;) Ali jako korisno da sa nama uvek podelite nešto iz ličnog iskustva i rada sa klijentima...ali šta sa drugim skorivenim izvorima, rizik ipak postoji...bolje skrenuti pažnju na vreme...

Sve u svemu, dobro je da se uvek ne slažemo...zato i postoji forum :)
Izvinjavam se onda, djelovalo mi kao da je odgovor bio sveobuhvatan za svaku vrstu salate :) Po meni, samo ne treba komplikovati vec uproscene stvari, ne pravit od toga egzaktnu nauku i ne drzat non stop digitron u dzepu. :))

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #337 poslato: Februar 04, 2019, 04:38:24 posle podne »

Kolega, ja i nisam pomenuo brokoli i zelenu salatu ;) Ali jako korisno da sa nama uvek podelite nešto iz ličnog iskustva i rada sa klijentima...ali šta sa drugim skorivenim izvorima, rizik ipak postoji...bolje skrenuti pažnju na vreme...

Sve u svemu, dobro je da se uvek ne slažemo...zato i postoji forum :)
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #336 poslato: Februar 04, 2019, 10:38:51 pre podne »

Hm...pa sad, uvek dobro obratiti pažnju na nutritivni profil svake namirnice...pogovotu na udeo svarljivih hidrata, kojih možda ima u neznatnim količinama, ali se ipak računaju... ;) ( kupus, paradajz...npr.)

Oprezno!
Kolega, ovaj put ne mogu da se slozim :) Iz brokolija i zelene salate se ipak ne racunaju. Tacnije nikad nisam racunao ni paradajz, kupus, tikvice itd... I nikad nisam imao problem da me izbaci iz ketoze i jos dosta i dosta njih sa kojima sam radio i razmijenjivao misljenje, a i dan danas je tako. Nece da ulazim u ekstreme gdje neko pojede za obrok 2kg paradjza, to ne moze biti dobro sve i da nisi na keto ishrani, ali umjereno kolicine i nece biti nikakvih problema. Bar je dosadasnje iskustvo pokazalo :)

Ljudi previse komplikuji sa keto dijetom koja je jako prosta, cak po meni prostija od rotacija. Zna se sto moze i sto ne bi smjelo, drzis se toga i nema greske. Vise se treba skoncentrisati na izvore nutritijenata nego na kolicinu kalorija, koje dodatno zbunjuju ljude. Sto vise zdravih omega masti u ukupunom unosu. Proteine drzat oko 1,5g po kg tjelesne tezine, pa i na 2g ako te to ne izbacuje iz ketoze, masti oko 2g, hidrati na nuli (sem kad je punjenje), dosta sezonskog povrca (ako smo u mogucnosti) i to samo ono koje sadrzi vlaknaste UH i nema greske.

Jedna "komplikovana dijeta" postaje jako jednostavna :)




Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
« Poslednja izmena: Februar 04, 2019, 02:33:22 posle podne od strane Boban Šaranović » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #335 poslato: Februar 04, 2019, 01:05:57 pre podne »

Hm...pa sad, uvek dobro obratiti pažnju na nutritivni profil svake namirnice...pogovotu na udeo svarljivih hidrata, kojih možda ima u neznatnim količinama, ali se ipak računaju... ;) ( kupus, paradajz...npr.)

Oprezno!
Sačuvana
Gorcha
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 68

« Odgovor #334 poslato: Februar 03, 2019, 10:08:38 posle podne »

Hvala  :)
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #333 poslato: Februar 03, 2019, 10:06:09 posle podne »

jel se racunaju hidrati iz zelene salate, brokolija npr?
Ne računaju, jedi salatu slobodno. Dakle, gledaj da uz svaki obrok  imas prirodne izvore vlakana, vitamina i minerala.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
Gorcha
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 68

« Odgovor #332 poslato: Februar 03, 2019, 07:38:52 posle podne »

jel se racunaju hidrati iz zelene salate, brokolija npr?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #331 poslato: Septembar 19, 2018, 10:32:16 posle podne »

Polako, ajmo taksativno...

Koliko dugo si na dijeti, ukupno? Krenuo si sa rotacijama...koliko dugo si bio na rotacijama? Kako si titrirao makrose( unos hidrati u danima treninga / odmora)? Dakle, posle rotacija odmah na ketogenu dijetu? Kako si sada titrirao makrose? Da li si dovoljno upoznat sa pravilnim odabirom namirnica, skrivenim izvorima hidrata, tajmingom za "carb load"? Praćenjem "ketoze"?

https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/oprezno-pravilan-odabir-namirnica-na-keto-dijeti

Prvi put radiš "keto"? Stručni nadzor?

Loše vođena dijeta je glavni uzrok usporavanja metabolizma i posledične stagnacije u gubitku kilograma, kao i hormonskog disbalansa...OBAVEZNO PROČITATI...

https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/zarobljeni-u-modu-gladovanja-ima-li-spasa

https://www.pansport.rs/tekstoteka/zdravlje/nezeljeni-efekti-ketogene-dijete

Kako ti izgledaju treninzi?

Šta kaže ogledalo? Šta planiraš da proveriš "u krvi"? Hormone? ( fT3, fT4, TSH, estradiol, prolaktin, ukupni testosteron, jutarnji kortizol...)?
Sačuvana
Bojan87
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 1

« Odgovor #330 poslato: Septembar 19, 2018, 09:41:42 posle podne »

Pozdrav ljudi, nov sam ovde, 181cm visok 103kg . Od nedavno sam 13dana na Keto dijeti bez UH jer sam do nedavno rotirao. Vec 7 god treniram, sa 130kg na 100kg sam pao ali ispod nikako. Ovo postaje frustrirajuce. Avgusta sam preskocio oko 20dana trening, jeo svasta i smrsao 3kg. Sad pocnem Keto i ne mrdam. Kako se dohvatim tegova tako dobijem na obimu.  13dana svako jutro brz hod 4km, ma kakvi. Razmisljam da posetim lekara i proverim krv.
Sačuvana
Vesnad
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 1

« Odgovor #329 poslato: Novembar 18, 2017, 09:53:25 posle podne »

Možda sam se malo prekasno pridružila forumu, ali bih svakako želela nešto da dodam. Mislim da bi svako trebalo da razvija sopstveni način ishrane, zavisno od svojih potreba, problema koje ima (zdravstvenih) i cilja koji želi postići. Ketogena ishrana jeste savršena za relativno brz gubitak masti, intenzivira metabolizam, povećava koncentraciju i radni učinak. Međutim, pre nego što se bacimo na uvođenje novih načina ishrane, važno je na prvom mestu da znamo da li nam neka namirnica odgovara. Tako npr. mnogi ljudi nisu svesni da su netolerantni na laktozu i/ili kazein, tako da dragi radovicmiladin86, možda ti upravo mlečni proizvodi prave problem o kom govoriš. Takođe, mleko i mlečni proizvodi iz prodavnice su puni antibiotika, konzervansa i dr. hemikalija koje loše utiču na varenje i organizam uopšte. Stoga bi trebalo uraditi test tolerantnosti na hranu. Keto ishrana ne zabranjuje konzumiranje većih količina namirnica životinjskog porekla, ali je poznato da takve namirnice dovode do kardiovaskularnih bolesti i drugih sistemskih oboljenja (naročito ako su u pitanju prerađevine), da ne idem dalje. Stoga, uravnotežen unos namirnica biljnog i životinjskog porekla svakako da doprinosi boljem zdravstvenom stanju i fitnesu. Negde sam pronašla da je idealan odnos 80% hrane biljnog porekla, a 20% životinjskog, nezavisno od toga da li su u pitanju mlečni proizvodi, meso, jaja, riba i dr. Ugljeni hidrati jesu važni za organizam, ali pre svega forma u kojoj se nalaze. Pokazalo se da složeni ugljeni hidrati (neki tipovi skrobova, kao što su inulin i drugi rezistentni skrobovi, u koje spadaju i beta-glukani iz ovsa) deluju pozitivno na organizam, a da su šećeri loši, jer se direktno metabolišu, dovodeći do skoka glukoze u krvi i insulinske rezistentnosti. Voće jeste bogato šećerima, ali sadrži i važne nutritive, kao što su vitamini, minerali, antioksidanti i dr. Zato treba praviti adekvatne izbore i kombinacije kako bi organizam bio snabdeven nutritivima, posebno kad je izložen fizičkom i mentalnom naporu.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #328 poslato: Jul 12, 2016, 12:56:28 posle podne »

Hm, a da li proveras da li si u ketozi?

Mozda cu biti subjektivan u interpretaciji nekih uzrocno-posledicnih odnosa...ali ima li realne potrebe komplikovati sebi zivot sa CKD ili bilo kojim drugim restriktivnijim pristupom?

Kao da je sva prica oko dijeta postala neki vid pomodnosti...  ::)

Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #327 poslato: Jul 11, 2016, 08:51:42 posle podne »

1700 kCal na keto...  ::)

Da, da, u osnovi svake dijete je kontrolisan kalorijski deficit, ali ne bi trebalo ići u krajnost...

Btw...još jedna stvar koja me blago sablažnjava je i činjenica da ljudi nekako "preteruju" u proceni prioriteta, i nekako baš oni kojima treba "najviše mesa na kostima", odluče se za tako restriktivne režime ishrane...

Svakako da o ukusima ne treba raspravljati...ali ne bi trebalo ići u krajnost..."aušvic kategorija"...  :o
Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #326 poslato: Jul 11, 2016, 06:53:37 posle podne »

Ko ti je to savetovao i kako se osecas na toliko kalorija.>>?
Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #325 poslato: Jul 11, 2016, 06:02:44 posle podne »

Upravo tako i onda je samim tim racunanje na dijeti daleko jednostavnije i preciznije. Plus digitalnu vagu kupite za 1000 dinara i nema greske :)
Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #324 poslato: Jul 11, 2016, 05:54:08 posle podne »

Nije 20 gr hidrata 100 kalorija vec 80. Mala ispravka :)
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 24 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.086 sekundi sa 18 upita.