TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 28, 2024, 11:49:56 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: ponovo pocetnik trazi savet  (Pročitano 9298 puta)
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #45 poslato: Mart 19, 2009, 05:12:10 posle podne »

imaš iskustva sa hranom i treningom.. sad samo posmatraj rezulate i koriguj hranu ako nešto ne ide kako bi voleo
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #44 poslato: Mart 19, 2009, 03:56:59 posle podne »

dzak itekako spada u kardio :)  licno mislim da bi mozda bilo bolje da se odlucis koji cilj ti je prioritetniji, da li skidanje masti ili hipertrofija...  jeste moguce postici i jedno i drugo u isto vreme ali vrlo tesko...

ali zapamti, uvek ostaje isto bez obzira na cilj

-  RAD SA TEGOVIMA
- VISOK UNOS PROTEINA

dok bih ugljene hidrate u tom slucaju unosila samo ujutru i nakon treninga.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12783


Never give up!

« Odgovor #43 poslato: Mart 19, 2009, 02:16:33 posle podne »

ok, drzacu se ipak ja varijacije uh to mi je dalo rezultate do sad, samo cu malo pojacati proteinske obroke. hvala

Varijacije uh sa povecanjem proteina  svima daju rezultate i to treba da se radi.Ali pazljivo i takodje treba stalno voditi racuna kako nam organizam reagje na promene.
Sačuvana
singe
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12

« Odgovor #42 poslato: Mart 19, 2009, 01:33:56 posle podne »

ok, drzacu se ipak ja varijacije uh to mi je dalo rezultate do sad, samo cu malo pojacati proteinske obroke. hvala
Sačuvana
dz.o.n.i.
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #41 poslato: Mart 19, 2009, 12:35:36 posle podne »

skoro bez uh i masti...
pre shock-a vodi racuna o ishrani! visoko proteinska dijeta bez uh i masti...ne znam bas kako si to osmislio i na sta ce to da ispadne. esencijalne masti su jako bitne.

a shock t samo pre tegova.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #40 poslato: Mart 19, 2009, 12:26:21 posle podne »

Samo pre tegova i takodje obrok sa hidratima pre tegova
Sačuvana
singe
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12

« Odgovor #39 poslato: Mart 19, 2009, 11:53:04 pre podne »

ja sam do skoro uvek jeo ovsene sa wheyom za dorucak tj pre kardia ali ok sad cu ih jesti posle kardia. kao visoko proteinski obrok kombinujem belanca belo meso i ribu. ustvari svaki obrok sam napravio tako da ima dosta proteina ako ne onda ga dopunim wheyom.
  suplemente sam tako i koristio al neznam koliko i kad da ubacim shock therapy dali samo pre tegova ili treba jos jednom u toku dana?
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #38 poslato: Mart 19, 2009, 09:08:45 pre podne »

Ketogena dijeta je bez uh.za nekoga ko skida visak kg i ko je pocetnik ja je bas ne bih preporucio jer pri njenom prestanku veoma brzo dolazi do povratnog efekta vracanja kilograma,pogotovu za nekoga ko ne ume da iskontrolise i izbalansira unos kalorija.
Mozes slobodno da ubacis ovsene,ali posle cardia i slobodno i dzak radi ako vec radis,ali odmah nakon tog treninga unesi bcaa,glutamin,whey...i pola sata nakon toga jak proteinski obrok sa nekim komleksnim hidratima(belanca i ovsene ).
dextroza ti nije potrbna barem dok ne skines visak.creatin pijes pre treninga i posle tegova,tribulus ujutru,pre treninga i pre spavanja
Sačuvana
singe
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12

« Odgovor #37 poslato: Mart 19, 2009, 12:11:15 pre podne »

pa ja imam jos viska kila pa sam mislio da se drzim valjda se kaze ketogene dijete. ako kazete da ubacim uh jel bi bilo dovoljno samo ovsene za dorucak ili... ? dajte mi neki predlog
  sada se trudim da ujutru uradim kardio a popodne tegove, neznam dali dzak spada u kardio jer njega kombinujem sa biciklom ujutru. u teretani radim split od 2 grupe misica + trbusnjaci.
  suplementi su mi znaci sledeci: whey,glutamin,bcaa,cre-alkalin,shock therapy i tribulus. kako mi vi predlazete da rasporedim sve ovo s obzirom na ovakav program? interesuje me dali mi je potrebna i dekstroza? da da pijem i omega 3 kapsule.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #36 poslato: Mart 18, 2009, 09:38:26 posle podne »

kupio sam shock therapi imam 1 kg glutamina i 1kg bcaa i od danas krecem sa visoko proteinskom ishranom znaci skoro bez uh i masti... javljam rezultate naravno. bojao sam se samo da nije to puno za organizam u isto vreme jos neznam ocu li koristiti tribulus, jedino tu se jos lomim

Ne izbacuj bas skroz hidrate,nema misice mase bez energije,a i dobre masti ti trebaju.Sto se tribulusa tice ,mozes slobodno.
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #35 poslato: Mart 18, 2009, 08:54:18 posle podne »

važnija je dobra klopa od tribulusa....
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #34 poslato: Mart 18, 2009, 04:58:33 posle podne »

ali ako si resio da radis na cistoj misicnoj masi, ipak gledaj da unosis i kvalitetne ugljene hidrate, slozene...

Sačuvana
singe
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12

« Odgovor #33 poslato: Mart 18, 2009, 02:59:06 posle podne »

kupio sam shock therapi imam 1 kg glutamina i 1kg bcaa i od danas krecem sa visoko proteinskom ishranom znaci skoro bez uh i masti... javljam rezultate naravno. bojao sam se samo da nije to puno za organizam u isto vreme jos neznam ocu li koristiti tribulus, jedino tu se jos lomim
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #32 poslato: Mart 18, 2009, 01:47:01 posle podne »

evo da se javim posle toliko vremena i da se malo pohvalim sa postignutim rezultatima. sto se tice kilaze sad sam na 88 (a nekad sam imao cak i 96) bilo bi dobro da to bude 84 ali tome i tezim, moja snaga kondicija i volja za treningom sve je veca a kila je sve manje! zapravo kilaza i nije pravo merilo da kazem mog uspeha s obzirom da mi je npr obim ruke veci za 1 cm a stare farmerice mi spadaju. sve ovo super utice na moje samopouzdanje a do leta se nadam potpunoj transformaciji. jos uvek pijem whey, glutamin i bcaa od skoro sam poceo i sa cre-alkalinom, treniram ujutru (bicikli i dzak) a uvece dizem tegove. hteo sam da dam malo veci akcenat na razvoj ciste misicne mase pa sam razmisljao da ubacim tribulus i horse power uz naravno whey, bcaa i glutamin. kako da uklopim sve ove preparate sa mojim treninzima i dali da nastavim i sa creatinom ???

 naravno ishrana je korigovana vec mesecima a pokusaj ovoga bi bio da masti pretvaram u sto cistije misice..? hvala na dosadasnjim savetima zaista su mi bili od koristi, puno su mi pomogli

to najvise volim da cujem kad su ljudi zadovoljni i puni pozitivne energije :)

posto imas osnovnu suplementaciju whey, bcaa, glutamin, u dobrim kolicinama nadam se - sto je najvaznije, mozes da ubacis i shock therapy/xpand/super charge ili nesto slicno,  i tribulus je Ok.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #31 poslato: Mart 17, 2009, 04:27:30 posle podne »

Na prvom mestu trudi se da ubacis bar jos jedan proteinski obrok,a sto se tribulusa tice mozes ga uzeti,ali ne ocekuj nista spektakularno.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.13 sekundi sa 17 upita.